Dodaj do ulubionych

Zapraszam do wypełnienia kwestionariusza

11.04.11, 21:18
Witam.

Nazywam się Kamila Chojnacka. Jestem studentką 4 roku psychologii w UAM w Poznaniu. Zwracam się do Pań z prośbą o udział w badaniach psychologicznych, potrzebnych do mojej pracy magisterskiej. Badanie dotyczy wyboru miejsca porodu i aspektów, jakie na tę decyzję wpłynęły. Każda odpowiedź będzie dla mnie bardzo ważna. Do badania zapraszam Panie do 12 miesięcy od momentu porodu. Szczegółowe informacje znajdują się bezpośrednio w załączonym linku do kwestionariusza. Jego wypełnienie zajmuje ok 15-20 min.

Dziękuję.
Kamila Chojnacka
Edytor zaawansowany
  • kropla_teczy 11.04.11, 21:19

spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGxYZ01qYmdFRkVVN3VMNXY3MjFaRnc6MQ
  • kropla_teczy 13.04.11, 16:58
    Mam nadzieje, ze z czasem znajda sie tutaj w miare swiezo upieczone mamy, ktore rodzily w domu i beda chetne do pomocy w badaniach. Ze wzgledow, ktore wszystkie znamy, kobitek rodzacych w domu jest o wiele mniej i nie tak latwo o dotarcie do nich. A jednak zeby badania porownawcze mogly dojsc do skutku musze znalezc kilkadziesiat chetnych do pomocy kobiet.
    To co mnie intryguje, to kwestia tego czy cechy osobowosciowe wplywaja na wybor miejsca porodu. Fajnie byloby moc to sprawdzic smile a bez Waszej pomocy, staje sie to o wiele mniej realne.
  • kaakaa 13.04.11, 17:35
    Czy masz świadomość, że w Polsce w ostatnim roku urodziło się w domach ok. 200 dzieci? Dotarcie do kilkudziesięciu z tych 200 kobiet może byc dość trudne. Może dobrze by było, żebyś nawiązała kontakt z domowymi położnymi, żeby przekazały informację o Twojej ankicie swoim rodzącym?
  • z_lasu 13.04.11, 21:50
    Albo dać możliwość udziału w ankiecie kobietom, które rodziły wcześniej niż w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
  • gos85 14.04.11, 10:40
    i jeszcze fajnie jakbyś wzięła pod uwagę też Mamy które z różnych względów nie urodziły w domu, ale bardzo chciały albo planują to w przyszłości..
    --
    Szymek, 19 marca 2009 doulagosia.blogspot.com/
  • kropkaa 14.04.11, 14:09
    Trochę naciągnęłam, bo 12 m-c już skończone (ale nie tak dawno), a ankieta, choć długa, bardzo ciekawa. No nie mogłam się oprzećwink
  • kropla_teczy 15.04.11, 06:13
    Mam swiadomosc jak niewiele jest PD. Mam kontakt z polozna odbierajaca PD, ktora ma rozeslac ankiete dalej do swoich kolezanek, zobacze ile uda sie uzbierac i bede szukala wsrdo innych zrodel, jesli bedzie trzeba. Proszac Was o wypelnienie kwestionariusza tutaj, staram sie powiekszyc szanse na zdobycie jak najliczniejszej grupy. Zaczelam te badania ze sporym wyprzedzeniem takze po to, zeby uzbierac jak najwiecej wypelnionych kwestionariuszy. Ostatecznie i ja i pani Prof jestesmy swiadome,ze grupa moze okazac sie niewielka i wtedy po prostu dobierzemy tyle samo z kobiet rodzacych w szpitalu i do tego odpowiednie metody statystyczne,zeby to w ogole ujac w pracy. Choc wiem,ze im mniejsza grupa tym trudniej jest cos "wyciagnac" z badan i udowodnic. Dlatego tak zalezy mi,zeby bylo Was, kobiet rodzacych w domu jak najwiecej.
    W kwestii 12 m-cy to sama negocjowalam, zeby w ogole taki mogl byc przedzial czasowy. Promotor upierala sie przy 6!! ale udalo mi sie jak przekonac, jak malo realne to bedzie, poszla na ugode i zgodzila sie do roku, ale mowi kategoryczne nie, wydluzaniu tego okresu ze wzgledu na to ile czynnikow moze juz wtedy wplywac na wpspomnienia itp smile takze z tym nic na razie nie zrobie.
    No a w kwestii brania pod uwage kobiet, ktore planuja, ale jeszcze nie rodzily..hmm...sama jestem w tej grupie smile ale w badaniu chodzi o zweryfikowanie wyboru, ktory dokonal sie w rzeczywistosci. Bo wtedy moge zalozyc, ze kobiety te i mialy taka motywacje i podjely taka decyzje i zrealizowaly ja. I mam wowczas wieksze szanse na wylapanie ewentualnych roznic osobowosciowych... to moga byc subtelne roznice i wazne,zeby brac pod uwage jak najbardziej "jednorodna" grupe smile gdybym np wziela pod uwage tez nas - przkonane ze chca PD, ale jeszcze tego nie dowiadczyly, mogloby sie okazac np,ze czesc z tych kobiet w chwili porodu nie wytrzymuje ogarnia je strach i decyduja sie jednak jechac do szpitalam, a w momencie badania jeszcze nie moglabym ani ja ani one tego wiedziec...teraz sobie tak gdybam na poczekaniu, ale mniej wiecej o to chodzi, zeby byla pewnosc, ze ten wybor dokonal sie juz w rzeczywistosci.

Kropkaa baaardzo dziekuje za pomoc i za szczera reklame smile smile smile

• kropla_teczy 15.04.11, 06:14
    Sorry za tak dlugasny post, ale chcialam odp na wszystko na raz jak najszybciej, a na weekend wyjezdzam i znow nie bede tu zagladac przez te pare dni. Fajnie, ze zaczelyscie cos pisac w tej sprawie smile ciesze sie bardzo.
  • kaakaa 15.04.11, 09:58
    kropla_teczy napisała:

> Mam kontakt z polozna odbierajaca PD,
    Błagam!!! Jeśli ta położna faktycznie "odbiera" porody domowe, to nie warto z nią współpracować. Jeśli natomiast je "przyjmuje", to bardzo proszę, wyrażaj się poprawnie, bo obrażasz zacną kobietę wink A tak całkiem serio - powinnaś wiedzieć, że rzeczywistość staje się taka, jaką ją stwarzamy. Mówiąc o "odbieraniu porodu" przypisujemy kobiecie rodzącej rolę osoby biernej i pokrzywdzonej w tym procederze.

> Ostatecznie i ja i pani Prof
    > jestesmy swiadome,ze grupa moze okazac sie niewielka i wtedy po prostu dobierz
    > emy tyle samo z kobiet rodzacych w szpitalu i do tego odpowiednie metody statys
    > tyczne,zeby to w ogole ujac w pracy. Choc wiem,ze im mniejsza grupa tym trudnie
    > j jest cos "wyciagnac" z badan i udowodnic. Dlatego tak zalezy mi,zeby bylo Was
    > , kobiet rodzacych w domu jak najwiecej.
    Ekhem... jako osoba zajmująca się trochę zawodowo statystyką mam wielką ochotę odesłać Cię do podręczników do tego pięknego przedmiotu wink To, o czym piszesz (wpływ wielkości próby na istotność statystyczną uzyskanch wyników) odnosi się tylko do niektórych metod statystycznych - np. do korelacji. W przypadku testów istotności różnicy nie koniecznie jest prawdą, że większa próba daje większe szanse na uzyskanie wyników istotnych statystycznie. Np. dla testu t-Studneta optymalną próbą jest n=30, nie ma sensu badać więcej.

> No a w kwestii brania pod uwage kobiet, ktore planuja, ale jeszcze nie rodzily.
    > .hmm...sama jestem w tej grupie smile ale w badaniu chodzi o zweryfikowanie wyboru
    > , ktory dokonal sie w rzeczywistosci. Bo wtedy moge zalozyc, ze kobiety te i m
    > ialy taka motywacje i podjely taka decyzje i zrealizowaly ja. I mam wowczas wie
    > ksze szanse na wylapanie ewentualnych roznic osobowosciowych...
    No, dobra... A co z kobietami, które bardzo usilnie planowały i bardzo chciały ale urodziły w szpitalu z przyczyn od nich niezależnych (zdrowotnych, losowych itp.)? Myślę, że koniecznie trzeba tę kwestię kontrolować w przypadku grupy kobiet rodzących w szpitalu - czy aby rodziły tam, bo był to ich świadomy wybór, czy może trafiły tam, choć bardzo chciały rodzić w domu. Takie rodzące w szpitalu, które bardzo chciały w domu mogą wprowadzeć dodatkową niekontrolowaną zmienność w grupie "szpitalnej".

> to moga byc subtelne roznice i wazne,zeby brac pod uwage jak najbardziej "jednorodna" grupe smile
    Eeee, subtelnych różnic, to Ci testy osobowości raczej nie wyłapią - za duży błąd pomiaru i wariancja wewnątrzgrupowa. BTW, sądziłabym raczej, że różnice osobowościowe między kobietami, które bardzo chcą rodzić w domu i bardzo chcą rodzić w szpitalu są wcale-nie-subtelne. Tylko, czy na pewno celujesz we właściwe wymiary?

A przy okazji - jakbyście razem z sz. p. promotor poszukiwały recenzenta będącego w temacie, to bardzo się polecam z moją skromną osobą smile

• kropla_teczy 18.04.11, 08:05
    Ło matko, palnęłam bezmyślnie z tym "odbieraniem", masz rację kakaa.

Mówiąc o kilkudziesięciu osobach do badań, miałam na myśli te 30, które jest minimum. Przynajmniej tak usłyszałam od Prof. Jeśli uda mi się zebrać większą próbę, będę się bardzo cieszyćsmile Może nie jasno wyraziłam się z tymi subtelnymi różnicami w wymiarach osobowości. Chodzi o to,że wykorzystuję skróconą wersję kwestionariusza (pełna ma ok 240 pozycji), w której wymiary główne spokojnie można badać, natomiast wymiary szczegółowe, jakby podwymiary tych głównych, które de facto najbardziej mnie ciekawią i na których różnice "stawiam"wink to już nie taka pewna sprawa. W takim sensie, że bardzo niewiele pytań odnosi się do danego podwymiaru i może być niełatwo wychwycić tu różnice. Stąd pomyślałam, że im więcej kwestionariuszy uda mi się zebrać i z im bardziej jednorodnej grupy, tym może większa szansa,żeby je uchwycić.

Też pomyślałam o kobietach, które rodziły w szpitalu tylko ze względów medycznych czy z powodu braku dostępu do położnej. Zawarłam takie odpowiedzi w pytaniu dotyczącym motywacji do wyboru szpitala. Są też miejsca na wpisanie własnej odpowiedzi, gdzie każda może dodać coś od siebie. Tak samo w dwóch pytaniach otwartych. I to był mój pomysł na ewentualne wyłonienie tej grupysmile czy wystarczający, to się okaże..

Co do Twojej propozycji kakaa, to odezwę się na priv, bo to dla mnie bardzo cenna oferta wink
  • monicus 21.04.11, 15:21
    ooo to jak takie nie udane domowo tez sie nadaja to i ja wypelnie smile
  • szczur.w.sosie 25.04.11, 11:13
    jak się ma małe dziecko i jeszcze inne dzieci, i dom na głowie, to naprawdę nierealnym jest znaleźć tyle czasu na tak długi kwestionariusz...
    a ty piszesz, że to wersja skrócona....
    --
    'Hushaba my peerie ting/Cuddle closs ta mammie/Cuddle closs an hear me sing/Peerie mootie lammie'
  • kropla_teczy 01.05.11, 14:17
    Ano skrócona.... wiem, że to jest czasochłonne. Tym bardziej stokrotne dzięki dla tych z Was, które go wygospodarowały i mi pomogły! I właśnie chciałam napisać (zanim zobaczyłam Twój post szczurze.w.sosie), że badania będą trwały na pewno przez całe wakacje, więc ze spokojem. Specjalnie zaczęłam wcześniej,żeby mogły dłużej potrwać. Mam nadzieje,ze dzięki temu uda się uzbierać stosunkowowink sporą grupę smile
  • hortensjaaaa 15.04.11, 14:13
    Ja chętnie wypełnię ale jak urodzę przełom sierpnia/września. Nie wiem czy to będzie aktualne.

I zgadzam się z kaakaą, że warto pod uwagę wziąć to czy ktoś chciał rodzić w szpitalu czy też nie.
    --
    następny poród domowy! A jakże!!
  • gos85 15.04.11, 17:36
    ja myślę że bardzo warto, bo wiele z nas, na tym forum nawet, nie rodziło w domu z powodów medycznych lub innych (np brak położnych przyjmujących takie porody w okolicy, brak środków finansowych) ale mimo wszystko uważa że dom jest najlepszym miejscem do tego żeby urodzić dziecko..
    --
    Szymek, 19 marca 2009 doulagosia.blogspot.com/
  • housewife1 17.04.11, 13:09
    wypełniłam, hmmm, tylko ze ten test jest mi znany, z racji wykształcenia, no ale starałam sie jak najszczerzej go wypełnic
  • kropla_teczy 18.04.11, 08:09
    Dziękuję housewife1smile

Hortensjaaa - myślę, że badania będą trwały przez wakacje, także chętnie na Ciebie zaczekamwink

no a odpowiedź do postu kaki pod jej postem -> wciąż ogarniam to forum wink
  • kropla_teczy 21.04.11, 14:20
    Wiecie co.. nie udaje mi sie odkryc, gdzie/w jaki sposob wysyla sie wiadomosc prywatna na forum gazety. Czuje sie jak glupek, bo nawet w pomocy nic o tym nie znalazlam, wiec zakladam, ze pewnie jest proste jak drut, tylko cos przeoczylam. uncertain
  • hortensjaaaa 21.04.11, 15:36
    wysyła się zawsze na maila taką wiadomość wink
    --
  • kropla_teczy 21.04.11, 22:33
    Dzieki za odpsmile No dobra, ale maila trzeba znac (wczesniej go od kogos dostac) i wyslac z wlasnej skrzynki? czy sa gdzies tu na forum funkcje, ktore pozwalaja wyslac wiadomosc priv bez poznawania tego maila? Bo np portal sam zaciaga info o e-mailu,ale jej nie upublicznia? Przepraszam, ze tak dopytuje, ale serio nie wiem jak to tu zrobic. Na forach, z ktorych dotychczas korzystalam klika sie na danego uzytkownika, pojawiaja sie jakies podstawowe info o nim i jest tam opcja "wyslij wiadomosc" albo jest skrzynka forumowa, przez ktora wysyla sie privy wpisujac do kogo chce sie slac. Kurde czuje sie jakby sie z choinki urwala smile to juz druga rzecz w ostatnich 2-3 dniach, o ktorych nigdy bym nie pomyslala,ze nie ogarne,a jednak sie dzieje i daje mi wiele do zrozumienia... wink
  • hortensjaaaa 22.04.11, 10:10
    to teraz ja już nie wiemsmile Dawniej klikało się na nicka, i było hasło wyślij wiadomość prywatną i ona przychodziła na maila, którego ktoś podał przy rejestracji... a teraz tak nie można..;/ to ja już nie wiem...
    --
  • soldie 22.04.11, 14:45
    adres mailowy to nick a po nim @gazeta.pl
  • soldie 22.04.11, 14:46
    czyli powiedzmy ja mam soldie@gazeta.pl -wysyłasz do wybranej osoby analogicznie.
  • aldakra 26.04.11, 09:27
    tak, ale nie wszyscy podawali przy rejetracji taki adres mailowy, ja np. mam całkiem inny podany do wysyłania wiadomości forumowych i nie jest on mailem gazetowym. Ja ostatnio też tej funkcji szukałam i pozmieniali coś, trzeba na pewno być zalogowanym i w jedynm miejscu pojawia się w końcu "wyślij wiadomość" trzeba dobrze poszukać.

--
    Anielka urodziła się 5 marca 2008 o 21:28 smile
    Mój Aniołek [*] 25.05.2010
    http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ol2ax5wociqd.png
  • kropla_teczy 01.05.11, 14:24
    Tak, ja też mam zupełnie inny e-mail. Dzięki za Wasze podpowiedzi.

Chcę tez dodać, że badania do mojej mgr, do których udziału Was zapraszam będą na pewno trwały przez całe wakacje. Dla tych które teraz nie mają czasu albo dla tych, które chciałyby pomóc, ale np w wakacje urodzą - ze spokojem smile Będę zbierać kwestionariusze jeszcze parę dobrych miesięcy. Mam nadzieję, że uda mi się zwerbować wink wystarczająco dużo mam rodzących w domu, by móc porównać te dwie grupy.

Wielkie podziękowania dla tych z Was, które już znalazły czas i chęci, żeby wypełnić kwestionariusz!
  • kropla_teczy 23.05.11, 10:57
    Tylko, zeby przypomniec Wam, ze badania trwaja, ankieta czeka, a ja ogromnie licze na Wasza pomoc !
    Chetnie odpowiem na wszelkie pytania, a potem podziele sie wynikami na tle grupy. Byle tylko bylo jakie grupy porownywac wink
  • aldakra 23.05.11, 12:33
    ankietę wypełniłam, ciekawa jestem wyników smile
    --
    Anielka urodziła się 5 marca 2008 o 21:28 smile
    Łucja urodziła się 5 maja 2011 o 23:21 smile
  • kropla_teczy 23.05.11, 22:31
    Stokrotne dzieki aldakra smile jezeli moge Cie prosic o przeslanie mi maila na podany w kwestionariuszu adres to na pewno podziele sie wynikami mojej pracy smile tez jestem ich strasznie ciekawa smile smile smile
  • kropla_teczy 13.06.11, 22:20
    Dziewczyny, może macie jakiś pomysł gdzie albo w jaki jeszcze sposób mogę szukać/docierać do kobiet, które rodziły w domu? Wiem, że moje badania mają trwać jeszcze całe wakacje, ale od kwietnia zebrałam ok 7 kwestionariuszy. I zastanawiam się jak by tu zintensyfikować poszukiwania...
  • kawo-szka 13.06.11, 22:45
    Facebook smile

grupa poród domowy: www.facebook.com/?ref=logo#!/home.php?sk=group_145234992197870&ap=1
    rodzimy w domu: www.facebook.com/?ref=logo#!/pages/Rodzimy-w-domu/115452935189903
    www.facebook.com/?ref=logo#!/pages/TAK-dla-legalnych-i-refundowanych-porod%C3%B3w-domowych-w-Polsce/153797481332906
    albo u mnie: www.facebook.com/porod.w.domu wink

tylko nie wiem ile z nich uda Ci się zebrać.
    tym niemniej - powodzenia.

--
    Moja strona: www.porod-w-domu.pl/
    www.facebook.com/porod.w.domu
  • kropla_teczy 14.06.11, 14:40
    Ogromnie dziękuje kawo-szko! Cenne źródła, nie tylko do badań smile Będę próbować smile

Właśnie - na Twojej facebookowej stronie już próbowałam, ale jakoś nie umiem albo nie mogę dodać postu. Podpowiesz, jak to zrobić?

Dziękuję raz jeszcze!
  • kawo-szka 15.06.11, 11:33
    kropla_teczy napisała:

> Ogromnie dziękuje kawo-szko! Cenne źródła, nie tylko do badań smile Będę próbować
    > smile

Śmiało, zapraszamy smile Troszkę nas tam jest wink

> Właśnie - na Twojej facebookowej stronie już próbowałam, ale jakoś nie umiem al
    > bo nie mogę dodać postu. Podpowiesz, jak to zrobić?
    >

Jasne, że pomogę smile Odezwij się do mnie na fejsbuku smile Coś poradzimy smile

--
  • 987ania 13.06.11, 22:52
    Przez Stowarzyszenie Dobrze Urodzonych
  • kropla_teczy 14.06.11, 14:42
    Dziękuję 987aniu smile już przez Nich próbuję smile

A są jeszcze może jakieś fora, gdzie domowe mamy szczególnie się udzielają?
  • kawo-szka 15.06.11, 11:34
    kropla_teczy napisała:

> A są jeszcze może jakieś fora, gdzie domowe mamy szczególnie się udzielają?

Obawiam się, że chyba już więcej polskich forów zwolenników PD nie ma.. no, chyba że coś gdzieś po drodze przegapiłam smile

--
  • kropla_teczy 18.07.11, 20:29
    Tak tylko chcę niepewnie o sobie przypomniećwink Badania trwają, warunek ok 12 m-cy od momentu porodu póki co nadal aktualny. M.in dzięki Wam mam już 15 kwestionariuszy od domowych mam!, gdyby tak dobić do 20-stu! wink podejrzewam,że 30 już nie zdążę uzbierać, ale mam nadzieję, że coś z tych badań wywnioskuję smile
  • klarci 19.07.11, 17:18
    nie dam rady przejrzeć wątku, ale może jeszcze na forum na chusty.info podpytaj smile
  • kropla_teczy 22.07.11, 13:10
    Dziękuję klarci smile zajrzę tam w wolnej chwili.
    Tymczasem podzielę się z Wami moją radością big_grin właśnie uzbierałam 21-wszą ankietę smile a liczba 20-stu wydawała mi się przez moment tak nierealna smile wszystko dzięki pomocy aktywnych domowych mam i domowych położnych smile jestem zachwycona i zaczynam wierzyć, że przez całe wakacje może uda się uzbierać i 30! wink
  • kropla_teczy 25.08.11, 21:59
    Drogie Mamy, jesień się zbliża, a co za tym idzie analiza prowadzonych przeze mnie badań również, dlatego chcę odświeżyć wątek i poprosić kolejny raz o pomoc. Będę się bardzo cieszyć, jeżeli uda mi się zdobyć jeszcze kilka ankiet, już naprawdę niewiele brakuje do 30-stu smile wrzucam więc tu link i czekam cierpliwie do października.

spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGxYZ01qYmdFRkVVN3VMNXY3MjFaRnc6MQ
  • hortensjaaaa 26.08.11, 15:25
    Jak tylko urodzę to wypełnię, póki co już mogę, ale bobas jakoś nie bardzo chce wyjść na świat wink

--
  • kropla_teczy 26.08.11, 15:57
    Dziękuję hortensjaaaaa! smile badania będą trwały do października, więc spokojnie zaczekam smile
  • hortensjaaaa 19.09.11, 12:21
    wypełniłam wink

--
  • kropla_teczy 19.09.11, 12:39
    dziekuję hortensjaaa! smile to 28-ma ankieta od domowej mamy smile teraz naprawdę wierzę, że uda mi się uzbierać 30 big_grin jeszcze w październiku będę czekać na Waszą pomoc. Dam Wam znać, kiedy zabiorę się za analizę danych smile
  • klarci 21.09.11, 00:22
    Kroplo_teczy, dopytam tylko dla pewności.
    chodzi jedynie o mamy, którym udało się urodzić w domu, tak?
  • klarci 21.09.11, 00:26
    bo ja bym bardzo chciała, ale położna się nie zgodziła.

i teraz tak.
    "Mam nadzieje, ze z czasem znajda sie tutaj w miare swiezo upieczone mamy, ktore rodzily w domu i beda chetne do pomocy w badaniach. Ze wzgledow, ktore wszystkie znamy, kobitek rodzacych w domu jest o wiele mniej i nie tak latwo o dotarcie do nich. A jednak zeby badania porownawcze mogly dojsc do skutku musze znalezc kilkadziesiat chetnych do pomocy kobiet."
    tu się nie łapię, ale
    "To co mnie intryguje, to kwestia tego czy cechy osobowosciowe wplywaja na wybor miejsca porodu. Fajnie byloby moc to sprawdzic smile a bez Waszej pomocy, staje sie to o wiele mniej realne."
    tutaj już nie wiem.
    jakbym mogła to bym zdecydowała się na domowy.

jak nie znajdziesz 30 osoby, to służę, mam termin w połowie października, więc do końca będę rozpakowana (na pewno, bo niestety lekarze zastrzeglii indukcję po terminie sad - będę się bronić, ale wiadomo)
  • aga_mama_zosi 21.09.11, 10:05
    Chętnie wypełniłabym ankietę, ale nie wiem czy się kwalifikuję. Urodziłam 3 miesiące temu, planowałam poród domowy ale gdy byłam 12 dni po terminie okazało się, że poród domowy jest wykluczony ze względów zdrowotnych. Musiałam urodzić w szpitalu.

• kropla_teczy 21.09.11, 21:33
    Słuchajcie, jest już kilka ankiet, w których mamy podkreśliły to, że np. planowany był domowy, ale skończyło się w szpitalu itp. Jeżeli macie czas/chęci to zapraszam. Póki co zbieram takie ankiety,a później będę dyskutowała o tym z panią prof, czy może mi podpowiedzieć w jaki sposób mogę przeanalizować te kwestionariusze również pod kątem tego typu sytuacji. Mam już jakiś pomysł smileokaże się czy możliwy do zrealizowania smile Dziękuję Wam za pomoc smile jeżeli zdecydujecie się wypełniać to miejsce porodu zaznaczcie proszę zgodnie z rzeczywistością, a w którymś z pytań otwartych dopiszcie adnotację o tym,że planowany/wymarzony był domowy.
  • klarci 22.09.11, 00:02
    oki, jak już będę się łapała to Ci wypełnię smile

a takie informacje moim zdaniem mogą być bardzo wartościowe. nie znam pytań, ale gdyby było coś co mogłoby porównywać satysfakcję 'po' na przykład. to małe grupy, niereprezentatywne, ale zawsze to coś smile
  • kropla_teczy 13.10.11, 14:02
    witam ponownie smile z końcem października zamykam etap prowadzenia badań. Jestem ogromnie wdzięczna za pomoc z Państwa strony! na ten moment spłynęło 48 ankiet od mam rodzących w szpitalu i 28 od domowych mam. Do końca miesiąca zostało jeszcze trochę czasu, więc oczywiście zachęcam do wypełnienia kwestionariusza. Od listopada będę analizować wyniki i tak, jak mówiłam podzielę się wnioskami z Paniami, które wyraziły zainteresowanie. Jestem zachwycona ilością ankiet od domowych mam, bardzo dziękuję. smile
  • klarci 22.11.11, 00:42
    mi się już nie udało załapać sad
  • kropla_teczy 04.12.11, 22:02
    Dziękuję Ci klarci za szczere chęci. Rzeczywiście zabrałam się już wtedy za analizy. W każdym razie mam z nich póki co wielką frajdę i satysfakcję smile jak już to ogarnę to się podzielę smile pozdrawiam Was Wszystkie!
  • kropla_teczy 03.06.12, 20:30
    Witam ponownie. Minął rok od czasu, kiedy zamieściłam tu post o badaniach do mojej pracy mgr. Dziś mogę powiedzieć, że wszystko jest gotowe i czekam jedynie na dzień obrony smile Wyniki według mnie prezentują się naprawdę ciekawie. Tym z Was, które przesłały mi maila z prośbą o zwrotne przekazanie informacji o wynikach, wysłałam odpowiedzi. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. W zasadzie dzięki tym z Wam, które zdecydowały się jej udzielić, powstała taka fajna praca o porodach w Polsce smile I o tym, co z psychologicznego punktu widzenia, różni kobiety, które jako bezpieczne i komfortowe dla narodzin swojego dziecka, postrzegają całkiem odmienne miejsca. Bardzo, bardzo Wam dziękuję.
  • 987ania 04.06.12, 20:09
    Ja też poproszę o wyniki, bo temat mnie bardzo ciekawismile
    --
    - Czym się różni mózg od rozumu?
    - Mózg mają wszyscy.
  • kropla_teczy 04.06.12, 21:00
    To poproszę o Twojego maila Aniu smile
  • tintirinka 04.06.12, 22:09
    Ja też poproszę o wyniki, bo nie dostałam, a prosiłam smile ninka@poczta.fm
    Ankiete wypelnilam ale chyba troche z opoznieniem.
    Dzieki.
  • glagonia 04.06.12, 22:13
    a ja też mogłabym? niestety nie mogłam wziąc udziału w badaniach, ale bardzo chętnie bym się dowiedziała, jak to wygląda...
  • kropla_teczy 05.06.12, 14:40
    @glagonia i @987ania - dajcie znać na jakiego maila Wam posłać, to się podzielę smile a co tam! smile
  • glagonia 06.06.12, 09:42
    glagonia@gazeta.pl smile z góry dziękuję!
  • 987ania 07.06.12, 10:05
    Ja poproszę na gazetowego.
    --
    - Czym się różni mózg od rozumu?
    - Mózg mają wszyscy.
  • nisiabu 04.06.12, 22:05
    to ja też poproszę o wyniki na gazetowy email.
  • kbern 04.06.12, 23:24
    i ja, i ja poproszęsmile
    kaska_pucha(mał pe cz ek)in te ria. pl
  • aga_mama_zosi 05.06.12, 10:31
    Ja też bardzo proszęsmile
    na pocztą gazetową.
  • katnis 06.06.12, 17:37
    I ja, i jasmile
    mail: katnis@gazeta.pl
    z góry dziękuję
  • annairam 08.06.12, 14:42
    I ja poproszę o wynikismile
    --
    doula.szymarek.pl/
  • kropla_teczy 08.06.12, 16:52
    Wszystkim posłałam. W większości na maila gazetowego, chyba że zaznaczyłyście inaczej. W razie jakby nie doszło, dajcie znać. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka