Dodaj do ulubionych

Pęcherze po antybiotyku

30.12.07, 20:34
Witam. Kamiś od kilku dni dostaje antybiotyk i niestety dziś zauważyłam, że pojawiło mu się kilka malutkich pęcherzyków, niektóre chyba też na nowych plamkach. Miałam nadzieję, że uda się uniknąć antybiotyku, ale kiedy po 5 dniach choroby stan Kamisia się nie poprawiał, zdecydowałam się go jednak podać. Ostatni raz Kamiś dostał antybiotyk jak miał niecałe 3 miesiące, po czym nastąpił gwałtowny rozwój choroby, przez kilka miesięcy pojawiały się nowe plamki i pęcherze. Potem choroba sie ustabilizowała. Mam nadzieję, że tym razem to jednak tylko chwilowy nawrót i ustąpi po odstawieniu antybiotyku. Spodziewałam się, że tak może być, ale czy Wy też tak miałyście u swoich dzieci po podaniu antybiotyku? Pozdrawiam.
--
Jola z Kamilkiem (26.02.2006)
mysiolek.blog.onet.pl
fotoforum.gazeta.pl/5,2,jol34.html
Edytor zaawansowany
  • sybil-grazka 30.12.07, 21:12
    Na początku miesiąca musiałam podać swojemu antybiotyk bo choroba trwała z małymi przerwami 3 tygodnie i nie zauważyłam nowych zmian czy pęcherzy. Czy na pewno to nasza pokrzywka bo może to uczulenie na antybiotyk zazwyczaj po 3 dniach pojawia się uczulenie. Tak było u nas kiedy Adaś pierwszy raz dostał antybiotyk, który i ja brałam po prostu przedawkowanie mimo minimalnej dawki. Pozdrowionka
    Powrotu do zdrowia dla Kamilka Grażka
  • jol34 30.12.07, 21:39
    To raczej nie uczulenie, antybiotyk Kamiś dostaje już 5 dzień, a dawka jest odpowiednia dla dziecka i zalecona przez pediatrę. Jutro odstawiam antybiotyk, myślę, że porcja, którą dostał, wystarczy i będę obserwować Kamisia.
    --
    Jola z Kamilkiem (26.02.2006)
    mysiolek.blog.onet.pl
    fotoforum.gazeta.pl/5,2,jol34.html
  • martulkado 30.12.07, 22:55
    Może skonsultuj z lekarzem objawy i odstawienie antybiotyku. Mimo,
    ze nie dziecko wydaje sie zdrowe, czesto zwiazane jest z wybiciem
    wiekszosci drobnoustrojow wywolujacych chorobe. odtawienie
    antybiotyku zbyt wczesnie moze spowodowac, ze te co zostaly namnoza
    sie i wystapi nawrot choroby, z tym, ze tym samym antybiotykiem juz
    bedzie ciezko je wybic. Powinno sie podawac antybiotyk tak dlugo jak
    zalecil lekarz. a jaki to antybiotyk, jezeli moge zaptytac?
    pozdrawiam:)

    --
    www.okrusz.webpark.pl/
    fotoforum.gazeta.pl/5,2,martulkado.html
  • mgren 31.12.07, 12:12
    z własnego doświadczenia - Liwka, jakiś czas temu musiała brać antybiotyk
    (zinnat) aż przez 3 tyg. w związku z choroba skóry głowy.
    U niej na szczęście nie wystąpił w związku z tym gwałtowny wysyp plam. Choć
    osłabiło to jej odporność - często się przeziębia.
    Niestety ma "coś" jeszcze nowszego.
    Jedną z plamek na jej brzuchu dr Lange uznała za "niepokrzywkową" - cały czas
    wypukła i w prawie w kolorze skóry. Ale oczywiście nie miala czasu by tym się
    zająć i określić co to właściwie jest.
    Udaliśmy sie do "zwykłego" dermatologa, lecz on poddał się, sprawa zbyt
    trudna,powiedział, że może to jakiś wirus.
    Pod koniec stycznia jedziemy na Wołoską, mam nadzieję, że tam nam pomogą, tym
    bardziej, że 2 takie nowe plamki. Ale ja juz czasami sama nie wiem czy to
    pokrzywka czy coś innego.
    Dlaczego do jednego dziecka przyczepia sie tyle tego paskudztwa???????????
    Muszę rzucić jakieś czary, by 2008 był dla niej pomyślniejszy!
    Do siego roku dziewczyny!
  • lemiwawa 31.12.07, 18:39
    Kamiś nigdy nie dostawał antybiotyku, ale nawet przy zwykłym przeziębieniu i
    podawaniu leków, powstają Mu plamki. Życzę szybkiego powrotu do zdrówka. Do
    siego roku!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka