Dodaj do ulubionych

wyniki tryptazy

30.08.10, 13:17
Witam! Właśnie dzisiaj dowiedziałam się jakie wyniki ma Natalka.
Trwało to długo bo równe 2 m-ce ale było warto. Tryptaza 1,88 czyli
bardzo, bardzo dobrze. Morfologia super, tylko jeden enzym wątrobowy
lekko powyżej normy. Ogólnie Pani doktor Lange stwierdziła że jest
bardzo dobrze choć Natalka plamek ma bardo dużo (ostatnio nawet
jeszcze więcej bo po szczepieniu mocno jej powychodziły). No ale
najważniejsze, że wyniki są dobre i oby takie pozostały, bo ma
dopiero roczek więc do okresu dojrzewania jeszcze daleko.
Pozdrawiam wszystkie mamy biedroneczek i życzę też samych dobrych
wiadomości!
Edytor zaawansowany
  • anula-on-line 23.09.10, 10:32
    Witam.Moj synus ma 13 miesiecy i od niedawna wiem ze choruje na mastocytoze.Nie jest to pokrzywka barwnikowa ale jej odmiana grodkowo plamista.Plamek jest niewiele bo zaledwie 3 ale wynik tryptazy az 17.Dodatkowo ma problemy z oddychaniem czasami ma swiszczacy oddech.Jestem zalamana .O czym moze swiadczyc tak wysoki poziom tryptazy?Czy ktoras z mam zauwazyla podobne objawy u swoich dzieci z oddychaniem?
  • studniaa 25.01.11, 16:00
    Witam. Ja dopiero dzisiaj wysyłam probkę do Gdańska, ale podczas rozmowy z dr Lange powiedziała, że tryptaza poniżej 11 to norma, a do 20 nie ma się czym martwić- jest ok. Gorąco pozdrawiam.
  • natalii04 26.01.11, 08:35
    Witam! To prawda pani dr Lange mnie tez tak mówiła o wynikach tryptazy. Bardzo się ciesze że u Natalki wszystko jest ok. Jednak trzeba pamiętać o tym, że te wyniki moga w każdej chwili się zmienić. U Natalki niestety choroba cały czas postępuje, plamek jest coraz więcej, w tej chwili są prawie na całym ciele oprócz twarzy. Musimy bardzo uważać na to co dajemy jej do jedzenia, bo niestety po mandarynce dostała okropnej wysypki, która wyglądała jakby na całym ciele pogryzł ją komar. Lekarz pediatra jak ją zobaczył, a jest to już doświadczony lekarz i niejedno widział, był wręcz przerażony i kazał nam miec ampułkostrzykawkę cały czas w pod ręką. Plamki Natalki wogóle są bardzo wrażliwe na każdy dotyk, delikatne potarcie, zaogniają się nawet jak jest jej lekko ciepło, mimo że nie jest spocona. Całe szczęście nie robią jej się pęcherze, ewentualnie malutkie, ale te dosyc szybko znikają.
    Także widac że zasada o której mówi dr Lange - że niski wynik tryptazy nie znaczy że choroba nie będzie postepowac - jest prawdziwa. Pozdrawiam!
  • jol34 26.01.11, 19:35
    Czy mała dostaje jakies leki antyhistaminowe?
    --
    Jola z Kamilkiem (26.02.2006)
    kamisiowy-swiat.bloog.pl
  • andzia198316 01.02.11, 21:55
    witam!!!!!!!!!Nasz wynik tryptazy to 3,38, dr.Lange powiedziała że ok. i narazie nie ma sie czym martwić . co prawda nie widziała jeszcze małego bo przełożyliśmy wizytę z grudna na kwiecień, bo nas zawiało, z z Białegostoku do Gdańska z Gabrysiem to niemalże wyprawa życia.morfologię też ma dobrą aminotransferazy lekko podwyższne ale w porównaiu z tymi z września to niebo a ziemia.ale mamy oniżony poziom alfa 1 antytrypsyny, czy to może mieć zwwiązek z mastocytozą???Może któraś z mam wie coś na te temat!!!!!!!pozdrawiam!!!!!!11
  • natalii04 03.02.11, 12:57
    Natalka dostaje jedynie 10 kropli Zyrtecu codziennie. Pani dr Lange kazała na jesień spróbować przerwać ale niestety po pewnym czasie od czasu jak przerwaliśmy Zyrtec plamki zrobiły się jeszcze bardziej wrazliwe, no a potem zaraz też ta historia z mandarynką, więc wrociliśmy do 10 kropelek. Nie wiem czy powinna jeszcze coś brac ale pani doktor na razie nie kazała. W maju jedziemy na kolejną wizytę do Gdańska więc może wtedy coś dostanie nowego.
  • jol34 03.02.11, 16:32
    Moim zdaniem, jesli plamki sa bardzo wrazliwe i latwo je podraznic Natalka powinna dostawac lek antyhistaminowy. Czy 10 kropli to wystarczajaco, nie wiem, zalezy jaka jest dawka leku w syropie. Kamis jak byl maly i plamki bardzo reagowaly i powstawaly pecherze to dostawal ketotifen, wedlug mnie lepszy niz Zyrtek, bo oprocz dzialania antyhistaminowego stabilizuje tez komorki mastocytarne. Teraz czasami podaje mu Zyrtek jak sie cos dzieje, ale nie na stale. Pozdrawiam.
    ------------
    Jola z Kamilkiem (26.02.2006)
    kamisiowy-swiat.bloog.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka