Dodaj do ulubionych

Internet Cyfrowego Polsatu LTE

03.12.12, 17:12
Cześć,

czy ktoś z Was posiada internet od CP w standardzie LTE?

Prosiłbym o uwagi jak to działa w Markach i jakiej okolicy.

Przymierzam się do zakupu i nie chcę wtopić.

Pozdrawiam A
Edytor zaawansowany
  • p33m3k 03.12.12, 18:00
    Możesz to przetestować przez 7 dni i jak nie będziesz zadowolny - oddać. Generalnie lepiej jest to sprawdzić w swojej lokalizacji. Ja to właśnie dziś uruchomiłem i czekam na aktywację karty. Strona cyfrowypolsat odpala się szybko. Jak przetestuję po aktywacji to dam znać.

• gg16026379 03.12.12, 18:16
    Predkosci i ping uzyskiwany na Lte jest fenomenalny, jedyny zgrzyt to smieszne limity. to tak jak bys kupil bolid formuly 1 i jezdzil nim od swieta bo cie nie stac na paliwo. Marki sa dobrze pokryte zasiegiem Lte 1800mhz i 900mhz Hspa+ Aero2 jeszcze dochodza NodeB Plusa. wiec wez na probe potestuj. Pzdr Inforamtyk
  • nomad997 09.12.12, 13:00
    gg16026379 napisała:

> Predkosci i ping uzyskiwany na Lte jest fenomenalny, jedyny zgrzyt to smieszne
    > limity.

Zgadzam się. Internet mobilny to wygoda (choć ja i tak wolę zwykłe WiFi w mieszkaniu), ale nie rozumiem zafascynowania tym sposobem komunikacji przez absurdalne limity. 2GB na miesiąc? Nawet 8GB na miesiąc to jakiś żart. Chyba że ktoś włącza komputer raz dziennie aby przejrzeć kilka stron tekstowych.
    2GB to można stracić w jeden dzień na pierwszym lepszym portalu typu YouTube, jak ktoś obejrzy dostatecznie wiele dłuższych filmów w jakości 1080p.
  • sulig 06.12.12, 00:16
    Witaj
    Internet owy posiadam od około 5 miesięcy
    Mogę powiedzieć kilka słów - do tego LTE to jeszcze mu bardzo daleko
    Nie powiem na początku transfery sięgały do około połowy łącza(50 - jak dla mnie super), ale teraz zmieniło się na gorsze wyciągam max. do 15.
    Problemem też tak jak wcześniej pisali są limity - teraz mam 10(50 w porze nocnej) i muszę się znacznie ograniczać
    Weź na testy(7 dni) i testuj dokładnie o różnych porach dnia i nocy - i pamiętaj to co piszą w reklamach to warunki idealne i jak praktyka pokazuje czysto teoretyczne

SULIG

• p33m3k 07.12.12, 08:10
    Wracam ze swoją opinią po testach.

Działa :-) ale nie w LTE.
    Niestety musiałem upomnieć się na infolinii o aktywację karty, bo w normalnym trybie zabrali by pewnie ze 3 dni z 7 na samą aktywację. Po oczekiwaniu 24h na aktywację zainterweniowałem i w ciągu kilku godzin włączyli i nawet zadzwonili, że włączyli:-) Prędkość porównywalna do tego co miałem w Orange Free. Ale działa stabilniej, modem i router, który kupiłem za 1zł każde są ok. Nie wiesza się, ładnie rozprowadza sygnał po domu, przyzwoity setup menu. Ja wybrałem limit 25. Nie wiem jak będzie później ale na to się raczej zdecyduję - bo w ramach tego co miałem do tej pory jest najlepsze. /Orange (TPSA) przez 7 lat nie było zainteresowane, żeby podpiąć mi neostradę choć sąsiedzi mają/.

No i jeszcze jedno... Zauważyłem, że łapie czasami prędkość LTE, więc kupię antenę zewnetrzną (29 zł w promocji - można dokupić po testach w tej cenie, ale w tym samym punkcie musisz się dogadać) i "poszukam" tego LTE :-)))) zaryzykuję to 29zł

• ro_a 07.12.12, 10:28
    Dzięki o taką odpowiedź mi chodziło. Ja też mam właśnie teraz internet mobilny z Orange i szukam czegoś szybszego. Dlatego pytam o to LTE. Zdaję sobie sprawę że reklama to jedno a rzeczywistość to drugie. Szukam stabilnych szybkości na poziomie 5-10 Mb.
    Daj znać jak będziesz po testach z antenką zewnętrzną. Czym można spytać w jakiej okolicy mieszkasz?

Na koniec dodam że że mnie też TP (Orange) nie chce podłączyć od kilku lat choć sąsiedzi mają.

Pozdrawiam AR
  • p33m3k 12.12.12, 22:01
    Antenki jeszcze nie mam, ale i bez niej się zdecydowałem - jest znacznie lepiej niż w orange i bez antenki. Kupię ją pewnie w weekend.

PS. okolice Gen. Zajączka - ale i tak należy kierować się testami na własnej posesji nawet jak "u sąsiada hula" lub odwrotnie.

• sportif 07.12.12, 11:13
    w moim przypadku antenka się nie sprawdziła - niepotrzebny zbędny wydatek
  • rumity 12.12.12, 13:42
    Jestem na podobnym etapie - przed umową z Polsatem ( przed aktywacją na okres testowy).
    Czy możecie powiedzieć w jakich rejonach Marek korzystacie z tego rozwiązania.
  • spajderki 12.12.12, 21:14
    My mamy LTE ale z Plusa 25GB i jest super;mieszkamy na Pustelniku - szczerze polecam, zero problemow i chodzi jak pszczolka :) pozdrawiam
  • tomt3 12.12.12, 22:29
    Jeżeli ktoś może się wstrzymać ,to może warto poczekać. Niedługo zacznie obowiązywać nowe prawo telekomunikacyjne, jest sporo korzyści dla użytkowników, szczególnie jeżeli chodzi o czas trwania umowy.
    tech.wp.pl/kat,130036,title,Prezydent-podpisal-nowelizacje-Prawa-telekomunikacyjnego,wid,15168158,wiadomosc.html
  • sulig 20.12.12, 09:38
    Od około tygodnia mam problemy z przepustowością, najpierw musiałem zmienić ustawienie tylko na UMTS, teraz(od trzech dni) prędkości które osiągam to prędkości modemu analowowego!!!. Czy któryś z szanownych posiadaczy "tego badziewia" obserwuje podobne zachowania?

PZDR
    SULIG
  • p33m3k 20.12.12, 14:46
    Nie mam takiego stażu jak Ty, ale (jeszcze?) nie zaobserwowałem.To na co mogę uczulić, to żeby modem był bezpośrednio podłączony do routera - ew. minimalną przedłużką - bo ma to istotne znaczenie na stabilność działania łącza.
  • sulig 20.12.12, 15:49
    Ja już łączę się bezpośrednio - modem podpinam do laptopa i cały czas nie ma efektu....

PZDR
    SULIG
  • ro_a 20.12.12, 22:02
    Witaj,

tak się składa że ja dla nich buduję tą sieć i mogę Ci powiedzieć co się dzieje.

Stacje są w przebudowie pod LTE w chwili obecnej (mówię o obiektach Plusa - to jedno i to samo - wszystko Solorza). Na chwilę obecną są już zintegrowane i czekają na pomiary PEM (ochrona środowiska) oraz Zgłoszenie do urzędu po pomiarach. Problem polega na tym że pomiary można robić powyżej -5 stopni Celsjusza. Problemy mogą być również bo przebudowywana jest transmisja.

Trochę Cierpliwości. Jak to ruszy to będzie chodzić naprawdę dobrze. Też kupiłem już modem i czekam. Jak robiłem testy w WAW to miałem transfery na poziomie 60 mega i to nie wyrywkowo.

Pozdrawiam A
  • rode_1 20.12.12, 22:50
    Trochę nie na temat... Ja dwa lata- czas umowy walczyłem, czekałem na poprawę jakości (ale usługi iPlusa) i się nie doczekałem. Przegadałem wiele godzin z infolinią techniczną , wszyscy wiedzieli że są w moim rejonie problemy tylko z reklamacji przychodziły odpowiedzi, że jest wszystko zgodnie z normą. Mam nadzieję, że z LTE będziecie mieli lepiej.
  • ro_a 21.12.12, 12:00
    Na temat na temat.

Plus korzysta z częstotliwości (Mobyland, Aero, Steria/ItPP) i na odwrót. Tak naprawdę podział w tej chwili odbywa się już na poziomie MSC. To Wszystko Soloża.

Żeby LTE działało potrzebne jest szerokie pasmo które mają w kupie wszystkie te firmy.

Pojedynczo to nie zadzała.

Potwierdzam że GSM/UMTS/HSPA+ to tragedia w PLUS w Markach.

A
  • ro_a 27.12.12, 13:01
    Cześć,

informuję że plus uruchomił nadajnik LTE na Hondzie. Działa super.

Wyniki poniżej:

www.speedtest.net/result/2394139501.png
    Pomiar: rejon ulicy Wilczej/Lisiej na modemie E398 bez dodatkowych anten.

Pozdrawiam A
  • nomad997 27.12.12, 14:36
    Przy takim PING-u to sobie można strony przeglądać, i to też tylko takie które nie są nafaszerowane ponad miarę zbędnymi bajerami. I nawet stosunkowo wysoka prędkość pobierania nie rekompensuje opóźnień na poziomie ok. 60ms.
    Dla laika wystarczy i będzie zadowolony (o ilu mu pakietu danych wystarczy), ale generalnie to bez rewelacji.
  • ro_a 27.12.12, 14:54
    Tu akurat taki PING wyszedł.

Generalnie są na poziomie 35-45ms. Trochę winy w tym jest to, że modem pracuje poprzez Router z wgranym Gargoyle.

Przy pracy bezpośrednio w komputerze prędkości rzędu 25/4 i PING 25-35ms.

Ja patrzę na to z pozycji człowieka który od lata zmagał się próbą dostępu do interentu w naszej okolicy. Dodam że mieszkam w domku i o łączu z kablówki nie mówimy. Probowałem chyb już wszystkiego i był DRAMAT. Kiedyś dobrze chodził Orange w HSPA+. Nawet go tu reklamowałem. Ale tak jak napisałem KIEDYŚ....

Z mojej pozycji jest SUPER. Wreszcie można coś zrobić w tym internecie. Wiem że jest dużo takich jak ja na których TPSA wypięło du..ę.

AR
  • tomt3 27.12.12, 15:59
    Niedługo kończy mi się umowa i wypnę się na tp. Mając za darmo aero 512 kb/s , płacenie za 1 Mb/s (bo więcej się nie da) w TP jest bez sensu. I tu i tu można przeglądać strony. Nic więcej specjalnie się nie da. Za te same pieniądze, w Warszawie ma się prędkości rzędu 40 Mb. Lepiej więc mieć darmowe aero i sobie kupić internet w plusie na kartę żeby w razie czego mieć coś szybszego. Za jakieś 50 złotych ma sie z bonusem ok 10 giga danych. No i nie trzeba trzymać telefonu stacjonarnego, w moim przypadku zupełnie zbędnego.
  • nomad997 27.12.12, 20:20
    Faktycznie, obecne Orange (dawne TP) już od dawana nie było wyrywne do inwestowania w infrastrukturę która dotyczyła zabudowy rozproszonej, czyli tego co wielu nazywa popularnie domkami jednorodzinnymi. "Inwestycje" właściwie polegają tylko na utrzymywaniu już istniejącej infrastruktury w stanie nie gorszym niż jest obecnie. Ale trzeba też uczciwe przyznać że Orange nie jest tu wyjątkiem, bo innych operatorów którzy chcieliby wyłożyć w tym segmencie rynku swój kapitał na nowe inwestycje też długo można wypatrywać. Netia tylko dużo krzyczy, a swoje usługi oferuje głównie na istniejącej infrastrukturze Orange, podobnie jak inni operatorzy którzy tylko patrzą jak się dorwać do kabli Orange i zaoferować klientom swoje super usługi przy minimalnych nakładach po swojej stronie - taka jest rzeczywistość w Polsce.

Zabudowa wielorodzinna to już zupełnie inna historia. Tu nawet w Markach jest już kilku graczy, a każdy tylko patrzy jak ułożyć kable w kolejnych budynkach i osiedlach.
    I nawet Orange na ich tle choć wypada ze swoją ofertą blado, to łącze 40Mb/s potrafią utrzymać aby stabilnie działało. Ale ułożenie infrastruktury w kilku blokach to dla każdego operatora są śmieszne kwoty w porównaniu z tym, ile by kosztowało ułożeniu tych samych kabli na 15 czy 20 ulicach aby złapać tyle samo potencjalnych klientów z domków jednorodzinnych.
  • kamsonx 27.08.13, 16:38
    Witam,
    pozwolę sobie podnieść wątek. Ro_a jak na dzień dzisiejszy działa ten lte w plusie w okolicy Wilczej? Wciąż tak stabilnie jak w grudniu zeszłego roku? Przymierzam się do zakupu.
  • arro28 27.08.13, 21:04
    Działa przyzwoicie. Nie ma już takich osiągów jak w grudniu. Plus ma problemy ze stacją na Hondzie. Sprzęt LTE sypie błędami i nie wiedzą czemu. Pytałem u źródła :) Do tego mają problemy z zasilaniem. Ale wszystko wraca do normy. Na dziś ping na poziomie 40ms prędkości 10/1Mbit. Bardzo fajnie się korzysta. Ja mam podłączony do tego cały dom przez router DOVADO i śmiga aż miło. Na Lisiej na końcu mam zasięg na poziomie 55-60% dla LTE. Jak się dogadam to CI pożyczę do testów i sobie sprawdzisz u siebie. Mam dwa modemy e3276.
  • kamsonx 28.08.13, 10:37
    Dzięki za szybką odpowiedź. Transfer w granicach 10mb/s rzeczywiście jest jak najbardziej ok i w zupełności by mi wystarczył. Na razie jeszcze mi się nie śpieszy z tym netem ale z tego co wiem to w plusie można wziąść na testy na 7 dni i ewentualnie oddać bez problemu jeśli w danej lokalizacji jest słaby zasięg, także poradzę sobie w ten sposób ale bardzo dziękuję za propozycję. Aha jeszcze jedno, masz antenę zewnętrzną podłączoną do routera czy wystarcza antena wewnętrzna?
  • arro28 28.08.13, 13:45
    Nie mam anteny zewnętrznej. Tylko ta wbudowana w modem. U mnie w zupełności wystarcza. Jeśli chcesz kupować zewnętrzną to kupuj TYLKO panelowe i to w konfiguracji MIMO (2anteny) oraz na pasmo TYLKO LTE czyli 1800. Żadne kombajny, a już na pewno nie metrowe patyczki o dużym zysku :)
    Polecam router DOVADO do podziału łącza. Podłączasz i zapominasz.
  • easym 30.08.13, 12:25
    a u mnie nie działa !!! mieszkam w blokach za Kościołem i od lutego mam mega problem z internetem bo codziennie (zwłaszcza wieczorem) nie działa !!!
    JA ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!!
  • arro28 01.09.13, 09:22
    Dziwne,

Korzystasz z tego samego nadajnika co ja. Jesteś pewien że to PLUS a nie CP? Bo wtedy może podpina Cię pod nadajnik Mobylandu na JW?

Kiedyś rzeczywiście był problem jak pisałem ale już wraca do normy. Właściciel nieruchomości nie płacił za prąd i odcięli zasilanie na działce. W dzień stacja jechała na agregacie na obniżonej mocy a w nocy chodził tylko GSM900 na bateriach. I to by się zgadzało że jesteś pod PLUSEM. Ale to już historia.

Mój kolega mieszka na Okólnej i nie narzeka.

Poniżej mój test zrobiony przed chwilą:

www.speedtest.net/my-result/2937317902
    Może modem ci coś padł? Kombinuj bo wina nie jest po stronie PLUS-a.

A
  • siitary 25.09.13, 11:20
    Witam, czy tu jest mowa o uliczy Wilczej w Warszawie.? Czy ktoś może mi powiedzieć kto dostarcza internet do budynku numer 3? Jeśli nikt to może ktoś poleca jakiś dobry internet mobilny dla studenta.
    Pozdrawiam
  • stan1211 22.10.13, 10:50
    Internet z Polsatu-totalna porazka.Przez 6-m-cy działał w miare sprawnie ,od 12.09.2013r nagły brak internetu trwający do dzisiaj.Głusi na telefony ,reklamacje,O wyjaśnień, kontaktu z ich strony,nie mówiąc o rozwiązaniu problemu chociaż początkowo sugerowano przyczyny leżące po stronie użytkownika tzn.nas.Po -ch tygodniach na odczepnego uruchomili sieć 2G-beznadzieja,każda strona otwiera sie po2-3 minut ,ale wczoraj nawet w tej wersji internet zamilkł!Umowa na 24-m-ce z opcją wczesniejszego rozwiazania po zapłaceniu proporcjonalnej do czasu użytkowania kary umownej z 1500 zł.Miłe Panie z Bok -owszem ale tylko przyjmują reklamacje.Minął 35-ty dzień od pierwszej pisemnej reklamacji-zero odpowiedzi o jej potwierdzeniu przyjecia,rozpatrzenia czy też uwzględnienia o czym mówi ich regulamin.Rachunki płacimy i odliczamy czas do rozwiązania umowy.Naprawdę z takim traktowaniem klienta nie spotkałem się nigdy i nigdy więcej o Polsacie Cyfrowym nie chcemy słyszeć.
  • arro28 22.10.13, 15:07
    Coś jest nie tak. Podaj swoją lokalizację. Jaki masz zasięg LTE u siebie (potoczne kreski lub wartość z aplikacji CP)? Jaki masz modem?

Sprawdzę u operatora co jest nie tak tylko muszę wiedzieć pod jakiego BTS jesteś podpięty.

• stan1211 23.10.13, 07:31
    Witam.
    Tu już nie chodzi o LTE-bo nie obejmuje jeszcze mojej lokalizacji(Włocławek dzielnica Michelin),ale o "zwykły" bezprzewodowy internet HSPDA ,który działal sprawnie 6-mcy.Infrastruktura w okolicy w ogóle sie nie zmieniła(nie przybyło wysokich domów ,drzew itp.
    Posiadam router ZTE MF821.Siła sygnału-kiedy działał "doskonała".W oddalonym o 3 km Autoryzowanym Salonie Polsatu gdzie był dokonany zakup po włączeniu działał doskonale.Z nieoficjalnych żródeł(pracownicy Polsatu nie chca o tym mówic)podobnież budowany jest w tych okolicach ich nadajnik,który zakłóca ten "stary",który jest usytuowany bliżej mojej lokalizacji-ale czy to może byc przyczyną tej sytuacji?
  • arro28 23.10.13, 10:02
    Włocławek? Oj to nie pomogę to nie mój region. Przykro mi.

Ale podejrzewam że są w trakcie przebudowy sieci. W Markach też był podobny problem.
  • melcik0511 23.10.13, 08:28
    Uwaga a propo testowania Polsatu LTE!
    Miałam takowy zamiar ostatnio....ale pani w punkcie Polsatu w M1 poinformowała mnie,że owy internet udostępniają razem z telewizją, jeżeli podpiszę umowę na internet, podstawowy pakiet telewizji jest za darmo, a jak po 7 dniach testu zrezygnuję jednak z internetu, telewizję i tak muszę wziąć na 2 lata: 14,90 zł za podstawowe programy dostępne obecnie ze zwykłej anteny!!!!!!
    Także dopytujcie jak chcecie testować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • w-wilk 24.10.13, 08:34
    Mam pytanie jak LTE sprawuje się w okolicach ulicy Hoovera. Szczególnie interesuje mnie stabilność łącza i ping.
  • madziab_34 28.10.13, 15:43
    Witam,
    Bardzo chętnie odstąpię na zasadach cesji internet cyfrowego polsatu. Przeprowadzam się i przechodzę na stałe łącze, mobilny nie będzie mi już potrzebny:-) Limit 10 GB, wifi, cena 54,90 zł brutto. Internet dosyć dobrze działa w Ząbkach. Umowa na jeszcze 21 m-cy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka