Dodaj do ulubionych

Co zrobił Jacek Orych przez 8 lat:)

21.11.14, 10:57
Ostatnio dostałem list Jacka do skrzynki z podziękowaniem oraz z wypisaną listą rzeczy które on "załatwił". najbardziej rozbawiło mnie :
- wykonanie furtki na osiedlu do szkoły ( 7 lat potrzebował na zrobienie tego)
- pomalowanie pasów przy szkole nr 4. To już jest jakaś kpina. Ale nasz Jacek ma osiągnięcia. pomalowanie pasów. Człowieku takie pasy to powinny byc odmalowywane co rok i to pod wszystkimi szkołami a nie pod jedną. Jeśli Jacek chwali się takimi normalnymi rzeczami to jako burmistrz bedzie się chwalił ze dzieki niemu jest woda w kranie i kanalizacja jest odbierana z naszych posesji. PORAŻKA 2 czarne owce. Nie ide na wybory. Chyba były sfałszowane.
Edytor zaawansowany
  • zielu52 21.11.14, 12:23
    mati9957 napisał:
    Nie ide na wybory. Chyba były sfałszowane.

Też nie idę na drugą turę. Masz rację, chyba były sfałszowane
  • aaantoni 21.11.14, 15:56
    Dzień dobry.
    Na tak zadane pytanie: co zrobił? Odpowiadam: bardzo schudł. I mnie się to osobiście podoba. Dlatego zagłosuję na Niego.
  • mati9957 21.11.14, 16:40
    Dobre :) ale on schudl dla siebie nie dla Marek.
  • ej.r 21.11.14, 20:18
    To ja dorzucę do osiągnięć kontrkandydata, że wrócił do poprzedniej fryzury i całe szczęście, bo w nowej wyglądał zdecydowanie źle.
    Tylko chyba nie o schudnięcie, czy o namalowane pasy chodzi w tych wyborach......jednak pójdę na 2 turę i zagłosuję w/g własnego odczucia.
  • aksaa 21.11.14, 22:10
    A co z obwodnicą, akcją Mikołaj mieszka w Markach, Spartakiadą rodzinną, odblaskami dla dzieci, to tak na szybko.
    Jemu się nadal chce ulepszać nasze miasto, a my możemy na tym tylko skorzystać.

--
    Jeżeli po śmierci zobaczysz światełko na końcu tunelu … to równie dobrze może oznaczać tyle, że w kolejnym wcieleniu jesteś tasiemcem.
  • mati9957 22.11.14, 01:49
    Szkoda czasu. Koncze x tym bo to nie ma sensu. Idzcie na kawe do Werczynskiego cos bedziecie z tego mieli. Kawe.
  • kalidor 22.11.14, 09:54
    To samo pytanie mozna zadac w druga strone. Co zrobil JW przez tyle lat. Jezdze czasem do znajomych za Ostroleke. Przez ostatnie 10 lat wioski i miasteczka z tamtej okolicy wykonaly skok cywilizacyjny. Wodociag jest nawet na zadupiu. U nas jeszcze chyba wszyscy nie maja. Dodajmy, ze kanalizacja musiala byc zrobiona bo przepisy unijne nas do tego zobligowaly. Dla mnie wszystkie dzialania jakie sa wykonywane w Markach to dzialania dorazne. Tak jak z ta kawa rano. Najwyzszy czas na zmiane wladzy. Moze JO nie bedzie super burmistrzem. Mnie jakos specjalnie nie przekonuje. Ale trzeba dac mu szanse. Jesli sie nie sprawdzi to sie go wymieni przy nastepnych wyborach. A moze sie sprawdzi.
  • pit-111 22.11.14, 14:54
    Zgadzam się z przedmówcą. Dajmy szansę miastu na jakąkolwiek poprawę i wyjście z dziadostwa. Wiadomo, że obecnie nam panujący burmistrz, nawet gdyby chciał, to nie jest w stanie wystarczająco dbać o wszystko co ma na głowie-dużą rodzinę, prywatny,dynamicznie rozwijający się biznes i jeszcze funkcja burmistrza.Trudno w takiej sytuacji wybrać właściwe priorytety. Miasto na tym cierpi niewątpliwie, co widać, niestety.Może go odciążyć i wybrać kogoś bardziej zaangażowanego w pełnienie ważnej funkcji publicznej, którą przecież opłacamy.A po wyborach rzecz jasna patrzeć na ręce i rozliczać z każdej złotówki i danych wcześniej obietnic. Za cztery lata osądzimy, czy nowy burmistrz sprostał naszym wymaganiom.
    Wolę cień nadziei na zmianę na lepsze, niż #PEWNOŚĆ, że będzie, jak dotychczas.
  • ewap69 22.11.14, 17:47
    o dużej rodzinie wiem, ale nic nie wiem o prywatnym, dynamicznie rozwijającym się biznesie?
  • pit-111 22.11.14, 18:47
    Prywatne przedszkola, mimo, że żony, to inwestycje, która wymagają zapewne sporo wspólnego zaangażowania i czasu a z oświadczenia majątkowego wynika, że również mobilizacji finansowej.
  • pkowalski123 23.11.14, 18:05
    Ale tu nie chodzi o "panującego burmistrza". Burmistrz jest tylko urzędnikiem zatrudnionym przez mieszkańców. I to nie burmistrz jest od tego, żeby rozwijać to miasto; tylko każdy z nas. Pierwszy krok to pójść na wybory i zagłosować. Drugi - jeżeli masz pomysły co ulepszyć, co poprawić w mieście, jak pomóc - zgłaszaj to do burmistrza i proponuj wspólne działania. Mam wrażenie, że Orych jest właśnie tego typu człowiekiem - otwarty na dobre pomysły i wspólne działanie. Tylko tak można coś zrobić z tym miastem.
  • akon82 23.11.14, 18:54
    O! I to jest właściwe podejście do sprawy.

pkowalski123 napisał:
    > Ale tu nie chodzi o "panującego burmistrza". Burmistrz jest tylko urzędnikiem z
    > atrudnionym przez mieszkańców. I to nie burmistrz jest od tego, żeby rozwijać t
    > o miasto; tylko każdy z nas. Pierwszy krok to pójść na wybory i zagłosować. Dru
    > gi - jeżeli masz pomysły co ulepszyć, co poprawić w mieście, jak pomóc - zgłasz
    > aj to do burmistrza i proponuj wspólne działania. Mam wrażenie, że Orych jest w
    > łaśnie tego typu człowiekiem - otwarty na dobre pomysły i wspólne działanie. T
    > ylko tak można coś zrobić z tym miastem.
  • mati9957 24.11.14, 13:32
    Czytaj tumanie co piszę

mati9957 22.11.14, 01:49
    cytując Odpowiedz
    Szkoda czasu. Koncze x tym bo to nie ma sensu. Idzcie na kawe do Werczynskiego cos bedziecie z tego mieli. Kawe.
  • sonia2014 22.11.14, 19:50
    Żeby nie wyszło po wyborach jak w powiedzeniu: Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Orych nie gwarantuje wielkich zmian. Nie ma doświadczenia.
  • aksaa 22.11.14, 20:28
    Gorzej już na pewno nie będzie. A co za tym idzie, po zmianie może być już tylko lepiej
    --
    Jeżeli po śmierci zobaczysz światełko na końcu tunelu … to równie dobrze może oznaczać tyle, że w kolejnym wcieleniu jesteś tasiemcem.
  • zombi_123 22.11.14, 21:02
    A co według ciebie Jacek powinien zrobić przez ostatnie 8 lat ?

mati9957 napisał:

> Ostatnio dostałem list Jacka do skrzynki z podziękowaniem oraz z wypisaną listą
    > rzeczy które on "załatwił". najbardziej rozbawiło mnie :
    > - wykonanie furtki na osiedlu do szkoły ( 7 lat potrzebował na zrobienie tego)
    > - pomalowanie pasów przy szkole nr 4. To już jest jakaś kpina. Ale nasz Jacek m
    > a osiągnięcia. pomalowanie pasów. Człowieku takie pasy to powinny byc odmalowyw
    > ane co rok i to pod wszystkimi szkołami a nie pod jedną. Jeśli Jacek chwali się
    > takimi normalnymi rzeczami to jako burmistrz bedzie się chwalił ze dzieki niem
    > u jest woda w kranie i kanalizacja jest odbierana z naszych posesji. PORAŻKA 2
    > czarne owce. Nie ide na wybory. Chyba były sfałszowane.
  • mamusiatomusia 22.11.14, 21:50
    Tylko jakie ma do dyspozycji środki burmistrz a jakie Orych? Burmistrz nie dba o rozwój miasta i tyle. Zaraz żona będzie mieć sieć prywatnych szkół i w Markach żadna państwowa szkoła już nie powstanie a obecne nie będą modernizowane.
  • easym 23.11.14, 06:49
    Sorry, ale Orycha dyskwalifikuje nazwisko. Burmistrz Orych??? Jak to brzmi......
    Burmistrz Orych i orychane Marki
  • 4panerny 23.11.14, 13:21
    Ja bym się zapytał ( w innym wątku już pytałem, ale bez odpowiedzi) co chciał zrobić? Jakie składał projekty uchwał, jaki interpelacje napisał, jakimi tematami się zajmował w ramach zasiadania w komisjach i na co się to przełożyło. Był w opozycji, więc wszystkie pomysły mogły zostać uwalone, ale co próbował zrobić?
  • alex-en 23.11.14, 21:02
    Praktyka rządzenia była w Markach taka, że to Radni zatwierdzali pomysły Burmistrza a nie odwrotnie. I tak będzie także po wygraniu przez J.Orycha . Jeśli będzie otwarty na innych, to może się zdarzyć, że zrealizuje pomysł kogoś z jego doradców , nie koniecznie Radnego. Ponieważ nie ma doświadczenia w zarządzaniu tak dużym zespołem jak UM Marki, zachodzi obawa, że to UM zmieni JO jako Burmistrza a nie Burmistrz JO zmieni sposób funkcjonowania UM Marki ( jak stało się w przeszłości w przypadku Burmistrza JW ) . Czy warto dać mu szansę na przeprowadzenie zmian ? Niech każdy sam sobie odpowie i podejmie decyzję.
  • tutmozis2 24.11.14, 13:07
    mati9957
    Proszę przestań męczyć ludzi swoimi wypocinami na forach!!! Ciągłe atakowanie J.O est już nudne.
  • vladtepes79 25.11.14, 15:20
    Co zrobi Orych to wielka niewiadoma. Zaryzykuję i zagłosuję na Orycha, bo jak mówi stare przysłowie kto nie ryzykuje ten nie ma. Większej stagnacji Marek już się nie da zrobić!
  • mati9957 25.11.14, 16:01
    Powiem Ci ze tez tak myślałem jak Jacek kandydował do zarzadu naszego osiedla. Zaglosowalem za jego kandydatura bo myslalem ze cos zmieni i usprawni a on co zrobil? Grzejniki wylaczal na klatkach schodowych w zimie twierdząc ze jest ciepło . Juz sie nie nabiore
  • akon82 25.11.14, 16:10
    Macieju! A ty w kółko Macieju.
    Jesteś beznadziejny.
  • akon82 25.11.14, 16:43
    A tu masz newsa, który zapewne poprawi ci humor.
    Twój kandydat poparł mojego.

(źródło - Tubamarek.pl)
    „Drodzy Mieszkańcy,
    Dialog z mieszkańcami i wsłuchiwanie się w ich głos to najwyższa wartość dobrego samorządowca i gospodarza, a nie szeryfa. Niestety obecna władza nie prowadzi dialogu na miarę oczekiwań mieszkańców Marek.
    Wspólnie z Jackiem Orychem działaliśmy w wielu obszarach, obaj jesteśmy społecznikami i wielokrotnie daliśmy tego dowody pracując dla dobra Marek. Chociaż nasze drogi nieco się rozeszły, wierzę, że jest w stanie podjąć wyzwanie, jakim jest sprawne i efektywne zarządzanie naszym miastem.

Mając na uwadze deklaracje, jakie złożył Jacek Orych, dotyczące budowy nowych przedszkoli i szkół, co jest zbieżne z naszą wizją miasta prezentowaną w naszym programie, w imieniu własnym oraz KWW Marecka Alternatywa – Twój Głos POPIERAM JACKA ORYCHA!
    Tym samym prosimy wszystkich Wyborców, którzy nam zaufali: zróbcie Państwo jeszcze raz psikusa obecnej władzy.

Idźcie do wyborów dnia 30 listopada 2014 roku!
    Nie zmarnujmy tej szansy – to czas na zmiany!
    Oddajmy głos na JACKA ORYCHA!
    Dziękuję!
    Marcin Piotrowski”
    .
  • slawek391 25.11.14, 19:40
    Oprócz tego pytania ja postawiłbym także o wiele ważniejsze. Kwalifikacje w zarządzaniu. W notce informacyjnej jest - psycholog. Może przydatne w kontaktach osobistych, ale gdy będzie trzeba podjąć decyzję o wydaniu kilkudziesięciu milionów zł to nie wiem. Chociaż własny kiosk ruchu, albo stragan na bazarze, a tu nic. Brak danych co Pan Orych robi w inspekcji sanitarnej- doradza psychologicznie ?. Raz miałem kontakt pisemny i odpowiedź była w stylu spie...j dziadu. Teraz widzę poparcie kontrkandydatki. Akurat cytat wiadomo czyjej osoby pasuje tutaj idealnie.
  • mati9957 25.11.14, 20:09
    Beznadziejny to jest twoj kandydat
  • oania87 25.11.14, 21:29
    Posłuchajcie nagrań z posiedzeń Rady Miasta, zobaczycie,którzy radni byli aktywni w mijającej kadencji. Najbardziej aktywnymi radnymi byli p. Pietrucha,Pniewski i Orych. To oni zadawali najwięcej pytań dotyczących wydatków i inwestycji.Można odnieść wrażenie,że gdyby nie radni opozycji to nie byłoby żadnych pytań do burmistrza.Blado natomiast wypada grupa radnych Wspólnoty,po prostu siedzą cicho ,żadnej aktywności.
  • slawek391 25.11.14, 21:36
    Akurat nie jest to dowód na cokolwiek. Jak ktoś ogląda posiedzenia "osłów" to też najbardziej aktywna część to opozycja - w zadawaniu pytań. Swoi załatwiają to na posiedzeniu w swoim gronie.
  • oania87 25.11.14, 21:49
    I właśnie o to chodzi,żeby już nie było '' swoich''
  • slawek391 25.11.14, 22:18
    Jest 21 mandatów. "Swoi" mają 8. Pozostałą część mają 4 "partie" mające różne programy. W niedzielę nie wybieramy swoich lub obcych, ci już zostali wybrani. Dla dobra miasta jednak lepiej jak burmistrz ma poparcie rady. W przeciwnym razie jedni będą kopać dołki pod drugimi. Przedsmak tego mieliśmy rok temu, gdy z tego co pamiętam budżetu nawet nie uchwalono. A tak dla przypomnienia może ktoś rzuci kto władał komisją od tych spraw.
  • oania87 25.11.14, 23:12
    Warto zapoznać się z opinią komisji www.marki.pl/www/pliki/opinia.pdf , można zobaczyć jak zostało zaopiniowane działanie ''swoich''
  • zielu52 25.11.14, 23:16
    Swoi mają 10 bo 2 od Paciorka, to też swoi. I skoro twierdzisz, że Burmistrz powinien mieć Radę za sobą, więc jak zostanie Orych, to będzie git. MSG-5 PiS-4 Alternatywa-2 daje 11. Dla dobra Marek zagłosuj na Orycha, bo JNPJW będzie miał w Radzie mniejszość. Ja bym zagłosował, ale nie idę na wybory.
  • oania87 25.11.14, 23:25
    I właśnie dla tego , powinieneś zagłosować.
  • zielu52 25.11.14, 23:55
    oania87 napisała:

> I właśnie dla tego , powinieneś zagłosować.

*dla tego* dla którego? Bo jeżeli dlatego, żeby wygrał JO to wyjaśniam w kilku tematach dlaczego nie idę. Nie lubię jak mnie ktoś olewa i nie wierzę w obiektywne wybory.
  • kasiat1987 26.11.14, 08:34
    Jak wszyscy będą mieli takie podejscie, ze jestem za J.O. Ale nie ide bo mi się nie chce to znowu wygra J.W. Bo jego elektorat pojdzie. Ludzie poświęćcie te pól godziny w ta niedziele i idźcie coś zmienić!
  • gekon-3 26.11.14, 11:24
    Każdy z kandydatów na Burmistrza przedstawia listę tego, co zamierza zrobić by w Markach żyło się lepiej. Tylko jest małe ale. Program to jedno a wykonanie go to zupełnie coś innego.
    Jeżeli kandydat chce być fer wobec swych wyborców to oprócz programu winien im przedstawić pomysł jak go zamierza zrealizować. Co z tego, że obieca nowe przedszkola. Niech pokarze skąd weźmie na to środki. Czy ma na nie pomysł. Bo jeśli przedszkole zostanie sfinansowane środkami które np. zostały przeznaczone na drogi, to znaczy, że jak w Markach było gó...ano tak nadal będzie. Każda z obietnic wymaga wydatkowania środków z miejskiego budżetu a jak wiadomo, budżet nie jest z gumy i nie można go ciągnąc w nieskończoność.
    Uważam więc, że ani obecny jeszcze nam miłosiernie panujący ani kandydat na panującego nie dają miastu a tym samym jego mieszkańcom gwarancji tego, że obecna stagnacja zmieni się w rozkwit.
    Ponawiani nowemu Burmistrzowi nie ułatwi też skład Rady Miasta.
  • zielu52 26.11.14, 11:29
    kasiat1987 - czytaj ze zrozumieniem, ja "nie idę bo mi się nie chce" tylko z innych powodów i wyjaśniałem to tyle razy, że więcej nie mam zamiaru.
  • kasiat1987 26.11.14, 13:03
    nie pisałam bezpośrednio do Ciebie tylko ogólnie.
  • zielu52 26.11.14, 13:40
    kasiat pisz i czytaj ze zrozumieniem w takim razie a ja jestem za a nawet przeciw jak mawiał noblista.
  • pit-111 26.11.14, 20:55
    Mieliśmy tego samego kandydata, ale po porażce otarłem łzy, bo nie czas i pora na próżne żale.
    Szanuję decyzję w związku z rezygnacją z głosowania 30-go, ale przykładu nie wezmę i innym brać nie radzę. W myśl w.w.noblisty: "Nie chcem, ale muszem", więc zagłosuję na JO.
  • zielu52 26.11.14, 20:58
    zawsze to lepiej jak głos na pewność#
  • pit-111 26.11.14, 21:03
    Jak nie pójdę i obecnie nam panujący z zawodu burmistrz znowu wygra, to nie wybaczę sobie, że niechcący dołożyłem mu się do prezentu
  • kiya7 28.11.14, 11:36
    A ja oczywiście pójdę, ale zagłosuję na JW. Skłoniło mnie do tego głównie Wasze narzekanie, że w Markach nic się nie zmieniło, bo z mojego punktu widzenia zmieniło się dużo i to na plus. Mieszkam w Markach od 30 lat i w ostatnich latach Marki z "wsi" zmieniają się w miasto. Najwięcej zmian zadziało się pod ziemią - wodociąg i kanalizacja, czego niestety nie widać na pierwszy rzut oka. Pisaliście, że drogi słabe, ale co za sens robić drogi przed wykonaniem prac podziemnych - żeby je rozkopywać 5 razy? Pamiętajcie też, że nasze miasto to 30 tyś mieszkańców i podłączenie np. wody czy kanalizacji trochę trwać musi. Inna sprawa, która zmieniła się na plus - komunikacja z Warszawą. Pare lat temu dojeżdzając do liceum zdarzało mi się nie być w stanie wejść do autobusu, a nawet dwóch trzech kolejnych, przez tłok jaki tam panował. Jeździły wtedy dwie linie dzienne - dziś jest 5 lini dziennych i jedna nocna. Kiedyś w weekendy autobusy jeździły co 40 min- dziś co 20. To nie jest dobra wola Warszawy/ZTM, że tak jest. Za taką dostępność komunikacji miejskiej miasto dużo walczyło i duże ponosi koszty. Szczerze Wam powiem, że za, umówmy się, nieoszałamiające wynagrodzenie, prace 24h i słuchanie ciągłych narzekań, że jest źle mimo dużych zmian na plus niewielu z Was zdecydowałoby się pracować. Ja się cieszę, że jeszcze mu się chce i w niedziele swoim głosem podziękuję za to co do tej pory zrobił.
  • tutmozis2 28.11.14, 14:04
    Witam. Klya7 skoro mieszkasz w Markach od 30 lat i jesteś zachwycona osiąagnięciami JW w naszym mieśscie to spóojrz na sąsiednie Ząbki i napisz ile lat jesteśsmy do tyłlu za tym miastem(basen,szkoły i ich wyposażenie ,drogi i ich odwodnienie chodniki,oświetlenie ledowe,zniżki dla osób zameldowanych,itp itd.PS. około godziny 16:00 na Dw. Wileńskim ciężko wsiąść do autobusu jadącego do Marek.Ale według Ciebie jest super.Brawo.Spójrz obiektywnie co się dzieje wokół naszego miasta i wtedy chwal rządzących.Pozdrawiam.
  • aksaa 28.11.14, 15:13
    Kiya7, faktycznie, jest za co dziękować JW, 2014 rok, a w Markach JUŻ jest budowana kanalizacja, no sukces dla miasta z aglomeracji warszawskiej!
    To teraz, to już pozostało tylko usiąść i podziwiać!

BŁAGAM, dajmy szansę naszemu miastu na rozwój. Zmieńmy zarządcę!!!

• stefek_bur_czy_mucha 28.11.14, 20:24
    Zgadzam się zupełnie z tobą - zrobiono AŻ TYLE, tylko niestety nie widać i raczej z naciskiem na to, że nic nie widać. Taka kanalizacja, gaz i woda no to już jest coś. Tylko patrzeć jak wycieczki z całej zacofanej Polski będą przyjeżdżać do Marek oglądać te cuda techniki. Jak nic obecnemu włodarzowi należy się pomnik - taki skok cywilizacyjny Marek. Kobieto popraw sobie beret, bo ci oczy zasłania i nie widzisz jak świat się zmienia dookoła (choćby w Ząbkach). Taka kanalizacja albo miejski rurociąg to nie jest wynalazek XXI wieku. Temu miastu potrzebna jest zmiana, niech to będzie nawet byle jaka zmiana ale nich będzie.
  • stefek_bur_czy_mucha 28.11.14, 20:26
    Zgadzam się zupełnie z tobą - zrobiono AŻ TYLE, tylko niestety nie widać i raczej z naciskiem na to, że nic nie widać. Taka kanalizacja, gaz i woda no to już jest coś. Tylko patrzeć jak wycieczki z całej zacofanej Polski będą przyjeżdżać do Marek oglądać te cuda techniki. Jak nic obecnemu włodarzowi należy się pomnik - taki skok cywilizacyjny Marek. Kobieto popraw sobie beret, bo ci oczy zasłania i nie widzisz jak świat się zmienia dookoła (choćby w Ząbkach). Taka kanalizacja albo miejski rurociąg to nie jest wynalazek XXI wieku. Temu miastu potrzebna jest zmiana, niech to będzie nawet byle jaka zmiana ale nich będzie.
  • stefek_bur_czy_mucha 28.11.14, 20:28
    coś się dzieje na tym forum, że nie mogłem bezpośrednio odpowiedzieć kiya7 i to do niej kierowany był mój wcześniejszy post

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka