• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

pług chodnikowy Dodaj do ulubionych

• 15.02.12, 15:05
    Wiadomo że jak pada śnieg to trzeba go sprzątać. Z podwórek, ulic i chodników. I sprzątamy. Każdy swoje. Ja swój chodnik też odśnieżam. Jechałem dziś rano ulicą Sosnową i przy przedszkolu chodnik odśnieżał taki fajny mały pług. Ciekawe czyj to pług? Czyżby przedszkole zafundowało sobie to urządzenie, czy to może własność miasta, a pracuje na dobro prywatnego przedszkola które wiadomo czyje jest. Bardzo jestem ciekaw. Bo jeżeli prywatny to ok. Ale jeżeli to jest pług miejski, to jest w tym mieście dużo więcej miejsc gdzie on by się bardziej przydał. Są miejskie przedszkola, szkoły, ośrodki zdrowia gdzie chodzi dużo ludzi starszych i chorych. A tu proszę. Pewnie taki zbieg okoliczności że pracował przy przedszkolu Werczyńskich. Tyle ulic w Markach a on akurat tam. No chyba że to ich własność. To zwracam honor. Ale wiem że miasto taki pług ma. Jak zwykle coś tu chyba jest na rzeczy.
    Edytor zaawansowany
    • 15.02.12, 15:24
      ZUK posiada taki pług, w poprzednich latach odśnieżali nim m.in okolice przystanków autobusowych. Łatwo go rozpoznać bo ma na boku Miejski herb.

jeśli ten co widziałeś też posiadał marecki herb na boku to zapewne była to własność ZUKu :p
      • 15.02.12, 15:32
        To tylko Polska, więc nie wiem czego oczekujecie. Uczciwości? Transparentności podejmowania decyzji? Nie w tym kraju.
    • 15.02.12, 15:53
      Pług, ulica jak i chodnik są własnością Miasta i nie jest winą ZUK, że w tym miejscu znajduje się prywatne przedszkole. Pech to pech i proszę nic nie sugerować.
      • 15.02.12, 22:41
        Szkoda, że ten pług ( ani nikt z pracowników ZUK ) nie przyjechał na Pomnikową.

Ta ulica woła o pomstę do nieba !!!!!!!!!! W czasie tych dużych mrozów lodowisko na chodniku.
        Teraz na całej długości odśnieżone może przy 3 posesjach. Warstwa śniegu sięgająca grubo ponad kostki.
        Dodam tylko, że to ulica przy której znajduje się Szkoła Podstawowa nr 3.
        Ruch bardzo duży a dbałość o nią znikoma. Poza tym na całej długości wszystkie wjazdy na posesje wyłożone takim szarym kamieniem, który przy najmniejszym deszczu jest śliski jak lód.
        Ludzie ( czyt. Urzędnicy ) , jak coś robicie, to róbcie to z głową.

Czy tylko mi się wydaje, że ktoś tu nawalił ??????
      • 16.02.12, 08:29
        czarny_matador napisała:

> Pług, ulica jak i chodnik są własnością Miasta i nie jest winą ZUK, że w tym m
        > iejscu znajduje się prywatne przedszkole. Pech to pech i proszę nic nie sugero
        > wać.

No,nie tak do końca. Chodnik może i jest własnością miasta, ale odśnieżanie należy do obowiązku właściciela posesji przy chodniku. Jeżeli by było tak jak mówisz, to nikt by nie miał obowiązku sprzątania śniegu, a każdy by czekał na traktorek. Pomijam kwestię priorytetów, gdzie ten pług był wtedy bardziej potrzebny, gdzie jest większy ruch - czy na Sosnowej, czy może na Piłsudskiego....
        • 16.02.12, 11:05
          Zapraszamy pług również na ul. Dużą. Tu też mamy szkołę, przedszkole i osiedle na końcu tej ulicy.
          Może ktoś wie jak wyegzekwować odśnieżanie od właścicieli posesji?
          Zadałam pytanie w tej sprawie przez stronę miejską naszym urzędnikom już trzy tygodnie temu - do dziś bez odpowiedzi.
          • 16.02.12, 17:56
            Zapomnij o pługu. Takie dobrodziejstwa nie są dla plebsu. Łopata kolego tylko łopata wam pozostaje. No chyba że J.W.N.P.J.W. zezwoli.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.