Dodaj do ulubionych

Prośba o interpretację wyniku

03.11.12, 20:39
Witam
Może ktoś mógłby pomóc i zinterpretować wynik z RM kręgosłupa szyjnego? Brzmi on:
"Obraz zmian zwyrodnieniowych odcinka C kręgosłupa z niewielką protuzją jąder miażdżystych tarcz międzykręgowych poziomów C4/C5, C5/C6 i obrazem konfliktu ułożeniowego wypuklonych tarcz międzykręgoych z korzeniami nerwów rdzeniowych w otworach miedzykręgowych. Cechy ucisku powierzchni brzusznej rdzenia kręgowego, podejrzenie początkowych zmian demielinizacyjnych."
Z góry dziękuję :-)
--
<"Byłam idealną mamą... dopóki nie urodziłam dzieci"!>
Edytor zaawansowany
  • wojtek750 07.11.12, 20:28
    Witam serdecznie!
    Interpretacja wyniku oznacza, iż zmiany odbiegające od normy /zwyrodnieniowe/ dotyczą niewielkiego uwypuklenia jąder miażdżystych tarcz międzykręgowych między 4 i 5 kręgiem szyjnym oraz 5 i 6-tym. Wygląda to tak: już w wieku dorastania masa tarcz międzykręgowych, spełniająca rolę amortyzatora wstrząsów kręgosłupa traci powoli wilgotnośc a tym samym elastycznośc.Krawędż krążka uwypukla się, szczególnie przy gwałtownym ruchu, przy wypadku itp.To uwypuklenie może powodowac podrażnienia korzeni nerwowych -/"konflikt ułożeniowy"/ -

Ponieważ ucisk idzie w "stronę brzuszną" rdzenia kręgowego, czyli stronę przednią , wnioskuje, że doszło kiedyś do przegięcia kręgosłupa szyjnego i zwiększenia lordozy szyjnej.
    " Poczatkowe zmiany demielinizacyjne " z tego opisu nie wydają mi się zbyt dobrze zdiagnozowane; radziłbym szczegółowe badanie w tym kierunku.

Demielinizacja - oznaczała by przyszły lub terażniejszy związek z SM, a to raczej nie wchodzi w rachubę

Proszę podac ew. nowe dane dot. dolegliwości związanych z kręgosłupem szyjnym..
  • patrykm82 07.06.13, 15:24
    Na bóle kręgosłupa najlepszy jest dobry materac. Polecam sprawdzony przeze mnie materac Natura typu bonell polskiej myśli i konstrukcji. Bardzo ważnym elementem naszego materaca jest jego górna część, uniwersalna na lato i zimę, z którą ludzkie ciało ma kontakt w czasie snu i odpoczynku.
    Wykonana jest ona z materiałów w 100% naturalnych tj.:
    bawełny
    łuski gryki
    naturalnej skóry
    Dzięki nim materac "NATURA" posiada wiele walorów leczniczo-zdrowotnych, a pozytywne opinie o naszym materacu stawiają go w grupie o najwyższej jakości klasy sprzętu. WWW.eko-med.otwarte24.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka