Dodaj do ulubionych

Koktajl porodowy?

11.09.15, 14:47
Co to za cudo, poproszę o przepissmile
Edytor zaawansowany
  • hortensjaaaa 02.10.15, 22:54
    a jest coś takiego?

--
    następny poród domowy! A jakże!!
  • kropkaa 02.10.15, 23:27
    Gugle mi pokazało jakąś mieszankę rycyny i wódki??? Wrrr!

--
    a może by tak urodzić w domu?
  • fydee 05.10.15, 09:26
    W "Relacjach z porodów domowych" dziewczyna o takim wspomina, ale nie podała receptury wink
  • kropkaa 05.10.15, 17:15
    Rycyna może z czymś? Raczej bez wódki wink
  • born_to_sea 21.10.15, 13:20
    Zaciekawiłaś mnie smile
    Znalazłam trochę informacji na ten temat. Dużo różnych przepisów wyskakuje w google na hasła typu "midwife cocktail" albo "castor oil cocktail".

Jeżeli dobrze radzicie sobie z angielskim, to można przeczytać np. to: www.babycentre.co.uk/x1048133/can-castor-oil-bring-on-labour
    i to: trimestertalk.com/castor-oil-induction-taste-measures-information/

Trafiłam na fora, gdzie kobiety pisały, że to porażka totalna. Paskudne w smaku, wywołuje biegunkę, czasem również wymioty. Nic przyjemnego, a jeżeli na poród jeszcze nie czas, to i tak nie wywoła. No a rodzić siedząc na kiblu jeszcze z miską pod twarzą, to też słabo wink

Główny składnik to olej rycynowy, polecam wpisać w Wikipedię.

Ponieważ ciężko znaleźć coś po polsku, pozwoliłam sobie przetłumaczyć fragment tekstu z babycenter.co.uk:
    Olej rycynowy może pomóc wywołać poród, ale jego stosowanie nie jest zalecane. Może on wywoływać przykre skutki uboczne, jak wymioty i biegunka, a rozstrój żołądka jest ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, gdy zbliża się poród.
    Według podań, już w Starożytnym Egipcie stosowano olej rycynowy w celu wywołania porodu. Wierzy się, że jako środek silnie przeczyszczający, pobudzając jelita, pobudza także macicę, co zapoczątkowuje poród.
    Chociaż ta tradycyjna metoda znana jest od wieków, brak wystarczających dowodów na jej rzeczywistą skuteczność.

Jeżeli Was to nie zraża, to jest jeszcze jedna opcja smile Dziewczyna, która we wspomnianym przez fydee wątku pisała o magicznym koktajlu, jest doulą, przypuszczam, że można ją zapytać o szczegóły doula.szymarek.pl/p/kontakt.html
    Ja tam chyba jednak wolę poczekać spokojnie i ewentualnie na czas porodu i po ugotować sobie zupę wink czlowiekodrodzenia.pl/?page_id=27

Jakże miłym zaskoczeniem było dla mnie odkrycie tego forum. Mam nadzieję, że za trzy miesiące będę mogła się tu oficjalnie przedstawić smile

• kropkaa 22.10.15, 00:24
    Miło wiedzieć tu nową osobę smile
    Właśnie dziś w pracy opowiadałam, że da się bez zzo urodzić i wcale nie jest to warunek konieczny porodu i przypomniało mi się jak to pięknie było smile
  • born_to_sea 26.10.15, 12:20
    Pewnie, że się da, nawet bardzo miło się to później wspomina, ale trzeba przyznać, że w trakcie boli jak ###... Ja mam na razie za sobą poród w domu narodzin, teraz liczę na prawdziwe domowe zacisze. Mąż szczęśliwy, tylko od czasu do czasu coś przebąkuje, że znowu się nasłucha, jak ja go nienawidzę. Ja tam nie wiem, o czym mówi wink
  • kropkaa 07.01.16, 01:15
    Ja już żadnego bólu prawie nie pamiętam wink
    --
    a może by tak urodzić w domu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.