Dodaj do ulubionych

MBT - developer nas oszukał

27.02.12, 20:26
W dwudziestostopniowe mrozy mieliśmy w domu, mimo ogrzewania gazowego super piecem + alternatywnego, 13 stopni.

Nie mówiąc o innych WIELKICH B Ł Ę D A C H budowlanych.

Pisać dalej? Będziecie pisać?
Edytor zaawansowany
  • mia-p 27.02.12, 21:03
    Ja muszę zrobić termowizję brzegowego pokoju w segmencie przez nich budowanym , bo w te wielkie mrozy mieliśmy w nim nie więcej niż 13 stopni. Jestem ciekawa którędy ciepło mi ucieka.
  • spajderki 28.02.12, 10:48
    Witajcie,
    czy mowa o osiedlu na Grunwaldzkiej?? tez tam kupilismy segment - cieplo bylo bardzo, nawet przy -20; i przy niewielkiej pracy pieca - grzejniki skrecone na 3,4...
    dlaczego dopiero teraz o tym mowicie skoro mrozy minely juz jakis czas temu??
    dajcie znac czy cos jeszcze szwankuje i czy bedziecie to zglaszac ...
    pozdrawiam
  • mia-p 28.02.12, 13:50
    Ja mieszkam już cztery lata więc gwarancji już nie mam.
  • batmanki 08.03.12, 14:59
    Ha ha ha niezła AUTOREKLAMA :/
  • nutka.2012 01.03.12, 21:33
    Niestety o developerze nie można nic dobrego powiedzieć.
    Polecam ocieplenie domu.
    My mieszkamy od dwóch na osiedlu bliźniaków i żałuję,że kupiliśmy od nich dom.
    Krzywe pękające ściany, zaciek od balkonu, źle wykonane ocieplenie, blacharka, nieszczelne okna itd TO JEST STANDARD MBT.
    Pisma, cała teczka. Brak odpowiedzi lub wszystko zgodne z projektem.
    Niestety chyba tylko sąd pozostał.
  • arczijo 01.03.12, 22:29
    Do tej chwili byłem zainteresowany segmentem na Grunwaldzkiej. Piszcie proszę, wszelkie uwagi będą uważnie przeze mnie czytane. Gdzie znajdują się te "udane" budowle MBT? Spajderki, opiszcie dokładnie własne doświadczenia. Z góry dziękuję.
  • nutka.2012 02.03.12, 07:37
    Piaskowa 1 i 2, osiedla od Granicznej.
  • spajderki 02.03.12, 09:39
    Hmm... u nas nic podobnego sie nie dzieje...okna szczelne, cieplo, sciany proste... ekipa co nam remontowala chwalila ze musielismy trafic na dobrego developera bo malo poprawek trzeba bylo robic, gosciu od podlóg podobnie, kazda inna ekipa tez dobre slowo wyrazala nt wykonczenia budynku... pewnie po pierwszym roku mieszkania bedziemy w stanie wiecej powiedziec ale na ten moment - dom mamy oddany od listopada 2011 - jestesmy naprawde zadowoleni- mam nadzieje ze tak zostanie :-)
  • nutka.2012 02.03.12, 11:31
    Szok- czy to ten sam developer:) jakaś cudowna przemiana czy postanowili przestać oszczędzać na podwykonawcach?
  • nomad997 02.03.12, 12:01
    Jak czytam ten wątek to mi zalatuje "czarnym PR" konkurencji.
  • arczijo 02.03.12, 14:27
    Czarny PR konkurencji ? Jaki sens obsmarować jedną firmę jeśli obok jest dziesięć innych. Nie ukrywam, że przed kupnem miałem zamiar odwiedzić przyszłych sąsiadów i zapytać o plusy i minusy tych budowli. Jeżeli więc przedstawiciele tego osiedla (spajderki) byliby chętni poświecić mi parę minut na pokazanie dobrych i złych stron, będę niezmiernie wdzięczny.
  • spajderki 02.03.12, 18:59
    Arczijo napisz na priv dormys@o2.pl to sie jakos dogadamy pozdrawiam
  • spajderki 02.03.12, 12:46
    Nutka, pozyjemy zobaczymy :) my dom zajmujemy ze od bardzo niedawna, fakt ze warunki zimowe - minusowe temperatury przetestowane na plus... ocena osob postronnych (fachowcow budowlanych) tez pozytywna... jestesmy dobrej mysli :) pozdrawiam!
  • nutka.2012 02.03.12, 13:08
    Zapewniam,że nie jestem konkurencją:) i mam nadzieję,że "ktoś" z moich sąsiadów się odezwie.
    O poście spajderki znajac jakosc w moim domu i opinie ekipy, która go wykańczała mogę powiedziec,że siedzi Pani z mbt i pisze jak to doskonale budują. Co jest bzdurą...

• mia-p 04.03.12, 17:19
    Ja mieszkam już cztery lata w swoim segmencie i oprócz jednego zimnego pokoju wszystko inne jest ok. Dom obieraliśmy z rzeczoznawcą którego wynajęliśmy. Mój sąsiad, który widział całą budowę i kolejne zmieniające się u nas ekipy orz ich fachowość do dzisiaj się dziwi, że wszystko jest w porządku :)
    Nasz największy problem to tak cienkie ściany, że słyszymy sąsiadów za ścianą.
  • bezplotna 06.04.12, 19:03
    No cóż, od listopada na Grunwaldzkiej mieszkają 4 rodziny , cztery rodziny są niezadowolone, a wy ??? Kim wy jesteście?
    ogólnie rzecz biorąc tragedia ,rozmowy z developerem na temat ich nieprawidłowości nie ma żadnej -- może pozew zbiorowy coś by dał ??? Potencjalnych Kupców zapraszam do już mieszkających , chętnie podzielą się uwagami. Jak się na to wszystko patrzy , to wierzyć się nie chce , że to nie ich pierwsza budowla. Do tej pory stanowimy trakt przelotowy dla wszystkich Markowiczów , bo nie mamy płotu, prąd ciągle budowlany , wprowadzanie się każdego kolejnego sąsiada to kolejne godziny bez prądu, bo wywalają korki-- trzeba mieć porządną gwarancję na sprzęt. Pokój , ten na górze skrajny rzeczywiście chłodny w zimie. Dość ciekawe rozwiązania konstrukcyjno- architektoniczne w w środku. A proste ściany-- odchyły w skrajnych przypadkach do 20 stopni, jak ktoś chce tam półki to tylko trapezy.
  • spajderki 10.04.12, 14:33
    Hmm...czytam ten post i jakby mnie troche dotyczył bo niby dotyczy mojej opini a jednak osobiście nikt mnie o nią nie pytał... ciekawe... zastanawiam sie jaki trakt przelotowy stanowimy skoro osiedle położone na samiuśkim uboczu i nasza droga jest wewnętrzna - zresztą chyba jak sie kupuje nieruchomość to się widzi w jakim położeniu... prąd budowlany - zgadza się - na to też podpisywaliśmy umowę przy akcie notarialnym wiec wszystko było jasne od początku - zresztą lada moment będzie przyłącze do każdego budynku wiec problem będzie rozwiązany... ściany widać każdy segment indywidualnie bo u nas są wyjątkowo proste i naprawdę nie ma się do czego przyczepić - widzieliśmy co kupujemy i w żadnym stopniu nie czujemy sie oszukani! a jeśli ktoś wykłada pieniądze nie przyglądając sie dokładnie za co płaci, to cóż... nam sie mieszka wspaniale - cenimy spokoj i cisze ktore tu sa bezcenne, dom udalo nam sie sprawnie urzadzic i cieszymy sie kazda wspolnie spedzona tu chwila; również chetnie podzielimy sie szczegolowa opinia z chetnymi do zamieszkania na "naszym" osiedlu :-)
  • batmanki 11.04.12, 09:37
    Hmm... to ja chętnie posłucham tej opinii, pod który numer mogę zapukać???
  • batmanki 17.04.12, 15:24
    Czyżby moje przypuszczenia się sprawdziły i pod nickiem "spajderki" ukrywał się ktoś z MBT ;)?
  • spajderki 17.04.12, 15:36
    Więcej wiary w ludzi... od maja po opinie zapraszam pod ostatni zamieszkały numer pozdrawiam :-)
  • batmanki 18.04.12, 08:49
    To zwracam honor :) po prostu w tym gąszczu negatywów, aż trudno uwierzyć, że znalazł się jeden zadowolony "rodzynek" :)
  • spajderki 18.04.12, 11:50
    :) pozdrawiam :)
  • bezplotna 13.04.12, 17:07
    oczywiście , że tak tylko na temat tego, że prąd jest budowlany dowiedzieliśmy się kiedy klucze mieliśmy w ręku, o podłączeniu gazu-- przez dwa tygodnie wydzwanialiśmy do urzędu powiatowego, gazowni i innych instytucji, żeby coś drgnęło, nie wiem kiedy byłby ten gaz -- na dźwięk naszego nazwiska Pani w powyższych instytucjach prawie rzucały słuchawką, a kiedy dokumentacja była gotowa , to okazało się , że tylko developer bądź geodeta może odebrać te dokumenty i zawieść do PGNiG, zeszło im się z tydzień. Z usterek , które zgłosiliśmy przy odbiorze -- w tym krzywizny na ścianach naprawiono 2-- okno , które było źle osadzone oraz wyrównano podłogę , próbowali też naprawić dach, ale coś im to nie wyszło.Na temat krzywizn ścian usłyszałam od Pana Kierownika: "pilnowaliśmy głównie w łazience i kuchni , bo tam kafelki będą na ścianach" .Na wszelkie pisma z prośbą o wyjaśnienia dlaczego reszta usterek nie będzie usunięta nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi !!! Do tej pory nie uzyskaliśmy pełnej dokumentacji domu, która wg aktu notarialnego powinniśmy byli dostać. Jeżeli osiedle jest nieogrodzone to wybaczcie ale każdy włazić może ,te połamane blachy niezbyt spełniały funkcję ogrodzenia, a wg ostatniej informacji jaką otrzymaliśmy od Developera płot miał być postawiony do 31.01.2012 i tak 4 miesiące po terminie. A praca ruszyła w tempie zawrotnym na początku kwietnia.Na rogu utknęli. Nie wiem czy nasze dzieci pobawią się w tym roku we własnym ogródku, bo może trawa nie zdarzy wyrosnąć , tak, tak zaraz się dowiem , ze przecież można z rolki. W ub roku od kwietnia do października nie było prawie nic robione na tej budowie,ciągle zasłaniano się pogodą i kłopotami firm podwykonawców, wrzesień był piękny , ale tynkować zaczęto w październiku kiedy przyszły pierwsze przymrozki. A z tym przyłączem lada moment tobym uważała, żeby nie było jak z gazem i płotem. Pewnie, niedoróbki zdarzają się każdemu developerowi, ale ich główny problem to sposób w jaki traktują swojego klienta. Nie ma żadnej rozmowy z nimi, nie doczekaliśmy się żadnych odpowiedzi na wszelkie pisma jakie wysłaliśmy a mamy ich podobnie jak jeden z forumowiczów całą teczkę.Co do okolicy samej w sobie nie mam zastrzeżeń , bo rzeczywiście pięknie ptaszki śpiewają,piękny las , ale błąkających się bezpańskich kotów i bezpańskich psów , zostawiających po sobie pamiątki mam dosyć.Może te zwierzęta lubią tylko mój segment?:)
  • Gość: Stary mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.19, 04:55
    Nikt z rozumem nie kupuje w okolicy grunwaldzka parkowa okolna mieszkań bo jest to chyba nadal teren skażony wysypiskiem śmieci więc pewnie wody gruntowe dają zna..... Trwa rekultywacja zwalki..
    .. Kolejne 15 lat... Deweloperzy sprzedają działki i działki z domami za słone pieniądze.. A sprawdził ktoś jakoś gruntu? Obok zwalka... Bloki stawiane na resztkach byłu z fabryki okładzin ciernych... Bagnie... Sprawdza się teren i dewelopera. Kupił działkę za 5zl metr a wy chwilę później placicie jak za zborze... Bo Lasek.. Bo marki to prestiż... 😂A Lasek może ktoś posadzil bo teren w rekultywacji...? No ale... Jak ktoś...naiwny.. Może jeszcze na tej górze ma być stok narciarski? Uchwała rady miasta z 1992r.o zwalce... Wszystko jest w internecie. Udanego mieszkania.
  • tikvica 06.03.12, 11:30
    Witaj "archijo"!
    Też planuję kupno segmentu w Markach.I również rozważałam MBT ( po ich sprawdzeniu raczej ta opcja odpada). Podaj proszę swój adres mailowy, może się skontaktujemy i wymienimy doświadczenia związane z dotychczasowym poszukiwaniem ofert w Markach wartych rozważenia ? :)
    Pozdrawiam!
  • madra-2 06.03.12, 13:33
    Witam, my również planujemy zakup segmentu w Markach i szukamy ciekawej i atrakcyjnej cenowo oferty. Narazie znaleźliśmy firmę która buduje segmenty w systemie partnerskim przy ul. Długiej ( minus ze trzeba mieć trochę gotówki) ale segment mozna wtedy kupic w stanie deweloperskim za ok 360 tys środkowy i ok 380 tys segment narożny. Chyba 10 lub 20 tys drożej wychodzi w systemie deweloperskim normalnym. Minusem jest to że nie mają jeszcze tylu chętnych aby rozpocząć budowę ( ma być 5 segmentów). Więc może warto się taką ofertą zainteresować. Jednak gdyby ktoś miał ciekawą inna alternatywę niech da znać. Zawsze można coś ciekawego przegapić :) W nawiązaniu do maila wcześniejszego chętnie dołączyłabym do wymiany doświadczeń w poszukiwaniu ofert w Markach :)podaje maila do kontaktu: jpg-poczta@o2.pl
    Pozdrawiam
  • mia-p 08.03.12, 21:05
    Jestem już po termowizji i okazuje się, że źle jest położona wata w skosach. Wyczytałam, że rękojmia na wady ukryte to 10 lat. Zamierzam pisać do MBT pismo w tej sprawie,
  • alex-en 09.03.12, 09:23
    Podaj namiary na osobę czy tez firme wykonująca termowizję ?
    Alex
  • mia-p 09.03.12, 10:35
    www.termo-house.pl
  • mia-p 11.04.12, 11:20
    A mam pytanie, rękojmia na wady ukryte jest na 10 lat. Czy ktoś z was się na to powoływał?
  • ewuchna1 12.07.12, 12:56
    Znam dobrego prawnika, ktory przede wszystkim nie wyciaga pieniedzy tylko zalatwia sprawy takze moge polecic. W razie zainteresowania szczegoly na pirv. pozdrawiam
  • kwiatek316 04.03.13, 22:38
    Witam
    My również jesteśmy zainteresowani kupnem segmentu od tej firmy, i moje pytanie czy udało się coś wywalczyć od firmy jeśli chodzi o gwarancję? Raczej po spotkaniach z pracownikami MBT mamy negatywne zdanie o tej firmie. Z góry dziękuje za odpowiedz.
  • batmanki 05.03.13, 13:47
    NIC!!!! Do dziś zgłoszone usterki nie zostały usunięte, kostka brukowa w opłakanym stanie, a bramy wjazdowej i domofonów, jak nie było tak nie ma.... walka z wiatrakami i tyle!!
  • 0czupurek 26.06.13, 13:08
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • batmanki 27.06.13, 08:22
    No i oczywiście w akcie notarialnym (Broń Boże!!!!) nie może być wzmianki o jakichkolwiek karach finansowych z powodu opóźnień, a zapewne uzbierałaby się pokaźna sumka, bo nieterminowi są okrutnie :/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.