Dodaj do ulubionych

poznańskie spotkanie?

07.05.10, 11:05
Hej Przyszłe Mamusie,
Wychodzi na to że całkiem nas się sporo zrobiło w Poznaniu z terminem na lato czy wcześniejszo-późniejszą jesień. Mam propozycję - może byśmy się gdzieś na kawce, spacerze lub... czymkolwiek innym spotkały?
Z terminem spotkania zwracam się do tych które mają "najszybszy" termin... żeby nam 2w1 nie pouciekałysmile
czekam na propozycje i mocno pozdrawiam,

P.S. Oczywiście wszystkie oczekujące i Mamusie z innych miast które byłby gotowe na przyjazd równie serdecznie zapraszamsmile
Obserwuj wątek
    • karj-oka Re: poznańskie spotkanie? 07.05.10, 12:06
      Właśnie się zalogowałam z myślą o tym by założyć nowy wątek "poznańskie spotkanie" a tu proszę - jestsmile

Myślę że możemy prosić wszystkie chętne aby wpisywały tutaj propozycje miejsca spotkania oraz ewt. termin.

Pozwolę sobie przepisać propozycję Joanny - joannapoznan tj. kafejka w Strzeszynie do której link tutaj www.cafefilemon.pl/.

NA MIEJSCE spotkania ja sama zaś proponuję Cytadelę i mały piknik ponieważ
      a) ciepły drożdżowy z rabarbarem smakuje tam wybornie - sprawdzone!smile
      b) to bardziej centralne miejsce Poznania (nie ukrywam, też mam blisko)
      c) jest tam po prostu przyjemnie gdy jest ładna pogodna i dużo miejsca do hasania dla tych dzieciaków, które już hasają (bo mój jeszcze na mnie siedzi, choć popatrzeć na dzieci lubismile)

TERMIN zaś proponuję jednak weekendowy albowiem ja np. pracuję (i pewnie nie ja jedna), więc w tygodniu ciężko mi się wyrwać.

Jakie inne propozycje MIEJSCA i TERMINU?

Oj, będzie majstersztyk się umówić w tyle kobiet i to z dziećmi!wink Mam nadzieję, że uda się coś jeszcze w maju ustalićwink
      • annairam Re: poznańskie spotkanie? 07.05.10, 16:14
        Na razie nie jestem "oczekująca" ale poród w domu to moje marzenie i chętnie
        dołączyłabym się do spotkania z moimi dziećmi.
        Termin weekendowy jak najbardziej pasuje o każdej godzinie. Lokalizacje obydwie
        też smile.
        • aldakra Re: poznańskie spotkanie? 07.05.10, 18:13
          Mnie oba miejsca pasują (niedaleko cytadeli mieszkam, do Strzeszyna
          mogę dojechać autkiem) i też weekendowy termin (też w ciągu tygodnia
          pracuję). Co do daty - ja się mogę dostosować, może któraś z was co
          ma bardziej napięty grafik zaproponuje jakąś datę?
          --
          Anielka urodziła się 5 marca 2008 o 21:28 smile

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw90bvqop3hsc9.png
      • hab_ek Re: poznańskie spotkanie? 08.05.10, 22:19
        Szczerze napiszę, że pisząc o spotkaniu miałam na myśli "nasze" grono. Tzn.
        chętnie się spotkam z całymi rodzinami (z dziećmi) i swoje też przywiozę, ale
        może najpierw spotkałybyśmy się w mniejszym gronie na jakiejś
        popołudniowo-wieczornej kawie czy herbacie lub soczku.
        Proponuję któryś z ostatnich weekendów maja, pierwszych czerwca. Zanim się
        jeszcze wakacje zaczną.
        • joannapoznan Re: poznańskie spotkanie? 10.05.10, 09:39
          jeśli spotkanie z dziećmi to ja w weekend chętniej i cytadela (plac
          zabaw mają super) jest jak najbardziej ok, jeśli mamy spotkać się
          same to może jakiś wieczorny wypad na sałatkę? ja od 17 do 24 jestem
          na wakacjach a potem jestem na miejscu i się dostosuję
          --
          http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44j4g88af1e.png
          http://www.suwaczki.com/tickers/thgf43r8crg13hdm.png
            • karj-oka Re: poznańskie spotkanie? 10.05.10, 13:08
              Ja bez małego gluśka nie dam rady ponieważ nadal go karmię + wychodzą mu zęby = wisi na mnie na okrągło.

Wobec powyższego nadal potwierdzam chęć spotkania w weekend (to ze względu na pracę)i w ciągu dnia (to ze względu na małego).

Ostatni weekend maja tj. np. 29.05. - sobota może być; pierwszy weekend czerwca tj. 5.06. - sobota też ok.
                    • karj-oka Re: poznańskie spotkanie? 11.05.10, 13:28
                      Czy wobec tego możemy ustalić spotkanie na sobotę 29.05. na Cytadeli (jeśli dopisze pogoda) lub ewt. w Cafe Filemon (jeśli pogoda nie dopisze)?

I rozumiem, że wobec tego potwierdza Joannapoznan, Hab-ek, Prikazka, Aldakra no i ja Karj-oka. Laulalama, którą pytałam wczoraj także wyraziła chęć spotkania. Kto jeszcze się wpisuje na listę?smile

A godzina?
                        • karj-oka Re: poznańskie spotkanie? 11.05.10, 13:56
                          Place zabaw są dwa: jeden koło Umberto i muzeum, drugi na tyłach Cytadeli. Ja
                          preferuję ten na tyłach, bo chyba tam jednak spokojniej... (nie ma ludzi
                          przychodzących / przechodzących do Umberto lub muzeum).

Dla mnie 11.00 ok.

smile
                              • aldakra Re: poznańskie spotkanie? 11.05.10, 15:51
                                Wiecie co, ale jak się spotkamy na tym placu zabaw to ciężko będzie
                                z niego wyjść - moje dziecko ogłosi stanowczy bunt (mam dwulatkę) i
                                będzie ciężko jej zapropnować coś równie atrakcyjnego - a na placu
                                zabaw to ja nie wiem czy my na spokojnie sobie pogadamy. W sobotę
                                przy ładnej pogodzie jest też o tej godzinie pełno ludzi. Moze
                                spotkajmy się przy jakimś mniej atrakcyjnym miejscu np. przy hotelu
                                Trawiński lub przy Miejskim domu kultury? to wtedy razem pójdziemy
                                sobie na jakąś łączkę zrobić piknik? CO wy na to?
                                --

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw90bvqop3hsc9.png
                                • karj-oka Re: poznańskie spotkanie? 13.05.10, 13:43
                                  Jeśli na placu zabaw nie można, bo dzieci nie da się stamtąd wyjąćwink to może na
                                  trawie przy rzeźbach Abakanowicz?

A jeśli będzie padać w sobotę 29.05. w okolicach godz. 11.00 to Cafe Filemon, tak?

• vin-dit Re: poznańskie spotkanie? 13.05.10, 23:25
                                            ajjj ! szkoda że 29.05, bo także byśmy się z domowym Frankiem zjawili ... a mamy weselicho koleżanki. mam nadzieję za to, że na jednym spotkaniu się nie skończy! udanej zabawy życzę!
                                        • karj-oka Re: poznańskie spotkanie? 14.05.10, 10:20
                                          Silje, miałam nadzieję, że się odezwiesz! I cieszę się bardzo, że chcesz się z nami spotkaćsmile

I ja potwierdzam, że dnia 28.05. melduję się tutaj, gdy pogoda nie będzie już tak wielką tajemnicą, by ustalić ostatecznie gdzie spotykamy się w sobotę.

Miłego dnia!
                                            • prikazka Re: no to jak? 28.05.10, 16:03
                                              My niestety chore, i ja i Marysia. Co prawda nie mamy już gorączki i
                                              wychodzimy, ale nie chciałybyśmy Was zarazić, a prychamy i kichamy
                                              jeszcze. Strasznie mi przykro i smutno, bo miałam wielką ochotę się z
                                              Wami zobaczyć.
                                              I jeszcze pozwolę sobie na OT w tym wątku, bo miałam zapytać na żywo.
                                              Znacie jakiegoś pediatrę dobrego, bo moja już mnie kompletnie
                                              rozczarowała, tylko nie homeo? A i jeszcze dentystę co ma podejście
                                              do dzieci, może pedodontę, co by Marysi pierwszy przegląd zrobić?
                                              I miłego spotkaniasmile
                                              • annairam Re: no to jak? 28.05.10, 17:41
                                                Meldujemy się na jutro. Cisto + koc?
                                                Mam pytanie - może głupie. Czy tatusiowie będą mile widziani czy to taki babski
                                                zlot? Mój małżonek pyta bo chętnie też by poznał.

Prikazka, dentysty dziecięcego niestety nie polecę. Pediatrę może tak ale zależy
                                                jakiego podejścia oczekujesz.
                                                Może jednak do jutra będziecie się lepiej czuły i wpadniecie?
                                                • prikazka Re: no to jak? 28.05.10, 18:09
                                                  > Może jednak do jutra będziecie się lepiej czuły i wpadniecie?

Annairam, to nie chodzi o nas, tylko o Wassmile. My się czujemy już na
                                                  tyle dobrze, że wychodzimy bez problemu, ale Maryśka ma kaszel, a ja
                                                  katar, no i nie chciałabym mieć nikogo na sumieniu, szczególnie kobiet
                                                  w ciąży i dzieciwink Tak więc nie wiem...
                                                  • aldakra Re: no to jak? 28.05.10, 18:52
                                                    Kurcze my ja i ANielka też przeziębione i też chciałam spotkanie
                                                    odwołać bo nie chcemy nikogo zarazić (czujemy się dobrze, ale katar
                                                    typowo wirusowy obecny).

A może zrobimy dwie grupy spotkania na cytadeli, tych chorych i tych
                                                    zdrowych, a kiedyś może się spotkamy wspólnie? (nie wiem czy to ma
                                                    sens?)

--

Mój Aniołek [*] 25.05.2010
                                              • nutnut Re: no to jak? 20.06.10, 10:18
                                                prikazka - znajoma chodzi z dzieciami (całą trójeczką) na przeglądy zębowe tu:
                                                mleczaki.pl/ Nie wiem, czy obsługują maluchy - ale nieco starsze maluchy
                                                - tak. Pozdrawiam.
    • karj-oka Re: poznańskie spotkanie? 28.05.10, 21:19
      Hm. Chciałam napisać, że wobec tego, jeśli tak się towarzystwo wykruszyło lepiej
      może przełożyć, ale... Jednak nie. Moja dusza wojownika nie lubi się poddawać,
      więc ja będę ok. 11.00, hoegh!smile

Nie mam też nic przeciwko obecności naszych mężczyzn, a nawet myślę, że mieliby
      tutaj praktyczne zastosowanie, albowiem mogliby się zająć dziećmi, abyśmy my
      mogły sobie spokojnie pogadaćsmile
      • karj-oka Re: poznańskie spotkanie? 28.05.10, 21:27
        My tych pry- i kichających także się nie obawiamy, zwłaszcza na powietrzu.

Koc wezmę, a z plackiem... niestety za nic jutro nie dam rady. Żałuję. Za to wezmę jabłko, by choć namiastka pikniku byławink
        • aldakra Re: poznańskie spotkanie? 29.05.10, 07:33
          Dobra to w takim razie przyjdziemy, wezmę też męża (to nawet i
          lepiej dla mnie bo mi ostatnio ciężko to moje dziecko nosić). A
          jakby się któraś przestraszyła naszego kataru (na szczęście dziś
          jest lepiej bo to już końcówka) to się najwyżej osobno z mężem
          przespacerujemy.
          Pozdrawiam i do zobaczenia smile
          --

• hab_ek Jak było? 31.05.10, 13:05
      Hej dziewczyny,
      Bardzo mi głupio, ale pomimo tego, że zwoływałam to nie dotarłamsad
      W piątek miałam USG połówkowe i okazało się że mam na maxa odpuścić, zacząć leżakować, żadnych prac, spacerów, wysiłków, itd - generalnie się uspokajać no i do tego padł mi w piątek komp na amen więc nawet nie miałam jak napisać...sad

Mam nadzieję, że się udało - i nie tylko pogoda ale i dziewczyny dopisałysmile

całuski,

P.S. Napiszcie kilka słów... może mi się uda przeczytać..
      • karj-oka Re: Jak było? 31.05.10, 21:34
        Niech nie będzie Ci głupio, wszak spotkałyśmy się także dzięki Tobie Hab_eksmile

A było bardzo sympatyczniesmile I nawet ta powściągliwa, a czasem chyba i złośliwa tego roku pogoda majowa, poluzowała znacznie w sobotę i obdarowała nas bezchmurnym niebem, ciepłym wiatrem i gorącymi promieniami słońca. Ale to wiesz, bo leżakujesz chyba w okolicach Poznania, prawda?

Było nas pięć, wszystkie z dziećmi, prawie wszystkie z mężami, jedna z plackiem, jedna z mufinkami... Dzieciaki miały piłki dwie (a chwilami chyba nawet trzy!), rowerek i motocykl - sztuk jeden i z plastiku. A koce były chyba czterywink

No fajnie, fajnie było! Mam nadzieję, że uda się spotkać jeszcze zanim urodzę, bo potem... (Hm... no właśnie, jak to będzie potem z dwoma maluszkami? "Jakoś to będzie" - odpowiadam sobie niezmiennie. I tego się będę trzymać!wink)
        • annairam Re: Jak było? 02.06.10, 09:01
          I nam było przesympatycznie smile. Bardzo się cieszę z tego spotkania bo takie
          grono daje dobra energię big_grin

Chyba tylko mnie słońce nie przypiekło wink ale to pewnie dlatego, że siedziałam
          do niego tyłem.

Za to nasza córka jest pod nieustannym wrażeniem i wszystkim opowiada, że KTOŚ
          się w niej zakochał smile smile smile

• aldakra Re: Jak było? 02.06.10, 09:37
            > Za to nasza córka jest pod nieustannym wrażeniem i wszystkim
            opowiada, że KTOŚ
            > się w niej zakochał smile smile smile

Hahahahaha big_grin

Nam też było bardzo miło, choć moje dziecko robiło wszystko by
            zwiać, a na następny dzień chciało iść z Tatusiem na piknik do
            czołgów i samolotów wink

--