Dodaj do ulubionych

Czy juz kupowac fundusze akcji?

19.02.13, 15:40
Wobec zalewu reklam mailowych o hossie postanowilem cos przedstawic.
Czy to juz jest ten czas? Moze warto byc jednak ostroznym w tej chwili.
Jeden wykres zastapi tysiac slow i setki analiz.Moze ktos sie skusi na przedstawienie swojej wizji wydarzen?
http://img825.imageshack.us/img825/1079/wigw.png

Wykres prowadzi srednia 20 tygodniowa i pokazuje ladnie kierunek i wsparcia indeksu WIG od poczatku wzrostow w maju 2012.
Inny wykres rowniez pokazuje,ze znajdujemy sie w punkcie decydujacym o dalszych losach na gieldzie.

http://img191.imageshack.us/img191/9837/wigd.png
WIG dzienny i srednia 50-dniowa.Troche brakuje do wygenerowania sygnalu kupna na MACD,ale wiecej brakuje do pokonania sredniej i anulowania korekty.
A moze mamy coraz nizsze szczyty?
No,coz.Trzeba czesto zagladac na wykresy ,by nie przegapic zadnego sygnalu z rynku.

Pozdrawiam

p.s.Sorry,ale brak polskich znakow.
Edytor zaawansowany
  • axel40 19.02.13, 19:07
    Jest błąd w opisie pierwszego wykresu.Jest tam średnia 10-tygodniowa ,a nie 20-sto.
  • z17 19.02.13, 19:50
    Największe zagrożenie to martwota, wielomiesięczne bujanie się indeksów w wąskim korytarzu notowań.
  • axel40 19.02.13, 20:29
    No tego nikt nie lubi i deprymuje. Myślę jednak o pozytywnym scenariuszu dla giełdy.
    Napływa nowa kasa do TFI ,co pokazują dane,poza tym ostatni czas to masowy "nalot" agentów na forum typu "napisze na priva".Tego dawno nie było.
    Grzzal kiedyś pisał,że aby nastała nowa hossa to musi się cały skład forum. I tak zostały tylko dinozaury typu axel,z17 ,czy mieux smile))
    Ja przebywam głównie w bezpiecznych funduszach,ale wyczekuję już odpowieniego momentu na zakupy.

Ciekawi mnie kiedy odrobią fundusze akcji straty z 2007 roku? Dalej po 50% strat. Wtedy to się działo na forum smile
  • chapelle78 21.02.13, 11:48
    Jeśli inwestujesz wyłącznie na rynku polskich funduszy to, w średnim terminie, trudno w tej chwili znaleźć sensowną alternatywę dla f. akcji. Przy obecnej presji na RPP co do kolejnego cięcie stóp ( choć pewnie kolejne -0,25% jest już w cenach, szczególnie przy zaskakująco niskiej inflacji) trudno oczekiwać aby nagle rentowności obligacji zaczęły spadać. Zatem scenariusz, że powtórzy się rok 2012 i zyski f. "bezpiecznych" na poziomie 8%+ jest mało realny. Zresztą wyniki funduszy opartych o obligacje skarbowe są w tym roku przeważnie na minusie. Nie mówimy o f. ze znaczącym udziałem obl. korporacyjnych, bo to temat na inne opowiadanie.
    Od lata zeszłego roku mamy trend rosnący, obecne spadki spełniają kryteria korekty. Jak dla mnie to mogłaby być trochę mocniejsza. Zatem książkowo to czas na stopniową akumulację akcji.
    Jeśli masz możliwość przyjrzyj się Azji. To, moim zdaniem, podobnie jak spółki budowlane w Polsce, będą zwycięzcy 2013r.
    No i trzeba wprowadzić nowy wskaźnik dla rynków ISF/A (tł. Intensywność Szturmowania Forum przez Agentów). smile
  • axel40 21.02.13, 14:51
    INDEKS ISF/A !!! Super pomysł.Może kiedyś powstanie smile
    Ja do agentów nic nie mam,bo sam nim kiedyś byłem,ale nie trawię jak jedyną odpowiedzią na pytanie jest prośba o kontakt na priva. To jest forum i należy przestrzegać zasad i regulaminu.Nie ma również nic przeciwko agentom jeśli na forum przedstawią swoją ofertę ,podyskutują,a sprawę finalną załatwią na privie.
    A funduszom azjatyckim poprzyglądam się wieczorem.
    pozdr......
  • mieux 21.02.13, 19:34
    >I tak zostały tylko dinozaury typu axel,z17 ,czy mieux smile))

Je vous presente dinozaur mieuxsmile

*BMI=19,00 (waga w kg podzielona przez wzrost w m do kwadratu), dolna granica normy, oznaczająca super smukłość i wszystko co najlepsze big_grin

*uwielbia pastwić się nad padliną typu kłamcy, oszuści itp.

*pożera wzrokiem mężczyzn z długimi włosami i mocno owłosionym ciałem smile

*brzydzi się fałszywymi informacjami i teoriami podawanymi przez mendia i ałtorytejty np. że szczepionka p.grypie chroni przed grypą, co jest totalnym idiotyzmem i sieczką spreparowaną dla plebsu. Nikt nigdy nie wyizolował wirusa grypy (możecie to sobie sprawdzić, w Niemczech już sprawdzano na pewnej uczelni i żadnych wątpliwości nie ma), stąd w szczepionkach nie może być osłabionych lub zabitych wirusów. Są w nich substancje silnie toksyczne i trujące, przed którymi organizm musi się bronić. Istnieje bariera mózg-krew, dzięki której do mózgu dostają się tylko potrzebne składniki. Szczepionki zawierają pewnego rodzaju "rozpuszczalniki", dzięki którym po ich podaniu do mózgu dostaje się cały syf ze szczepionki.
    Ustawa o przymusowych szczepieniach ludności przegłosowana przez sejmowe toksyczne śmieci jest skandaliczna. Należałoby raczej natychmiast znieść obowiązek szczepienia dzieci. W Japonii nikt nie szczepi dzieci do 2 lat. W Polsce są szczepione (=mają niszczony układ obronny) już na porodówce. Szczepionki powodują wiele chorób neurologicznych, autoimmunologicznych...
    Może wystarczy na tym jednym przykładzie przedstawionym w super skrócie. Tym właśnie brzydzą się dinozaury.

*Wobec totalnego fałszu podawanego przez gazeta.pl, gw,tvn, dinozaurówna zostawiła to syfiaste bagno i co najwyżej czasem sprawdza o czym rozprawiają dinozaury, które z tego bagna jeszcze nie wyszły.

* uwielbia inteligencję, duchowość i humor.
    Żeby nie być gołosłownym:
    "Młody proboszcz podczas spotkania z biskupem poprosił o radę jak prawić niedzielne kazanie, aby zaciekawiło ludzi. Biskup pomyślał chwilę i rzekł:
    -Zacznij tak: "Zakochałem się..."zrób krótką przerwę i kontynuuj: "w mężatce". Poczekaj aż ludzie przestaną między sobą szeptać i dodaj: "z dzieckiem". I po chwili dokończ:"Na imię jej Maryja". Tym przyciągniesz ich uwagę.
    Proboszcz wrócił do swej parafii i w niedzielę, podczas mszy zastosował się do rady biskupa. Rozpoczyna kazanie słowami:
    -Biskup się zakochał!... w mężatce... z dzieckiem... Mówił jak jej na imię, ale zapomniałem."

Pozdrowienia dla dinozaurów. Granat w d.pę stworom z wypranymi mózgami, bez ducha i duszy.

• chapelle78 21.02.13, 11:50
    Jak się niepotrzebnie wtrącam to pisz.
    Sprawdzałeś f. azjatyckie z platformy Aegona?
  • axel40 15.03.13, 09:01
    http://img13.imageshack.us/img13/972/wigbanki2.jpg

Bez banków ani rusz ze wzrostami,ale nareszcie WIG Banki przebił SMA 50 ,która była skutecznym oporem dla byków.To tylko jeden ze sygnałów ,ale dla mnie jeden z ważniejszych aby zaryzykować kupno FA. Wzrostów można spodziewać się aż do szczytu zaznaczonego czarną linią.To jest jednak kilka procent i zobaczymy co wydarzy się dalej.
    Oczywiście można spodziewać się powrotu do wyłamanej SMA50 lub pułapki dla byków ale....
    Czas nadgonić Euroland i Amerykanów,którzy uciekli dość wyraźnie.Oby nie trzeba było zaśpiewać słynną piosenkę : Nic się nie stało,Polacy nic się nie stało sad
  • cygnusdeneb 18.03.13, 13:01
    Mój doradca fnansowy, Radosław Tadajewski, na chwilę obecną ciągle mi to odradza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka