Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie z kapitalem na 120tys

20.04.10, 09:56
Witam,

Czy ktos sie orientuje jaki byl by miesieczny koszt ubezpieczenia na zycie na 120tys zl ale z rezygnacja w dowolnym momencie i wycofaniem srodkow wpalconych (oczywiscie odpowiednio mniejszych).

Chodzi mi o produkt laczony ubezpieczenie i gromadzenie kapitalu.

Pozdrawiam,
Edytor zaawansowany
  • pawelchoinski 20.04.10, 15:08
    Zrezygnować możesz zawsze, ale zazwyczaj niesie to za sobą różne
    konsekwencje (w zasadzie to nie różne - potrącają Ci opłatę za
    "wykup" która często jest spora).

Jeśli zakładasz, że będziesz musiał wycofać kapitał za rok czy dwa to
    lepiej załóż ubezpieczenie na mniejszą kwotę etc. Mieszanie
    "ubezpieczenia" z własnym "funduszem awaryjnym" troche mija się z
    celem.

--
    <a href="HTTP://podstawy-inwestowania.pl">Podstawy Oszczędzania i
    Inwestowania</a>
    <a href="HTTP://blog.podstawy-inwestowania.pl">Oszczędzanie w
    Praktyce</a>
    <a href="HTTP://podatekbelki.pl">Podatek Belki</a>
  • koralina5 12.10.10, 07:50
    Ja wiem tylko, ze w Planie na życie są trzy warianty opłacania składki do wyboru, sam sobie planujesz ile pałacisz.
  • z17 12.10.10, 15:01
    Składka takiego ubezpieczenia jest zależna od wieku, w którym się je zawiera oraz od ilości lat na jakie jest zawarte.

IMHO to bardzo droga metoda ubezpieczania się, ponadto "rezygnacja w dowolnym momencie i wycofanie środków wpłaconych" jest dość iluzoryczne, gdyż jeśli ma nie pociągać za sobą wielkich strat, to trzeba to dotrzymać praktycznie do samego końca.

Ja zdecydowanie odradzam podobne produkty.
  • koralina5 05.11.10, 10:32
    Ważne aby nie zrezygnować w dwóch pierwszych latach trwania umowy wówczas można utracić zgromadzone środki, ale z drugiej strony gwarantowana suma ubezpieczenia jest dużo wyższa niż wartość rachunku także nie jest tak źle.
  • z17 14.11.10, 23:45
    Koralina nie opowiadaj głupot. Przez 2 lata traci się wszystko, ale potem przy wykupie przez wiele lat otrzymuje się smętne grosiki. Mitem jest twierdzenie, że można sobie fajnie odkładać pieniążki, a jednocześnie cieszyć się ochroną życia. To jest pułapka, gdzie trzeba płacić do samego końca, żeby nie stracić, a koszt ochrony życia jest zawsze kilka razy przeszacowany.

Produkt bardzo wygodny dla firm ubezpieczeniowych, dla klienta raczej nie bardzo.
  • white_mouse 15.11.10, 14:32
    To zależy czego się oczekuje. Grunt to przeczytać OWU i wiedzieć co się kupuje. Jak ktoś nie ma głowy do oszczędzania i trzyma pieniądze w szafie to moim zdaniem lepiej by wykupił takie coś
  • kinman 17.11.10, 14:55
    Hymm myślisz że takie coś się opłaca ?
  • z17 18.11.10, 16:14
    Zdecydowanie się NIE OPŁACA. Chyba, że polisa zawiera jakieś korzystne zasady odnośnie wyliczenia przyszłej emerytury, ale takich produktów już się od dawna nie sprzedaje.
  • bls17 11.01.11, 20:42
    LeoLife w generalli (mbank) - bedzie jakies 130 zl/miesiac ( od tego ile klauzul zawrzesz zalezy jaka czesc z tego bedzie inwestowana - ja mam trzy - co daje inwestowanie ok połowy składki). Warunki ewentualnego wycofania- bardzo dobre.
  • bkhatib_agentpzu 11.01.11, 20:47
    Tak z ciekawości zapytam, na jakiej podstawie takie wnioski, skoro nie masz żadnych danych na temat osoby?
  • kinman 28.01.11, 15:47
    Jeśli chodzi o ubezpieczalnie to ja mogę Ci polecić PZU www.pzu.pl/?nodeid=kategoria&group_id=40&category_id=29809 jestem zadowolony z ich usług mam tam ubezpieczenie od kilku lat i jest naprawdę ok.
  • marcinkowalski34 01.02.11, 09:48
    Taniej Pana wyniesie oddzielenie oszczędności od gromadzonego kapitału w dwa odpowiednio dobrane oddzielne produkty. To rozwiązanie o które Pan pyta to już trochę przeżytek, powstało bodajrze w latach 30-ych w USA.
    Pozdrawiam,
    Marcin Kowalski
    www.krainafinansow.pl
  • z17 31.10.13, 22:50
    A agenci swoje jak zdarta płyta.... niczym owce w "Folwarku zwierzęcym" Orwella... do tego wyciągają stary wątek, tylko po to, by po raz tysięczny wcisnąć swój spam reklamowy.
    Ż E N A D A! Pytanie było o ubezpieczenie na życie i dożycie , a nie unit link. Więc wyjeżdżanie z funduszami opakowanymi w ubezpieczenie jest tu ni priczom.

• bwportal.pl 01.11.13, 21:38
    Zależy od wieku ubezpieczonego i okresu ubezpieczenia.

--
    Kantor walutowy Alior Bank - najlepsze kursy, gwarancja BFG
  • hiekws 23.12.14, 02:22
    Każdy chciałby nie martwić się o jutro , nie martwić się o swoje pieniądze, o swoją przyszłość i o przyszłość swoich dzieci.

Chciałbym napisać kilka kwesti, które pozwolą państwu wybrać najlepszy sposób oszczędzania

1. ZUS odpowiadający za emerytury jest zadłużoną instytucją, której m.in prezes mówił o tym aby ludzie odkładali dodatkowo. Oraz szef rady nadzorczej ZUS-u powiedział publicznie ,że tam nie ma pieniędzy: golden-line.com.pl/zus-wydal-nielegalnie-pieniadze/

2. Polisy inwestycyjne z funduszem kapitałowym to chyba największe finansowe oszustwo trwające ponad 15 lat. Dziś można odzyskać pieniądze nawet z 1998r z upadłej polisy lub zerwanej przez nas. Wyroki sądów są już w sprawie funduszy inwestycyjnych jednolite. Z ponad 13- tu TU można odzyskać środki
    Aby dowiedzieć się więcej o łamiących prawo polisach proszę wejść na stronę totalfreedom.pl/pomoc/odzyskaj-pieniadze-polis/
    Po sprawie wygranej przeciwko Generali: twojakasa.com.pl/finanse/po-sprawie-przeciwko-generali/
    ponad 50 mln zł kary dla firm oferujących polisy inwestycyjne:
    twojakasa.com.pl/finanse/ponad-50-mln-kary-dla-firm-oferujacych-polisy-inwestycyjne/
    Inwestycja w grunty w porównaniu do inwestycji w polisy inwestycje-grunty.pl/polisy-inwestycyne-inwestycja-grunty/

3. Jeśli chodzi o banki trzymając tam pieniądze tracimy je non stop z powodu inflacji , a poza tym system bankowy upada i musi upaść, bo nie można spłacać długu poprzez inflację, czyli drukować w nieskończoność banknotów.
    Więcej tu: golden-line.com.pl/system-bankowy-sie-rozpada/

Najbezpieczniejsze formy lokowania majątku są to grunty inwestycyjne i metale szlachetne

Najlepsze formy oszczędzania: twojakasa.com.pl/finanse/najlepsze-formy-oszczedzania/

Polecam zacząć dzielić majątek tak jak na poniższej stronie:
    golden-line.com.pl/rezerwa-gotowkowa/

Pamiętajmy grunty nie dają nam takiej płynności jak kruszce , bo je możemy w każdej chwili zamienić na gotówkę.
    Zakup metali szlachetnych tutaj:
    golden-line.com.pl/zakup_metali-szlachetnych

***Uwaga***

Potrzebujesz pilnie pieniędzy lub znasz kogoś kto chce zarobić w jeden dzień ( jednorazowo ) nawet ponad 1000 zł bez wkładu własnego i polecania.
    lub pilnie potrzebuje np. gotówki to prześlij mu tę stronę: twojakasa.com.pl/darmowa
    Takie możliwości daje branża finansowa i jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na zarobienie pieniędzy w Polsce przez internet. Jeśli twój klient nie może spłacić dlugu to wyślij mu ten sposób, a dodatkowo możesz na tym zarabiać!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.