Gazomontaż przyjęcie uchwały dlaczego warto! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam Sąsiadów
    W nawiązaniu do uchwały w sprawie przejęcia garaży od gazomontażu napiszę dlaczego jestem za. Na wstępie tylko dodam że nie jestem po żadnej ze stron i nikogo nie lobbuje, aczkolwiek chciałbym się podzielić swoim prawniczym doświadczeniem i wieloletnią praktyką sądową. Dochodzenie kwoty odszkodowania na drodze postępowania sądowego jak słusznie zauważono w piśmie przewodnim do uchwały jest to kilkuletnia batalia - zapraszam zainteresowanych do pierwszego lepszego sądu i sprawdzenie terminów - rozprawy są w tej chwili wyznaczane na kwiecień 2014 - zwykle "pusty termin" - wysłuchanie stanowiska stron i złożenie wniosków np. o powołanie biegłych - długi termin w 2014 możemy się nie wyrobić, ale załóżmy że się wyrobimy i sąd otrzyma opinię biegłego - kolejny termin początek 2015r. Jeżeli wyrok zostanie wydany w połowie 2015r - pozostaje jeszcze apelacja i kolejne 6-7 miesięcy - ostatecznie na początku 2016r zakończenie postępowania wyrokiem - I TO JEST OPTYMISTYCZNA WERSJA. Nadmienię że w tej chwili prowadzę sprawę z 2010r i mam nadzieje że na początku 2014r zakończy się prawomocnym orzeczeniem - podobny ciężar. Załóżmy że nasze postępowanie zakończy się wygraną mieszkańców - pozostaje kwestia wyegzekwowanie. Drodzy sąsiedzi prawdą jest że Gazomontaż finansowo miewa się bardzo źle - zauważyć to można już na placu, PGNiG pozbył się akcji i powiem na marginesie że złożenie wniosku o upadłość jest kwestią czasu i jestem na 100 % pewny że nie dotrwa do naszej egzekucji. Po wygranym procesie może się okazać że jest już syndyk, którego główna rola ograniczy się do spieniężenia majątku w tym garaży i niestety nie uzyskamy nic - a stracimy m.in koszty postępowania sądowego tj. 13 500 tyś - opłata wpisu (5 % kwoty głównej) - w I instancji, i kolejne 50 % stawki z I instancji w II instancji - nie wierzę że gazmontaż nie będzie się bronił. I pozostają koszty pełnomocnika procesowego - od tej kwoty 7 200 zł - czyli jakieś 30 tyś minimum.
    Stąd zastanówmy się poważnie może jest potrzeba zwołania zebrania i przedyskutowania z udziałem niezależnego prawnika - sprawdzenia sytuacji finansowej Gazomontażu - akt rejestrowych KRS - bilans, aczkolwiek obecna sytuaucja finansowa może się zmienić w przeciągu 2 lat diametralnie.
    Ja osobiście nie chcę się podpisać przed stratą 30 tys zł. Otrzymane garaże 10 sztuk mozna nie tylko wynająć ale i sprzedać.

• mogłabym prosić o krótką informacje czego dotyczą wady i usterki dewelopera na osiedlu? jestem zaskoczona kwotą?
      • Takiej wiedzy niestety nie mam, aczkolwiek nawiązując do mojego porzedniego postu, nie jest pewne jaka kwota zostanie zasądzona - wszystko oprze się na ekspertyzie biegłego sądowego który musi najpierw stawierdzić iż nastąpił błąd w sztuce budowlanej, oraz wysokość szkody. Nadmienię iż ekspertyza zapewne będzie podstawą zaskarżenia w II instancji.
        Jeszcze raz odwłuję się do rozsądnego podejścia do tematu. Proszę przeczytać na forum o sytuacji finansowej - co piszą pracownicy którzy nie otrzymują wynagrodzenia, pozatym z tego co udało mi się ustalić w tej chwili w sprzedaży jest kilkaset tysięcy długu poniżej strona:
        www.dlugi.kancelariacw.pl/sprzedam-dlug-szczegoly/49786/GAZOMONTAZ-SPOLKA-AKCYJNA
        Uwaga w przypadku sprzedaży wierzytelności - decyzja jest podejmowana w sytuacji gdy dłużnik jest niewypłacalny. Zanim pójdziemy na wojnę z gazmontażem sprawdźmy czy gra jest warta świeczki. I jeszcze raz podkreślam nie mam żadnego interesu z wyjątkiem interesu mieszkańca w głosowaniu za przejęciem garaży. Miejsc garażowych/postojowych brakuje nie jest powiedziane że musimy je sprzedaż za 17 tyś i stracić 100 tyś biorąc pod uwagę wysokość szkód, równie dobrze można je wycenić na 20 tyś a wynajmować do czasu sprzedaży w ząbkach ceny wynajmu oscylują od 100 zł do 150 w skali roku wychodzi minumim 12 tyś, które zasilą budżet naszej wspólnoty.
        A wracając do sytuacji finansowej gazomontazu na marginesie wspomnę iż firmy budowlane które chcą prosperować na rynku nie mogą dac się wpisać na listę dłużników z uwagi na fakt zamknięcia na nowe inwestycje - brak wiarygodności. Obawiam się że desant całej kadry i zmainy w zarządzie maja na celu uniknięcie odpowiedzialności osobistej - celowe. Zastanwia mnie kto zakupi plac z halami po sąsiedzku i mam nadziej że będzie to w najgorszym wypadku developera a nie kolejny skład złomu, albo zlewnia ścieków bo znając władze ząbek zezwolą na wszystko łącznie ze składowaniem materiałów radioaktywnych i kto dokończy blok naprzeciw 107 w przeciwnym razie dziura pozostanie na lata.
        Na szczęście do tej pory budowano mieszkania przynajmniej w 103,105 i 111 bez udziału środków bankowych a tym samym grunty i mieszkania nie są objete hipoteką, a jest to bardzo bezpieczne dla mieszkańców mając na uwadze sytuację finasową developera.

• Panie Prawnik,
          A czy Wspólnota może może nabywać lokale /lokal użytkowy z miejscami postojowymi/, do swojego majątku?
          Jak wygląda wtedy struktura właścicieli i własności takich miejsc oraz samo podpisanie aktu?
          O ile zgodzę się, ze wyegzekwowanie należności od upadającego dewelopera to cud /patrzmy Skrajna/, ale niestety Wspólnota Mieszkaniowa nie ma osobowości prawnej do nabywania nieruchomości.
          • Oczywiście są orzecznictwa, ze może, ale to nie jest ustawowa kwestia, tylko orzeczenie sądu, na które jest pięć przeciwstawnych orzeczeń.
            Pomijam, wiele osób zagłosuje przeciwko, no Gazomontaż za więc Ankra będzie w domu, nie ściągała należności przez długi czas, a teraz ma problem.
            Dziwne, że Wspólnota ma jeszcze płynność finansową, brak takiej kasy na koncie każdej Wspólnoty powinno było zaburzyć jej gospodarkę. Ogólnie zapłacimy sami za usterki, sami za czynsz Gazomontażu, bo stopa zwrotu tych 180000 nastąpi po kilkudziesięciu latach.
    • Ponadto, w przypadku gdyż jest należność od G za opłaty eksploatacyjne to idziemy do sądu po nakaz zapłaty i dostajemy możliwość egzekucji należności, jaka batalia sądowa. Lepiej dla obu stron dogadać się na płatność ratalna.
      • Ignorantia iuris nocet a przepisów postępowania cywilnego tym bardziej. Pani sara06 zapomina o jednej kwestii mianowicie możliowsć odowłania się. Oczywiście nakaz wydany przez sąd okręgowy z uwagi na wartość przedmiotu sporu otrzymamy po upływie maksymlnie 3 miesiące od daty złożenia pozwu, ale wówczas strona ma prawo do złożenia sprzeciwu i wówczas zaczyna się wspomniana"batalia", chyba nie sądzi Pani że Gazomontaż podda się bez walki. Nawet jeżeli nie ma się argumentów, złożenie sprzeciwu z uzsadnieniem w treści iż nie ponosi odpowiezialności za powstałe szkody spowoduje "anulowanie"nakazu zapłaty i przerzucenie postępowania do trybu zwykłego. Proszę nie pisać o łatwości takich postępowań i nie czytać bzdurnych "forum".
        Co do kwestii osobowości prawnej - wspólnota posiada ograniczoną osobowść prawną umożlwijącą pod pewnymi warunkami nabywanie nieruchomosci i nie stanowi to większego problemu.
        Możemy "ukrzyżować" ANKRę ale nie zmieni to już w zasadzie nic, możemy się tylko poważnie zastanowić nad zmianą adiminstratora. Osobiście mam sporo zastrzeżeń w kwestii zarządu naszym osiedlem, o zbyt wielu rzeczach dowiadujemy się po fakcie co nie powinno mieć miejsca.
        • Powiem tak, w praktyce trudno jest przeprowadzić taką transakcję, są orzeczenia mówiące o tym, iz do aktu zakupu nie wystarczy uchwała zwykła, a każdy właściciel powinien stanąć do aktu bądź dać notarialne upoważnienie, u nas to nie przejdzie.

Mam nadzieję, iż wkońcu sąsiedzi pojdą po rozum do glowy i Ankrę zmienią.
          • Technicznie jest do zrobienia kwestia przejścia na wspólnotę garaży, a co do zmiany administratora - najpierw zadabajmy o nasz interes a później zmiany. W tym momencie zmiana firmy administrującej będzie bez sensu - rozliczymy ich za całokształt.
      • W kwestii rat, czy w sytuacji gdy pracownicy nie otrzymują wynagrodzenia na czas, firmy windykacyjne sprzedają nalezność po kilka tysiecy uważa Pani że Gazomontaż będzie realizował raty?.
        Tak jak pisałem nie podpisuję się pod postępowaniem sądowym i w zasadzie nie powinno mnie to za bardzo dotyczyć z uwagi na fakt że w najbliższym czasie zamierzam się pozbyć mieszkania na naszym osiedlu, ale uznałem że powinienem przynajmniej zasugerować rozwiązanie.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

• Kategorie tematyczne
  • Najnowsze wątki
  • Więcej forów
  • Więcej wątków na ten temat
  • Tagi
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.