Dodaj do ulubionych

Chodnik Stawowa/Sowińskiego - czy to tak zostanie?

04.06.13, 21:01
Chciałam zapytać, przede wszystkim radnych, co się dzieje z ulica Sowińskiego przy nowobudowanym chodniku? Panowie zwężyli krawężnikami ulicę tak, że nie miną się w tym miejscu dwa samochody. Czy to juz tak zostanie? Kiedyś wyjazd w stronę stawowej był bardzo szeroki, można było go trochę zwęzić, ale to co ma tam teraz być, jest po prostu niebezpieczne, bo samochody skręcające w lewo w Sowińskiego ze Stawowej, nie będą w stanie zrobić tego manewru, kiedy na Sowińskiego będzie czekał samochód , aby włączyć sie do ruchu.
Czy ktoś wie, kto to tak wymyślił?
Edytor zaawansowany
  • 04.06.13, 21:39
    Witam

Dostał też telefoniczne zgłoszenie na ten temat. Dziś specjalnie tam pojechałem z Stawowej w Sowińskiego jest bardzo ciężko skręcić, a jak stoi samochód na Sowińskiego to raczej mało możliwe. Jutro chcę ten temat poruszyć na komisji infrastruktury i w wydziale infrastruktury, bo nie jest to dobre rozwiązanie

Jacek Orych
    --
    NEURON - Nequaquam vacuum!!!

www.ORYCH.pl - www.Marki2020.pl
  • 04.06.13, 22:20
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie; mam nadzieję, że uda się zmienić to rozwiązanie. Zastanawiam się tylko, kto to tak zaplanował i zatwierdził. Prosiłabym o informację zwrotną, co udało się ustalić :)
  • 05.06.13, 11:46
    Temat został poruszony na kom. Zdrowia (przez radną Lużyńską). Burmistrz obiecał zainterweniować w tym temacie.
    Zatem poczekajmy na efekty ;)

Jacek Orych
    --
    NEURON - Nequaquam vacuum!!!

www.ORYCH.pl - www.Marki2020.pl
  • 05.06.13, 12:50
    Problem, o którym Pani wspomina jest niewątpliwy. Dostałem w tej sprawie kilka zgłoszeń od mieszkańców i sprawa została zgłoszona do Wydziału Dróg. Naczelnik zobowiązał się do zdiagnozowania problemu możliwie szybko, ponieważ wie doskonale, że prace na wspomnianycm odcinku wciąż trwają i możliwe będą zmiany. W przypadku zakończenia prac procedura zostałaby wydłużona.

Pozdrawiam
    Arkadiusz Werelich
  • 05.06.13, 15:08
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie sprawą. Ciekawi mnie jednak, kto w tak ewidentnie zły sposób wytyczył nowe krawężniki. Widać "gołym okiem", że jest tam po prostu za wąsko. Czy ktoś z Urzędu Miasta widział wcześniej projekt i zatwierdził go w takim zarysie, jaki widzimy to teraz? Czy nie wystarczy podjechać do wykonawcy, pokazać w czym jest problem i prosić o logiczne rozwiązanie układu chodnika w tym rejonie?
    Mam nadzieję, że naczelnik Wydziału Dróg zauważy, że coś tam jest nie tak.
    Panowie może niezbyt często jeździcie w tym miejscu, ale dla nas, osób, które kilka razy dziennie tędy przejeżdżają jest to duży problem i utrudnienie.
    Czekam zatem na kolejne wieści od Panów, co udało się zrobić w tym temacie :)
  • 06.06.13, 00:16
    Obejrzałem dziś plan tego skrzyżowania razem z naczelnikiem Wydziału Dróg i muszę przyznac, że zamierzenia były bardzo dobre, ponieważ projekt zakładal, że zwężenie wjazdu z Sowinskiego w Stawowa ograniczy tzw. wpadanie samochodów z dużą prędkością w ulice Stawowa, co miało często miejsce. Pomysł dobry, ale wyszło za wąsko. Na moja prośbę naczelnik udał się na skrzyżowanie, aby osobiście przyjrzeć się tej sytuacji. Jutro będę miał wiedzę na temat tego, co zostało ustalone w tej sprawie. Pewne jest to, że należy wprowadzić zmiany do obecnego stanu, ponieważ jest zdecydowanie za wąsko.
    Pozdrawiam
  • 06.06.13, 00:27
    Ale sciemka jest dobra od Pana A.S z wydziału dróg, zgłosiłem to telefonicznie o 8 rano i rzekomo tak ma być przez jakiś czas bo ma być tam prostopadły wjazd do Stawowej z Sowińskiego... tyle że tam nie ma miejsca na taki wjazd to po pierwsze. po drugie przy tak dużym kącie należało chodnik skrócić a nie go wydłużać... problem zgłosiłem dobre 5 metrów gdzie jeszcze nie był ułożony chodnik a tylko były włożone same krawężniki. już w poniedziałek powinny zostać przerwane prace po moim zgłoszeniu ponieważ Naczelnik miał się tam udać osobiście. teraz już jest ułożony chodnik do ostrego winkla jak i za nim!!! bzdura na maxa bo teraz dodatkowa kasa pójdzie na przebudowę???? kiedy to nastąpi??

Ponawiam pytanie mima-mima .. kto podpisał się pod takim projektem przebudowy drogi?
    --
  • 06.06.13, 00:48
    Wyobraźnia podpowiada mi przerażający scenariusz.Oto z ul.Stawowej w Sowińskiego,skręca ciężarówka z przyczepą.Oczywiście ścina zakręt, jadąc po tym idiotycznym,wystającym winklu.Na chodniku stoją dzieciaki , przy samym krawężniku..... Tu nie ma na co czekać ! To trzeba natychmiast zmienić ! Panowie Werelich,Orych,Piotrowski i kto tam jeszcze czyta to forum,poruszcie niebo i ziemię,niech ten drogowy bohomaz zniknie- jutro nie po jakiejś radzie czy naradzie !
  • 06.06.13, 12:22
    Nie rozumiem. Projekt budowlany został zaakceptowany przez tutejszy Urząd, i teraz ten sam Urząd będzie robił poprawki czegoś, co sam wcześniej zaakceptował? Jak dla mnie, to ktoś powinien za to personalnie odpowiedzieć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.