Dodaj do ulubionych

Przestrzegam przed zakupem mebli BRW

13.04.11, 22:30

Po 3 latach uzytkowania mebli kuchennych zaczął sie koszmar. Na wszystkich 27 frontach (Telesto) szafek i szuflad zaczęła puchnąc okleina a następnie zaćżęła samoistnie odpryskiwać. Meble nie nadają się do użytkowania pomimo wydania ponad 8000 PLN. Lepiej wydać dużo więcej i zrobic porządne drewniane meble i NA PEWNO NIE Z BRW (dziadostwo z Biłgoraja). Po złoęniu reklamacji ze względu na wadę ukrytą produktu otrzymaliśmy następujące pisemko:
" W nawiązaniu do zgłoszonej reklamacji, informujemy, iż nie możemy uznac zgłoszenia za zasadne.
Powodem nie przyjęcia reklamacji bezpłatnej jako zasadnej jest fakt, iż okres gwarancji został ponad 2-krotnie przekroczony.
Producent jest zobligowany do udzielenia 2-letniej gwarancji i odpowiedzialności za swój wyrób, co zostało uczynione.
Wiadomym jest, iż każdy wyrób w czasie eksploatacji ulega zuzyciu i osłabieniu, ale zapewniamy Państwa, że nie bylo celowym dzialaniem naszej firmy aby mozliwość uzytkowania nabytego przez Państwa Klienta mebla ograniczyć do 5 lat.
Meble oferowane przez firmę BRW SA zostały zaprojektowane oraz wykonane z surowców objetych normami dla tego typu.
Każdy element mebla spełnia warunki wg których został dopuzczony do produkcji i obrotu jako bezpieczny, co za tym idzie posiadający Atesty Higieniczne jednostek badawczych Certyfikacji i Kontroli.
Ponadto kazdy mebel dopuszczony do obrotu posiada szereg niezbędnych norm PN-EN na zgodność wymiarów, wytrzymałości, stateczności, bezpieczeństwa wydane przez należytą jednostkę tj. Zakład Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego.
W związku z okolicznościami towarzyszącymi reklamacji, pragniemy przeprosić za niedogodnosci oraz wszelkiego rodzaju trudnosci i zapewniamy o nie zamierzonym charakterze incydentu."
Podpisał się po d tym kierownik dziłału reklamacji.

Wniosek z tego taki: kupując meble BRW miej swiadomość uzytkowania ich tylko przez 2 lata, bo jeśli okaże się, że materiał w fabryce był trefny to oni umywają ręce i zostaniesz z odrapanymi wiórowymi płytami zamiast mebli. to są fakty poparte zdjęciami i dokumantami z firmy BRW.
PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED ZAKUPEM MEBLI BRW.
Nigdy tego błędu więcej nie popełnię.

Edytor zaawansowany
  • 27.06.11, 22:19
    normalka..nasi klienci to przede wszystkim dawni klienci BRW.:))
    teraz wolą drewno.
    Zapraszamy do nas :))))))

www.kolonialne-meble.com.pl
  • 19.01.12, 11:27
    nie my polecamy zakupu mebli z brw. pracownicy transportu rzucaja paczkami, wskutek czego porysowaly sie czesci od szuflad, meble sa zle nawiercone, skutkiem czego powstaja pokraki, fronty porysowane juz przy pakowaniu, bo rysy sa spod folii rzekomo ochronnej
    reklamacje ciagna sie miesiacami,jakby do wymiany paru elementow trzeba bylo uruchamiac nowy zaklad...

kupilismy podobne meble z ikei do salonu, z bialymi frontami i sa dobrze zapakowane, bez zbednych oszczednosci na folii , fronty ladne, gladkie i bez rys.

nigdy nei kupimy nic z brw
  • 25.01.13, 18:55
    Skoro w zakładach BRW Sofa, która produkuje meble dla BRW Biłgoraj używa się kartonu i płyty paździerzowej do produkcji mebli... A prezeska za zarobione w ten sposób na oszustwie pieniądze dzieli na roczne premie dla zarządu :)
  • 05.02.14, 11:03
    Nie wiem jak można kupić meble za 8t ys i to z plyty skoro za te cene mozna kupic z drewna .Ja z BRW mam meble kuchenne z plyty od ok.20 lat i ro byla rownowartosc sredniej krajowej/mc.,moze kiedys uzywali innej plyty ale jak na razie wymienilam tylko uchwyty bo znudzily mi sie. Za te cene lepiej polowac na meble z dluzszym terminem reklamacji. Pozdrawiam,beatasz504
  • 17.12.15, 15:50
    Ja również zostałam oszukana . Kupiłam 2 komplety przedpokoju Antwerpen. Sadziłam że za tak nie małe pieniądze wydałam ponad 4 000 zł , meble będą chociaż średniej jakości .Po złożeniu mebli okazało się że wykonane są z najtańszej płyty oklejonej papierem . Tak białym papierem ( MAŁA RYSKA I JEST ŚLAD ZDARTY KAWAŁEK PAPIERU ) Jak tak można oszukiwać i naciągać klienta na takie badziewie . Czuję się oszukana . pozdrawiam dyrektorów powinni być dumni ze swoich mebli . Renata

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.