Dodaj do ulubionych

Wątek dla starych i młodych optymistów i nie tylko

• parmesan Watek 24.10.06, 15:09
        O jednak. Mysle sobie glosno, ze po co bylo watek kontynowac jesli sie bierze w
        nim udzialu. Czy sa to zawody w ilosci rozpoczetych watkow czy dyskusja na juz
        istniejacym? A moze.....( a to zachowam dla siebie)
        --
        .--. .- .-. -- . ... .- -.

do serca przytul psa......
        • hanula1950 Jesień. 24.10.06, 18:25

--Chyba koniec złotej jesieni...deszcz od południa pada...Na dodatek awaria co
          i nie grzeją, a tu się ochłodziło. Drzewa u mnie nad dolinką juz prawie całe
          gołe.
          Ale wkoło jest wesoło!
          • hanula1950 Re: Jesień. 24.10.06, 20:00
            Przyszła dziś do mnie paczka z KDC. W paczce m.in. był Wielki Sennik. Teraz
            mogę Wam tłumaczyć sny. Ja ostatnio mam dziwaczne.
            --
            Ale wkoło jest wesoło!
            • dorota-zam Ale tu dziś wesoło! 24.10.06, 20:27
              Widzę, że Elissa poezje tworzy, czy to wpływ pięknej, kolorowej jesieni?
              Fajnie, że nie wszyscy się stąd przeprowadzili, nic z tego wszystkiego nie
              rozumiem, ale widać nie muszę, a wątek będziemy reanimować, nie damy mu umrzeć!
              Parmesan, dziś na obiad miałam Twoje spagetti(to trzynastkowe), pychotka, dzięki
              za przepis!
              Sny pewnie jakieś mam, ale niestety ich nie pamiętam, jak coś zapamiętam to się
              do Hanuli po tłumaczenie zgłoszę.
              • elissa2 Re: Ale tu dziś wesoło! 24.10.06, 21:21
                dorota-zam napisała:

> Widzę, że Elissa poezje tworzy, czy to wpływ pięknej, kolorowej jesieni?
                >
                Też ...
                Ale pomyślałam sobie: "A może uda mi się wprowadzić trochę dobrego nastroju?"
                :)
                • hanula1950 Re: Ale tu dziś wesoło! 24.10.06, 21:33
                  Troszkę humoru jeszcze dodam:

Samolotem lecą: Polak, Rusek, Amerykanin i Murzyn z Afryki. Nagle zepsuł się
                  jeden z silników i samolot zaczyna tracić na wysokości. Wszyscy wiedzą, że aby
                  samolot dotarł do lotniska, trzeba wyrzucić zbędny ładunek. Amerykanin krzyczy:
                  - Murzyna! Wyrzucić Murzyna!!
                  Rusek:
                  - Ech, wy rasiści! Dlaczego niby Murzyna? Zaraz każdemu zadam pytanie. Ten, kto
                  nie odpowie - wyskakuje.
                  Rusek pyta Amerykanina:
                  - Jaki jest najpopularniejszy film Spielberga?
                  - "Indiana Jones" - odpowiada Amerykanin.
                  - Dobrze - mówi Rusek i zwraca się do Polaka: - Ile widzów go obejrzało?
                  - Sto milionów! - odpowiada Polak.
                  - Dobrze - mówi Rusek i zwraca się do Murzyna: - A ty wymień ich nazwiska!
                  Męski koszmar:
                  - dom na kredyt,
                  - drzewo w doniczce jako prezent,
                  - syn od sąsiada.

--
                  Ale wkoło jest wesoło!
          • elissa2 Re: Jesień. 24.10.06, 21:17
            hanula1950 napisała:

>
            > --Chyba koniec złotej jesieni...deszcz od południa pada...Na dodatek awaria
            > co i nie grzeją, a tu się ochłodziło. Drzewa u mnie nad dolinką juz prawie
            całe
            > gołe.
            >
            U nas też było pochmurno ale bardzo, bardzo ciepło.
            I obiecują, że nadal będzie dość ciepło.
        • elissa2 Re: Watek 24.10.06, 21:15
          Nie wiem, Parmesanie, w czym rzecz.
          Hanulka założyła wątek to tu zaglądam, kiedy tylko mogę.
          Ot, choćby nawet przez sentyment.
    • elissa2 Wspaniały niezwykły teatr z Holandii ... 26.10.06, 20:19
      ... był wczoraj był w Warszawie ... Pokazał słynny już spektakl "Panta Rhei".

"Magisch Theatertje" z Mastrichtu to bardzo niezwykły, plastyczny
      teatr "lalkowy" prezentujący widowiska dla publiczności dorosłej.
      O oryginalności Magisch Theatertje stanowi nie tylko unikalny repertuar
      koncentrujący się na teatrze lalek dla dorosłych, ale przede wszystkim
      uwieńczone powodzeniem poszukiwania zupełnie nowych form teatralnych i środków
      artystycznego wyrazu. Teatr prezentował swoje widowiska w wielu krajach, a
      ukoronowaniem międzynarodowego sukcesu przedstawienia "Panta Rhei II" było
      zaproszenie do udziału w Światowym Festiwalu Teatrów Lalek w Charleville-
      Mezieres we Francji.

Tylko pozazdrościć tym, którzy mogli to wczoraj zobaczyć!
      • hanula1950 Re: Wszystkim Iwonkom i Sabinkom ... 28.10.06, 09:49
        Najlepszego. Miłego dzionka.

Programista rozmawia ze swoimi przyjaciółmi po fachu:
        - Wczoraj w nocnym klubie poznałem fajną blondynę!
        - Ty szczęściarzu!
        - Zaprosiłem ją do siebie, wypiliśmy trochę, zacząłem ją dotykać...
        - I co? I co?
        - No i ona mówi: "Rozbierz mnie!"
        - O, kurcze! Co dalej?
        - Zdjąłem z niej spódniczkę, potem majteczki, położyłem na stole tuż obok
        laptopa...
        - Nie pieprz! Kupiłeś laptopa? Jaki procesor?!

--
        Ale wkoło jest wesoło!
      • szczesliwatrzynastka Re: Dzień Dobry! :) 28.10.06, 15:56
        Elisso, jaka wichura? U nas był piękny słoneczny i cieplutki dzionek
        Dzis tez taki jest :)

--
        ... --.. -.-. --.. . ... .-.. .. .-- .- - .-. --.. -.-- -. .- ... - -.- .-

Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka
        • wesola_kicia Re: Dzień Dobry! :) 28.10.06, 19:04
          witajcie po długiej nie obecnosci
          --
          =^..^=
          <kicia>
          "...Czasami jestem poza zasięgiem całego świata ludzkich spraw ,wtedy przez
          chwile wiem po co żyję i tylko cisza przy mnie jest..."
        • wesola_kicia Re: Halloween 31.10.06, 12:12
          Hanulka:) Skąd Ty to bierzesz?

--
          =^..^=
          <kicia>
          "...Czasami jestem poza zasięgiem całego świata ludzkich spraw ,wtedy przez
          chwile wiem po co żyję i tylko cisza przy mnie jest..."
          • hanula1950 Re: Halloween 01.11.06, 11:08
            Po prostu wyszukuję w sieci.
            Dobrze, że wczoraj na cmentarzu byłam, bo dziś od rana deszcz pada. Zdążyłam
            wejść do domu i już zaczęło padać.W ncy też lało.Kwiaty wczoraj były wyjątkowo
            tanie, bo było ich bardzo dużo i w wielkim wyborze.
            dziś miałam wybrać się tu :
            Na Cmentarzu Służewieckim przy parafii św. Katarzyny w Warszawie w intencji
            wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu, szczególnie w intencji
            ofiar represji stalinowskich w latach 1946- 56, będzie się modlić ks. prałat
            Józef Maj. Będzie też przewodniczyć uroczystej procesji po cmentarzu. Odbędzie
            się tam też uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika Dzieci Utraconych.

Z powodu deszczu nigdzie sie nie wybieram. Biore książeczkę i czytać będę.
            --
            Ale wkoło jest wesoło!
            • hanula1950 Re: Halloween 01.11.06, 16:40
              Serwis Zaduszki.com oferuje różne formy upamiętnienia zmarłych. Można np.
              zamieścić film nakręcony za życia zmarłego lub zapalić w jego intencji
              symboliczną świeczkę. Choć założenie konta na stronie jest bezpłatne, to za tę
              usługę trzeba zapłacić. Za złotówkę można wykupić świeczkę, która wypali się po
              tygodniu, za pięć złotych będzie palić się miesiąc, a za dziesięć - pół roku.
              Antropolg akcentuje, że zapalanie świec i ich wybór podkreśla nasz emocjonalny
              stosunek do zmarłych. W ilości palących się zniczy można doszukać się
              stopniowania - niektórzy mają po kilka świeczek, a inni mają po jednej
              lub „leżą” w specjalnych wirtualnych alejach przeznaczonych tylko dla
              wybranych - tłumaczy.

Innym novum jest wysyłanie pośmiertnych maili. Taka usługa umożliwia pożegnanie
              się z najbliższymi w nietypowy sposób. Wystarczy wskazać listę osób, do których
              chcemy się wysłać informację po swojej śmierci, a następnie wskazać zaufaną
              osobę, która powiadomi serwis o naszej śmierci. Informacja, bez względu na
              wielkość i ilość załączników trafi do wyznaczonych odbiorców.

Nekropolia w sieci

Kolejny serwis Remember.pl przypomina, że żyjemy tak długo jak pamiętają nas
              inni.
              --
              Ale wkoło jest wesoło!
        • dorota-zam Dobranoc! 07.11.06, 23:17
          Nie był i u nas ten dzień taki zły, Hanulko, wiało ale było +10 i nie padało, na
          rowerze się dało pojechać, zima na szczęście jeszcze na stałe nam nie zagościła!
          Miłych snów wszystkim życzę!
                    • hanula1950 Dzień Niepodległości. 11.11.06, 09:18

-- Politycy!
                      Od roku Wasze poczynania napawają nas, kobiety coraz większą zgrozą. Wbrew
                      wszelkim obietnicom składanym przed wyborami, zamieniacie nasz kraj w poligon
                      Waszych prywatnych wojenek.

Jesteśmy tym oburzone.

Mamy dość Waszych pomysłów na Polskę i nasze życie.

Obrażacie naszą godność, odbierając nam prawo do myślenia i decydowania o
                      najbardziej intymnych sferach życia.

Obrażacie nas, degradując do roli bezmyślnego stada, którym kierować trzeba z
                      mównicy i z ambony.

Mamy dość narzucania nam Waszych poglądów jako jedynie słusznych. Żądamy
                      poszanowania naszej osobistej wolności.

Jesteście reprezentantami narodu, wybranymi w demokratycznych wyborach. Nie po
                      to Was wybrano, byście się bawili naszym kosztem, ale po to, byście dobrze
                      rządzili tym krajem.

Zamiast zajmować się takimi problemami zastępczymi, jak antykoncepcja, aborcja,
                      ewolucja czy wychowanie dzieci, zajmijcie się wreszcie tym, co naprawdę ważne -
                      stabilizacją prawa i gospodarki, dostępem do opieki zdrowotnej, naprawą systemu
                      oświaty, bezpieczeństwem publicznym.

Chcecie mieć przyrost naturalny? Stwórzcie polskim rodzinom warunki do życia, a
                      będziecie go mieli. Żadne nakazy czy zakazy nic tu nie pomogą, a tylko pogorszą
                      sytuację. Chcemy żyć zgodnie z naszym, a nie z Waszym sumieniem. Żądamy
                      szacunku dla nas i dla naszych rodzin. Chcemy mieć prawo do normalnego życia, w
                      bezpiecznym i demokratycznym kraju.

--------------------------------------------
                      Jeśli popierasz nasz protest, skopiuj i zamieść na swoim blogu.

Ale wkoło jest wesoło!
                        • hanula1950 Deszczowo ... 13.11.06, 09:10
                          zaczął się ten nowy tydzień, to trzeba dać troszkę humoru na rozruszanie ;

-- Paranoja polska - archiwum, rok 2000

Z DUCH... DIABŁEM CZASU
                          • W psychologii i psychiatrii stosuje się metodę badawczą polegającą na
                          analizie rysunków. Na początku lat 80. pani psycholog z Krakowa przebadała w
                          ten sposób grupę dzieci. Rysowały czołgi i żołnierzy, co po wprowadzeniu stanu
                          wojennego było rzeczą zrozumiałą. W latach 90. powtórzono badanie; tym razem
                          dzieci rysowały... postacie diabłów. Biorąc pod uwagę to, co ostatnio się w
                          Polsce dzieje, nie jesteśmy tym faktem zdziwieni.

KUP PAN WENUS
                          • Pomysłowi Amerykanie sprzedawali już działki na Księżycu oraz na Marsie,
                          ostatnio handlowcem został również dyrektor teatru w Elblągu. Jak
                          napisał “Super Express”, można od niego kupić działkę na Wenus. Taniocha, 100
                          zł za hektar. A jak się już sprzeda Wenus, można będzie wyremontować
                          teatr. “Kościotrup” chyba zacznie wkrótce sprzedawać działki na Słońcu. Może
                          trochę daleko, ale na pewno cieplej.

Ale wkoło jest wesoło!
                          • hanula1950 30 lat... 14.11.06, 15:37

--Dziś mija 30 lat, jak zamieszkałam na ulicy Bacha. Wspomnienia mnie dziś w
                            związku z tym naszły i zrobiłam taką nostalgiczna notke w blogu. naszły
                            Ale wkoło jest wesoło!
                            • hanula1950 Zagadki 16.11.06, 10:07

-- Super zagadki

- Jak wygląda turystyczna ubikacja na Syberii?
                              - Składa się z dwóch kijów. Jeden jest dłuższy, a drugi krótszy. Dłuższym
                              odgania się niedźwiedzia, a krótszym odgania się wilki.

• • •
                              - Jakiej pierwszej rzeczy w życiu uczy się mały Eskimos?
                              - Żeby nie jeść żółtego śniegu.
                              W muzeum sztuki starożytnej blondynka zobaczywszy siedzącego na krześle
                              kustosza, mówi do męża:
                              - Ten facet w rogu sali to faraon Ramzes.
                              - Nie pleć głupstw! Przecież on już nie żyje od trzech tysięcy lat!
                              - Niemożliwe! Widziałam, jak się poruszył!

Ale wkoło jest wesoło!
    • hanula1950 Optymistka w niedzielę. 03.12.06, 12:56

-- Uśmiechnij się do słońca,
      nawet gdy pada deszcz,
      ono przeciez jest.
      Powiedz "dzień dobry" drzewom.
      Lecącym ptakom pokiwaj.
      Do smutku powiedz "bywaj".
      Kłaniaj sie nieznajomym.
      Staruszce kwiatek daj.
      Wiarę,nadzieje,miłość
      przyjmnij hasło dnia.