Dodaj do ulubionych

Przedszkola

11.01.07, 21:49
Czy może ktoś polecić dobre przedszkola w toruniu ( najlepiej na III
rubinkowie)? Jaka jest procedura zgłoszenia dziceka i czy są jakieś problemy?
Edytor zaawansowany
  • vilcza 12.01.07, 13:27
    Witam pierwszego Uczestnika forum :-)
    Forum jeszcze takie niedorobione a tu już pierwsza osoba zawitała- jak miło!

Niestety, nie pomogę Ci w kwestii przedszkola, ponieważ mój szkrab jeszcze nawet
    nie umie chodzić :-)
    Obiecuję jednak troszkę rozreklamować niniejsze forum i wówczas może pojawi się
    ktoś, kto Ci pomoże.
    Tymczasem skorzystaj może z ogólnego forum "Toruń":
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=71

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do częstszego udzielania się w przyszłości!
  • drozdilla 13.01.07, 14:37
    witam ja wiele dobrego słyszałam o prywatnej KATARZYNCE na Konstytucji i
    zamierzam tam zapisac mojego malucha na wrzesien tego roku.Nabor od 1
    lutego.odezwij sie!
  • wangosia 17.01.07, 22:00
    Dzieki za info, zlokalizuję tą Katarzynkę.
  • jolantusia1 29.01.07, 08:32
    ja na 100% NIE POLECAM na Stawisińskiego miejskiego, natomiast dużo dobrego
    słyszałam o Słoneczku na Kosynierów Kościuszkowskich i na pewno mały tam będzie
    chodził. Znajomych dzieci chodzą i rodzice i dzieci zadowoleni. Nabór od lutego
  • morsom 03.02.07, 23:06
    Masz na myśli przedszkole im. Jana Brzechwy, to obok liceum Laboratorium? Jeśli
    tak, napisz dlaczego nie polecasz, ja właśnie myślałam o tym przedszkolu dla
    mojego szkraba. Dzięki
  • jolantusia1 04.02.07, 10:14
    na pierwszy rzut oka może się wydawać że tam jest super. Pani dyrektor idzie po
    trupach byle osiągnąć swój cel i to niestety w każdym przypadku. Pod kazdym
    względem musi być naj. Dzieci pracownicy muszą wykazywać się bo jak nie to
    trzeba dziecko do psychologa, pedagoga wysłać bo on brzydko rysuje i jest na
    pewno opóźnione. Tak było z moim synem i córką znajomej a dziś to dobrzy
    uczniowie. Reszta personelu jest strasznie zestresowana bo musi się wykazać z
    programu (nie obowiązkowego tylko z tego co dr wymyśli a wymysla dużo), odbija
    się to na dzieciach. Ćwicza bez przerwy wierszyki Brzechwy bo przecież zbliża
    się rocznica nadania imienia (w maju) to już od października trzeba zacząć
    ćwiczyć - codziennie przez godzinę(widziałam i opiekunka znajomych to pani
    pracująca w tamtym przedszkolu teraz już na emeryturze od dwóch lat).
    Oczywiście pozostały program też trzeba realizować, więc nie ma czasu na
    spacery - wychodzą rzadko, nie ma czasu na zabawę. Jak jest zebranie rodziców
    to dzieci oczywiście przygotowuja przedstawienie i siedzą wtedy od rana do 18-
    19 bo to tyle zajmuje. Może ci się wydawać że przesadzam ale wierz mi nie. Nie
    jest to tylko moja opinia wiele mam ma taką i kolejne dzieci chodziły bądź
    chodzą do innego przedszkola. Mój syn dziś ma ponad 13 lat i na samą mysl o tym
    przedszkolu źle mu się robi, a z tego co wiem to dyrekcja się nie zmieniła. Dla
    mnie za duzo stresu w tym przedszkolu, syn płakał że nie chce iść do
    przedszkola bo znowu będa się uczyć do jakiegoś przedstawienia. Poza tym sporo
    organizują dzieciom ale w innych przedszkolach też jeśli nie więcej. Ale sie
    rozpisałam. Pozdrawiam
  • morsom 06.02.07, 22:03
    Coś w tym jednak jest. Moja koleżanka pracowała w tym przedszkolu jako
    przedszkolanka i była wykończona, szybko zrezygnowała z pracy. Pani Dyrektor
    jest tyranem, i to bardzo ambitnym, niekoniecznie w najlepszym wydaniu.
    Myślałam jednak, ze coś się zmieniło,już tak dawno temu słyszałam o tej pani
    takie wieści, a ona nie zwolniła, tylko przyspiesza. Mi tez to nie odpowiada.
  • kaczuszkaa 18.03.07, 14:29
    A ja mam zupełnie odwrotne spostrzezenia, tym bardziej, ze mam porównanie z
    Muchomorkiem. Brzechwa jest super, specjalnie przywoze tu swoje dziecko, juz
    kolejny rok. Nigdy nie zdarzyło sie zeby dziecko zostawało do wieczora z powodu
    np.przedstawienia. Fakt, mnóstwo sie uczą ale to chyba dobrze?Poza tym wiele
    się dzieje, moje dziecko rozwinęło sie o wiele bardziej niż w Muchomorku.
    Czysciutko, kolorowo, a panie od wychowawcy poprzez sprzataczkę pracuja na
    pełnych obrotach. Wiem ze dyrektorka to tyran, sama nie chciałabym u takiego
    pracowac ;)) ale dzieki temu trzyma to wszystko w ryzach a panie nie chodza na
    kawke to kolezanki obok tylko sa z dziecmi i calyczas cos robia. Po prostu nie
    ma sciemy, uczciwie zarabiaja swoja marna kase. jesli chcesz by Twoje dziecko
    wiele się nauczyło, poznało, obejrzało mnostwo bajek koncertów,przedsrawien,
    jezdziło na wycieczki to zapisz tutaj. Jedyne co mnie złości w tym przedszkolu
    to czeste (zbyt czeste jek dla mnie) zajecia dla rodzicow raz z dziecmi a raz
    bez. Nie zawsze mozna na nich byc a nieraz sie po prostu nie chce, ale
    pomijajac to zawsze mozna sie jakos wykrecic. Ja nie żałuję i drugie dziecko na
    pewno tez tu zapisze
  • niuniek011 20.03.07, 13:43
    To i ja dorzuce swoje trzy grosze. A propos Katarzynki koło Macieja. Poczatkowo
    myslelismy wlasnie o nim i dosc długo chodzilismy tam z małym zeby przyzwyczaic
    go do terenu, placu zabaw, zachecic 'niech zobaczy jak sie dzieci bawia to moze
    sam zachce'(nie chciał isc do przedzskola). Słowem wkraczalismy na teren
    przedszkola bez zadnych przeszkód jak i kazdy inny wszak przez jego teren
    wiedzie droga i pzrechadzaja sie nia dziesiatki obcych ludzi, psy itp. Moje
    obserwacje: plac zabaw w koszmarnym stanie, obdrapane sprzety, pełno psich kup,
    budynek na zewnatrz wyglada smutno. W ramach tzw.spacerow dzieci puszczane sa
    na zywioł'niech robia co chca byle sie nie pozabijaly'. W tym czasie panie
    siedza i konwersują. Widzielismy to wielokrotnie, mało tego nigdy nie
    zainteresowały sie ze pzreciez jestesmy obcy, nasze dziecko nie nalezy do
    przedszkola a nigdy nawet nie zapytały co tu robimy. Na poczatku myslelismy ze
    po prostu sa przyjazne ale prawda jest taka ze olewaja to co robią. Reasumujac,
    nie zapisalismy tam syna tylko na Stawisinskiego i tam jest zupełnie inaczej.
    Porzadek, czysto, plac podzielony na czesci dla roznych grup wiekowych,gorka
    saneczkowa. Dyrekcja lubi sie przechwalac ale trzyma wszystkich krotko i nie
    pozwala na udawanie pracy. Syn zachwycony nie chce wracac do domu tak swietnie
    sie bawi
  • agi.nalik 22.03.07, 10:05
    Czy orientujecie się może, w którym przedszkolu są jeszcze wolne miejsca dla 4-
    ro latki? gdybyście coś wiedziały, dajcie znać.
  • barbie-torun 22.03.07, 10:43
    nowości codziennie opisują pzredszkola i liczbę wolnych miejsc w grupach
    jak nie prenumerujesz to wejdź do redakcji na podmurną i przejrzyj
  • wangosia 28.03.07, 22:30
    Informacja i własne doświadczenie- to skarb. Dzięki za pomoc.
  • barbie-torun 03.04.07, 13:28
    wangosia napisała:

> Informacja i własne doświadczenie- to skarb. Dzięki za pomoc.

co sie obrażasz, rózne odczucia mogą miec różne osoby co do tej samej placówki
    a w gazecie pokazano przegląd wszystkich przedszkoli i ilość miejsc wolnych

np. nasze przedszkole NR 4 na Bydgoskiej ma aż 60 miejsc wolnych w różnych
    grupach
  • megi1777 14.05.07, 12:12
    a ja mam pytanie odnośnie przedszkoli w okolicach ulic Legionów, Dekerta,
    Sz.Chełmińskiej. Czy orientujecie sie do którego z nich warto zapisać swoją
    pociechę?Czy ktoś może wie cos na temat przedszkola "Mały Światek" na SZosie
    Chełmińskiej?
  • lyla1 21.05.07, 14:14
    Mój synek od września chodzi do "Małego światka". Przedszkole super. Wszystkie
    panie uśmiechnięte, nawet panie z kuchni. Zawsze pomocne i zainteresowane
    dzieckiem. Przyznam, że na początku bałam się schodów, których w przedszkolu
    jest jest dużo i sa dosyć strome, ale okoazało się , że nie ma z nimi prosblemu
    żadne z dzieci. Łazienki dla dzieciaczków są na tym samym piętrze co sale, więc
    nawet nie ma potrzeby schodzenia. Wychowoaczynie są uśmiechnięte i zawsze można
    do nich podejść z pytaniami , bądż problemami. Dodatkowo są wyznaczone dni
    dyżórów nauczycieli, już po godzinach pracy przedszkola. Ciekawie rozwiązany
    jest problem pierwszego podejścia dzieciaków do samej lacówki. Mój synek bardzo
    chętnie zaczął tam chodzić. Poza tym widzę efekty pracy z nim nauczycieli
    chociażby po nauce języka angielskiego. Ciągle też przynosi z przedszkola nowe
    piosenki i wierszyki. Nauczycielki słuchaja co rodzice chcą im przekazać i
    postępuja według zaleceń rodzica. No a jak zobaczyłam przedstawienie na dzień
    Babci i Dziadka, to byłam w szoku, że z takimi małymi dziećmi da się stworzyć
    coś takiego. Acha, mają swój ogródek i jeśli tylko pogoda dopisuje to dzieciaki
    są na dworze i rzeczywiście są pilnowane. Przez czas jaki mój synek spędził w
    przedszkolu nie zauważyłam, żeby Panie siedziały sobie przy kawce, wciąż są z
    dziećmi. Mogę polecic Ci to przedszkole z czystym sumieniem.
  • dorothyz 03.04.07, 12:49
    Ja polecam "Raczka" ul. Przy Kaszowniku 7 , Super przedszkole, piękny plac
    zabaw, doskonała kadra z p. Dyrektor na czele. mozna zajrzeć też tu:
    www.raczek.too.pl/
    moja córcia jest w "Słoneczkach" ;)
  • faltynka 11.05.07, 11:47
    up
    Jestem ciekawa jakie macie opinie o przedszkolach, także niepublicznych...
  • barbie-torun 11.05.07, 12:35
    Raczek jest super- słyszałam dobre opinie od koleżanki
  • eska19 11.09.07, 11:51
    podbijam. Wpisujcie jak cos wiecie na temat przedszkoli.o jakich slyszalysmy
    dobre a o jakich zle opinie.
    Czy ktos zna przedszkole Calineczka na Osiedlowej?
  • magnolka.55 11.09.07, 14:17
    Nie polecam Katarzynki. Niestety zgadzam się w 100% z nuniek001...
    Wiem, jak panie potrafią ryknąć na płaczące dziecko, które
    przeszkadza w konwersacji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.