Dodaj do ulubionych

Bóle opasujące, kręgozmyk.

20.05.14, 09:18
Czy tylko po ustabilizowaniu kręgosłupa ustaną bóle tak żeby można było w miarę swobodnie chodzić, obecnie 50/100m. i muszę usiąść i odpocząć ból nie daje iść, szczególnie lewa strona, żadne leki przeciwbólowe nie działają. Ortopeda do neurologa, ten wysłał do neurochirurga. Neurochirurg na podstawie RTG powiedział że tak. Ale ja zrobiłem T.K. i w opisie widzę że jest tam więcej \\\"kwiatków\\\" i boję się, czy tylko stabilizacja pomoże. Jestem już leciwy i słyszałem że po takiej operacji, może dopiero zacząć boleć, więc może nie warto ryzykować, tylko dokończyć żywota na siedząco. Może ktoś już miał taki przypadek, i coś mu pomogło. W/g mnie dziwne jest to że kręgozmyk I/II st. mam zdiagnozowany w 2005 r i cały czas jest taki sam nie powiększa się, a ból lewa strona jest coraz większy, ale tyko przy chodzeniu i staniu, gdy siedzę albo leżę nie boli. Tak samo przy badaniu manualnym kręgosłupa u ortopedy nic nie bolało. Opis T.K.

Znacznie spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. Ześlizg przedni I/II stopnia na poziomie L5/S1.
z obustronną spondylolizą L5. duże osteofity na krawędziach trzonów kręgów, umiarkowane zmiany
zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach międzykręgowych. Zwapnienia/skostnienia w więzadle nadkolcowym
na poziomie kręgów lędźwiowych. obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L2/L3 i L5/S1 (z
obecnością \\\"vaccuum phenomenon\\\"winking smiley. Sklerotyzacja w przyległych trzonach kręgów na poziomie L5/S1
oraz w przednio-dolnej części trzonów L1 i L2.
L1/L2: Dokanałowa centralna protruzja krążka międzykręgowego, z impresją na worek oponowy. Krążek
uwypuklony jest do lewego otworu międzykręgowego, ze zwężeniem jego światła.
L2/L3: Uogólnione uwypuklenie krążka międzykręgowego, z impresją na worek oponowy. Zwężenie prawego
otworu mie
międzykręgowego, głownie osteogenne.
L3/L4: Nieznaczne dokanałowe uwypuklenie krążka międzykręgowego, z impresją na worek oponowy.
L4/L5: Dokanałowa centralna, częściowo zwapniała, przepuklina krążka międzykręgowego oraz pogrubiałe
skostniałe więzadła żółte powodują ucisk na worek oponowy i oba korzenie nerwowe L5. Umiarkowana
stenoza kanału kręgowego.
L5/S1: Uogólnione uwypuklenie krążka międzykręgowego, z niewielką impresją na worek oponowy.
Osteo- i dyskogenna stenoza otworów międzykręgowych, z uciskiem na korzenie L5.

Wysokości trzonów kręgów zachowane.
Edytor zaawansowany
 • 3kasiab 21.05.14, 12:16
  polecam Studio medycyny holistycznej w lublinie. znaja sie- pomogli wielu. miałam silne bole krzyzowe. Ustąpiły. wiem ze gabinety sa tez w innych miastach- szczegóły na ich stronie internetowej
 • serty44 19.06.14, 13:03
  Witam byłem tam, początek miło przyjemnie wszystko Ok. Pan Roman (wizyta 130zł. + 40 zł. masaż pani ????) po obejrzeniu RTG i poinformowaniu go że lekarze "obrabowali mnie" i na dłuższe leczenie, już mnie nie stać, obiecał, że on załatwi to na trzech wizytach + między wizytami u niego masaże u pani ???? zgodziłem się. Na drugiej wizycie oświadczył, że kręgozmyku już nie ma a bóle pochodzą od stawu biodrowego, i trzeba smarować maścią, nagrzewać i przyjeżdżać na masaże (choć ból nie ustępował) i jeszcze raz do niego. Po tej wizycie poszedłem do lek. rodz. poprosiłem o skierowanie na RTG i wyszło szydło z worka kręgozmyk I st. jak był tak jest, a ból coraz większy, rano przejdę 50 m i cały dzień cierpię albo siedzę. Jadę teraz do niego ciekawe co powie, nie liczyłem na cud ale sam powiedział że go zrobił, mówiąc że kręgozmyku już nie ma. Ja się zawiodłem ale ciekawy jestem opinii innych pacjentów p. Romana może się odezwą, będę wdzięczny, bo na jego stronie są same pochwały, ale on ma wpływ na stronę, i puszcza co uważa.
 • serty44 01.07.14, 10:49
  Jako odpowiedź, wklejam wpis z innego wątku. Tak masaż rzeczywiście profesjonalny 40zł. Natomiast pan kręgarz 140zł nie wiem miałem pecha czy szczęście po drugim razie powiedział że kręgozmyku już nie mam bo nastawił, a bolą mnie zwyrodnienia biodra, trzeba przyjść do niego jeszcze raz 140zł i dalej na masaże i smarować maścią. W cuda nie wierzę, bo nic podczas nastawiania nie czułem, choć mi wmawiał, że czuję. Zrobiłem RTG kręgosłupa? kręgozmyk jak był od tylu lat tak jest, biodro nie jest w takim stanie żeby tak bolało, TK (oglądane przez tego pana) wykazuje uciski na korzenie i inne "kwiatki" powodujące stan zapalny, który powoduje że bóle nie zmniejszyły się ale zwiększyły teraz mogę przejść nie 50/100m. ale 20m i muszę usiąść, albo iść na czterech. Piszę o mojej przygodzie z tym panem, być może jestem pechowcem, wybór należy do kazdego. Zaznaczam masaż tej Pani naprawdę profesjonalny.
 • www.rehabilitacjawarszawa.org 13.11.14, 23:43
  Piszę jako fizjoterapeuta: kręgozmyku nie da się nastawić ręcznie. Można odczuć poprawę po manipulacji. Można słyszeć trzask, bądź nie słyszeć. Można wierzyć, że się jest nastawionym. Lub nie wierzyć. To nie ma znaczenia.
  Zapytajcie wykształconego specjalistę medycyny manualnej, lekarza, magistra fizjoterapii, kogo chcecie - nie da się nastawić kręgozmyku! Manipulacje polegają na uruchomieniu połączeń, które są usztywnione, niektóre badania wskazują na możliwość zmniejszenia wypukliny dysku (choć dokładny mechanizm wzbudza kontrowersje badaczy, lekarzy i terapeutów).
  Macie bóle pleców i kręgozmyk - oto co należy zrobić:
  1. Upewnić się, czy boli przez kręgozmyk właśnie, czy inne "kwiatki" których pełno w kręgosłupie, zwłaszcza starszej osoby.
  2. Jeśli ból jest ostry, są objawy porażenne - ustabilizować chirurgicznie. Jeśli przewlekły (nawet nasilony), ustabilizować gorsetem mięśniowym, czasem dodatkowo gorsetem zewnętrznym. Jeśli miesiąc INTENSYWNEJ rehabilitacji nie pomaga (codzienne ćwiczenia, dobrane profesjonalnie, a nie machanie na bloczkach w NFZcie), ponownie rozważyć operację.
  Przy problemie tak nasilonym i z tyloma dodatkowymi zwyrodnieniami co opisane przez serty44, szukałbym najlepszych klinik łączących rehabilitantów i chirurgów od kręgosłupa, np. fizjoklinika.com.
  Sam prowadzę tylko rehabilitację zachowawczą, nie mam niestety bezpośredniego kontaktu z chirurgami, a w takich przypadkach wspólna konsultacja zespołu jest jednak najlepszym wyjściem.
 • serty44 28.08.15, 15:40
  Nie pomogły żadne masaże, rehabilitacje (być może gdybym był kasiasty i prywatnie, w dobrej klinice to może i tak) Dwa lata czekania jutro jadę do Lublina na operacje (wcześnie byłem w Sandomierzu,( na szybko trzy dni i do domu) ale coś serducho zaczęło fikać i anestezjolog miał wątpliwości. Gdyby to była operacja planowana to, zostawiłby w szpitalu i skonsultował z kardiologiem, a tak nie było czasu.
 • serty44 14.12.15, 20:44
  No i jestem po stabilizacji kregozmyku juz trzy mce. Jedyna poprawa, to to, że mogę bez bólu leżeć i obrócić sięnie z boku na bok, no i rano jak stanę ból jest dużo mniejszy, nie potrzebuję długiego "rozruchu" i tyle plusów. Natomiast doszło drętwienie nóg podczas dluzszego chodzenia, miesiąc po operacji bylo to ok.2km. a obecnie tylko kilkaset metrów i zaczyna się mrowienie stóp. Najgorsze jest to że te mrowienia przechodzą w ból okolicy ledźwiowej promieniujacy do nog jak przed operacją, ustepepuje po położeniu się na jakieś 10 min. i znowu mogę troche pochodzić. Natomiast nie ma mowy o dłuższym siedzeniu czy staniu, nawet są dni, że podczas posilku muszę przerwać i się położyć. Moim zdaniem u mnie głowną przyczyną silnych boli nie był kregozmyk (I stopień) ale te inne zmiany wypukliny, uciski itp. które pozostały. Kontaktowalem sie z "operatorem" to mi powiedział że trzeba zrobić rezonans? - chociaż na karcie informacyjnej jest RM z przed operacji i są tam wszystki wady wyszczególnione, a zrobił tylko kregozmyk. Co jest grane??? Na nowy RM trzeba czekać pół roku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka