Dodaj do ulubionych

Nosidełko biodrowe Hipseat

10.09.10, 15:32
Jak juz było to przepraszam.
Co sądzicie o tym?
www.nowamatkapolka.pl/go/_info/?user_id=734&lang=pl
Czy to jest bezpieczne? Od kiedy w tym nosić?
Edytor zaawansowany
  • globus.histericus 10.09.10, 17:16
    Raczej "w tym" nie ponosisz, jeśli już to "na tym". Co prawda nie miałam z tym doczynienia, bo takie wynalazki mnie nie przekonują i wolę tradycyjną kółkową, ale myślę, że to dla starszych dzieci, takich, które już samodzielnie siedzą.
  • abigail83 10.09.10, 20:24
    Hipseat jest od 6 miesiąca w teorii, w praktyce, jak dziecko siedzi. Poczytaj na tej stronie, na jakie to jest okazje :) mają go dwie moje koleżanki i bardzo sobie chwalą.
  • smiecha20 10.09.10, 22:45
    jest dla dzieci siedzących a nawet i siadających już,
    to jest fajna sprawa dla takiego urwipołcia co to co chwila chce na ręce i na ziemię, a potem na ręce i po minucie na ziemię, a po 5minutach na ręce na minutę a potem na ziemię i za chwilę znów na ręce i na ziemię i tak w kółko...

Czyli jak dla mnie dla raczkującego albo i chodzącego już dziecka ciekawskiego świata i jednocześnie potrzebującego kontaktu z mamą, dla zdrowia własnego kręgosłupa przy takim egzemplarzu w domu faktycznie warto kupić...
    --
    www.przytulmniemamo.pl
  • padthai 11.09.10, 13:04
    czemu nie
    zmiast wyginania biodra, duza platforma do siedzenia, dzeicko nie spywa z bodra jak zasnie, ale trzeba caly czas trzymac dziecie
    fajny gadzet :)

--
    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ? Dresden
    www.trageschule-dresden.de
    -
    Nie ważne czego szukasz, ważne co znajdziesz - moze sens życia
  • rathri 16.09.10, 23:27
    A czy to jest zdrowe?
    --
    Tu mnie znajdziesz:
    www.kolkomam.org
    www.przytulmniemamo.pl
    www.ekorodzice.pl
  • dzoaann 19.09.10, 13:40
    a co w tym niezdrowego? Od zawsze dzieci sa noszone przez matki na biodrze. To tylko taki podpupnik, zeby biodra nie wyginać. A i tak dziecko trzymasz.
    --

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;129/st/20080818/n/Julka/dt/6/k/2a7c/age.png
  • padthai 19.09.10, 21:10
    "podpupnik" dobre ;)
    --
    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ? Dresden
    www.trageschule-dresden.de
    -
    Nie ważne czego szukasz, ważne co znajdziesz - moze sens życia
  • hipseat.pl 21.09.10, 09:04
    Witam,
    HIPSEAT jest polecany dla dzieci w wieku od pół roku do trzech lat. Używanie HIPSEAT jest korzystne dla zdrowia kręgosłupa noszącego i bezpieczne dla dziecka jeśli chodzi o stawy biodrowe i kręgosłup.
    Sama mam i noszę półroczne i 3,5letnie dziecko. U mnie nosidełko biodrowe najlepiej sprawdza się dla malucha na przejście z domu do samochodu, przy zaprowadzaniu starszego do przeszkola, podczas wizyt u lekarza i na krótkie wypady do sklepu. Często też moja mama , która nie ma już tak siły żeby małego klocka nosić korzysta z nosidełka w domu. Dla starszego zabieram nosidełko ze sobą na spacery i czasem go noszę jak nóżki "zabolą".
    --
    Dystrybutor nosidła biodrowe HIPSEAT
  • kangurkowo.pl 23.09.10, 10:24
    Ja się długo zastanawiałam nad hipseatem. Nie wiedziałam co z tym fantem zrobić, bo taki jest... inny niż wszystkie. Ale poczytałam, popatrzyłam... i doszłam do wniosku, że to przecież nie jest do noszenia dziecka non stop, że to ma pomoc mamie/tacie/opiekunowi odciążyć krędosłup, jak chodzi z tuptusiem (bo to bardziej dla tuptusiów niż dla siedzących IMO) i stwierdziłam, że to fajny patent :)
    Naprawdę fajny! Nieupierdliwy w zakładaniu, nieupierdliwy w obsłudze, zajmuje mało miejsca, w zasadzie można go nie zdejmować jak się nie używa przez chwilę...

W sumie, czemu nie?
    Dziecko siedzi jak na biodrze tylko się wyginać nie trzeba... Raczej wielkiej krzywdy tak dziecku nie zrobimy.

--
    Ewa i synuś Milan ur. 10.09.2009 :)
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    www.KANGURKOWO.pl - chusty do noszenia dzieci, nosidełka dla dzieci, pieluszki wielorazowe i wiele innych...
  • abigail83 23.09.10, 12:22
    A ja zaryzykowałabym stwierdzenie, że hipseat ma dobroczynny wpływ nie tylko na kręgosłup rodzica, ale i dziecka. Wydaje mi się, że dziecku trzymanemu po prostu na biodrze mimowolnie mocno przyciskamy do swojego ciała kręgoslup powyżej pupy, w połowie drogi miedzy pupa a łopatkami, naruszajac naturalne zaokraglenie. Pewnie nikt tak godzinami nie nosi, ale imho na hipseacie dzieciecy kregoslup tez moze sie rozlużnic.
  • mamaantka10 30.01.11, 23:26
    U mnie nosidełko nie sprawdza się, niestety... Ból kręgosłupa (i rąk) zamieniłam na ból biodra. Jest to uczucie tak dotkliwe, że z trudem przekonuję samą siebie do odciążania pleców w ten sposób. I nie ma znaczenia ile warstw ubrań mam pod pasem. Czy to możliwe, że dzieje się tak, ponieważ źle nosidełko zamocowuję? Dodam, że moja pociecha ma niecały roczek, a waży 13,5 kg.
  • abigail83 31.01.11, 09:59
    Źle zakładasz - prawdopodobnie za nisko. www.mavero.pl/ - zobacz tu u gory strony jak ten pas jest wysoko - wlasciwie w talii. Ma Ci byc wygodnie i masz nei wyginac biodra.
  • abigail83 31.01.11, 10:28
    www.mavero.pl/pl/info/5/faq.html
    tu jest filmik, jak dobrze zakladac
    ja mam wprawie lzejsze i mlodsze dziecko, ale absolutnie nic mnie nie boli, wielka wygoda
  • mamaantka10 31.01.11, 16:49
    Dzięki! Ale tak właśnie robię :(( Niezależnie jak mocno się ścisnę i jak wysoko, pod ciężarem dziecka nosidełko opiera się o kość biodrową, a z drugiej strony pas wpija mi się w talię. Cóż, będę jeszcze próbować...
  • motiko 04.02.11, 11:54
    A może spróbuj troszkę niżej? Jestem bardzo szczupła i troszkę mi zajęło znalezienie odpowiedniej pozycji dla nosidełka, ale się udało :-) Noszę Hipseat trochę bardziej z przodu, ustawiając siedzisko tak, aby miękka, wewnętrzna wyściółka siedziska chroniła moją wystającą kość miednicy. Zapnij nosidełko naprawdę mocno, aby pod wpływem dziecka nie przesunęło się w dół.
    Powodzenia! Mam nadzieję, że się uda i polubisz nosidełko tak jak my :-)
  • mi.wo 21.11.11, 13:05
    Witam,
    czy w związku z tym, że dla Ciebie jest to niewygodne, byłabyś zainteresowana odsprzedaniem nosidełka?
  • afork 31.01.11, 10:15
    ja kupiłam i jestem zadowolona. Dziecię ma 10 miesięcy, często musiałam coś na szybko zrobić z moim bobasem na biodrze i nie było to zbyt wygodne. Teraz ciężar jest na poddupniku owym a ja mogę swobodnie się poruszać. Zakłada się błyskawicznie. Fajna alternatywa dla chusty, jak dziecko co jakiś czas potrzebuje być zabrane na ręce.
    --
    ♥Mikołaj♥
    i Tymon
    f-story
  • merysuu 04.04.17, 22:39
    A jakiej firmy macie nosidła? Oferty takich nosideł zaczynają się od ok. 170 zł, ale widziałam też takie po 70 zł, ciekawa jestem jakie wy macie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka