Dodaj do ulubionych

Wlasne kompozycje

12.07.11, 05:41
Czy Wasze dzieci komponuja? Czy w szkolach muzycznych tego ucza i w jaki sposob?
Moj 7 latek troche tworzy, ale zastanawiam sie czy moze zaczac bardziej systematycznie.
Jakie sa Wasze doswiadczenia? Moze macie jakies filmy?
Pozdr,
Magda
Edytor zaawansowany
  • mama_dorota 14.07.11, 11:06
    Nieczęsto, ale zdarza im się. Syn miał chyba ze 2 razy takie polecenie domowe z KSu i przyznam, że całkiem fajne kawałeczki mu wychodziły, ale pewnie jestem nieobiektywna wink.
    Córka czasem ułoży sobie jakąś niedługą melodię, ale częściej układa test piosenki do czegoś co zna. Ostatnio ułożyła fajną piosenkę na cześć swojego chomiczka. Grała go jednocześnie na skrzypcach i śpiewała smile Ładnie brzmiało... Po dwóch tygodniach od tego faktu chomiczek zakończył żywot crying i wtedy mu zaśpiewała na pogrzebie ... tu było widać moc muzyki, bo z nas wszystkich łzy wycisnęła.
    --
    www.inteligentny-projekt.pl/
  • kulju 20.10.14, 18:46
    Ostatnio Adam mniej komponuje na pianino, bo pracuje nad roznymi kwartetami i bardziej powaznymi utworami, ktore po prostu trudniej nagrac i wrzucic na youtube. Obawiam sie troch, ze te utwory gdzies sie zagubia, bo jesli nie sa nagrane, to pojda do szuflady i o nich nikt nie bedzie pamietal.
    Macie jakies pomysly? Jeszcze jak bylo pianino i skrzypce, to mogl to razem nagrac, ale caly kwartet - na wiolonczeli troche gra, pewnie z altowka tez by sobie poradzil, ale czesc z utworow ma solistyczne watki na te instrumenty, a az tak dobrze to nie gra.
    Ostatni utwor na pianino:
    Out of the Darkness
  • myszka1976 18.07.11, 10:32
    Moja córeczka czasem też coś wymyśla i "tworzy" , raz nawet zapisałyśmy utworek, ja dopisałam akompaniament i wyszło super...To są jednak sporadyczne sytuacje, bo zazwyczaj kiedy nadchodzi godzina ćwiczenia to zalezy mi na tym aby grała to, co ma zadane a nie wymyślała coś i traciła czas. Oczywiście po ćwiczeniu może sobie tworzyć do woli, ale zazwyczaj jest już wtedy bardzo zmęczona po 20 minutach ćwiczeń...i odkłada skrzypce...Jednorazowe granie nie przekracza 20 minut u nas. Oczywiście podczas tych 20 minut są 3-4 przerwy 1-2 minutowe...
    --
    mama skrzypaczki...
  • mama_mak 18.07.11, 16:21
    Moja robi "improwizacje", lubie to, bo wtedy wyczuwa, co do siebie "pasuje", a co nie, poza tym widze, ze robi to coraz bardziej rytmicznie, laczy dzwieki, eksperymentuje. jedna udalo mi sie nagrac, mialam farta, byla sliczna, zainspirowana Marszem Tureckim, klika akordow doslownie, ale zrobilam sobie z tego dzwonek w komorce ! smile
    --
    Rodziecielstwo Bliskosci juz wychodzi !
    cycusialka.bloog.pl/kat,715934,index.html
  • mama_mak 05.10.11, 10:08
    Myszko, wiesz, ja tez tak z reguly mialam, ze mowilam "przestan sie wyglupiac, teraz cwiczymy".No a "po", jak piszesz, to zbyt zmeczona. Poza tym, nasza rola tez jest ego sluchac, a nie powiedziec : zrobisz to po i sobie pojsc.
    No i zaczelam sie gryzc w jezyk, bo:
    1. odprezalo ja to
    2. sprawialo przyjemnosc (kiedys mi powiedziala, ze w graniu najbardziej lubi... wymyslanie melodii)
    3. uwazam clakiem obiektywnie, ze jet to czynnosc rozwijajaca (mam zamiar poczytac o harmonii, moze ktos zna jakas przystepna ksiazke na ten temat?). To troche tak, jakby nie dac dziecku wspiac sie na drabinki po swojemu, albo kazac pisac tylko podyktowane literki, jakby samo nie moglo sobie popisac tego, na co ma ochote.

Nie myslalas, ze mogloby to stac sie wlasnie takim przerywnikiem, bo piszesz, ze macie 2-3 przerwy, co w ich czasie robicie ? Ile lat ma Twoja corunia ? To bardzo ciekawe w gruncie rzeczy.

• mama_dorota 05.10.11, 10:51
    Moja córka zaczyna grać w zespole kościelnym, ćwiczy od wakacji, a debiut miała w tę niedzielę. Na razie melodie jej podają, ale docelowo lider zespołu ma takie oczekiwanie, że ona sama zacznie te przygrywki wymyślać. Myślę, że to dla dzieci największa motywacja i okazja, żeby komponować - coś małego, powtarzanego na zmianę po kilka nutek, ale w zespole znaczącego. Przyznam, że ten zespół wymaga trochę wysiłku od niej i od nas, bo musi być zawieziona na próbę, do kościoła tez trzeba ją dostarczyć wcześniej, ale właściwie to dla takich okazji uczy się grać, wiec godzę się z tym, że w pewnej części jest to nawet kosztem szkolnego ćwiczenia. A ile ma z tego frajdy!!!

Moi znajomi organizują obozy, tyle że dla nastolatków i starszych, gdzie uczą akompaniowania do słyszanej melodii na poczekaniu. Za kilka lat koniecznie ją tam wyślę i starszego też, jeśli zechce.
    --
  • mama_mak 05.10.11, 12:18
    A maja jakas str. int. na ktorej by cso i ich metodzie mozna poczytac ?
    --
  • mama_dorota 05.10.11, 22:00
    Wątpię. Oni pracują w chrześcijańskiej organizacji zrzeszającej muzyków. Ich strona dotyczy bardziej ogółu działalności. Ta organizacja nazywa się Missio Musica.
    --
  • kulju 22.10.11, 04:13
    Od kilku tygodni mamy program do komponowania Sibelius i moj synek jest wniebowziety. Ciagle chce cos nowego tworzyc. Mozna tam komponowac na wiele instrumentow a pozniej drukowac wink) Latwiej poprawiac na komputerze i jesli moj syn skomponuje cos na kwartet smyczkowy to od razu mozemy posluchac i sprawdzic jak to razem brzmi.
    www.youtube.com/watch?v=m9lX0eKSQa4
    teraz to juz chyba Sibelius7
    Polecam,
    Magda
  • mama_mak 22.10.11, 15:22
    Bomba, skad to wzielas ? Mozna kupic w Empiku czy gdzies ? Jaka cena ?
    --
  • kulju 23.10.11, 15:09
    Nam zainstalowala znajoma, ktora komponuje profesjonalnie i uczy mojego synka kompozycji. Program jest drogi i nie wiem czy nawet ja bym kupila. Ale u mojego synka, od kiedy mamy ten program, pojawila sie wena tworcza. Wpisalam w google Sybelius cena i pokazala mi sie jakas koszmarna cena w Polsce:
    www.instrumenty.pl/sibelius-sibelius-7-photo-audio-edu-2508301-0-0-0-0.html
    W Kanadzie ta wersja, ktora mamy to $400. Mysle, ze mozna znalezc jakis darmowy program w sieci.

Pozdr,
    Magda
  • novi.singers 26.10.11, 19:21
    My zainstalowaliśmy wersję testową Finale. Franek dorwał się od razu. Co prawda nie wiedział jak się tym posługiwać, więc ja robiłem za interfejs z komputerem, ale efekt jak na coś, co powstało tak szybko i spontanicznie był fajny. Jak to się da jakoś wrzucić na youtuba, to spróbuję podesłać.
    Ja myślę, że każda forma obcowania z muzyką jest ważna, bo ciężko powiedzieć, co komu może sprawiać przyjemność i do czego ma zdolności, jak tego nie spróbuje. Jeśli Franek próbuje grać coś swojego na skrzypcach, to nigdy mu nie przerywam, nawet jeśli ma w tym czasie odrabiać lekcje czy ćwiczyć na skrzypcach. Uważam to za pozytywny objaw i nawet staram się go dopingować.

Paweł
  • mama_mak 03.11.11, 10:36
    >Jeśli Franek próbuje grać coś swojego na skrzypcach, to nigdy mu nie przerywam, nawet >jeśli ma w tym czasie odrabiać lekcje czy ćwiczyć na skrzypcach. Uważam to za pozytywny >objaw i nawet staram się go dopingować.

Ja podobnie. Choc nie mam jak tego notowac i to mnie martwi, bo nie nadazam, a ona nie umie jeszcze zapamietac, zy zapisac, jak to jest tylko na jedna reke, to ok, ale na dwie to tylu slucham i mam nadizje, ze przyjdzie etap, kiedy bedzie umiala to zrobic w glowie sad

--
  • edupiano 11.04.12, 09:28
    Bardzo dobry, darmowy i po polsku program do pisania nut:
    MuseScore
    Dobrze jeżeli dzieci zapisują swoje kompozycje. Zapisane - nie zostaną zapomniane - można do nich wrócić i np. rozbudowywać, poprawiać.
  • kulju 07.03.12, 03:11
    moj Adasko wygral konkurs dla mlodych kompozytorow wink)
    skomponowal 2 utwory (Aria i Rondo), a wlasciwie wybral 2 ze swoich wielu utworow, bo prawie codziennie teraz tworzy cos nowego.
    Zalaczam filmik, nagrany w domu, bo na konkursie nie mozna nagrywac crying
    www.youtube.com/user/AdamKulju?feature=mhee
    no i nasz prawie 4 latek zaczal grac Twinkle Twinkle na wiolonczeli wink)), ale nie chce byc nagrywany, wiec to uszanuje i tylko sie chwale bez filmiku

Pozdr,
    Magda
  • mama_dorota 07.03.12, 11:17
    Przesłuchaliśmy z kolegą i podobało nam się. Przy okazji obejrzeliśmy koncert piżamowy smile
    --
  • zullka 07.03.12, 13:04
    Super, gratulacje dla syna! smile
    bardzo ładne utworki. Jestem pod wrażeniem, twój syn ma tylko 8 lat 8-0
    Samych dalszych sukcesów smile

Pozdrawiam,
    Zullka
    www.youtube.com/watch?v=UoSSdKyXGFY
  • mama_mak 07.03.12, 13:06
    Boskie, nie dziwie sie, ze wygral, gratulacje !
    Ma chlopak talent !
  • tijgertje 12.03.12, 21:07
    Gratulacje! Musze przyznac, ze wcale sie nie dziwie wygranej. jak na ten wiek adam ma genialne wyczucie tonacji i formy! Jak to dobrze, ze nie ma nauczyciela, ktory by mu zabranial tworzyc . Tak,tak, sa tacy,niestety, twierdzacy, ze najpierw trzeba miec doskonaly warsztat i miec wyszlifowana literature "wielkich", zeby w ogole miec czelnosc cos wlasnego wymyslic. Wielkie brawa! Mam nadzieje, ze nagrywasz i zapisujesz wszystkie jego komozycje. Nie mam Sibeliusa, ale zdaje sie, ze mozna w nim wgrac z klawiatury utwor i otrzymac profesjonalny zapis nutowy, gotowy w zasadzie do wydania, wystarczy tylko "podczyscic" co nieco. jak chlopak ma takie zapedy, to choc program jest spora inwestycja, mysle, ze dosc szybko sie moze wrocic. umiejetnosc improwizacji to fantastyczna umiejetnosc. tylko pozazdroscic!
    --
    autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
  • mmaja1 12.03.12, 12:27
    Madziu wow-jestem pod wrazeniem Adasia- ma duży talent! a jak wyroslsmile-ostatnio ogladalam zdjeciasmile pozdr cała Wasza rodzinkęsmile MM
    --
    imiona, edziecko, dolośląskie, rówieśnicy
  • mala_mi03 15.03.12, 11:54

hej,

jestem pod ogromnym wrażeniem, coś niesamowitegosmile genialne dzieła małego wielkiego kompozytorasmile

serdecznie gratuluję i pozdrawiam
    mala_mi
  • kulju 18.04.12, 15:58
    Dzieki za mile slowa. Wrzucimy jeszcze jakies nowe filmy, bo Adam napisal jeszcze kilka fajnych utworow. Mam tylko problem, ze nie mam nikogo, kto by go jakos pokierowal odpowiednio. Mamy nauczyciela od pianina, ale zastanawiam sie, czy nie powinnam szukac kogos specjalizujacego sie w kompozycji. Do tej pory nasza nauczycielka podrzucala mu jakies pomysly np. sprobuj jakies Rondo w stylu Mozarta albo Arie, ale wydaje mi sie, ze to chyba nie wystarczy od czasu do czasu. Macie jakies pomysly jak go pokierowac, w ktora strone?
    Pozd,
    Magda
  • kulju 05.06.12, 22:47
    Moj Adam dalej komponuje, tu wrzucilam kolejne trzy utwory:
    Wiosna, Smutna Piosenka na pianino i Motyl na skrzypce i pianino:
    www.youtube.com/watch?v=S8y5OOnHP1M
    www.youtube.com/watch?v=9hYocDxzlUw
    www.youtube.com/watch?v=05qJVgLgdqE
    Pozdr,
    Magda
  • kalimar76 06.06.12, 09:38
    Niech nie przestaje komponować. Jeszcze kiedyś o nim usłyszymy smile.
  • mama_dorota 06.06.12, 10:16
    Swoje pierwsze utwory Chopin zaczął komponować w wieku 7 lat, więc póki co dobrze Adamowi idzie. Naprawdę ma talent i świetnie, że ma też zapał. A jego utwory świetnie oddają charakter tego, o czym opowiadają i w tym rzecz. Zdecydowanie nie są to dziecięco banalne kawałki.
    --
  • mama_mak 09.06.12, 19:58
    No to ja tez cos wreszcie wsadzilam na Youtuba wink
    Nie pierwsza proba kompozycji ale pierwsza, ktora udalo sie zanotowac (czesciowo sama, czesciowo ja).
    Oczywiscie wrecz mi wstyd pokazac sie po Adamie Kulju ale co tam, nauczycielom malej (fortepian i ksztalcenie muzyczne ) sie podobalo.
    Urszulka lat 5 i 11, gra mama wink
    www.youtube.com/watch?v=wnZKIVdtKl8
  • kalimar76 09.06.12, 21:53
    jakie to słodkie smile
  • kulju 10.06.12, 04:46
    dzieki wielkie, zapisujcie wszystko i dalej tworzcie,
    Pozdr
  • myszka1976 09.06.12, 22:10
    Kulju- pisałaś, ze Adam ma nauczyciela, który go uczy kompozycji- to u Was standard w szkole czy ma prywatne lekcje kompozycji? Super jesli jest taka możliwość rozwijania tych umiejętności, które wręcz jak wulkan są wewnątrz dzieci, a potem nie rozwijane zanikną...
    Niestety w naszych polskich szkołach to tzw. improwizacja pojawia się chyba w II stopniu szkoły...o wiele za późno
    --
  • mama_dorota 09.06.12, 22:14
    I to głównie na wydziale rytmiki. Mam znajomych, którzy organizują obozy dla muzyków (chrześcijańskie) i tam uczą kompozycji, akompaniamentu na poczekaniu do słyszanej melodii itp., ale te obozy są przygotowywane dla nastolatków. Niedługo swoich tam wyślę.
    --
  • kulju 10.06.12, 05:04
    Poszukujemy nauczyciela od kompozycji, mamy nauczyciela od pianina, ale teraz juz chyba potrzebujemy takiego profesjonalnego oddzielnie do kompozycji. Nasz nauczyciel od skrzypiec obiecal wyszukac kogos odpowiedniego, wiec pewnie nam kogos dobrego znajdzie.
    W szkole (Kanada) jest jakas muzyka, ale chyba to tylko flet, od 5 klasy moze jest jakis inny instrument, ale to chyba tak jak w polskich podstawowkach, taka muzyka na niskim poziomie. Nie ma szkol muzycznych, takich jak w Polsce. Dzieciaki maja prywatne lekcje albo Suzuki, albo metoda tradycyjna - 1, 2, 3 razy w tygodniu, zalezy od rodzicow i od tego ile chca wydac na lekcje. Sa egzaminy i mozna isc poprzez odpowiednie poziomy. Bardzo duzo dzieciakow gra, prawie wszystkie dzieci, ktore znamy na czyms graja.
    My mamy bardzo duzo muzyki, bo juz 3 chlopakow gra - najstarszy: pianino, skrzypce i gitara, 6 latek pianino i skrzypce i 4 latek pianino i wiolonczela. Ale poki chca, niech graja, dla najmlodszego czekac bedzie altowka wink))
  • skarolina 10.06.12, 10:57
    Kulju, dziś tu dopiero zajrzałam - jestem pod wrażeniem zdolności i muzykalności Adama. Masz w domu prawdziwy diament smile
    --
    Dzieciaki ze szkół muzycznych
  • mama_mak 10.06.12, 11:36
    To fakt, ze diament.
    No i nauka kompozycji napewno wiele daje, chcialabym, zeby ktos robil to z moja mala na zasadzie zabawy, bo chyba troche trudno niesplna szesciolatce tlumaczyc formy muzyczne. Moze powinnam to podpowiedziec jej nauczycielowi ? W koncu to on nas ostatnio bardzo zachecal do tego.
    Kulju, opowiedz, jak wygladaja takie lekcje z Adamem, co ?

A wiecie, czy sa jakies ksiazki nieskomplikowane o komponowaniu, ktore moglabym sobie jako rodzic przeczytac? Albo strony interntowe ?

Aha i dziekuje za komplementy, jest mi baaaaaaaardzo slodko, bo nie biore tego wyjatkowo powaznie no i przede wszystkim mam problem w ocenieniu wartosci jej wymyslow.

Najwazniejsza jest jej radocha smile
  • mama_mak 07.07.12, 18:40
    A to, juz to wkleilam w watku o koncercie, kawalek Uli skomponowany tuz przed 6mi urodzinami. Zostala poproszona o zagranie go na koncercie na warsztatach muzycznych , na ktore chodzila przez 4 dni. Dostala straszne brawa, alez bylismy dumni i wzruszeni ! smile

youtu.be/_sDhMTgAvf8
  • kulju 03.09.12, 04:34
    Nagralam ostatni utwor (A Gloomy Tune) napisany przez Adama na skrzypce i pianino. Nie mial kto mu akompaniowac crying wiec nagral wczesniej pianino na pianinie cyfrowym:
    link tutaj:
    A Gloomy Tune
  • zgagusia 07.09.12, 12:37
    Wow, niesamowity jest Twój Adam! Z przyjemnością obejrzalam inne Twoje filmiki z synkiem, jakim fajnym Simba byl smile)
    A powiedz jakie macie pianino cyfrowe? I czy zadowoleńi z niego jesteście?
    Pozdrawiam
    A.
  • kulju 03.12.12, 14:40
    Nagralam Adama z nowymi kompozycjami. Nowoscia jest jego trio na piano skrzypce i wiolonczele. Ciekawa jestem Waszych opini.
    1. Pianino - What Girls Want - chyba najbardziej mnie sie podoba ten utwor.
    www.youtube.com/watch?v=jfaWok-XQHw
    2. Pianino - The Blizzard
    www.youtube.com/watch?v=Z9ivcMtYwR8&list=UL
    3. Trio - A Busy Day at the Countryside
    www.youtube.com/watch?v=vCgWFeCoiLo&list=UL
    (prosba o opinie naszej forumowej wiolonczelistki wink))

Pozdrawiam,
    Magda
  • kulju 01.03.13, 04:35
    Adam gral swoje 2 nowe kompozycje (pianino) na lokalnym festiwalu.
    1. Haunting
    www.youtube.com/watch?v=ftyldokzhFc
    2. Owl in the light of the moonlight
    www.youtube.com/watch?v=nNtIxQ1jiEs
    Ciekawa jestem Waszych opini.
    Teraz pracuje nad koncertem na skrzypce.
    pozdr,
    Magda
  • sylwik30 01.03.13, 11:12
    Jestem pod wielkim wrażeniem. Adam jest bardzo utalentowany, ale o tym sama dobrze wiesz. Piękna muzyka.
    Mam pytanie.
    Czy Adaś od razu zapisuje to co komponuje ?
    Mój synek czasem wymyśla swoje melodie, ale nie zapisuje i szybko zapomina.
    --
    Muzyka jest wszędzie, czy ją słyszysz?
    youtu.be/pkJWGvdIQbA
  • goosiaa3 03.03.13, 14:04
    Moj Milosz tez komponuje badz odtwarza uslyszane utwory.
    Nikt go nie uczy komponowania, przynajmiej narazie ( jest po 1 semestrze w 1 klasie SM)
    Sam lubi grac, sam cwiczy i sie chwali domownikom smile
    www.youtube.com/watch?v=YZbcWUJoly4
  • wiola.1230 01.04.13, 20:07
    świetnie smilepozdrawiam i gratuluję maluszka
  • mama_mak 03.03.13, 18:36
    My mamy podobnie, musze siedziec obok i zapisywac, co mala wymysla. Gra cos ladneog ale bardzo rzadko sie zdarza, ze to pamieta i potrafi nawet drugi raz zagrac to samo. Szkoda sad

Albo wymysla cos calkiem z glowy (nie iwem, jak to funkcjonuje, po prostu dyktuje nuty i to jest ladne), dyktuje mi (w Finalu) i potem.... nie umie tego zagrac, ha, ha ! A jej nauczyciel nie wie, co powiedziec.
  • kulju 04.03.13, 15:28
    Adam czasami zapisuje, czasami nie i niektore fajne kawalki tez nam umknely.
    Najwiekszy jego problem, to to, ze nie potrafi zagrac tego co skomponowal, bo jest za skomplikowane i musi kilka dni cwiczyc, zanim to brzmi dobrze. Dzieki za mile slowa wink
    Magda
  • mama_mak 04.03.13, 15:45
    Pocieszyslas mnie ! Moja coprawda mlodsza, wiec jakos sie bardzo nie martwie wink

A powiedz, ktos Mu tlumaczyl, na czym polega komponowanie ? Mial jakies lekcjie lub cos na ten temat czytaliscie ?
  • kulju 01.04.13, 19:17
    Moj Adam skomponowal te piosenke juz jakis czas temu, ostatnio nagralismy wink
    www.youtube.com/watch?v=eMIy62bDVRA
    mama_mak pytalas sie czy ktos go uczyl, na poczatku sam zaczynal cos tworzyc, ale od 2 lat ma lekcje z teorii muzyki i od niedawna oddzielnie z kompozycji.
    Pozdr,
    Magda
  • mama_mak 02.04.13, 19:01
    Dzieki Magdo ! smile
    Od 2 lat znaczy od jakiego wieku? Moja bedzie miec 7 za 3 mce. Ciekawa jestem jak wyglada program takiego nauczania, mozesz mi napisac ? Moze jakies tytuly ? Wzak do dziecia trzeba mowic inaczej wink No i jeszcze, czy to nie psuje ich spontanicznosci ?
  • kulju 18.06.13, 06:00
    Nie wiem co Ci doradzic, bo my troche tak po omacku. Programu specjanie nie ma, ale Adam uczy sie teorii wedlug RCM:
    Basic Rudiments
    Inermediate Rudiments
    Advanced Rudiments
    Basic Harmony
    Intermediate Harmony

Counterpoint
    Advanced Harmony
    Analysis
    History 1: An Overview
    History 2: Middle Ages to Classical
    History 3: 19th Century to Present

na grubo zaznaczylam to co zdal do tej pory. Aby komponowac profesjonanie potrzebna jest teoria. Poziom tych egzaminow jest bardzo wysoki i ja dawno juz przestalam mu pomagac - niewiele teraz rozumiem, z tego co sie uczy. Porozmawiaj moze z Waszym nauczycielem co Wam doradzi. Adam zaczal teorie wczesnie, ale on 8 klase matematyki przerabial jak mial 6 lat wink wiec i z teoria nie mial problemow. Moge podac tytuly ksiazek, ale nie wiem czy bylyby odpowienie. Dla mojego drugiego 7 letniego synka, zdecydowanie za trudne.
    Tu sa ksiazki:
    www.frederickharrismusic.com/FHMCsite/capricorn?para=showPage&docId=catListProd§ion=CARESOURCESPozdr,
    magda
  • kulju 18.12.13, 17:19
    Nagralismy tylko 2, ale w tym miesiacu to chyba z 10 jest juz nowych, nie mam czasu juz nadazac wink)
    Memories of Summer:
    www.youtube.com/watch?v=7HsZiiaT5VM
    November Melondy:
    www.youtube.com/watch?v=SnR8RAWhZoQ
    Zdecydowanie wolniejsze od poprzednichsmile
    Pozdr,
    Magda
  • tinaga 18.12.13, 22:07
    Świetne kompozycje trzeba to gdzieś pokazywać. U nas dopiero początki z muzyką, bo syn gra od roku, ale ma potrzebę grania dla kogoś smile

November melody świetna smile czym nagrywasz?
    --
    agnieszkagiza.pl/
  • agatjap 18.12.13, 22:33
    Prawdziwy talent smile
  • makoc 19.12.13, 14:04
    November Melody - rewelacja! Słuchałam kilka razy, tak mi sie podobało!
  • agape1619 31.12.13, 22:20
    Bardzo wdzięczny i przyjemny utworek smile
    Razem z dziewczynkami podziwiamy Adama, oglądając jego kompozycje. Zdolny chłopiec. Myślę, że kiedyś będzie znanym kompozytorem.
    A ile czasu zajmuje synowi napisanie takiego utworu? Ciekawa też jestem, jaka jest kolejność- czy najpierw utwór, czy zapis nutowy, czy jednocześnie to powstaje?
  • iwwik 14.01.14, 15:06
    Piosenka dla Ani świetna, November Melody też śliczna. Przejrzałam sobie więcej filmów Adama na you tube, szczególnie jeszcze z początków jego grania z tego co widzę zaczynał od repertuaru suzukowego, który jest mi bliski smile Zastanawiam się skąd i kiedy taka pasja i talent do komponowania mu się ujawniły? Macie jakieś rodzinne muzyczne tradycje? I również mnie ciekawi, czy Adam zapisuje sam to, co komponuje, czy najpierw pisze, potem gra?
  • kulju 28.02.14, 14:46
    Od czasu "Dla Ani" Adam skomponowal kilka nowych kawalkow:
    End of Days
    Despair
    Modern Conflict
    Tears
    Bicycle Ride
    Electron Dance
    Waltz no. 1
    Ocean Commotion
    i 3 utwory na pianino i skrzypce (te musi dluzej cwiczyc, wiec jeszcze nie gotowe do publikacji).
    Kompozycje Adama
    Sporo sie tego nazbieralo i wydaje mi sie, ze utwory sa coraz dojrzalsze i jakosciowo lepsze wink
    Jesli ktos bedzie mial czas i ochote, to dajcie znac co myslicie,
    Pozdr,
    Magda
  • agatjap 30.05.14, 23:21
    Super ! Adam jest na prawdę świetny smile oglądałyśmy już dziś na blogu smile nam najbardziej podoba się Electron Dance !

Pozdrawiamy i gratulujemy smile
  • agatjap 30.05.14, 23:24
    Ma Adam talent, pięknie smile
  • iwwik 02.06.14, 11:46
    WOW, aż trudno uwierzyć ze skomponowało to dziecko smile Jeszcze o nim usłyszymy smile
  • mama_dorota 02.06.14, 20:26
    Imponujące ... smile
    --
    inteligentny-projekt.pl

kazdystudent.pl
  • mama_dorota 07.07.14, 13:20
    Dopiero teraz obejrzałam nagranie. Niesamowity jest ten twój syn. Nie tylko skomponował taki trudny utwór, ale jeszcze nagrał do niego własny akompaniament. Doskonale zdaję sobie sprawę jaki to jest wyczyn. Mój Piotrek był m/w w tym wieku, co teraz Adam, gdy próbował nagrać na trąbce odddzielnie 2 głosy do znacznie znacznie prostszego utworu i poddał się po kilku próbach, bardzo trudno mu było zgrać te głosy. O wiele łatwiej zagrać to samo w czasie rzeczywistym z inną osobą, a nagrywając samodzielnie i oddzielnie trzeba naprawdę bardzo się postarać, o zdolnościach nie wspominając. I wyszło świetnie smile.

To naprawdę wielka rzecz.

Czy muzyka jest największą pasją Adama? Czym się jeszcze szczególnie mocno interesuje?
    --
    inteligentny-projekt.pl

kazdystudent.pl
  • kulju 29.07.14, 07:16
    w nagraniu pomagal maz wink jakos to zlozyli. Najwieksza pasja to niezaprzeczalnie muzyka, ale Adam to tez geniusz matematyczny, no i tez rozwaza medycyne, jesli nie osiagnie sukcesu muzycznego wink Ja popieram i wolalabym chyba medycyne, ale wspieram talent muzyczny.
    Teraz jestesmy z Adamem i mlodszymi dzieciakami na etapie poezji i zaczynamy pisanie tekstow do piosenek. Jeden duzy hit i moj maz przechodzi na emeryture wink
  • mama_dorota 29.07.14, 09:25
    Czyli lada chwila zobaczymy w TV Kulju Family?
    --
    inteligentny-projekt.pl

kazdystudent.pl
  • kulju 29.07.14, 14:57
    nie Kulju family, to na pewno nie, moze Adam i Alexander wink
  • gosc120 24.07.14, 09:16
    Masz fantystycznego syna!!! Moja corka jest pianistka (w sierpniu skonczy 11 lat) i wczoraj przesluchala kilka utworow Twojego syna, niektore bardzo jej sie podobaly. Powiedziala, ze moze kiedys ktorys wybierze zeby zagrac smile
  • olga727 24.07.14, 16:00
    Gratulacje ! Ma chłopak szanse wysoko w muzyce zajść ! Utwór niesamowity,jak na tak młody wiek.W tej nowej fryzurze bardzo spoważniał. wink
  • kulju 29.07.14, 06:58
    Dzieki wielkie za pozytywne komentarze. Jesli dzieciom sie utwory podobaja to wszystkie nuty sa dostepne - bierzcie i grajcie wink
  • kulju 29.07.14, 07:03
    Adam skomponowal utwor do zagrania ze znajomymi wink
    Wildfire
    Za kilka dni przylatuje do nas studentka z Francji z saksofonem (na 3 tygodnie), wiec chyba kolejny utwor bedzie wykorzystywal saksofon. Adam jeszcze nigdy nie komponowal na ten instrument, ale podejmuje sie wyzwania wink

• kulju 20.10.14, 18:48
    Powtarzam, bo wrzucilam post w zlym miejscu.
    Ostatnio Adam mniej komponuje na pianino, bo pracuje nad roznymi kwartetami i bardziej powaznymi utworami, ktore po prostu trudniej nagrac i wrzucic na youtube. Obawiam sie troch, ze te utwory gdzies sie zagubia, bo jesli nie sa nagrane, to pojda do szuflady i o nich nikt nie bedzie pamietal.
    Macie jakies pomysly? Jeszcze jak bylo pianino i skrzypce, to mogl to razem nagrac, ale caly kwartet - na wiolonczeli troche gra, pewnie z altowka tez by sobie poradzil, ale czesc z utworow ma solistyczne watki na te instrumenty, a az tak dobrze to nie gra.
    Ostatni utwor na pianino:
    Out of the Darkness
  • tinaga 09.11.14, 18:17
    Cudne smile Adam to prawdziwy diamencik smile

Kulju mam do Ciebie prośbo pytanie. Kiedyś widziałam u Was śliczną wersję Cichej nocy , czy jest szansa na nuty do tej wersji? U nas przygotowania do kolęd pełna para. Maksowi strasznie się podobała ta wersja. Ucieszyłby się smile
    --
    agnieszkagiza.pl/
  • gosc120 10.11.14, 12:25
    Ja tez poprosze, jesli mozna smile
  • mama_dorota 12.11.14, 12:08
    Ja też smile. U nas wprawdzie kolędy to odległa przyszłość, bo póki co na orkiestrze pracowali nad Dniem Niepodległości, a na skrzypcach nad egzaminem, ale może uda się coś podrzucić na podniesienie motywacji smile.
    --
    inteligentny-projekt.pl

kazdystudent.pl
  • kulju 14.11.14, 05:53
    dajcie mi link, to poszukam, bo nie pamietam, ktory to utwor byl
  • tinaga 16.11.14, 18:10
    Mi chodziło o tą wersję cichej nocy smile

Cicha noc

Byłoby by super
    --
    agnieszkagiza.pl/
  • kulju 06.04.16, 05:22