Dodaj do ulubionych

goraczka a bol kregoslupa?

11.03.15, 09:13
Od kilku dni bardzo boli mnie kregoslup. Skonczyl mi sie voltaren, bo tylko te tabletki mi pomagaja. Bol jest na odcinku ledzwiowym i powyzej troche. Wczoraj dostalam goraczki 38.1. Niby nie ma tragedii, ale nie jestem chora, nie zatrulam sie. Goraczka z nikad praktycznie, wiec chyba od bolu kregoslupa.
Dodam, ze mam przepukline odcinka szyjnego i postepujaca odc. ledzwiowego. Dzisiaj tez gorzej mi sie chodzi, jakby okrakiem i na sztywno, poza tym sie wyprostowac nie moge do konca. Doradzcie co tu zrobic.
Na te przepukliny mam zalecone jedynie cwiczenia, ale 2 malych dzieci w domu, zero czasu i nie cwicze.
Edytor zaawansowany
  • malapatrycja 17.03.15, 12:23
    Witaj, kto Ci zlecił ćwiczenia? Są indywidualnie dobrane do Ciebie czy to szablon dla wszystkich pacjentów?
    W takim stanie i sytuacji najprostsze będzie pójście do dobrego fizjoterapeuty.
    Sama nic nie zrobisz. Możesz jedynie spróbować pozycji ułożeniowej na podłodze z nogami zgiętymi w biodrach i kolanach do 90stopni lezącymi na krześle. Mięśnie powinny się zrelaksować. Jeżeli nie zadbasz o przepukliny to każda będzie postępująca. Czy znasz pozycje odpowiednie dla Ciebie, takie które będą działały przeciwbólowo? Jak znajdziesz dobrego fizjoterapeutę to zapewne Cię tego wszystkiego nauczy :)
    Pozdrawiam i trzymam kciuki.
  • cornflakess 20.03.15, 22:27
    Nie, cwiczenia nie sa dobrane, dostalam je od lekarza ortopedy, szablon po prostu. nie cwiczylam, bo nie mam kiedy naprawde. Jak postoje w kuchni to marze, aby usiasc, a nie cwiczyc. Poza tym od tych cwiczen szyjnych kreci mi sie w glowie.
    Bylam u innego ortopedy, rozmowa w stylu ''po cholere tu przyszlas, jak na korytarzu tlumy starszych ludzi i polamancow, a ja zdrowa 33latka zajmuje kolejke''. Po RTG wyslal mnie na rezonans, ale termin za miesiac. Stwierdzil, ze nie wyglada to dobrze, po rezonansie zdecyduje co dalej, moze ze wzgledu na wiek uda mi sie uniknac operacji. Niestety nie mieszkamy w PL, a tu opieka zdrowotna pozostawia wiele do zyczenia. Na razie ratuje sie voltarenem w tabletkach.
  • malapatrycja 05.04.15, 01:27
    Faktycznie masz nieciekawą sytuację. Gdybyś napisała w jakim kraju mieszkasz to byłabym chociaż w stanie ocenić jaki tam jest poziom fizjoterapii i czy warto się wybrać.
    Ze względu na sytuację w naszym kraju Polscy fizjoterapeuci są cenieni w całej Europie i prawie wszędzie można znaleźć kogoś dobrego. A to jedyne wyjście w Twojej sytuacji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka