Gazomontaż przyjęcie uchwały dlaczego warto! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam Sąsiadów
    W nawiązaniu do uchwały w sprawie przejęcia garaży od gazomontażu napiszę dlaczego jestem za. Na wstępie tylko dodam że nie jestem po żadnej ze stron i nikogo nie lobbuje, aczkolwiek chciałbym się podzielić swoim prawniczym doświadczeniem i wieloletnią praktyką sądową. Dochodzenie kwoty odszkodowania na drodze postępowania sądowego jak słusznie zauważono w piśmie przewodnim do uchwały jest to kilkuletnia batalia - zapraszam zainteresowanych do pierwszego lepszego sądu i sprawdzenie terminów - rozprawy są w tej chwili wyznaczane na kwiecień 2014 - zwykle "pusty termin" - wysłuchanie stanowiska stron i złożenie wniosków np. o powołanie biegłych - długi termin w 2014 możemy się nie wyrobić, ale załóżmy że się wyrobimy i sąd otrzyma opinię biegłego - kolejny termin początek 2015r. Jeżeli wyrok zostanie wydany w połowie 2015r - pozostaje jeszcze apelacja i kolejne 6-7 miesięcy - ostatecznie na początku 2016r zakończenie postępowania wyrokiem - I TO JEST OPTYMISTYCZNA WERSJA. Nadmienię że w tej chwili prowadzę sprawę z 2010r i mam nadzieje że na początku 2014r zakończy się prawomocnym orzeczeniem - podobny ciężar. Załóżmy że nasze postępowanie zakończy się wygraną mieszkańców - pozostaje kwestia wyegzekwowanie. Drodzy sąsiedzi prawdą jest że Gazomontaż finansowo miewa się bardzo źle - zauważyć to można już na placu, PGNiG pozbył się akcji i powiem na marginesie że złożenie wniosku o upadłość jest kwestią czasu i jestem na 100 % pewny że nie dotrwa do naszej egzekucji. Po wygranym procesie może się okazać że jest już syndyk, którego główna rola ograniczy się do spieniężenia majątku w tym garaży i niestety nie uzyskamy nic - a stracimy m.in koszty postępowania sądowego tj. 13 500 tyś - opłata wpisu (5 % kwoty głównej) - w I instancji, i kolejne 50 % stawki z I instancji w II instancji - nie wierzę że gazmontaż nie będzie się bronił. I pozostają koszty pełnomocnika procesowego - od tej kwoty 7 200 zł - czyli jakieś 30 tyś minimum.
    Stąd zastanówmy się poważnie może jest potrzeba zwołania zebrania i przedyskutowania z udziałem niezależnego prawnika - sprawdzenia sytuacji finansowej Gazomontażu - akt rejestrowych KRS - bilans, aczkolwiek obecna sytuaucja finansowa może się zmienić w przeciągu 2 lat diametralnie.
    Ja osobiście nie chcę się podpisać przed stratą 30 tys zł. Otrzymane garaże 10 sztuk mozna nie tylko wynająć ale i sprzedać.

• mogłabym prosić o krótką informacje czego dotyczą wady i usterki dewelopera na osiedlu? jestem zaskoczona kwotą?
      • Takiej wiedzy niestety nie mam, aczkolwiek nawiązując do mojego porzedniego postu, nie jest pewne jaka kwota zostanie zasądzona - wszystko oprze się na ekspertyzie biegłego sądowego który musi najpierw stawierdzić iż nastąpił błąd w sztuce budowlanej, oraz wysokość szkody. Nadmienię iż ekspertyza zapewne będzie podstawą zaskarżenia w II instancji.
        Jeszcze raz odwłuję się do rozsądnego podejścia do tematu. Proszę przeczytać na forum o sytuacji finansowej - co piszą pracownicy którzy nie otrzymują wynagrodzenia, pozatym z tego co udało mi się ustalić w tej chwili w sprzedaży jest kilkaset tysięcy długu poniżej strona:
        www.dlugi.kancelariacw.pl/sprzedam-dlug-szczegoly/49786/GAZOMONTAZ-SPOLKA-AKCYJNA
        Uwaga w przypadku sprzedaży wierzytelności - decyzja jest podejmowana w sytuacji gdy dłużnik jest niewypłacalny. Zanim pójdziemy na wojnę z gazmontażem sprawdźmy czy gra jest warta świeczki. I jeszcze raz podkreślam nie mam żadnego interesu z wyjątkiem interesu mieszkańca w głosowaniu za przejęciem garaży. Miejsc garażowych/postojowych brakuje nie jest powiedziane że musimy je sprzedaż za 17 tyś i stracić 100 tyś biorąc pod uwagę wysokość szkód, równie dobrze można je wycenić na 20 tyś a wynajmować do czasu sprzedaży w ząbkach ceny wynajmu oscylują od 100 zł do 150 w skali roku wychodzi minumim 12 tyś, które zasilą budżet naszej wspólnoty.
        A wracając do sytuacji finansowej gazomontazu na marginesie wspomnę iż firmy budowlane które chcą prosperować na rynku nie mogą dac się wpisać na listę dłużników z uwagi na fakt zamknięcia na nowe inwestycje - brak wiarygodności. Obawiam się że desant całej kadry i zmainy w zarządzie maja na celu uniknięcie odpowiedzialności osobistej - celowe. Zastanwia mnie kto zakupi plac z halami po sąsiedzku i mam nadziej że będzie to w najgorszym wypadku developera a nie kolejny skład złomu, albo zlewnia ścieków bo znając władze ząbek zezwolą na wszystko łącznie ze składowaniem materiałów radioaktywnych i kto dokończy blok naprzeciw 107 w przeciwnym razie dziura pozostanie na lata.
        Na szczęście do tej pory budowano mieszkania przynajmniej w 103,105 i 111 bez udziału środków bankowych a tym samym grunty i mieszkania nie są objete hipoteką, a jest to bardzo bezpieczne dla mieszkańców mając na uwadze sytuację finasową developera.

• Panie Prawnik,
          A czy Wspólnota może może nabywać lokale /lokal użytkowy z miejscami postojowymi/, do swojego majątku?
          Jak wygląda wtedy struktura właścicieli i własności takich miejsc oraz samo podpisanie aktu?
          O ile zgodzę się, ze wyegzekwowanie należności od upadającego dewelopera to cud /patrzmy Skrajna/, ale niestety Wspólnota Mieszkaniowa nie ma osobowości prawnej do nabywania nieruchomości.
          • Oczywiście są orzecznictwa, ze może, ale to nie jest ustawowa kwestia, tylko orzeczenie sądu, na które jest pięć przeciwstawnych orzeczeń.
            Pomijam, wiele osób zagłosuje przeciwko, no Gazomontaż za więc Ankra będzie w domu, nie ściągała należności przez długi czas, a teraz ma problem.
            Dziwne, że Wspólnota ma jeszcze płynność finansową, brak takiej kasy na koncie każdej Wspólnoty powinno było zaburzyć jej gospodarkę. Ogólnie zapłacimy sami za usterki, sami za czynsz Gazomontażu, bo stopa zwrotu tych 180000 nastąpi po kilkudziesięciu latach.
    • Ponadto, w przypadku gdyż jest należność od G za opłaty eksploatacyjne to idziemy do sądu po nakaz zapłaty i dostajemy możliwość egzekucji należności, jaka batalia sądowa. Lepiej dla obu stron dogadać się na płatność ratalna.
      • Ignorantia iuris nocet a przepisów postępowania cywilnego tym bardziej. Pani sara06 zapomina o jednej kwestii mianowicie możliowsć odowłania się. Oczywiście nakaz wydany przez sąd okręgowy z uwagi na wartość przedmiotu sporu otrzymamy po upływie maksymlnie 3 miesiące od daty złożenia pozwu, ale wówczas strona ma prawo do złożenia sprzeciwu i wówczas zaczyna się wspomniana"batalia", chyba nie sądzi Pani że Gazomontaż podda się bez walki. Nawet jeżeli nie ma się argumentów, złożenie sprzeciwu z uzsadnieniem w treści iż nie ponosi odpowiezialności za powstałe szkody spowoduje "anulowanie"nakazu zapłaty i przerzucenie postępowania do trybu zwykłego. Proszę nie pisać o łatwości takich postępowań i nie czytać bzdurnych "forum".
        Co do kwestii osobowości prawnej - wspólnota posiada ograniczoną osobowść prawną umożlwijącą pod pewnymi warunkami nabywanie nieruchomosci i nie stanowi to większego problemu.
        Możemy "ukrzyżować" ANKRę ale nie zmieni to już w zasadzie nic, możemy się tylko poważnie zastanowić nad zmianą adiminstratora. Osobiście mam sporo zastrzeżeń w kwestii zarządu naszym osiedlem, o zbyt wielu rzeczach dowiadujemy się po fakcie co nie powinno mieć miejsca.
        • Powiem tak, w praktyce trudno jest przeprowadzić taką transakcję, są orzeczenia mówiące o tym, iz do aktu zakupu nie wystarczy uchwała zwykła, a każdy właściciel powinien stanąć do aktu bądź dać notarialne upoważnienie, u nas to nie przejdzie.

Mam nadzieję, iż wkońcu sąsiedzi pojdą po rozum do glowy i Ankrę zmienią.
          • Technicznie jest do zrobienia kwestia przejścia na wspólnotę garaży, a co do zmiany administratora - najpierw zadabajmy o nasz interes a później zmiany. W tym momencie zmiana firmy administrującej będzie bez sensu - rozliczymy ich za całokształt.
      • W kwestii rat, czy w sytuacji gdy pracownicy nie otrzymują wynagrodzenia na czas, firmy windykacyjne sprzedają nalezność po kilka tysiecy uważa Pani że Gazomontaż będzie realizował raty?.
        Tak jak pisałem nie podpisuję się pod postępowaniem sądowym i w zasadzie nie powinno mnie to za bardzo dotyczyć z uwagi na fakt że w najbliższym czasie zamierzam się pozbyć mieszkania na naszym osiedlu, ale uznałem że powinienem przynajmniej zasugerować rozwiązanie.
        • W sumie to jesteśmy raczej w sytuacji bez wyjścia, uchwała i tak przejdzie bo zagłosuje Gazik, finansowo nie zyskamy na tym, ale faktycznie chyba to jedyne wyjście z tej sytuacji.
          Miejsca są nie sprzedawalne, stoją puste od dłuższego czasu, a rozumiem, że jakby Gazik chciał się ich pozbyć, zaoferowałby je taniej i odzyskałby kasę, może powinniśmy raczej rozważyć mieszkanie????
          • Gazomontaż raczej nie pójdzie na przekazanie mieszkania, garaże są nie sprzedawlane za 30 tyś tak jak cenił w/w. Ale uważam że do momentu sprzedaży mogłby byc wynajmowane - pojazdów będzie przybywać, pozatym tak jak pisałem za chwilę być może działka po gazomontażu będzie do sprzedania i jest duże pradopodobieństwo że zaintersuje się nią jakis developer, w sytuacji gdy pojawią się nowi mieszkańcy być może będą zainteresowani.
            W Gazomontażu w tej chwili pracuje już tylko 4 osoby z Prezesem, powinniśmy pilnie podjąć decyzje o przyjęciu garaży. Z tego co się orientowałem po rozmowie z Panią Mecesnas już nie pracującą w Gazomontaż w ostatnim miesiącu do firmy spływało po kilka pozwów z nakazami dziennie.
            Proszę ponownie o przemyślenie propozycji w interesie mieszkańców. Jeżeli udało by się wynająć garaże w całości w skali roku otrzymalibyśmy tak jak pisałem kilkanaście tysięcy z których można pokryć bieżące koszty utrzymania osiedla.
            W razie wygranej w sądzie będziemy mieć tylko stysfakcję w postaci prawomocnego orzeczenia które każdy z mieszkańców będzie mógł sobie skopiować i powiesić na scianie - gdyż taki tytuł wykonawczy będzie nieegzekwowalny.
            • 30 tys za miejsca??? To zgroza, jakby były takie chodliwe, to Gazik dawno by je sprzedał. Wrzucają nam to co im nie idzie, my tego nie sprzedamy, napewno nie za 30 tysięcy,a wynajmiemy za 50 zł jedno miejsce smile za m-c, więc koszty utrzymania tych miejsc przewyższało będzie nasze zyski, a juz napewno miejsca nie zarobia na usunięcie usterek.

Prosze żebyś jeszcze sprawdził, czy może Ankra podpisać akt w naszym imieniu. Mam orzeczenie, które stanowi, że wszyscy powinniśmy przystąpić do aktu. A dlatego, że to nierealne Wspólnoty takich sytuacji nie praktykują. Inaczej przejmowały by mieszkania za długi zamiast je licytować.
              • Witam
                Kwota wynajmu minimum 100 zł i spokojnie będziemy w stanie wynająć - z tego co się orientowałem sporo osób byoby zainteresowanych wynajmem z uwagi na problemy z miejscami. W najgorszym przypadku możemy zarobić 12 tyś rocznie.
                A co do kwoty sprzedaży - nie jest powiedziane że mamy sprzedać za 30 tyś, wystawmy za 20 tyś i dopóki się nie sprzedadzą niech przynajmniej będą jakieś pieniędzy.
                Powtarzam się - ale momi zdaniem lepiej jest mieć nieruchomości - nawet nich to będzie garaż- aniżeli wyrok który nie wykorzystamy.
                Nadmienię iż ogłoszenie upadłości w trakcie postępowań sądowych powoduje ich umorzenie z mocy prawa a tym samym stratę zainwestowanych w postępowanie środków na wpisy i wynagrodzenie pełnomocników procesowych.
            • Witam,

Skąd ma Pan takie informacje, że w Gazomontażu pracuje 4 osoby ???
              • a ja domagam się zebrania!!! oczekuje się od nas podjęcia ważnych a przede wszystkim "drogich" decyzji, a informacje szczątkowe...
                • A Panie Prawnik, kto będzie reprezentował Wspólnotę w kwestii zakupionych miejsc? Każdy z nas będzie właścicielem w ułamkowej części lokalu użytkowego a tu się stosuje KC, wyobraża Pan sobie to?
                  • Jak Ankra jest tak za tą ustawą to niech sama sobie kupi i nam wpłaci pieniądze.

Bo z mojej perspektywy ten garażowy "dobrobyt" będzie polegał na otrzymaniu garażów - i nikomu (Ankrze) nie będzie zależało na wynajmie - bo po co się przepracowywać, a kilku "przedsiębiorczych" mieszkańców co będzie wiedziało które to miejsca będzie miało darmowy garaż.

Przecież jak ktoś policzy:
                    10 lat zwrotu to 120 miesięcy.
                    170tyś. / 120 mc = około 141PLN
                    Czynsz 141 PLN + 35 PLN = 176 PLN
                    Podatek 100PLN / rok 176PLN + 8PLN = 184 zł
                    Zakładając wynajęcie wszystkich garaży na 10 lat - kto zapłaci 190 zł/mc????? + podatek!!!
                    Kto będzie szukał chętnych do wynajmu - skoro Gazik nie może ani wynająć ani sprzedać tych miejsc.

Jak Gazik chce być taki dobry to niech nam przekaże 2 kawalerki w dobrej cenie. Łatwiej wynająć - większa stabilność.

Uważam że Ankra wykonuje polecenia Gazika. Nie znam sprawy ze zlicytowanym mieszkaniem - ale pamiętam że jakoś Ankrze to sprawnie poszło.
                    • Witam

Nadmienię że orientowałem się czy jest możliwe wynajęcie garażu od gazomontażu i otrzymałem informację że i owszem, ale płatność 200 zł miesięcznie i płatne na pół roku z góry, stąd może w tym jest problem z wynajmm przez Gazomontaż.
                      Mieszkania nie mozemy przejąć - wspólnota może nabywać nieruchomosci które nabyć można uznać za konieczne z uwagi na własciwe funkcjowanie/korzystanie z nieruchomości głównej. Ten post jest moim ostatnim, dzielę sie z Państwem kilkuletnią praktyką prawniczą i sądową - z tego co widzę fora prawne kształcą coraz większą rzeszę prawników.
                      Mam nadzieje że każdy kto zagłosuje przeciwko uchwale ma świadomość konsekwencji - straty kilkunastu tysiecy złotych i zyskania być może tytułu egzekucyjnego - pod warunkiem jednak przeprowadzenia postępowania sądowego do końca co nie jest do końca pewne - w przypadku ogłoszenia upadłosci przez sąd - wszystkie postępowania ulegają umorzeniu. Nawet jeżeli wykazałbym wszystkim że spółka jest kompletnym bankrutem to i tak pojawią sie osoby które stwierdzą że pod moim nimiem pisze Prezes Gazomontażu, lub co najmniej ANKRy.
                      Na razie obserwuję zacietrzewienie i chęć dokopania Gazomontażowi - ale kopiemy osoby nie własciwe - odpowiedzialne za naszą sytaucję już dawno nie pracują - nie są w zarządze spółki - Prezes Targosz obawiam się że został powołany celem przeprowadzenia upadłości spółki.
                      Dla mnie rachunek ekonomiczny jest prosty - nawet jeżeli sprzedamy garaże za 10 000 lub wynajmiem za 100 zł - to i tak jesteśmy na plusie mając na uwadze stratę pieniędzy jakie zainwestujemy w sprawę Sądową.
                      Moje wyliczenia są racjonalne - opłaty wpisu, zastępstwo procesowe - koszt kilkadziesiąt tyś złotych. Proszę skontaktować się z pierwszą lepszą kancelarią, która poprowadzi postępowanie - kwota wyjściowa przy tej sumie 7 200 - zwykle płatna z góry.
                      Tak jak pisałem to jest mój ostatni wpis w tej sprawie, szkoda mojego czasu.
                      • Ale Ankra będzie robiła to w ramach naszej obsługi prawnej co nam gwarantuje w umowie. Tak Pani mecenas z Ankry mówiła na ostatnim spotkaniu - jak rozmawialiśmy o obniżce ceny za zarządzanie nieruchomością - dlatego płacimy więcej bo mamy pełną obsługę prawną.

A skoro mamy odzyskać tylko około 25% kwoty to może żądać nie 10 a 20 garaży i sprzedać po rynkowej cenie.

Ja nie dokopuje nikomu tylko dbam o swoje finanse.

Nie jestem prawnikiem i nie uważam, że posiadam wiedzę prawniczą - więc nie wiem skąd ta sugestia.
                        • firmanty napisał:

> Ale Ankra będzie robiła to w ramach naszej obsługi prawnej co nam gwarantuje w
                          > umowie. Tak Pani mecenas z Ankry mówiła na ostatnim spotkaniu - jak rozmawialiś
                          > my o obniżce ceny za zarządzanie nieruchomością - dlatego płacimy więcej bo mam
                          > y pełną obsługę prawną.
                          >

Gdyby tak było faktycznie to po pierwsze nie byłoby takiej sytuacji jaką mamy teraz. Ankra nie potrafi sobie poradzić z prostymi usterkami, czy otrzymaniem dokumentacji od Gazika latami to o jakiej obsłudze prawnej w ogóle tu mówimy?

Nie wypowiem sie czy sluszny jest pomysł z garażami, nie mam do tego wiedzy, ale jedno xco widać jak na dłoni - Ankra ma na nas w nosie nie mniej niż Gazik i zmiana zarządcy to (kwestia kiedy byłoby to najlepsze dla Nas) konieczność. Jak Ci tak zależy na pięniądzach to spójrz do czego taki a nie inny Zarządca doprowadził...
                          • > Gdyby tak było faktycznie to po pierwsze nie byłoby takiej sytuacji jaką mamy t
                            > eraz. Ankra nie potrafi sobie poradzić z prostymi usterkami, czy otrzymaniem do
                            > kumentacji od Gazika latami to o jakiej obsłudze prawnej w ogóle tu mówimy?
                            >
                            > Nie wypowiem sie czy sluszny jest pomysł z garażami, nie mam do tego wiedzy, al
                            > e jedno xco widać jak na dłoni - Ankra ma na nas w nosie nie mniej niż Gazik i
                            > zmiana zarządcy to (kwestia kiedy byłoby to najlepsze dla Nas) konieczność. Jak
                            > Ci tak zależy na pięniądzach to spójrz do czego taki a nie inny Zarządca dopro
                            > wadził...

Ta wypowiedz była "żartem" do wypowiedzi : jarek780 02.10.13, 09:30
                            Jak przeczytasz powyższą wypowiedz to zrozumiesz.
                            • Przypominam, że mamy już założony taki fundusz celowy na sprawy sądowe. W 2010 roku została przegłosowana (przez mieszkańców bloków 103,105,111) uchwała 6/2010 „w sprawie cesji roszczeń odszkodowawczych związanych z wadami fizycznymi części wspólnych nieruchomości oraz skierowania na drogę postępowania sądowego sprawy przeciwko firmie Gazomontaż Sp. z o.o.” Na tej podstawie mieliśmy zebrać ok. 50tys. i każdy mieszkaniec przez jakiś czas miał taką specjalną opłatę doliczoną do czynszu. Na tej podstawie w 2011 roku została wykonana ekspertyza za którą zapłaciliśmy ponad 10000 z VAT. Były do niej zastrzeżenia, ponieważ jest wizualnym przeglądem nieruchomości bez odwołania do instalacji technicznych, np. były duże problemy z kotłownią w budynku 105.
                              Ekspertyza do ściągnięcia:
                              91073.file4u.pl/download/4851383/Ekspertyzy_Pilsudskiego_www.file4u.pl.pdf
                              Na pamiętnym spotkaniu podsumowującym rok 2011 w dniu 23.02.2012 r. (na którym poprzednia/odwołana rada podjęła wysiłek zmiany zarządu z powierzonego ANKRZE na właścicielki) była prośba do P. Mecenas aby wrzucić tą ekspertyzę do serwisu w którym możemy sprawdzać swoje liczniki/opłaty (ankra.sbit.com.pl/index.php), tak aby każdy mieszkaniec mógł się z nią zapoznać. P. Mecenas miała porozmawiać z informatykami na ten temat, ale skończyło się tak jak zwykle – czyli istotne sprawy dla mieszkańców są przemilczane przez zarząd ANKRA.

Ekspertyza wymienia kwotę ponad 450 tys. (ANKRA w załączniku do uchwały 10/2013 wymienia kwotę ok. 262000). P. Mecenas cały czas czas podkreśla że gazomontaż dużo prac już wykonał i nie wiem jak Państwo, ale ja jakoś tego nie zauważyłem przynajmniej patrząc na odpadająca elewację w budynkach 103,105. Część napraw jak interwencyjne naprawy dachów, wiatrołapy w 103 oraz 105, czy np. ostatnia wymiana pompy w kotłowni 105 została wykonana ze środków wspólnoty.
                              P. Mecenas często w rozmowach wraca do przepompowni jako przykład pomyślnego załatwienia sprawy z Gazomontażem. Zaznaczam, że jest to temat dużo wcześniejszy i nie mający nic wspólnego z rokiem 2011. W tej sprawie wspólnota też poniosła koszty - 2/5 kosztów wykonanych prac. Resztę zapłacił Gazomontaż.

Od początku powstania wspólnoty płacimy ANKRZE ekstra stawkę za zarządzanie w którym P. Mecenas bardzo zwraca uwagę na obsługę prawną. Tymczasem nie podjęła pomimo stosownej uchwały kroków mających na celu wyegzekwowanie w pełni tych napraw lub podjęcia kroków prawnych, aby zawalczyć o pieniądze dla nas. Nie wydarzyło się nic i nie mam wątpliwości ze ANKRA do samego końca będzie "asekuracyjna" vs Gazomontazu.
                              Mam nadzieję, że kiedyś doświadczymy sytuacji gdzie będziemy mieli jako właściciele większy wpływ na decyzje nas dotyczące dzięki zmianie zarządu na właścicielski. Ewentualnie poprzez prostsze (nie potrzeba notariusza) przegłosowanie uchwały gdzie powierzymy zarząd i zarządzanie nieruchomością innej firmie bardziej przychylnej mieszkańcom, która zadba o nasze wspólne interesy i która przecież bierze za to pieniądze. Po tylu latach wskazane jest aby ktoś z zewnątrz przejrzał jakie właściwie posiadamy dokumenty zw. z budynkami, jak wyglądały finanse,itd. Po likwidacji Gazomontażu wielu spraw już nie wyjaśnimy. Mieszkańcy osiedla na POWSTAÑCÓW wykazali się dużą determinacją i udało im się pożegnać z ANKRĄ.

Gazomontaż oprócz miejsc parkingowych (1 poziom w garażowcu do dziś nie sprzedany) posiada także pomieszczenia gospodarcze. Jeżeli nic się nie zmieniło, to np. w budynku 111 w piwnicach mają 2 pomieszczenia. W jednym z nich wynajmujemy za ok. 5/6 tys. rocznie pomieszczenie administracyjne. Ciekawe czy to też mogą nam przekazać?

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców osiedla i czekam na spotkanie jakie ma się odbyć 3 września w garażu budynku 107.
                              • Bardzo słuszna ocena, obiektywna najważniejszych spraw.
                                Niestety czeka nas kosztowne mieszkanie, będziemy płacili za wszystko i to podwójnie, nie wierzę, że Ankra wynajmie miejsca, komu? Skoro teraz mieszkańcy ich nie potrzebują to nie będą potrzebowali dalej.
                                Ale sami mieszkańcy są sobie winni - mieszkańcy nie chcieli zmiany Ankry to raz, da nie interesują się wogóle osiedlem i tym, że Ankra nic nie robi, z łaską oddają głosy, nie czytają tego co podpisują i nie przeszkadzają im usterki bądź dziury w podłodze.
                            • najwyższa pora zmienić administrację ANKRA jest jakimś totalnym nieporozumieniem działa na niekorzyść mieszkańców i pani Wanda Rajkiewicz wymyśla jakieś niestworzone rzeczy jej pomysły są absurdalne ludzie zastanówmy się na poważnie jak rozwiązać ten problem oni mają nam pomagać a nie być przeciwko nam robią co chcą nie ma żadnej współpracy między ANKRĄ radą i mieszkańcami niedługo będziemy mieli osiedle alternatywy4
                              • Odwoływanie Ankry w tym momencie jest bezsensowne. Trzeba było to zrobić dawno temu albo zostawić ten projekt na po załatwieniu sprawy z Gazomontażem. Następnemu zarządcy zajmie jakiś czas wdrożenie się w sprawę, a nie jest ona ani łatwa ani nie będzie krótka.
                                Zgadzam się, że Ankra nie działa dobrze, wręcz na naszą niekorzyść, ale taka zmiana na w tym konkretnym momencie będzie strzałem w kolano.

Jaki jest tryb zrywania współpracy z zarządcą nieruchomości?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.