Dodaj do ulubionych

Pytanie o podręczniki

01.08.12, 13:09
Dziewczyny - ja już pisałam kilka razy, że naukę prowadziłam dzieciom w domu....teraz zaczynamy w popołudniowej SM. Napiszcie mi proszę jak wygląda sprawa podręczników? Z czym powinnam się liczyć bo zebranie mamy dopiero na początku września. Dzieci podręczniki wypożyczają ze szkolnej biblioteki czy mają zakupić? Ile to jest średnio książek? Co z akompaniamentem w domu - dostają/kupują płyty czy należy im grać (nie każdy rodzic przecież potrafi i posiada instrument)? Ogólnie jakie są koszta w przybliżeniu rozpoczęcia nauki - zakładając, ze nie pytam o wpłaty na radę rodziców?
Edytor zaawansowany
  • mama_dorota 01.08.12, 16:48
    Małgosia miała w 1. klasie 2 podręczniki: ćwiczenia do rytmiki i solfeż do kształcenia słuchu. Koszt około 70 zł łącznie. Poza tym do samego instrumentu potrzebne były książki, które były dostępne w bibliotece, zazwyczaj jest ich kilka w ciągu roku. Niektórzy nauczyciele z kolei wszystko dzieciom kserują do instrumentu - tak jest u naszej nowej pani.
    --
    www.inteligentny-projekt.pl/
  • jarkotowa1 02.08.12, 09:41
    U nas były 2 podręczniki do teorii (solfeż i dyktanda) - 70-80zł
    Poza tym podręcznik do instrumentu (50zł) a nauczyciel miał książkę z akompaniamentami.
    Sami kupujemy akompaniamenty na CD bo nikt z nas nie gra na pianinie.
  • kocianna 02.08.12, 10:05
    My nie w Polsce, ale u nas jest podobnie.
    Do solfeżu podręcznik i ćwiczenia. Do instrumentu podręcznik ściągnięty z sieci (nie do kupienia, nie wznawiany), pani mówiła, że jeśli nie uda się go dostać, to będzie przepisywać nuty do zeszytu.
    W domu gra bez akompaniamentu, czasami, jeśli juz dobrze opanuje utwór i jest on dość popularny, udaje nam się naleźć na youtube nagranie audycji albo egznaminu i gra jednocześnie z wykonawcą z filmiku.
    --
    On nie jest winny, on jest inny

Z dzieckiem w Moskwie
  • tijgertje 02.08.12, 11:26
    Kocianna, twoja mala gra na flecie prostym, prawda? mam jakies nutki, a w Wiatrakowie mozna calkiem sporo dostac, bo flet prosty jest tu popularnym instrumentem i jak sama na studiach gralam, to wszyscy mowili, ze na zakupy fletow i repertuaru tylko do wiatrakowawink Dla dzieciakow sa fajne podreczniki z plytami CD na roznych poziomach. przejrzyj ksiegarnie Broekmansa, na pewno znajdziesz pare fajnych rzeczy. Daj mi znac, jaka skale i dzwieki obnizone-podwyzszone gra towja cora, to postaram sie cos poszukac w najblizszym czasie. Tyle tylko, ze ze skanerem sie poklocilam (albo on ze mna) i wolalabym wyslac ksera poczta. Jak chcesz cos kupic, to naprawde poszperaj tutaj:
    www.broekmans.com
    --
    autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
  • kocianna 02.08.12, 15:06
    Dzięki wielkie smile Tutaj też mnóstwo wydają różnych rzeczy dla małych i większych adeptów, ale poszukam. Ona nie lubi robić (w tym grać) rzeczy, których "nie kazano" w szkole.
    Poczekam do września, zobaczę, co pani powie.
    Młoda gra dwie oktawy, półtony na razie prawie wszystkie z dolnej oktawy i do fis w górnej, nabyliśmy niedawno yamahę 311, więc dźwięk już tak nie razi ucha, ja się uczę razem z nią i się wkurzam, bo jej lepiej wychodzi big_grin
    --
    On nie jest winny, on jest inny

Z dzieckiem w Moskwie
  • mama_dorota 02.08.12, 20:55
    Mój mąż kiedyś planował grać na trąbce równo z Piotrkiem, ale Piotrek ćwiczył, a on nie. Któregoś razu, jak Piotrek już był dość biegły w podstawowej oktawie mąż wziął trąbkę i wydobył ten dźwięk ranionego zwierza wink, na co Piotrek do mnie półgłosem: "Mamo, a ja to się wstydzę, bo pewnie sąsiedzi myślą, że to ja teraz ćwiczę". Córka ćwiczy, bardziej lub mniej chętnie i regularnie, ale jednak już prawie od roku i są efekty. Tylko tyle, ale oczywiście jej sukces to w ogromnym stopniu twoja zasługa.
    --
  • mama_dorota 02.08.12, 20:56
    Miałam na myśli twoją córkę, kocianna, oczywiście.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka