Dodaj do ulubionych

Tak gra - trąbka

• tijgertje 20.03.10, 16:24
    supersmile Ta trabka taka kolosaaalna sie wydaje. Piotrek wyglada na
    strasznie drobniutkiego, nie wiem, skad takie zadecie bierze. Mam
    nadzieje, ze z przenosianami szkolnymi sie uda, bo szkodo by bylo.
  • mama_dorota 20.03.10, 17:34
    Trąbka jest trochę za duża, a on rzeczywiście jest drobny, ale silny. Ten typ
    tak ma. Tak jak tatuś. Typ Bruce'a Lee smile. 2 lata temu, czyli w wieku 8 lat
    wdrapał się na 12-metrową ściankę wspinaczkową.
    Co do zadęcia, to jego profesor co rusz zadaje mi pytanie (bo sam nie pamięta)
    od kiedy on gra i głową kręci, że tak dobrze mu idzie i jest strasznie z niego
    dumny, wszystkim powtarza, że jesteśmy z tego samego miasteczka, a tu sami
    mistrzowie wink. Skalę ma (oczywiście wyciśniętą, nie swobodną) do g dwukreślnego,
    czyli gamę G-dur przez 2 oktawy zagra, co wg wytycznych programowych SM wymagane
    jest w III klasie, ale jak on to robi ćwicząc tak mało nie mam pojęcia. Powinien
    ćwiczyć 3 razy dziennie po 15 minut, a ćwiczy w miarę codziennie (choć
    niezupełnie) po 15-20 minut.

Wczoraj zagrał klasie w podstawówce na muzyce i koledzy mu pogratulowali. Sami
    nie mieli odwagi w rurę dmuchać.
    --
    www.odkryjradio.pl/pobieranie/index.php?wyk=Audycja%20Wyzwolony
  • tijgertje 20.03.10, 17:54
    Szkoda, ze sie madrale nie odwazyliwink To by dopiero byly cyrki,
    jakby sie okazalo, poza "pierdzeniem" nie potrafia z "babskiego"
    instrumentu nawet dzwieku wydobycwink Dla samooceny trebacza takie
    lekcje sa supersmile
  • kasiask 20.03.10, 17:55
    Super! To wygląda na okropnie trudne!
    --
    Katarzyna mama Mateusza (1996), Julka (1999), Antosia (2002) i Maksia
    (2005)
  • mama_dorota 20.03.10, 20:48
    To trochę podobne do gwizdania, tylko inny układ ust. Usta muszą właśnie
    "pierdzieć" i im szybciej to robią, tym wyższy jest dźwięk. Na stronie dla
    trębaczy czytałam, że nie da się tego uzyskać szybko, po prostu trzeba
    systematycznie ćwiczyć, a skala przychodzi z czasem. Wbrew pozorom przy trąbce
    znacznie ważniejsza jest kondycja mięśni ust, niż płuc. Jak Piotrek miał
    tygodniową przerwę w graniu przez te bóle głowy, to wracanie do skali trwało
    ponad tydzień, bo usta go swędziały i nie mógł wydobyć tego, co trzeba.
    --
  • bb12 20.03.10, 22:23
    Świetnie gra!!!
    Miałyśmy w czasie ferii okazję do wypróbowania tego instrumentu tongue_out Strasznie
    trudne!!!!!!!!!!
    --
    www.youtube.com/watch?v=en5XWuArWTk
  • basia.barbara 21.03.10, 21:34
    Czy on nie trzyma tej trąbki za nisko?
    Super gra!!
    Życzę Piotrkowi dużo wytrwałości, ale też przyjemności z grania!! smile

(Moja córka, gdy jest w filharmonii zachwyca się trąbką. I robi to za każdym razem, kiedy idzie. Swego czasu spytałam się jej, czy by nie chciała na to pójść. Jeszcze wtedy nie było mowy o wiolonczeli wink )

--
    Mama szesnastoletniej wiolonczelistki smile
  • mama_dorota 22.03.10, 09:27
    Dokładnie. Trzyma ją za nisko i jakoś nie udaje się ani nam, ani
    nauczycielowi przekonać go, żeby tego pilnował. PO prostu tak mu jest
    łatwiej, bo trudno jest trzymać podniesiony instrument i jednocześnie
    w niego dmuchać, ale z drugiej strony w ten sposób blokuje trochę
    przeponę. Ostatnio mu to tłumaczyłam i wydaje się, że w końcu
    załapał, że to ma sens, ale nawyk jest nawykiem. Nawet jak będzie
    chciał, to trochę potrwa, zanim się odzwyczai.
    --
  • basia.barbara 22.03.10, 20:47
    To tylko życzyć powodzenia smile
    --
  • mama_dorota 23.03.10, 09:00
    Nauczycielka, która nadrabia z nim rytmikę i kształcenie słuchu
    chwaliła go wczoraj i mówiła, że chciałaby, aby wszystkie jej szkolne
    dzieci uczyły się tak szybko jak on. Przez całe zamieszanie ze szkołą
    nic w domu nie robiliśmy w tym tygodniu poza śpiewaniem piosenki na
    jutrzejsze przesłuchanie, a okazało się, że jak sprawdzała go
    słuchowo z interwałów, to na 10 prób pomylił się w jednej, a poznał
    je (do kwinty włącznie) dopiero 2 tygodnie temu. smile
    --
  • mama_dorota 17.04.10, 20:11
    Amazing Grace: www.youtube.com/watch?v=MnssguhyNmw
    --
  • basia.barbara 17.04.10, 20:28
    Skąd on bierze siłę, by dmuchać? big_grin Świetnie!
    --
  • mama_dorota 03.06.10, 21:14
    Piotrek na egzaminie.

www.youtube.com/watch?v=otC8_pkCGGo
    Trochę się potykał, ale 5 dostał. Za dużo ćwiczył przed samym egzaminem i nie był w stanie grać wyższych dźwięków.
    --
    www.DrDino.pl
  • mama_dorota 01.11.10, 16:17
    Piotrek, 10 lat, II rok nauki.
    www.youtube.com/v/AMNG41RjEXk?hl=pl&fs=1
    --
    www.inteligentny-projekt.pl/
  • tijgertje 01.11.10, 16:41
    Dooobry jest. W koncu wiem, jak towja jezdzaca kanapa wygladawink Ciezko mi bylo sobie to wyobrazicsmile U mnie kiedys pokoj byl zaladowany do granic mozliwosci, pianino stalo plecami do biurka na srodku pokoju, zeby otworzyc szafy za biurkiem i pianinem, musialam wystawiac krzesla i niezle sie gimnastykowac, bo zadne drzwi nie daly sie zupelnie otworzycwink
  • mama_dorota 01.11.10, 20:41
    Że też jeszcze nikt nie wymyślił składanego pianina akustycznego wink Jak wymyśli, to Nobel by mu się należał, moim zdaniem. Póki filce trzymają, to rozwiązanie się nawet nieźle sprawdza.

A jak u ciebie stało na środku pokoju, to słyszalne było pewnie prawie jak fortepian...
    --
  • tijgertje 01.11.10, 20:47
    za bardzo obstawione bylowink No i pokoj na parterze w wolno stojacym domu i gruba wykladzina pod spodem, w dodatku dobrze podgumowana, taka z poprzedniej epokiwink Nieraz otwieralam klapke u gory, bo przed dyplomem jakos nie moglam sie wyrzycwink rodzinak jakos nie narzekala, dopoki drzwi do pokoju mialam zamkniete. Przynajmniej wiedzieli, ze w domu jestemwink
  • yamaada 10.02.11, 21:26
    nurtuje mnie jedna rzecz. bardzo jestem ciekawa, jak się wibruje na trąbce?
    kurczę, zżera mnie ciekawość tongue_out
    --
    smyczkowo.pl - SERDECZNIE ZAPRASZAM!
  • tijgertje 10.02.11, 22:01
    Przepona, tak jak na wszystkich detych i przy spiewaniu. No powiedzmy. Powinno sie, niekotrzy na poczatku nauki jak maja kiepsko ustawiony oddech to probuja to robic gardlem, co ani nie brzmi zbyt dobrze, ani zdrowe dla gardziola nie jest.

--
    autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
  • mama_dorota 11.02.11, 09:21
    Czuję się zobligowana do odpowiedzi wink, ale na razie nic nie słyszałam o wibracji na trąbce, a Piotrek na pewno nie wibruje.

Swoją drogą muszę tu trochę filmików powstawiać, bo ostatni w listopadzie nagrałam, a trochę fajnych rzeczy się ostatnio uczył.

Dziś spotkałam w szkole jego nauczyciela i widzę, że on ma naprawdę taki trochę dziadkowo-wujkowy stosunek do niego. Jest starszą osobą, swoich wnuków nie ma, a w podstawówce ma tylko dwóch uczniów.
    --
  • mama_dorota 19.02.11, 20:24
    Piotrek, II rok nauki, V klasa OSM.

Niemiecki utworek ludowy smile Oryginalnie są do niego 3 wariacje, ale nie chciał ich dzisiaj zagrać
    www.youtube.com/watch?v=vUHLzyWxkK0
    Big Time - bardzo fajny
    www.youtube.com/watch?v=k4vk_PLggrQ

--
  • tijgertje 19.02.11, 21:06
    wauw, ale robi chlopak postepy. Czy ja sie konstruktywno-krytycznie moge odezwac?

--
  • mama_dorota 20.02.11, 08:15
    Pewnie, że możesz. Wiem, że nie dogrywa do końca długich nut, pod koniec zwolnił, to sam skomentował po nagraniu, ale na pewno coś dodasz, czego nie wiemy.
    --
  • tijgertje 20.02.11, 09:31
    A, to juz nie mam sie bardzo o co czepiacwink Te dlugie nuty wlasnie strasznie "leca" intonacyjnie. Musi do konca trzymac przepona,nawet, jak wykancza fraze sciszajac, to oddechem musi pilnowac tak, jakby mial grac dalej, wtedy bedzie czysto. No a ten drugi kawalek strasznie fajny, ale rytm mu sie rozjechal okrutnie, nie tylko na koncu. macie metronom? Musi czuc puls, inaczej calosc straci charakter. Mimo nieregularnych, drobnych nut, puls musi byc wyraznie slyszalny w jednym tempie. Niech sobie wyobrazi, ze gra solowke w Big Bendziewink

--
  • mama_dorota 20.02.11, 21:35
    > Te dlugie nuty wlasnie strasznie "l
    > eca" intonacyjnie. Musi do konca trzymac przepona,nawet, jak wykancza fraze sci
    > szajac, to oddechem musi pilnowac tak, jakby mial grac dalej, wtedy bedzie czys
    > to.
    Powiedziałam mu o tym. Mówi, że wie, ale to jest bardzo trudne. A co do rytmu, to jak mu mówię, że zamiast półnuty z kropką zagrał ćwierćnutę, to twierdzi, że mi się wydawało. Ma nauczyciela, niech on go poprawia. Ja ograniczam się do tego, że przypominam o graniu i w miarę pilnuję, żeby grał to, co zadane i przez ustaloną ilość czasu. Na większe zaangażowanie brak mi już energii. A co do solówki w Big Bandzie, to namawiam go, żeby w przyszłym roku zamiast na chór chodził na zespół, tylko że on nie ma na razie ochoty, bo w podstawówce jest tylko 3 trębaczy i ani jeden nie jest z jego klasy. Wydaje mi się, że zespół pomógłby bardzo w rozwoju, bo dobrze by wtedy było słychać konsekwencje tych "drobnych" albo "żadnych" jego zdaniem zaniedbań.
  • tijgertje 21.02.11, 08:13
    Nie przejmuj sie taksmile Nie ma co z dzieciem nad rytmem dyskutowac. Spraw mu metronom, sam bedzie slyszec, jak mu sie "na raz" nie bedzie zgadzacwink Sa takie fajne minimini elektroniczne ze stroicielem, mozna skrzypce przy okazji idealnie dostroic wink
    Z tym zespolem to faktycznie swietny pomysl, zagadnij nauczyciela, niech go namowi, bo wiesz, to juz taki wiek, ze mama nie ma wielkiego autorytetuwink Zespol czy orkiestra to swietny sposob na nauke. 3 lata gralam w muzycznej na flecie, potem przez rok w orkiestrze detej, teraz w 2 orkiestrach na wiolonczeli i prawda jest taka, ze w orkiestrze wylazi wszystko, nikt nie czeka i trzeba grac na zupelnie innym poziomie koncentracji niz na lekcji czy cwiczac samemu. U nas juz od pierwszego roku nauki maja rozne zespoly, zeby grac razem. zaden ambitny program, ale jednak wspolne granie bardzo duzo daje.
    --
  • mama_dorota 21.02.11, 08:45
    Instrumentem i muzyką przejmuję się już o wiele mniej, niż rok temu. A metronom chyba rzeczywiście kupię, choć on go nie lubi wink. Dziś po raz pierwszy po feriach pójdzie na akompaniament (jak nie zapomni), a ja postaram się porozmawiać z nauczycielem i opiekunką zespołu, żeby go na ten big (czy small wink) band namówili.
    --
  • mama_dorota 15.12.11, 08:51
    Etiuda:
    www.youtube.com/watch?v=6JGfPgmNieE
    potem jeszcze wgram sonatę.
    --
  • tijgertje 15.12.11, 16:15
    Napisalam ma mailasmile
    --
  • mama_dorota 17.03.12, 20:12
    Piotrek, 12 lat, 3 rok nauki, 6 klasa OSM
    w duecie z metronomem wink
    domowe ćwiczenie, bo to dziecko w szkole nie miewa koncertów, tylko fortepianowe

Allen Vizutti, The Orient
    www.youtube.com/watch?v=N5Pli0YmIG4
    Arban, etiuda
    www.youtube.com/watch?v=5OwrZXpJ59w
    --
  • kalimar76 17.03.12, 20:37
    nie znam się na trąbce, ale postępy widać. smile.
  • kuczmasia 01.10.12, 13:28
    Do MAMA_DOROTA - witam.

Mój syn również gra na trąbce od roku. Bardzo chciałabym wymienić z Panią kilka uwag. Czy mogę prosić o kontakt email do Pani?

Mój adres kuczmasia@wp.pl

Dziękuję

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka