Dodaj do ulubionych

Torby eko - jakie macie zdanie?

12.05.07, 13:12
Chodzi mi o materiałowe torby na zakupy.

Zobaczyłam coś takiego w jakimś piśmie typu Uroda czy Glamour i mi się spodobało. Już wcześniej miałam 2 materiałowe torby, które kiedyś były dodatkiem do jakiegoś pisma i zdarzało mi się je zabierać na zakupy. Niedawno byłam na zakupach z chłopakiem, przy kasie wyciągnęłam jedną z nich, żeby znów nie pakować zakupów do plastikowych torebek, a on stwierdził, że to obciach i że z takimi torbami chodzą tylko emeryci. Szerze mówiąc wcześniej do głowy by mi to nie przyszło, bardziej denerwuje mnie to, że z zakupów spożywczych wracam z kolekcją plastikowych torebek.

Macie jakieś zdanie na ten temat?

No i ogólnie:
Robicie coś dla środowiska? Ja do tej pory nie myślałam o tym, ale ostatnio kilka razy jechałam pociągami i przejeżdżałam koło wysypiska. To dało mi do myślenia, że może trochę za dużo śmieci produkujemy.
Edytor zaawansowany
  • wiolunia79 12.05.07, 13:41
    Zakupy przeważnie robię raz w tygodniu (takie większe) i pakuję wszystko do
    składanych koszyków które w aucie ma zawsze mój M. A w torebce mam mocniejszą
    reklamówkę na takie małe codzienne zakupy. Jednorazówek nigdy nie biorę. A co do
    takich toreb z materiału to żaden obciach.Obciachem dla mnie jest pakowanie
    każdego towaru w jednorazowe woreczki.Sama pracuję w sklepie i szlag mnie trafia
    gdy babki proszą o woreczek na np.gąbkę do naczyń czy wieszaczek samoprzylepny
    --
    Codziennie upadam...codziennie się waham...
    codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat
    I dźwigać będę
  • paenka 12.05.07, 14:46
    zaden obciach
    ja niestety z racji staran nie noszenia torebek ze soba w ogole to z zakupow z
    foliowkami wracam
    Ale badzmy szczerzy ze soba to ze nie bedziemy ich brac tak naprawde nie
    przyczyni sie do zmniejszenia produkcji foliowek
    Ja za to segreguje smieci.
    --
    Aaaaaa tam ;)
  • ebusia_fam_fatal 12.05.07, 15:05
    uważam, że mogłoby zmienić, gdyż gdyby zebrało się np. milion ludzi, którzy nie
    będą brać foliówek, to przestanie się to opłacać produkować.

ja nagminnie biorę torebki eko ze sobą, tudzież, gdy nie wezmę a pójdę na
    zakupy, to kupuję w sklepie :)

w lidlu są np po 1.99
    w piotrze i pawle po 3.99 (zwykłe szmacianki) i 3.45 (takie większe, wygodne, z
    szerokim, usztywnianym dnem)

smieci też segreguję :) i zwracam uwagę ludziom, którzy śmiecą i ludziom,
    którzy nie sprzątają po swoich psach, wyłączam światło, gdy z niego nie
    korzystam i jeszcze komputer zacznę wyłączać :), nie depczę trawników i szlag
    mnie trafia, jak chłopi wypalają trawę i inne mrówki...
    i wiele innych rzeczy robię dla środowiska :D

--
    hipokryci!
  • colleen83 12.05.07, 15:26
    Właśnie taka torba i'm not a plastic bag była w tej gazetce. I na zdjeciu była ta modelka z drugiego linku. W sumie nie miałabym nic przeciwko modzie na coś takiego, całkiem pożyteczne mi się wydaje ;)

Ja raczej nie jestem osobą która patrzy, co na ten temat myślą inni, ale tekst że to obciach mnie trochę zdziwił. Bardziej obciachowe wydają mi się ślady na dłoniach od platikowych torebek.

A co do toreb eko, to ja mam jeszcze taką ze społem, w tej sieci to się da na pewno kupić ;)

Te plastikowe torebki niedawno wrzuciłam hurtowo do kontenera z napisem plastik.
    No i wydaje mi się, że jeśli nie będę ich brała w sklepie ja (i nie tylko) to może nie zlikwiduje produkcji, ale przynajmniej ją zmniejszy.
  • katikot 12.05.07, 15:33
    Ja też zakupy pakuję do toreb z materiału (można je też czasami trafić w lumpeksach) i plecaka, nie cierpię jednorazówek. Oprócz tego sortuję śmieci, staram się oszczędać wodę (np. zakręcam kran przy myciu zębów;-), światło, unikam kosmetyków testowanych na zwierzętach, jajek z chowu klatkowego...
    --
    Every morn and every night
    some are born to sweet delight
    some are born to endless night.
  • sundry 12.05.07, 16:16
    Ja też sortuję śmieci,nie używam sprayów i papierki zawsze wrzucam do kubła:)
    --
    "Wyraźniej niż kiedykolwiek dotąd w swych dziejach ludzkość stoi dziś na
    rozdrożu. Jedna droga prowadzi w rozpacz i skrajną beznadziejność, druga w
    totalne unicestwienie. Módlmy się o mądrość właściwego wyboru."
    (Woody Allen)
  • marjory_m 12.05.07, 16:31
    Obciach? Dla mnie wręcz przeciwnie :) Mam kilka takich śmiesznych toreb eko i
    zawsze mam niesamowitą satysfakcje kiedy mówię w sklepie "dziękuję za torbę, mam
    swoją". Poza tym takie z jasnego płótna ładnie też wyglądają. No na pewno lepiej
    niż cztery szeleszczące na wietrze plastiki.

Segregacja śmieci obowiązkowo, zresztą jest to teraz nakazane ustawowo.
    Oszczędzanie wody, prądu itp. jest już tak naturalne i wyuczone że nie
    specjalnie się nad tym zastanawiam.

Lubię też wprowadzać w zakłopotanie znajomych wyrzucających pety na
    chodnik/trawnik. Zbieram je wtedy sama i wyrzucam do kosza stojącego 2 metry
    dalej :/ Sama palę dużo i często na ulicy i naprawdę wolę nieść papierosa w ręku
    aż znajdę kosz niż tak ostentacyjnie wyrzucić pod nogi.
  • paenka 12.05.07, 17:03
    Mnie wnerwia gdy moj chlopak i wspollokatorki zmywaja pod biezaca woda. Kiedys
    sie wkurzylam i zrobilam eksperyment. Umylam naczynia pod biezaca i nalewajac
    do zbiornika i wyszlo jak wol na papierze ze pod biezaca jest nieekonomicznie!

A one nadal to robia, moj chlop tez bo tak ich w domu nauczono i tak juz maja,
    inaczej nie potrafia:/ Dodaqm ze jedna ze wspollokatorek studiuje ochrone
    srodowiska i bardzo sie denerwuje gdy zamiast rozkrecac butelki i je miazdzyc i
    wrzucac do zbiorczego kosza to ja jes wyrzucam do osobnego na plastiki.

:/
    --
    Aaaaaa tam ;)
  • jolitha 17.05.07, 15:47
    jak dla mnie bardzo fajna rzecz, nie widze w tym nic obciachowego!! Oczywiscie
    zalezy jeszcze jak taka torba wyglada. Tu w srodowisku studenckim funkcjonuje
    rowniez jako porta-libri czyli torba na pomoce naukowe :P Jest nawet sklep
    gdzie mozna kupic wszystko , w tym rowniez takie wlasnie torby w roznych
    kolorach z logo uniwersytetu :)...do tego na tym samym lub drugim ramieniu mala
    torebeczka (juz nie ekologiczna :P)i jestesmy wyposazone zupelnie alla moda. ;)
    Nawiasem mowiac te zmusze sobie taka torbe sprawic, bo niszcze wszystkie
    torebki probojac upchac w nich dwa razy wiecej niz moga zmiescic, a na
    zakupach...te plastikowe siatki...ehhh..te zich nie znosze ..choc potem na
    workach na smieci sie oszczedza (pozornie bo sa odplatne...ale tak chociaz mamy
    dwa w jednym)
    --
    Moje forum forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=42215 Zapraszam
    wszystkich :)
    I to tez: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=45245
  • esiaesia 17.05.07, 18:07
    Ja noszę materiałową torbę, w mojej firmie przy okazji różnych targów takie
    rozdają. Jest bardzo wygodna i wielokrotnego użytku. Poza tym duża i to co nie
    mieści się do torebki wrzucam właśnie w materiałową torbę :)
  • maryshaa 18.05.07, 15:04
    A mnie szlag trafiał jak szłam do sklepu kładłam na ladę torbę z materiału a
    ekspedientka z uporem maniaka najpierw wszystko w foliówkę a potem do mojej
    torby.... zgroza!!
    --
    travian.interia.pl/?uc=pl4_22637
  • nikusia85 18.05.07, 17:23
    jeżeli torba eko jest ładna,to dlaczego miałabym jej nie mieć? :-) a czy robię
    coś dla środowiska?wstyd się przyznać,ale nie...
  • azazela 24.05.07, 20:25
    eko
    i nie uwazam ze to obciach wrecz przeciwnie!
    --
    Coffe, chocolate, men. Some things are better rich.
  • katikot 24.05.07, 22:08
    Viva (fundacja, nie gazeta;-) też ma w sklepiku takie torby tinyurl.com/34m97l
    --
    Every morn and every night
    some are born to sweet delight
    some are born to endless night.
  • mrowka_r 10.06.07, 13:21
    Też zwykle chadzam do sklepu z własną torbą lub jeśli to małe zakupy to pakuje
    od razu do swojej duuużej torebki/plecaka.
    Segregujemy śmieci, mamy zmywarkę by oszczędzać wodę (przedtem zmywanie pod
    bieżącą wodą to była norma).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.