Dodaj do ulubionych

Żołnierze Wyklęci

06.10.18, 13:47
Dnia 16 oaździernika o godz 18.00 odbędzie się wykład prof. Leszka Żebrowskiego na temat żołnierzy wyklętych. Spotkanie będzie miało miejsce w pałacyku Brigsów. Wstęp wolny.
Edytor zaawansowany
 • rrotek 08.10.18, 17:56
  o tym też będzie opowiadał? za wikipedią.
  Zbrodnie na ludności cywilnej
  Osobne artykuły: Mord w Puchałach Starych, Pacyfikacja wsi Zanie i Szpaki i Zbrodnia w Zaleszanach.
  Dowodzony przez Rajsa oddział Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego ponosi odpowiedzialność za przestępstwa przeciwko prawosławnej ludności cywilnej ówczesnego powiatu bielskiego. Oddział Rajsa odpowiedzialny jest w szczególności za zbrodnię w Zaleszanach, w wyniku której śmierć poniosło łącznie 16 osób, które straciły życie w palonych domach od kul lub zmarły później w wyniku odniesionych ran. Dokonał również mordu w Puchałach Starych, w czasie którego rozstrzelano 30 prawosławnych białoruskich chłopów, uwalniając przy tym uprzednio kilka osób, które zadeklarowały polskie pochodzenie. Na początku lutego 1946 roku nastąpił atak oddziałów NZW na miejscowości Zanie, Szpaki i Końcowizna. Wymienione wsie zostały częściowo spalone, a w Zaniach i Szpakach łącznie zamordowano 31 osób cywilnych Niektóre z tych czynów IPN określił jako niosące znamiona ludobójstwa. 30 stycznia 2011 roku na Podlasiu oddano hołd 79 ofiarom tych zbrodni
 • kalkulacja 09.10.18, 23:02
  A czego profesorem jest Pan Leszek Żebrowski i na jakiej uczelni uzyskał ten tytuł?
 • rrotek 11.10.18, 19:54
  kalkulacja -może to pomoże w poznaniu pana profesora stopnacjonalizmowi.wordpress.com/2015/12/18/leszek-zebrowski-tropiciel-zydokomuny-i-idol-narodowcow/
 • kalkulacja 17.10.18, 21:20
  No i wychodzi na to że pan Leszek Żebrowski profesorem nie jest - przynajmniej na razie . I własnie tak powstaja mity i legendy na temat WIELKICH HISTORYKÓW.
  Ja osobiscie za najlepszego Profesora uważam śp. Profesora mniemamologii stosowanej Jana Tadeusza Stanisławskiego.
  Niestety , Pan mgr Leszek Żebrowski nie był jego uczniem . A szkoda !!!!!
 • rafal43 13.10.18, 20:17
  j
 • rafal43 13.10.18, 20:30
  Do użytkownika rrotek proszę o natychmiastowe usunięcie kłamliwego wpisu na temat żołnierzy wyklętych-niezłomnych jeżeli pan tego nie uczyni to proszę mieć na tyle odwagi i podać swoje dane osobowe to spotkamy się na drodze sądowej a dla pozostałych użytkowników ciekawych jaka jest prawda a nie lewacka propaganda polecam udać się do IPN i zapoznaniem się z wyrokiem uniewinniającym np Burego prawomocnym .
  A jak ktoś chce usłyszeć całą historię polecam się udać na film podwójnie wyklęty no i moja skromna osoba może szczegółowo napisać historię o zalesianach .
 • kalkulacja 28.10.18, 19:03
  przykre ale prawdziwe takki z niego profesor jakk ze mnie kosmonauta
 • rafal43 30.10.18, 13:18
  No i co on nigdy się tak nie określa mało nie pozwala tak na siebie mówić a co najważniejsze piszę prawdę z faktów nie wyssanie z palca ,tylko z dokumentów zeznań itp. robi to z zamiłowania nie jeden historyk by mógł mu zazdrościć i nie jednego zdemaskował że kłamie więc czego ci chłopie przykro ? A bo taki dobry jest i przeszkadza hahhha
 • rafal43 17.11.18, 10:42
  No i co z tego jest po szkole wyższej a jako ekonomista jest skrupulatny ,warsztat nie jeden historyk mu zazdrości bo pracuje w archiwach i podaje fakty a nie coś zasłyszanego czy wyssanego z palca a jak masz odwagę to mogę zorganizować debatę to porozmawiasz sobie kolego i przedstawisz swoje obiekcje bo jak na razie nie napisałeś nic konkretnego tylko jakieś inwektywy bo ktoś się zajmuje historią z patriotyzmu i zamiłowania ale robi to o wiele lepiej jak nie jeden historyk który nie powinien tak się nazywać może ty kolego jesteś takim historykiem?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.