Dodaj do ulubionych

Wodociągi Mareckie a opłaty za ścieki !!!

22.08.13, 10:40
Kto podpisał odbiór ścieków i płaci tylko za wodę to niech uważa teraz jak przyjdą mu rachunki z nadpłatą ,bo może nie wiedza że dopiero na tapecie pań z kasy są dopiero odbiory ze stycznia .Cena dopłaty do metra ścieków z 8 miesięcy może przyprawić niejednego mieszkańca Marek o zawrót głowy .Taką informację dostałem bezpośrednio w wodociągach więc jak komuś zależy na pełnej informacji o swoich opłatach to niech zajrzy do naszych kochanych wodociągów .Podaję to jako taką ciekawostkę Marecką.
cennik aktualny na dzień 01.06.2013r skopiowany ze strony wodociągów
1. Gospodarstwa domowe w budynkach mieszkalnych jedno –i wielorodzinnych, instytucje użyteczności publicznej.
Cena brutto wody 4,53 + abonament za 1 osobę 1,62
Cena brutto za ścieki 10,68 + abonament za 1 osobę 10,68
Pozdrawiam

Edytor zaawansowany
  • zielu52 24.08.13, 08:47
    Co? chyba coś pomyliłeś. Abonament w wysokości 10,68 od osoby? Tzn przeciętna rodzina 2+2 zapłaci 43 zł za abonament + średnio 20m ścieków 214 zł + 20 m wody 90 zł = 347 zł.

I dalej ścieki są odbierane od początku roku a faktur nie ma, bo jak zwykle coś tam ktoś nie dopełnił i jest duże opóźnienie. Mają być we wrześniu tzn, że kto ma średnie zużycie 20 m zapłaci za ścieki jednorazowo 257 zł X 9 miesięcy = 2313 zł

No brawo Wodociągi. Ja już rozmawiałem z Prezesem Specjalskim. Od tego nie ma odstępstwa, bo i dlaczego. Ścieki płyną trzeba zapłacić. I nie mówię nie. Ale do jasnej cholery czy nie można było powiadomić ludzi, żeby sobie sami zaliczkowo wpłacali co miesiąc. Czy poza naliczaniem kasy za te ścieki ktoś tam myśli. Ja już zacząłem wpłacać jak się o tym dowiedziałem. Będzie lżej.
  • slawek391 25.08.13, 11:49
    To w Markach abonament od licznika jest od osoby sra...cej a nie od budynku. Niezłe jaja. A gości też trzeba zgłaszać. Mam pytanie do tych szczęśliwców, czy budując przyłącze za co płacili. Czyli za jaki odcinek. Znalazłem ostatnio informację, że NSA wydał wyrok, że odbiorca płaci tylko za tę część która jest na jego działce.
  • zaczytana80 25.08.13, 21:55
    Radzę przeczytać jeszcze raz i skopiować z taryfy dokładnie. Nie ma tam mowy o osobach tylko o opłacie stałej na jednego odbiorcę.
  • glinamarmarki 05.09.13, 20:08
    Dziś dostałam rachunek za wodę i ścieki o który sama się upomniałam, podając telefonicznie stan licznika. Jeśli chodzi o opłatę abonentową to woda 1,62/mies, ścieki 7,13/mies.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka