Dodaj do ulubionych

Kręgosłup l5 s1

27.07.19, 13:57
Proszę o pomoc z poniższym opisem
Dwa lata wstecz chciałem przesunąć klatkę jednocześnie ja podnosząc i poczułem ostry ból w plecach dodam że był bardzo mocny, po miesiącu zrobiłem mr odcinka lędźwiowego którego opis jest poniżej. Tydzień temu lekarz stwierdził (angielski dodam) że te bóle i problemy z kręgosłupem jakie teraz mam są spowodowane zwyrodnienie nie urazem.
MR odcinka lçdiwiowego kręgoslupa Badanie wykonano w sekwencjach TSE, STIR.w obrazach T1i T2 zaleznych ,w plaszczyznach strzalkowych i Osiowych Splycona fizjologiczna krzywizna kręgosłupa Içdżwiowego. Kanal kręgowy prawidlowego ksztaltu i szerokości. Rezerwa plynowa podpajeczynówkowa zachowana. Stozek rdzenia bez zmian. Trzony kregowe prawidlowej wysokości, bez zmian ogniskowych LS-SI kręgozmyk tylny ok 4mm, przewężone przestrzenie otworów m-k obustronnie z uciskiem na korzenie nerwowe. Krażck m-k obn żony, tylna wypuklina tego krąžka przylega do worka oponowegoi do korzeni nerwowych w zachyłkach bocznych. Zmiany zwyrodnicniowe blaszek granicznych typ MODIC
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka