Dodaj do ulubionych

pokrzywka barwnikowa

24.03.09, 21:33
Mam 3 letnią córeczkę u której zdiagnozowano pokrzywkę barwnikową.
Chcąc potwierdzić diagnozę udałem sie do dr Lange, gdzie podczas
wizyty pani doktor z innymi lekarzami miała wątpliwości co do
słuszności tej diagnozy. W celu jej potwierdzenia dr Lange pobrała
wycinek skóry, z którego wynika, że jest zbyt mała ilość mastocytów
aby potwierdzić diagnozę. Córeczka nie ma pęcherzyków, jak równiez
przy pocieraniu nie wystepuje u niej objaw Dariera. Dowiedziałem
się, że trzeba pobrać drugi wycinek, bo moze sie okazać, że kolejny
wynik może być zupełnie inny. Jestem skołowany, ponieważ inna pani
dermatolog jest przekonana, że to mastocytoza. Mam więc kilka pytań.
1. Czy u Waszych dzieci wycinek skóry nie wykazał pokrzywki, a
pożniej okazało się że to jednak ta choroba?
2.Czy ktoś miał podobna sytuację i zdiagnozowano u dziecka inną
chorobe a mylono ją z pokrzywką?
Z góry dziekuję.
Edytor zaawansowany
  • romah 25.03.09, 11:20
    Witam. U mojej córki również był problem z diagnozą. Profesor ze Szczecina już
    po obejrzeniu jej skóry stwierdził, że jest to mastocytoza. Jednak dr Lange
    miała wątpliwości (również brak bąbli i słaby odczyt Dariera). Ale wycinek
    potwierdził jednoznacznie, że jest to właśnie mastocytoza. Na szczęście nie
    musieliśmy ponawiać badania. Pozdrawiam.
  • anula-on-line 01.10.10, 11:50
    Hej!U mojego synka rowniez stwierdzono candide.Czy moglabys napisac mi na czym polegalo leczenie tych grzybow,ile trwalo ,jakie leki i czy po zakonczonym leczeniu dziecko moze jesc wszystko?Moje dziecko dostalo candide po antybiotykach,mial duze biegunki i do tego dostal swiszczacy oddech.Wydaje mi sie ze tan oddech jest od candidy gdyz mial zrobione testy alergiczne i zadnej alergi nie ma.Przyjmowal tez leki wziewne ale one na ten oddech nie pomagaly.Gdy nie dostaje mleka i slodyczy oddech sie poprawil.Pozdraiam serdecznie
  • jonia12 28.08.15, 23:56
    Witam serdecznie,
    czy u Waszych dzieci plamki przypominały plamy cafe au lait? Bardzo prosze o odpowiedź poniewąz jestem skołowana...moja córeczka ma na plecach brązową plamkę, która po potarciu czerwienije ale nie pojawia się pęcherzyk. I nie wiem czy jest to plamka cafe au lait czy pokrzywka barwnikowa albo coś innego. Pozdrawiam serdecznie
  • jol34 29.08.15, 12:48
    Witaj! Najlepiej wybierz się z córeczką do specjalisty dermatologa. Przy pokrzywce barwnikowej plamki są czerwono-brązowe, ale nie zawsze pojawia się pęcherzyk. Diagnozy przez internet nikt Ci nie postawi, nawet specjaliści czasami mają wątpliwości, bo plamki przy tej chorobie są bardzo różne. Pozdrawiam!
  • jonia12 30.08.15, 16:10
    jol34 bardzo dziękuję, że odpisałaś. Oczywiście, że diagnoza przez internet jest niemożliwa. Chciałam tylko wiedzieć jak wyglądały plamki u dzieci opisanych w tym poście, bo niestety mało dermatologów zna sie na pokrzywce barwnikowej i na tym, że mogą one różnie wyglądać. Jutro zadzwonię do dr Lange. Może uda mi sie coś dowiedzieć. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka