Dodaj do ulubionych

ul.Klonowa,coś dla Komisji Infrastruktury cd.

22.05.13, 20:25
Polak w Markach,po szkodzie nadal głupi?
Kilka miesięcy temu pisałem o stanie nawierzchni ul. Klonowej po pracach kanalizacyjnych.
forum.gazeta.pl/forum/w,450,142232529,142232529,ul_Klonowa_cos_dla_Komisji_Infrastruktury.html
Dołączyłem dokumentację fotograficzna.
pokazywarka.pl/wgx6vy/
Jak widać na zdjęciach, w długości ulicy, w miejscach łączenia płyt betonowych z asfaltem powstały spękania. Główną przyczyną takiego stanu nawierzchni było to,że na części ulicy pozostawiono wąski pas ciężkich,zaasfaltowanych płyt, a tam gdzie płyty usunięto teren zagęszczono kruszywem. Jedna ulica, dwa różne, całkowicie niewspółgrające ze sobą podłoża.
pokazywarka.pl/4q2wvd/
To tak jakby posadowiono dom na różnych, o innych charakterystykach fundamentach. Przy większych zmianach temperatury, ściany w takim domu co najmniej popękają.Nie ma cudów. Tak samo jest z nawierzchnią ulicy.
Ulicę dziś jakby wyremontowano.A raczej brzydko zamaskowano fuszerkę. Zamiast usunąć resztę płyt, zagęścić kruszywem i położyć na to asfalt, naprawa polega na...wybiórczym wyrównaniu krawędzi asfaltu w miejscach gdzie on popękał, i załatanie nowym.
pokazywarka.pl/iftovl/
To tak, jakby we wspomnianym domu, pęknięcia ścian spowodowane złym posadowieniem domu pomazać grubiej farbą. Maskowanie objawów, nie usuwanie przyczyny. Picowanie dla oka. A może dla kasy. Nie wiem.To, że po następnej zimie ulica znów będzie nadawała się do remontu to więcej niż pewne. I co dalej? Kto za to zapłaci? Ja tam nie wiem, może odpowiedzialnego za to Polaka w Markach odsunąć wreszcie od takich zadań? Skoro po szkodzie tak samo jak przed szkodą...
Edytor zaawansowany
  • neuron8 22.05.13, 21:10
    Witam

Dziękuję za informację. 5 czerwca jest posiedzenie komisji w temacie napraw. Wodociąg w wielu miejscach w Markach robił kontrolę stanu dróg. Oczekujemy wniosków z tej kontroli i programu naprawczego. W niekotnych miejscach takie naprawy są prowadzone, ale jak pokazuje autor wpisu, nie do końca tak jak byśmy tego oczekiwali.

Tradycyjnie zapraszam na posiedzenie. 5 czerwca godzina 12.

Jacek Orych
    --
    NEURON - Nequaquam vacuum!!!

www.Marki2020.pl - www.ObwodnicaMarek.pl
  • ulatodar 22.05.13, 22:16
    Witam,
    pozwoliłem sobie zadać pytanie do Pana Burmistrza na stronach Urzędu Miasta w sprawie odnowienia nawierzchni ul. Klonowej - pytanie zostało zapisane w systemie pod numerem: 3274.

Treść pytania Tutaj.

Czekam niecierpliwie na odpowiedz.
  • gekon-3 23.05.13, 09:19
    Powiem tak, a może lepiej napiszę, na Twojej ulicy podjęli jakieś działania, mniej niż bardziej udolnie ale coś próbowali. Na leśnej nawet nie próbowali poprawić, asfalt się kruszy, powstają dwa poziomy wyższy stary, nie ruszony zębem kanalizacji i niższy po bliskim spotkaniu z nowoczesnością i postępem (bardzo dobrze widoczny na odcinku od Gerwazego do Telimeny z bardzo dobrze widocznym fragmentem naprzeciw domu opieki Zamek). Krawędzie kruszą się coraz bardziej. Podczas ostatniej zimy na tych łączeniach i szparach powstały już w wyniku rozmarzania całkiem pokaźnych rozmiarów dziury (np. róg Leśnej i Gerwazego). Tu nie widać by komukolwiek z Urzędu Miasta, Wodociągu czy bezradnych zależało na zmianie tego stanu rzeczy. Nie korzystają, nie muszą tędy jeździć to mają to w d…. .
    Wiedzą jednak jedno, że trzeba koniecznie podnieść ceny wody i odprowadzania ścieków. Tylko za co? Za te zdewastowane ulice?
    Kupa darmozjadów i nic nie mogących społeczników. Tylko zbieraliby się na komisjach, zebraniach i dywagowali. Proszę państwa z tego dywagowania to na razie nic jeszcze nie wyniknęło, nic pożytecznego się nie urodziło. Może wreszcie któryś z naszych „kochanych decydentów” wstanie i powie, ze nic nie może. Wtedy będzie przynajmniej jasna sytuacja a człowiek będzie wiedział, że musi kupić kalosze i traktor zamiast samochodu.
  • 4panerny 23.05.13, 09:45
    Co tu daleko szukać? Zobaczie na Okólną powiedzmy od szkoły w stronę sosnowej. Dziury, pękający asfalt, kanalizacja deszczowa zbudowana tak, że wod do niej nie wpływa, bo nikt nie wyprofilował drogi. Jeden z drugim urzędas może nie wiedzieć gdzie Klonowa, czy Telimeny, ale Okólną chyba każdy zna. I czy ktoś coś robi? Oczywiście ze nie. Jeden wielki sukces, to po co się plebs czepia. no i oczywiście podwyżka od 1 czerca, żeby ten sukces teraz utrzymać. Ja na miejscu wszystkich, którzy stoją przed wyborem podłączać się do tego cudu techniki czy nie, biorąc pod uwagę, że jednocześnie podnosi się opłaty z tego tytułu, wybrałbym nie. To chyba jedyny sposób, żeby obene osoby rządzące i Mistem i Wodociągiem odsunąć, po tym jak miasto będzie musiało oddać dodację unijną.
  • ja_tam_nie_wiem1 23.05.13, 19:06
    @ulatodar
    Też myślałem o napisaniu na stronie UM, ale doszedłem do wniosku że Burmistrz raczej tego nie czyta, a odpowiedź(o ile taka będzie) zostanie napisana przez osobę odpowiedzialną za ten stan rzeczy...Skoro jednak Ty się podjąłeś to oczywiście też będę oczekiwał odpowiedzi.
    @gekon-3
    @4panerny
    Może warto zrobić kilka zdjęć ulicy i pokazać jak to wygląda?Forum sporo ludzi czyta, a co obrazek to obrazek. Może jakieś medium się zainteresuje?I Komisja będzie miała materiał w ręku.
    Zajrzałem na stronę "Marki Naprawmy To", tam się roi od czerwonych kropek zaznaczających fatalny stan nawierzchni w jezdniach,często powstałych po po robotach kanalizacyjnych. A przecież nie wszyscy o tej stronie wiedzą i nie wszystkim chce się tam pisać...
    Co do Komisji Infrastruktury, to chyba jest jedyne ciało które chce i może coś zdziałać w sprawie stanu ulic po budowie kanalizacji. I należy się tym ludziom szacunek,mało kto chce poświęcać swój prywatny czas na sprawy publiczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka