Dodaj do ulubionych

klimatyzator

29.07.18, 14:22
Czy ma sens kupno klimatyzatora (przenośnego)?

--
meeee
Edytor zaawansowany
  • wcionszrzywy 30.07.18, 16:57
    Jak ty to zrobiłaś, ABC?
  • gdyniamojemiasto 31.07.18, 08:13
    Moim zdaniem nie ma. Ilość produkowanego ciepła przez takie urządzenie jest porównywalna z możliwościami chłodzącymi. A na dokładkę żre prądu sporo.
    No chyba, że masz możliwość "przenośny" klimatyzator umieścić w jednym miejscu i to miejsce to będzie parapet okienny...czyli że produkowane przez niego ciepło "wyrzucisz" w całości za (szczelnie zamknięte) okno (co zazwyczaj musiałoby oznaczać wycięcie dziury na rurę w szybie...).
    Oczywiście - jeśli mówimy o "przenośnym klimatyzatorze" - wielkości minimum takiej jak np. wąska zmywarka ;-)
    Bo mniejsze urządzenia tego typu to wogóle nie są klimatyzatory...a ściemy ;-)
    Zwykły wiatrak lub nawilżacz powietrza lepiej się sprawdza moim zdaniem.

--
    -------------
    Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą ;P
  • wcionszrzywy 31.07.18, 11:23
    Szanowna gdynianko, ośmielam się zauważyć, a może raczej zapytowywuję, co następuje - jak nawilżacz ma ulżyć kobiecie (niemłodej, no i obciążonej pewnymi zaniedbaniami, khe khe) w te już od dłuższego czasu upalne (niemalże tropikalne) dni, jeśli standardowa klimatyzacja (taka jak w aptece, w sklepie) działa na zasadzie osuszania powietrza? Nie, że nie chce mi się o tym szukać w internecie (kwestia 3 sekund), ale Pani zdanie ("ściema") na temat ewentualnego zakupu "przenośnego klimatyzatora", które zdaje się być dość przydatne (mam na myśli teraz to Pani zdanie, merytoryczne nawet, pozwolę sobie zauważyć) , choć zawierające (jak na razie), moim skromnym (możliwe, że wynika to z mojego niedouczenia, czy też po prostu niewiedzy, braku doświadczenia) zdaniem błąd (znowu się zastrzegam, że jest to moje zdanie z możliwym błędnym przekonaniem), jakoby wymieniony przez Panią nawilżacz lepiej się sprawdzał w te gorące dni od tego klimatyzatora przenośnego. Co do wiatraka, to pełna zgoda - z braku laku (normalnego klimatyzatora), on pomaga (jakoś tam, ale pomaga).
  • lapinn 31.07.18, 15:39
    Dzięki za te informacje!

--
    meeee
  • wcionszrzywy 31.07.18, 15:49
    Nie ma za co.
  • lapinn 31.07.18, 16:29
    P. s. Dzięki za odzew dla gdyniatwojemiasto.

--
    meeee
  • wcionszrzywy 31.07.18, 16:34
    Och, a mnie pominęła. Ot i wdzięczność. Co za charakterek, hm.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.