• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Czy warto kupić tu mieszkanie? Dodaj do ulubionych

• 11.10.13, 22:53
    Ze względu na atrakcyjną cenę przymierzam się do kupna mieszkania w budynku 107, stan deweloperski. Szukając informacji na temat tego osiedla trafiłem na to forum. I powiem, że trochę ogarnia mnie przerażanie co tu czytam. Problemy z wentylacją, kiepskie, nieszczelne, a nawet nieumocowane jak trzeba okna, za małe kaloryfery w stosunku do powierzchni, jakaś wojna z deweloperem o płatności ..... Co jeszcze, o czym nie przeczytałem? Powiedzcie jak oceniacie stan tych budynków, co tam jeszcze jest sknocone? Jak Gazomontaż wywiązuje się z napraw gwarancyjnych? Czy kupując tu mieszkanie nie wdepnę w bagno?
    Edytor zaawansowany
    • 12.10.13, 16:31
      Powiem tak. Mam mieszkanie w 107 i nie jest tak źle. Problem z wentylacją i ogrzewaniem (logotermy) dotyczy pozostałych budynków. My mamy normalne ogrzewanie i wentylację. Drobne usterki u nas w mieszkaniu ( w tym okno balkonowe), zostały szybko usunięte.

Jedyna niedogodność to niskie ciśnienie wody w sezonie letnim. Ale tutaj jest problem z z dostawcą PGK i do momentu modernizacji sieci mogą w okresie letnim wieczorami być problemy z wodą. Dotyczy to południowych Ząbek.

Generalnie ja nie narzekam.
    • 13.10.13, 20:47
      też kupiłam mieszkanie w 107 i jestem zadowolona. Miałam jedną usterkę - źle wmontowany parapet, bez szemrania został wyjęty i ponownie obsadzony.
      Ogrzewanie działa jak ta lala - wystarcza w zupełności, nawet nie trzeba rozkręcać kaloryferów do maxymalnej mocy, żeby szybko uzyskać komfortową temperaturę.
      Z wodą rzeczywiście bywało różnie - ale zawsze była, nie było takiej sytuacji, żeby nie ciekła w ogóle. Jakiś czas prowadziłam wojnę, bo była zbyt chłodna, podkręcono parametry i jest ok.

Wojna o spłatę długu rzeczywiście jest - deweloper pewnie niedługo zostanie przyparty do muru i ogłosi upadłość. Po przejęciu lokali przez wierzycieli cena może już nie być tak atrakcyjna wink
    • 13.10.13, 23:11
      jezeli gazomontaz oglosi upadlosc to 107 straci gwarancje, wiec kto bedzie naprawial usterki ... ?
      • 14.10.13, 07:33
        No nikt, my będziemy naprawiali. A ad upadłości to bzdura, ze mieszkania będą wtedy droższe. Poczytajcie na facebooku i w necie, jak walczą nasi sąsiedzi, akcja "Skrajnie oszukani". Syndyk sprzedał mieszkania za psie pieniądze i właściciele muszą spłacać pozostały dług. W każdym razie walczą, żeby nie. Tyle, że tam deweloper miał kredyt, a gazik, nie wiem czy na 107 brał.

Zatem pytanie, ilu wierzycieli ma Gazik i czy cos skapnie nam ze sprzedaży masy upadłościowej.

Ad kupna na osiedlu - nigdzie nie jest idealnie, GetHaouse ma wilgoć w garażu i w mieszkaniach, na Powstańców w większości to samo. A jak nie wilgoć to balkony i tarasy.
        • 14.10.13, 09:03
          Witam,

Jeśli chodzi o hipotekę to jest czysta. Co ważne blok stoi a Akt Notarialny jest od razu. Widać, że coś w biznesie się ruszyło, bo na stronie gdzie są pokazane mieszkania zostały same większe. No i dobrze, że sąsiadów przybywa. Patrząc nawet pod kątem ogrzewania. Nie grzeje się pustostanów.
          • 14.10.13, 13:20
            gazik w ramach splaty zadluzenia oddaje mieszkania dlatego sasiadow przybywa...
            • 14.10.13, 15:38
              Ciekawe, żaden z nowych sąsiadów ( podczas rozmowy), nie chwalił się, że dostał mieszkanie za długi. Być może tak jest ale ja takich ludzi nie spotkałem.
              • 14.10.13, 19:18
                piotr.kostrzewa napisał:

> Ciekawe, żaden z nowych sąsiadów ( podczas rozmowy), nie chwalił się, że dostał
                > mieszkanie za długi. Być może tak jest ale ja takich ludzi nie spotkałem.

Ja mogę kupić od firmy, która dostała 2 mieszkania za swoje niezapłacone usługi na rzecz Gazomontażu. Sprzedają ze stratą, bo już nie chcą dłużej tego trzymać. Liczyli, że rynek się odbije, ale na to się nie zanosi. A nie chcą ciągle dokładać. Ale chyba jednak się nie zdecyduję na to mieszkanie. Dzisiaj znalazłem lepsze za podobną cenę w lepszej lokalizacji.
                • 14.10.13, 19:28
                  a powiedz gdzie znalazles?? tez się zastanawiam na kupnem..
                  • 14.10.13, 20:28
                    Jak podpiszę umowę to powiem.
                • 15.10.13, 00:22
                  @matmir a możesz przekazać namiar na tą firmę która ma do odsprzedaży te dwa mieszkania?
                  • 15.10.13, 21:31
                    smerfik55 napisał:

> @matmir a możesz przekazać namiar na tą firmę która ma do odsprzedaży te dwa mi
                    > eszkania?

Proszę bardzo: 790-233-737
                    • 17.12.13, 08:45
                      Witam,
                      chcemy z mężek kupić mieszkanie na tym osiedlu i zastanawiamy się czy warto, wiemy, że deweloper chce iść na jakiś układ upadłości jeszcze nie ma tego w dokumentach ale na umowie ma być to ujęte, czy Państwo są zadowoleniu z mieszkań i całokształtu ?
                      Proszę o podpowiedz?
                      Czy mie ma problemów z mieszkaniami na samej górze? Czy dachy nie przeciekają ?

Pozdrawiam,
                      Mesio
    • 17.12.13, 19:48
      Jeżeli na czwartym piętrze to odradzam raz w miesiącu brak wody.
      • 17.12.13, 22:29
        ale to wina dostawcy wody niestety. PGK co chwila ma jakieś problemy. Ja mam mieszkania w 107 i jest OK. Blok stoi już jakiś czas zatem warto wejść do mieszkania i zobaczyć czy nigdzie nie cieknie - skoro o to Państwo pytacie smile
        • 23.01.14, 09:43
          Bardzo dziękuję smile a czy mieszka Pan na 4 piętrz?
          Jaki czynsz jest liczony z m2?

Pozdrawiam,
          Agata
          • 25.01.14, 13:56
            Bardzo proszę. Poniżej koszty jednostkowe.

Zaliczka na konserwacja dwigu - 22 zł
            Zaliczka na koszty zarzdzania - 2,65 zł * ilość metrów.
            Zaliczka na legalizacja i wymianę liczników - 8 zł - miesięcznie
            Zaliczka na Fundusz Remontowy - 0,50 zł * ilość metrów
            Zaliczka na centralne ogrzewanie -1,40 zł * ilość metrów
            Zimna woda i cieki (zł/m3) - 1,932 zł m3
            Zaliczka na podgrzanie wody - 0,824 zł m3
            Wywóz nieczystoci (lokal) - 28 zł.
            • 13.02.14, 07:45
              Bardzo dziękuję Panie Piotrze smile
    • 22.01.14, 13:13
      Witam
      Tez zamierzam kupic tu mieszkanie. Jaki jest czynsz z m2 i ile przy 73 m2. Czy wspólnota spłaca jakies zadłuzenia po ANKRZE? Czy w obecnej sytuacji zakup mieszkania od Gazomontazu jest bezpieczny?
    • 07.05.14, 09:33
      Kupiłem w 107 mieszkanie i miejsce postojowe w garazu podziemnym. Z miejsca na razie nie będę korzystał i chciałbym je wynająć. Jakie ceny "chodzą" za wynajem miejsca, ktoś wie? Chce ktoś wynająć?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.