Dodaj do ulubionych

Call the midwife

08.08.14, 10:09
Widziałyście serial? Albo czytałyście książkę?
Skończyłam oglądać wszystkie 3 sezony, przeczytałam książkę, bardzo mi się wszystko podobało, ale również bardzo ciekawym było obserwować jak sprawnie i pięknie wyglądały porody domowe, jakie stosowano metody, jakie różne położne miały poglądy (i jak w idealistycznym świecie serialowym każdy był otwarty na każdego wink).
Ciekawi mnie jednak jak na serial (jeśli) patrzyły kobiety ozeznane w temacie - ja Was tylko podczytuje i moje informacje są cząstkowe.
Większość kobiet rodzi na łóżkach, gdy jedna rodziła w pozycji klęczącej położna była zdziwiona (ale oczywiscie bez problemu na to przystała wink).
Na ostatnie parcia kobieta musiała leżeć na boku i opierała nogę o ramie mamy czy drugiej położnej. Czy teraz też się tak robi w porodach domowych? Nie sądzę, w końcu można przybierać pozycje, która najbardziej odpowiada rodzacej?

No i to chyba pierwszy serial/film, w ktorym czeka się na urodzenie łożyska wink
--
Kliku klik
Edytor zaawansowany
  • kropkaa 11.08.14, 00:26
    Skad można wziąć te sezony? Chętnie bym obejrzała.
  • granatowoszara 12.08.14, 18:30
    Ja ściągałam z chomikuj.pl, ale nie każdemu takie rozwiązanie może odpowiadać... wink
    --
    Kliku klik
  • mama.rozy 21.08.14, 16:44
    w empiku jest wink
    www.empik.com/z-pamietnika-poloznej-lowthorpe-philippa,p1066486205,film-p
    polecam film, jest rewelacyjny- chociaż można się przyczepic, ale to normalne
    jest też książka, ale chyba nie ma wydanej po polsku
    --
    panilyzeczka.manifo.com/blog-pani-lyzeczki
  • granatowoszara 02.09.14, 20:48
    Jest po polsku wydana na pewno smile
    --
    Kliku klik
  • ewa_anna2 14.04.15, 21:18
    Potwierdzam, jest:
    lubimyczytac.pl/ksiazka/206403/zawolajcie-polozna
    http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/206000/206403/227039-352x500.jpg
    --
    Nigdy nie bierz jednego kociaka, Z dwoma jest znacznie zabawniej, a kłopotów tyle samo.
    Oto Zosia
    Narnia
    Moje ogony na MIAU
  • ewa_anna2 14.04.15, 21:15
    Czytałam książkę, bardzo mi się podobała. Bywają sceny wzruszające (kangurowanie wcześniaka) i okrutne - opis aborcji u prostytutki. Brr...
    --
    Nigdy nie bierz jednego kociaka, Z dwoma jest znacznie zabawniej, a kłopotów tyle samo.
    Oto Zosia
    Narnia
    Moje ogony na MIAU

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.