Dodaj do ulubionych

Warsztaty Suzuki

18.07.12, 22:35
jezdze z cala trojka

wlasnie wrocilismy z Ustronia, gdzie wszyscy grali na skrzypcach

wybieramy sie do Berlina i do Chorwacji jeszcze

dzieci maja ok 3 lekcji skrzypcowych dziennie, czasem dochodzi jeszcze lekcja indywidualna, w Ustroniu byla plastyka, tance, w Berlinie w zeszlym roku swietna rytmika

czy ktos sie jeszcze gdzies wybiera warsztatowo?
Obserwuj wątek
    • znamto00 Re: Warsztaty Suzuki 18.07.12, 23:19
      oooooooooo super my tez bylismy w ustroniu i i mama z trojka to była chyba tylko jedna kiedys była blondynka?
      w berlinie organizuje warsztaty chyba yoko ktora była w ustoniu jak to wyglada za granica nigdy nie bylismy warto sie wybrac ja niestety po nie niemiecku nic wiec nawet nie byłabym w stanie cos dziecku podpowiedziec a w chorwacji kiedy i jakim jezyku odbywaja sie lekcje
      • werbena11 Re: Warsztaty Suzuki 19.07.12, 09:43
        tak, kiedys blondynka bylam smile)
        w Berlinie sa tez goscinnie inni nauczyciele, ktorzy mowia po angielsku, francusku, albo w ogole nie mowia tylko graja po prostu, a dzieciaki za nimi

w Chorwacji zajecia prowadza Jeanne Janssens z Belgii, Barbara Parham z Anglii i Suzanne Johnson z Holandii - prowadza po angielsku, to znaczy glownie cos pokazuja dzieciom, czasem mowia cos do rodzicow, zeby przetlumaczyli dzieciom.

W Chorwacji 100 euro za jedno dziecko, 50 za nastepne, to sam koszt warsztatow, wyzywienie i zakwaterowanie we wlasnym zakresie.
        W Berlinie to cala kombinacja z zakwaterowaniem i wyzywieniem. Dawny osrodek FDJ (pionierow) nad jeziorem.
      • znamto00 Re: Warsztaty Suzuki 19.07.12, 13:14
        z tego co wiem z warsztatow suzukowych moga korzystac tylko rodziny zarejestrowane ktore oplaciły skladke poza tym podczas warsztatow bazujemy na konkretnym repertuarze ktory jest taki sam dla wszystkich dzieci wiec dziecko po SM niestety sie tam nie odnajdzie

my w tym roku jeszcze planujemy zaliczyc czestochowe w pazdzierniku i finał w filchalmornii
        w pazdzierniku maja tez byc warsztaty w warszawie na zagraniczne warsztaty jakos nie mam jeszcze odwagi moze jak bym sie z kims zabrała kto wie co gdzie i jak to moze
    • myszka1976 Re: Warsztaty Suzuki 19.07.12, 13:26
      Świetna sprawa takie warsztaty. Szkoda, że dzieciaki z SM nie mogą brać udziału, bo zapewne byłoby to fajne doświadczenie.Pozdrawiam
      --
      tak gra- www.youtube.com/watch?v=MOKccKH1RWg

www.youtube.com/watch?v=sM8mXnmC5GQ
      • mama_dorota Re: Warsztaty Suzuki 19.07.12, 13:36
        Niestety, są to 2 antagonistycznie nastawione światy, a szkoda.

Z drugiej strony chyba nie do końca warsztaty są dostępne tylko dla dzieci Suzuki. Niedawno ktoś pisał o tym trochę inaczej, ale nie pamiętam gdzie.
        --
        www.inteligentny-projekt.pl/
        • znamto00 Re: Warsztaty Suzuki 19.07.12, 14:18
          mysle ze najlepiej zapytac u zrodła czyli u organizatora warsztatow takie duze zimowe odbeda w tychach w dniach 21-24 lutego( w tedy u nich sa ferie ale w innych wojewodztwach ferie wypadaja w innym czasie) wystarczy zadzwonic lub napisac do szkoły :- szkoła suzuki tychy-
        • aniucha333 Re: Warsztaty Suzuki 19.07.12, 20:26
          Niestety, są to 2 antagonistycznie nastawione światy, a szkoda.
          >

Oj tam, zaraz takie tam smile Skaldka w CRUMSie (organizacja Suzuki w PL to 50 zl na caly rok albo 25 zl jak masz nauke w II semestrze). Link ponizej.
          www.suzuki.edu.pl/crums/opaty-czonkowskie
          A poza tym mozna sie do takich warsztatow przygotowac majac nuty od CRUMS (chetnie wam przesle ksero II ksiazki). Generalnie nasz nauczyciel twierdzi (a z nim to sie nie dyskutuje bo on tak ma) ze I ksiazka to material na I klase PSM, II ksiazka to material na II klase PSM itd. Wiec jakby na to spojrzec to twoja corcia mamo-doroto jest w III ksiazce, bo jest po III klasie PSM. Ale nie zaszkodzi pocwiczyc i z tej II ksiazki jak sie jedzie na warsztaty.

Generalnie, dla Gdanszczan to najblizej do Szarloty pod Koscierzyna (ok 1h jazdy) i wcale nie trzeba nocowac na terenie osrodka bo spokojnie mozna sobie rano jechac i wieczorem wracac. A koszt warsztatow to ok. 390 PLN plus ta oplata do CRUMSu.

Generalnie, nauczyciele na warsztatach Suzuki sa wszedzie podobni - p. Barbara Parham jest co roku, p. Jenssen tez (Suzuki ja osobiscie w Japonii kiedys szkolil- autentycznie), taki pan z Danii jest co roku, p. Obijalska (czasami), i inni znani nauczyciele z PL i Europy ktorych niestety nie pamietam. ALe ogolnie mozna sie fajnych rzeczy dowiedziec i spotkac ludzi naprawde z calej Europy i PL z dziecmi.

pzdr
        • werbena11 Re: Warsztaty Suzuki 19.07.12, 21:07
          mama_dorota napisała:

> Niestety, są to 2 antagonistycznie nastawione światy, a szkoda.

nie sa to dwa antagonistyczne swiaty
          wiem, ze po wplaceniu skladki na crums mozna wziac udzial w warsztatach, sa tez tacy uczniowie, ale na wiekszosci warsztatow sa sami suzukowcy
          kurs bazuje na przerabianym materiale suzuki i bez jego znajomosci ciezko pracowac
          utwory sa stale powtarzane przez uczniow i oni je odgrywaja juz automatycznie
          slysza pierwsza nute i graja caly utwor
          na pewno taki kurs moze byc interesujacy dla dziecka i nauczyc go nowych umiejetnosci
    • iwwik Re: Warsztaty Suzuki 24.07.12, 12:38
      Zazdroszczę warsztatów - też mi się marzą dla mojej dwójki, ale niestety tyle urlopu nie ma... 2 tygodnie urlopu w wakacje to trochę za mało, żeby zaliczyć i wyjazd wakacyjny i warsztaty sad czekam na weekendowe - nasza nauczycielka przed wakacjami też wspomniała o warsztatach w częstochowie - to blisko naszych teściów, więc i logistycznie łatwiej. Wiadomo juz dokładnie jaki to będzie termin?
      • mama_dorota Re: Warsztaty Suzuki 24.07.12, 15:56
        > tygodnie urlopu w wakacje to trochę za mało, żeby zaliczyć i
        > wyjazd wakacyjny i warsztaty sad

Czuję ten sam ból, ale myślę, że zimowe mogą być dobrym pomysłem.
        --
        www.inteligentny-projekt.pl/
        • iwwik Re: Warsztaty Suzuki 25.07.12, 09:39
          My w zimie jeszcze mamy narty i mąż za nic sie nie zgodzi na zamianę ruchu na świeżym powietrzu na granie na skrzypcach wink nam pozostają więc weekendowe, do tej pory jeszcze nie byliśmy, ale patrząc, jak dzieci reagują na zajęcia grupowe myślę że takie warsztaty będą ciekawym doświadczeniem dla nas. Czekam sięc na wieści kiedy będą w Częstochowie, bo to pewnie najbliższe?
          • znamto00 Re: Warsztaty Suzuki 06.08.12, 23:47
            werbena jak tam po warsztatach w berlinie? jestem ciekawa czy dzieciom sie tam podobało czy to wasze pierwsze zagraniczne warsztaty? my juz czekamy na nastepne spotkanie w pazdzierniku w czestochowie
            • werbena11 Re: Warsztaty Suzuki 07.08.12, 20:24
              w Berlinie bylismy drugi raz, bylo lepiej niz w zeszlym roku, bo mieszkalismy blizej, wszystko bylo w zasiegu paru minut (a caly osrodek jest bardzo rozlegly, moze pomiescic do 1000 osob!) - z trojka dzieci to bardzo wazne
              wszyscy troje grali, fajne zajecia, indywidualne lekcje, rytmika, bebny, folk

jedziemy drugi raz do Chorwacji w tym roku

Bylismy jeszcze 2 razy w Szwajcarii, na Litwie, w Belgii.
              I oczywiscie w Szarlocie, w Tychach i Ustroniu.

Mialam ten watek na mysli i analizowalam warsztaty pod wzgledem przydatnosci dla dziecka niesuzukowego - i pomyslalam sobie, ze jednak te warsztaty Suzuki sa nie za bardzo dla dzieci z nauczania klasycznego - nacisk na zupelnie inne elementy, inna technika gry (mogloby sie zdarzyc, ze dziecko po takich warsztatach zostaloby zrugane przez prowadzacego nauczyciela za obnizony lokiec prawej reki), automatyzacja wielu elementow, rozwijanie sluchu i cos co Suzuki nazwal tonalizacja - dziecko "klasyczne" mogloby sie niepewnie poczuc gdyby nie dalo rady w tym, co jest chlebem powszednim dla dzieci Suzuki
              (ale to moje takie laickie przemyslenia)
    • myszka1976 Re: Warsztaty Suzuki 25.07.12, 11:40
      Werbena11- daj koniecznie znać jak będą jakieś kolejne warsztaty weekendowe albo w zimie-też chętnie bym pojechała z dzieckiem

--
      tak gra- www.youtube.com/watch?v=MOKccKH1RWg

www.youtube.com/watch?v=sM8mXnmC5GQ
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka