Dodaj do ulubionych

Ksiądz Dyrektor w Markach!

07.07.12, 13:18
Jeżeli ktoś po przeczytaniu tytułu niniejszego wątku pomyślał sobie o Ojcu Dyrektorze z Torunia to niestety muszę go rozczarować - to nie ten "Dyrektor".
Na naszym lokalnym podwórku podczas ostatniej sesji Rady Miasta Marki wyłoniła się nowa ważna persona w tym mieście - tytułowana przez część radnych z najwyższym uwielbieniem, namaszczeniem i szacunkiem mianem "Księdza Dyrektora".
Po wysłuchaniu tej części obrad Rady Miasta Marki mam takie dwa przemyślenia:
1. Jestem zażenowany jak łatwo przychodzi księżom katolickim wyciąganie ręki po publiczne pieniądze na finansowanie własnych przedsięwzięć biznesowych;
2. Przeraża mnie postawa kilkorga radnych którzy zaraz sobie dorobili ideologię to tej wątpliwej uchwały, sugerując iż brak pozytywnej decyzji może być walką z kościołem katolickim. Jak oni tak łatwo chcieliby oddawać pieniądze publiczne na każde skinienie panów w sutannach, to już się boję o stan finansów publicznych w naszym mieście.

A na koniec nagrania jest mały bonusik. Obejrzyjcie, a dowiecie się że zdaniem niektórych osób mamy w Markach drugiego Łukaszenkę ;-)

XXVII Sesja Rady Miasta Marki

Edytor zaawansowany
  • edzia_edzia 07.07.12, 15:45
    szkoda tylko ze nie ma poparcia dla takich inicjatyw jak publiczny zlobek dla naszych pociech. no przeciez ....po co przeciez dookola tyle prywatnych:(
    a pieniedzy w kasie miasta jak nie bylo tak dalej nie ma
  • sas101 07.07.12, 20:00
    "Jestem zażenowany jak łatwo przychodzi księżom katolickim wyciąganie ręki po publiczne pieniądze na finansowanie własnych przedsięwzięć biznesowych"

A ja jestem zażenowany np. tym że obecna ekipa obiecywała przed przedostatnimi wyborami podatek dochodowy liniowy 15% i do dziś go nie widzę, za to VAT wzrósł.
  • tomt3 08.07.12, 09:51
    To se bądź. I więcej dawaj na kościół, bo jest kryzys a potrzeby coraz większe i ciągle za mało.

• sas101 08.07.12, 21:55
    Nie daję więcej na kościół za to coraz więcej daję naszym rzadzacym, bo nie tylko VAT w górę a i likwidacja ulgi na internet niebawem itd...
  • tomt3 08.07.12, 22:51
    Klepiesz trzy po trzy, ni przypiął ni wypiął. Co ma piernik do wiatraka? Załóż sobie wątek o władzy i tam sobie lamentuj...? Dla mnie możesz sobie dawać na na kościół latającego makaronu, byle by nikt za moje pieniądze i podatki tego nie finansował..
  • tomt3 08.07.12, 10:17
    Nie mam czasu żeby przeglądać te 5 godzin filmu. Mógłbyś opisać o co chodzi z tym ojcem Dyrektorem? Co uzyskał i kto mu to dał?
  • nomad997 08.07.12, 11:11
    Ksiądz Dyrektor przyszedł na Radę Miasta prosić, aby z budżetu miasta dofinansowywano działalność szkoły katolickiej którą prawdziwi. Co ważne - szkoły, która i tak już jest płatna dla osób które posyłają tam swoje dzieci.
    Przy głosach 9 za, 9 przeciw i 1 wstrzymującym się propozycja upadła. Ale zachowanie części radnych dało mi dużo do myślenia. Jak oni tak lekką ręką byli skłonni rozdawać publiczne pieniądze na zasadzie bo ksiądz sobie przyszedł i chce, to naprawdę boję się o finanse tego miasta.
  • tomt3 08.07.12, 12:21
    Dzięki.
    Jak niektórzy radni chcą wspierać taką działalność kk to niech dają z własnej kieszeni, bo wyciąganie z cudzej, często bez woli właściciela kieszeni ma swoją inną nazwę.
    Podziwiam tych radnych którzy byli przeciw bo to nie lada wyczyn być wbrew zachciankom kleru, przyzwyczajonego do tego że co chciał to dostał. Widać też że ci radni odpowiedzialnie gospodarują finansami miasta.
  • piotrg4 08.07.12, 14:20
    nomad997 możesz podać przybliżony czas z materiału video kiedy było to wystąpienie?
    --
  • nomad997 08.07.12, 14:48
    Punkt w obradach zaczyna się na nagraniu od 2:49:45 monologiem Burmistrza, Ksiądz Dyrektor zaczyna swoje wystąpienie od 2:55:20.
  • piotrg4 08.07.12, 15:10
    dzięki slucham :)
    --
  • gekon-3 09.07.12, 11:47
    Nie dziwię się księdzu, że szuka na wszystkie możliwe sposoby ratunku dla szkoły którą prowadzi. Wystąpienie z wnioskiem o dofinansowanie do rady miasta tak naprawdę nic go nie kosztowało. Ryzykował tylko tym, ze może mu się udać takie dofinansowania uzyskać. Szkoda tylko, że co niektórzy radni tacy wyrywni do wydawania nie swoich pieniędzy.
    Łatwo wydaje się nie swoje pieniądze a jeśli przy tym można uzyskać ewentualne poparcie kleru w przyszłych wyborach to już nic łapki nie powstrzyma przed tym by do góry ją podnieść.
    Szkoda, że tacy szybcy i rozrzutni nie są jak trzeba zająć się sprawami miasta. Wtedy przed podjęciem decyzji trzeba skonsultować się ze sztabem ludzi, zrobić analizy, ustalić tysiąc różnych wariantów a i tak kasy starczy tylko na diety i analizy no i w mniemaniu sporego grona bezradnych radnych na finansowanie Kościoła, bo w ich mniemaniu ta instytucja jest tak biedna że należy ją wspomagać kosztem innych.
    Nasuwa się też mi takie oto spostrzeżenie. Skoro głosowali za przekazaniem kasy na Kościelną szkołę to znaczy że w budżecie jest kasa tylko trzeba po nią sięgnąć. Szkoda, ze nie pomyśleli że może przeznaczyć tę „cudem znaleziona kasę” np. na utworzenie jeszcze jednego oddziału przedszkolnego przy samorządowych przedszkolach, może na zakup lepszego wyposażenia do szkół zarządzanych przez miasto by podnieść poziom kształcenia a może na wyremontowanie jakiegoś chodnika.

• iwz2 10.07.12, 10:50
    Szanowny nomadzie997,

Ja natomiast po przeczytaniu Twojego i paru innych postów w tym wątku mam takie przemyślenia.
    Jestem zażenowany jak łatwo przychodzi Tobie i innym pisanie o tematach o których nie ma się pojęcia. Piszesz „jak łatwo przychodzi księżom katolickim wyciąganie ręki po publiczne pieniądze na finansowanie własnych przedsięwzięć biznesowych”. Jak rozumiem „biznesowy” to przynoszący dochód. Wystarczy do tej szkoły zadzwonić, żeby dowiedzieć się ile wynosi czesne i ilu jest uczniów, żeby przekonać się jaki to „biznes” (ja już to sprawdziłem).

Przypominam również, że do tego gimnazjum chodzą dzieci mieszkańców Marek a nie Marsa. Biorąc pod uwagę stan, również finansowy Mareckiego szkolnictwa, każda działalność oświatowa wymaga przynajmniej życzliwości, jeżeli nie wsparcia.

Na koniec o co tak naprawdę toczyła się w trakcie obrad Rady Miasta
    Mechanizm finansowania wygląda tak, że na każdego ucznia w Polsce ze środków centralnych przyznawana dotacja. Każdy Samorząd ma prawo dołożyć do tej kwoty coś z własnego budżetu. Do wszystkich uczniów w publicznych placówkach w Markach dokładana taka kwota i o to wnioskował Dyrektor Gimnazjum Katolickiego. Mówiąc wprost, do sumy otrzymanej z centralnego budżetu, miasto dokładać miałoby 10% czyli 39 zł

Ciekawe czy budowa nowych szkół będzie tańsza? Wiec przedstawianie przeciwników dotacji jako obrońców budżetu jest komiczne

Oczywiście Rada miasta może przyznać dotację lub nie, co też uczyniła. Uznała, że są inne priorytety. Nikt też nie musi lubić, czy szanować kleru katolickiego ani instytucji przezeń prowadzonych. Natomiast przedstawianie wniosku Dyrektora Katolickiego Gimnazjum, złożonego zgodnie z prawem jako zamachu ma naszae wspólne pieniądze jest zwyczajną manipulacją.

Poziomu dyskusji radnych (z obu stron) komentować nie warto.

IWZ
  • sportif 10.07.12, 11:13
    nomad jest cięty na kościół, bo ksiądz odbił mu żonę
  • nomad997 10.07.12, 18:47
    Twoje filmy wyciekły do internetu.
  • nomad997 15.07.12, 10:52
    sportif napisał:

> nomad jest cięty na kościół, bo ksiądz odbił mu żonę

Obejrzyj sobie ten materiał.
  • tomt3 10.07.12, 12:16
    iwz2 napisał:

Jak rozumiem „biznesowy” to przynoszący dochód. W
    > ystarczy do tej szkoły zadzwonić, żeby dowiedzieć się ile wynosi czesne i ilu j
    > est uczniów, żeby przekonać się jaki to „biznes” (ja już to sprawdz
    > iłem).

Prywatna płatna szkoła jest biznesem, miał być dochodowy a że źle go skalkulowano...

> Przypominam również, że do tego gimnazjum chodzą dzieci mieszkańców Marek a nie
    > Marsa.

O ile mi wiadomo to jest to płatna szkoła prywatna więc nie wszyscy mogą z niej korzystać. Religijny profil tej placówki tez nie wszystkim odpowiada...

>Biorąc pod uwagę stan, również finansowy Mareckiego szkolnictwa, każda
    > działalność oświatowa wymaga przynajmniej życzliwości, jeżeli nie wsparcia.

Być może właśnie stan finansowy Mareckiego szkolnictwa mieli na względzie radni odmawiając dotacji prywatnej szkole katolickiej.
    Nie wiem czy każda działalność oświatowa wymaga życzliwości, nie mówiąc już o wsparciu...

> Mówiąc
    > wprost, do sumy otrzymanej z centralnego budżetu, miasto dokładać miałoby 10% c
    > zyli 39 zł

Do jednego ucznia. Który i tak płaci czesne...Ale jak to mówią grosz do grosza...Ciekaw jestem czy ksiądz-dyrektor szkoły zwracając się o dopłatę zaproponował wgląd w finanse tej szkoły...

> Ciekawe czy budowa nowych szkół będzie tańsza? Wiec przedstawianie przeciwników
    > dotacji jako obrońców budżetu jest komiczne

Własnie zdanie powyżej jest komiczne. Po co budować szkoły i jeszcze dokładać do czyjegoś interesu skoro te istniejące będą świecić pustkami...Te prywatne również...

> Oczywiście Rada miasta może przyznać dotację lub nie, co też uczyniła. Uznała,
    > że są inne priorytety.

Być może jeszcze jakiś czas temu nie było by większych priorytetów..

Natomiast przedstawianie wniosku Dyrekto
    > ra Katolickiego Gimnazjum, złożonego zgodnie z prawem jako zamachu ma naszae ws
    > pólne pieniądze jest zwyczajną manipulacją.

Zamach to i pewnie nie był, ale znam inne określenia na takie cóś...

• iwz2 10.07.12, 13:44
    Prywatna płatna szkoła jest biznesem, miał być dochodowy a że źle go skalkulowano...

Nie wiem czy dobrze czy źle go skalkulowano, nie wiem czy Kościołowi na zysku zależało. Wiem natomiast, że są (co do zasady) takie działania również biznesowe, które władze publiczne wspierają. Np szkoły właśnie, zakłady pracy chronionej czy praktycznie całe rolnictwo (na ile jest to zasadne to inny temat)

O ile mi wiadomo to jest to płatna szkoła prywatna więc nie wszyscy mogą z niej korzystać. Religijny profil tej placówki tez nie wszystkim odpowiada...

No właśnie może sprawę można odwrócić jakby była dotacja to szkoła byłaby bardziej dostępna. Oczywiście, że jest to szkoła wyznaniowa i to nie wszystkim odpowiada ale takiej szkoły, która podoba się wszystkim po prostu niema i nie będzie. Różnica jest taka,że do tej można dziecko zapisać a do państwowej trzeba chociaż na pewno są tacy, którzy chcieli by dać dzieciom inne wychowanie a nie stać ich na to. Z resztą jest to szkoła realizująca program zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i w pewien sposób wyręcza samorząd i to miałem na myśli pisząc o działaniach oświatowych, które warto wspierać,

Do jednego ucznia. Który i tak płaci czesne...Ale jak to mówią grosz do grosza.
    > ..Ciekaw jestem czy ksiądz-dyrektor szkoły zwracając się o dopłatę zaproponował
    > wgląd w finanse tej szkoły...

tak 40 uczniów x 39 zł= 1 560 zł miesięcznie czesne jest 350 też miesięcznie
    Nie wiem czy dyrektor finanse przedstawił, natomiast ja uzyskałem informacje interesujące mnie telefonicznie wiec jakąś wielka tajemnicą nie są

Własnie zdanie powyżej jest komiczne. Po co budować szkoły i jeszcze dokładać do czyjegoś interesu skoro te istniejące będą świecić pustkami...Te prywatne również.

Jak na razie to problem jest odwrotny, co widać chociażby na przykładzie mareckiej trójki a władze Marek rozpoczynają budowę nowej szkoły.

Podtrzymuję swoja opinię co do wymowy postu nomada997

• tomt3 10.07.12, 14:49
    iwz2 napisał:

Wiem natomiast, że są (co do zasady) takie działania również biznesowe
    > , które władze publiczne wspierają. Np szkoły właśnie, zakłady pracy chronionej
    > czy praktycznie całe rolnictwo (na ile jest to zasadne to inny temat)

Pewnie że są. Ale to trochę inna liga niż wspieranie prywatnego gimnazjum.

> O ile mi wiadomo to jest to płatna szkoła prywatna więc nie wszyscy mogą z niej
    > korzystać.
    > No właśnie może sprawę można odwrócić jakby była dotacja to szkoła byłaby bardz
    > iej dostępna.

A może dostęp byłby ten sam a właściciel by więcej na niej zarabiał? Kto wie?

> 40 uczniów x 39 zł= 1 560 zł miesięcznie czesne jest 350 też miesięcznie
    > Nie wiem czy dyrektor finanse przedstawił, natomiast ja uzyskałem informacje in
    > teresujące mnie telefonicznie wiec jakąś wielka tajemnicą nie są

Czesne 350zł miesięcznie, ale przez cały rok kalendarzowy czyli x 12 .
    1560zł miesięcznie x (10 a może 12?) =15600 ~ 18720 rocznie. Niezła kwota. Ile to obiadów dla dzieci z biednych rodzin?
    Informacje o wysokości czesnego uzyskane przez telefon tak się mają do finansów firmy jak hipopotam do hippiki.

> Własnie zdanie powyżej jest komiczne. Po co budować szkoły i jeszcze dokładać d
    > o czyjegoś interesu skoro te istniejące będą świecić pustkami...Te prywatne rów
    > nież.
    >
    > Jak na razie to problem jest odwrotny, co widać chociażby na przykładzie mareck
    > iej trójki a władze Marek rozpoczynają budowę nowej szkoły.

Nie wydaje mi się że decyzje władz miasta są w tym temacie jakąś wykładnią...Ogólnie wiadomo że szkoły podstawowe i gimnazja są i będą w przyszłości łączone lub zamykane z powodu braku uczniów. W Markach zapewne też tak będzie.
  • iwz2 10.07.12, 16:08
    1560zł miesięcznie x (10 a może 12?) =15600 ~ 18720 rocznie. Niezła kwota. Ile to obiadów dla dzieci z biednych rodzin?
    A koszty czy uważasz,że nauczyciele pracują społecznie, że ogrzewanie budynku nic nie kosztuje, kreda jest za darmo itd. Nie wiem co nie podoba Ci się informacji o wysokości czesnego? Jeżeli wiesz że opłaty za naukę są inne to napisz jakie, a nie zarzucaj publicznie na forum kłamstwa pracownikowi szkoły.
    Mógłbyś również policzyć ile wynosi dotacja do uczniów w szkołach prowadzonych przez Urząd Miasta i ile z tego byłoby obiadów miesięznie rocznie itd.

A może dostęp byłby ten sam a właściciel by więcej na niej zarabiał? Kto wie?
    A jak jest w szkołach, które taką dotację dostają czy wiemy na co idą te pieniądze, czy sa przeznaczane na zakup pomocy naukowych czy np na premie dla pracowników, pytam serio bo
    nie mam pojęcia.
    Ogólnie wiadomo że szkoły podstawowe i gimnazja są i będą w przyszłości łączone lub zamykane z powodu braku uczniów. W Markach zapewne też tak będzie.

I tu się zgadzam. Kiedyś nadejdzie niż demograficzny i dlatego uważam, że należy wykorzystywać te zasoby, które są (prywatne również). Zamiast za parę lat zastanawiać się co zrobić z nowymi budynkami.

Powtórzę po raz kolejny, niezależnie od tego co ktokolwiek z nas sądzi o tej czy o innej szkole jej władze mają prawo występować do samorządu o wsparcie a tenże samorząd może takowego udzielić lub nie.
    Natomiast wypisywane w tym wątku rzeczy jakiego to Kościół chce dokonać skoku na kasę i jaki dzięki temu zrobi "biznes" co uniemożliwiła grupa radnych w trosce o budżet Marek są nieuczciwe. A taki przekaz był widoczny w tym wątku.
    Oczywiście każdy z ans może mieć swój pogląd w kwestii zasadniczej dawać dotację tej szkole czy nie.

iwz
  • tomt3 10.07.12, 16:49
    iwz2 napisał:

> 1560zł miesięcznie x (10 a może 12?) =15600 ~ 18720 rocznie. Niezła kwota. Ile
    > to obiadów dla dzieci z biednych rodzin?
    > A koszty czy uważasz,że nauczyciele pracują społecznie, że ogrzewanie budynku n
    > ic nie kosztuje, kreda jest za darmo itd.
    >Jeżeli wiesz że opłaty za naukę są inne to napisz jak
    > ie, a nie zarzucaj publicznie na forum kłamstwa pracownikowi szkoły.

Własnie dlatego pytałem czy dyrektor przedstawił finanse szkoły...skoro chce dotację z publicznych pieniedzy..
    Gdzie ja pisałem że opłaty w innych prywatnych szkołach są inne i że coś wiem na ten temat?Gdzie coś napisałem że ktoś coś kłamie?

Nie wiem co nie podoba Ci się informa
    > cji o wysokości czesnego?

Nigdzie nie napisałem czy czesne za duże czy za małe. Jest mi to obojętne. Tylko usciśliłem że płaci się za cały rok kalendarzowy.

> Mógłbyś również policzyć ile wynosi dotacja do uczniów w szkołach prowadzonych
    > przez Urząd Miasta i ile z tego byłoby obiadów miesięznie rocznie itd.

Zdaje się że nie rozróżniasz pewnych rzeczy.Chyba jest różnica między szkołami prywatnymi dla wybranych a publicznymi dla wszystkich..

> A jak jest w szkołach, które taką dotację dostają czy wiemy na co idą te pienią
    > dze, czy sa przeznaczane na zakup pomocy naukowych czy np na premie dla pracown
    > ików, pytam serio bo
    > nie mam pojęcia.
    Ja też nie mam, i o żadnej dotowanej prywatnej szkole w Markach ani gdzie indziej nic nie wiem.

> Powtórzę po raz kolejny, niezależnie od tego co ktokolwiek z nas sądzi o tej cz
    > y o innej szkole jej władze mają prawo występować do samorządu o wsparcie a ten
    > że samorząd może takowego udzielić lub nie.
    > Natomiast wypisywane w tym wątku rzeczy jakiego to Kościół chce dokonać skoku n
    > a kasę i jaki dzięki temu zrobi "biznes" co uniemożliwiła grupa radnych w trosc
    > e o budżet Marek są nieuczciwe.

Niewykluczone że ksiądz-dyrektor zbiera to, co ktoś inny zasiał.
  • nomad997 10.07.12, 18:41
    Niech chcę dublować tego co już napisał tomt3, bo szkoda mojego czasu na pisanie od nowa tego samego, a Waszego na czytanie drugi raz tych samych argumentów.
    Pozwól że skoncentruję się na pewnym fragmencie Twojej wypowiedzi:

> Różnica jest taka,że do tej można dziecko zapisać a do państwowej trzeba cho
    > ciaż na pewno są tacy, którzy chcieli by dać dzieciom inne wychowanie a nie sta
    > ć ich na to.

Zakładam że wiesz czym różni się szkoła publiczna od prywatnej (szczególnie w sensie dostępności dla potencjalnego ucznia).
    Jako matka masz tak naprawdę 3 opcje do wyboru w kwestii wysłania dziecka do szkoły gimnazjalnej:
    1. wysyłasz dziecko do gimnazjum publicznego w tzw. rejonie (tu muszą go przyjąć);
    2. wysyłasz dziecko do gimnazjum publicznego poza rejonem (mogą go przyjąć, ale nie muszą bo np. zabraknie miejsc, ma za słabe oceny);
    3. wysyłasz dziecko o gimnazjum prywatnego lub społecznego - zwał jak zwał, tu i tu trzeba płacić.
    Jak widzisz masz jasny wybór. Jeżeli uważasz że jedna szkoła nie jest godna aby uczęszczało tam Twoje dziecko masz swobodny wybór innej. Od Twojej decyzji zależy, czy dziecko zostanie w miejscu zamieszkania, będzie dojeżdżało, a może zafundujesz mu naukę na komercyjnych zasadach. Nie możesz wymagać od społeczeństwa, że będzie ono finansowało Twoje zachcianki i ambicje, bo nie chcesz posłać dziecka do szkoły publicznej. Nie możesz mieć roszczeń do innych za to, że chcesz posyłać dziecko do szkoły prywatnej, a nie masz na to pieniędzy.
    Bo to tak, jakby każdy student uczelni prywatnej wyciągał rękę do włodarzy samorządowych gdzie mieszka, aby dofinansowywali mu czesne, bo z jakichś powodów nie mógł/nie chciał iść na studia dzienne prowadzone przez uczelnię państwową.

I w całej tej sprawie nie chodzi o to kto prowadzi tę szkołę. Teraz wyciągają rękę księża. Obok UM ma siedzibę inna (mniejsza) szkoła która też powinna byłaby dostać identyczne dofinansowanie - nie prowadzą jej księża, ale dlaczego dzieci tam chodzące miałaby być dyskryminowane względem tych które chodzą do szkoły prowadzonej przez księży.
    A jak ktoś otworzy u nas cały kompleks szkół prywatnych (od podstawówki do liceum). To jemu też powinniśmy dopłacać, bo inaczej pójdzie do sądu przeciwko naszemu miastu, oskarżając nas o dyskryminację podmiotów gospodarczych, i w cuglach wygra proces.
    Jak widać sprawa nie jest taka prosta, tylko chciałbym żeby radni którzy tak ochoczo chcieli tę uchwałę głosować mieli tego świadomość, i patrzyli dalej niż w perspektywie przyszłych wyborów samorządowych.

• zielu52 10.07.12, 19:24
    Tak sobie czytam i czytam i mam pytanko? Czy ktoś z was był na tej sesji? Bo ja byłem i mam jedną uwagę. Księżulek prosił o dotację na biedne dzieci które do tej szkoły chodzą a nie mają na czesne. To dlaczego nie pomóc tym dzieciom dając pieniądze ich rodzicom a nie księżom? Wilk syty i owca cała. A ponadto zaproponowałem radnym tam na miejscu, że ci co chcą dać kasę niech zrezygnują ze swoich tłustych diet na poczet tych dzieci i budżet nie drgnie. Nabrali tylko wody w usta. No i pewnie żaden nie odda nawet Pani Maria ze swoim Szczęść Boże na ustach. A przecież to szkoła kościelna. To panowie zwolennicy Michalitów już się dalej nie męczcie jak nie możecie nic dać ani wnieść do tematu.
  • nomad997 10.07.12, 20:03
    zielu52 napisał:

> A ponadto zaprop
    > onowałem radnym tam na miejscu, że ci co chcą dać kasę niech zrezygnują ze swoi
    > ch tłustych diet na poczet tych dzieci i budżet nie drgnie. Nabrali tylko wody
    > w usta. No i pewnie żaden nie odda nawet Pani Maria ze swoim Szczęść Boże na u
    > stach. A przecież to szkoła kościelna.

Bardzo dobry pomysł. Nie będę taki bezduszny dla naszych lokalnych wybrańców narodu i składam publicznie propozycję: niech Burmistrz Miasta Janusz Werczyński, oraz wszyscy radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Wspólnoty Samorządowej (bo to oni tak wojowali za tą uchwałą) oddadzą do końca kadencji obecnego samorządu 1/2 swoich miesięcznych uposażeń z tytułu pełnienia funkcji publicznych w mieście na rzecz stypendiów dla dzieci, które chcą uczęszczać do gimnazjum u księży.
    A jedna z Pań radnych, która tak płomiennie mówiła na sesji o wpajaniu wartości katolickich niech odda jako przykładna katoliczka 100% swojej diety. Robi sobie zdjęcia w kościołach, jak się modli przy kapliczce, jak jest na festynie parafialnym niech więc da wszystkim przykład.
  • baletto 11.07.12, 09:09
    Czytam i czytam i nie mogę uwierzyć, że są jeszcze ludzie, którzy podobnie jak w średniowieczu dają się nabierać kolesiom w sukienkach.
  • darka26 26.09.18, 19:49
    No przecież nie tobie dam się nabrać pajacu.
  • rrotek 27.09.18, 18:34
    A może za sponsorować z budżetu miasta MARKI dzieciom w szkołach film KLER żeby poznały prawdę.Jestem za a wy ? :)
    Mam prawo żądać tego od miasta płacę podatki to wymagam.
  • a2-a 29.10.18, 08:11
    Sam zasponsoruj z własnej kieszeni, jeśli już chcesz wysyłać kogoś na to badziewie...
  • a2-a 29.10.18, 08:08
    Wstyd mi za radnych Marek, którzy odmówili należnej pomocy szkole prowadzonej przez Zakon Michalitów, zwłaszcza że Zgromadzenie to podarowało miastu teren pod budowę Pomnika w Markach-Strudze, upamiętniającego walki żołnierzy Armii Krajowej II Rejonu „Celków -Marki".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.