Dodaj do ulubionych

rak kręgosłupa, zwykły ból? Co mam zrobić Proszę..

06.10.08, 22:16
Witam wszystkich seredecznie.
Jest to długi opis ale myślę że wszystko jest ważne. pozdrawiam Was koledzy i koleżanki

Mam nie mały orzech do zgryzienia. Może ktoś mądry mi coś podpowie co robiać. Bo ja i moja rodzina jest w wielkiej kropce.
Opowiem odpoczątku i się przedstawię. (jeżeli kogoś nie interesuje cały mój opis proszę przejść odrazu na koniec i odczytać MR, ale zależy mi na takich osobach które to przeczytają od początku do końca.) Dziękuję.

Maciek - 29lat Szczecin
Praca zawodowa - właśnie zawieszam firmę (sprowadzanie mebli z zagranicy - dźwiganie)dźwiganie)

Od jakiegoś czasu narzekam na bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym i lędźwiowym. Udałem się do lekarza rodzinnego. Opowiedziałem mu o tym więc jak to rodziny tabletki,ćwiczenia itd. Parę wizyt ominę poprostu zbywał mnie.

Przyszedłem jeszcze raz a dokłuczał mi ból, drapanie,pieczenia,swędzenia w odbycie. Najczęściej podczas oddawania stolca. Lekarz rodzinny powiedział że to bóle od kręgosłupa- "zrób Pan zdjęcie odcinka lędźwiowego" . Dał mi skierowanie. Zrobiłem. To był luty 2008r.
RTG
Wynik: Łagodne skrzywienie w prawo kręgosłupa lędźwiowego.
zwężenie szpary m-k L4/L5/S1
Przetrwale niezrośnięte jądro kostnienia przy przedni górnej krawędzi trzonu VL2

Później poszedłem prywatnie do ortopedy-treumatologa
Przejżał te zdjecia i powiedział że miałem złamany kręgosłup i czy miałem jakiś uraz. Prosił abym sobie przypomniał czy nie miałem jakiegoś wypadku etc,etc,etc.
Pomyślałem i opowiedział że jako mały chłopiec około 13 lat, miałem dachowanie samochodem marki "Żuk" jako pasażer. Stwierdził że to musiało być wtedy. I że mogłem o tym nie wiedzieć.
Uwieżyłem mu.
Zaczął pytać o i inne dolegliwości. Opowiedziałem mu o moich dolegliwościach typu: wzrok- czasami widzę dobrze czasami bardzo źle, nerwy, przemęczenie etc,etc,etc. Zapomniałem mu powiedzieć jeszcze o problemach urologicznych: pieczenie cewki moczowej, mrowienie i ból jąder i że leczę się u urologa bez żadnych efektów(urolog stwierdził zapalenie prostaty i brałem początkowo UROSEPT potem TANSUMLEK) po skończeniu leków bóle i mrowienia powróciły.

Między czasie miałem wizyty u Gastrologa i badanie endoskopijne( początkowo nadżerki na żołądku , przepuchlina przewodu przełykowego itc. Po drugim badaniu i rzuceniu palenia nadrzerki się zagoiły) Gastrolog był najpierw czyli 2007 rok pierwsze badani,2008 drugie.

Proktolog- czyli ktoś od odbytu, problemy mi doskwierały, czasmi na papierze widziałem ślady krwi, więc czekać nie można. Udałem się prywatnie do niego. Powiedział po zbadaniu że mam pękniętą delikatnie tkankę. Przepisał jakies czopki, które były robione w aptece, brałem je przez 2 tyg.co dzień. Moim zdaniem miały za zadanie chronić ściankę izolować ją od stolca. poprostu był "poślizg" i nie było podrażnienia ścianki odbytytu.

Wakacje 2008r: Z żoną i córką po 7 latach pierwsze wakacje. Co się okazało!!! Byłem pewien że dźwigam meble i jak pojadę na urlop to i kręgosłu i inne sprawy się zregenerują i odpoczne fizycznie i psychicznie.
Niestety dziwne zjawisko po dwóch nocach ból w części środkowej kręgosłupa, ból budził mnie, nie mogłem leżeć na boku, brzuchu, plecach, nie mogłem się ruszyć, mocniej napiąć mięśni kaszlnąć itd. Strasznie bolało zazwyczaj zaczynało się o 4 lub 5 rano. Następne noce takie same. 14 dni przerąbanych. Rano wstawałe robiłem ćwiczenia na siłę starałem się to rzozruszać. kładąc się na podłodze w pozycji na plecach nie mogłem dotknąć plecami podłogi bo bardzo mnie to bolało. Co prawda miałem kiedyś taki ból, ale jak zaczełem pracować to mogłem spać, więć stwierdziłem :-) że poprostu muszę pracować.

lekarz rodzinny 09-2008r
Po wcześniejszej wizycie u prywatnego ortopedy, który powiedział mi że nic mi nie może pomóc bez KT|(tomografi komputerowej) bo ze zdjęć RTG nic wywnioskowac się nie da. Więć prosił mnie abym zrobił tomgrafię komputerową piersioego i lędźwiowego, a później szyjnego bo jego zdaniem po wstępnych oględzinach mam duże problemy. Poszedłem do rodzinnego który mi dał PAŃSTWOWE SKIEROWANIE DO ORTOPEDY. - po tym jak mu opwiedziałem że wakacje miałem do d....

ORTOPEDA 09-2008r. "Kto widział te zdjęcia !!!" "Czy ktoś widział te zdjęcia?!!!
Ja mu na to " tak radiolog i lekarz rodzinny". " przecież Pan ma złamany kręgosłup" Ja wiedziałem od tego prywatnego ortopedy, ale myślałem że ta sprawa jest juz zamknięta. Ortopeda do mnie " gdzie Pan upadł?, albo skąd Pan skoczył?" Ja mu na to " znikąd nie spadłem ani nie zeskoczyłem nic mi się nie stało.
Lekarz - " niech Pan powie, bo jeżeli Pan nie spadł a ni nie zeskoczył to ma Pan raka "
Szok - cisza i wielkie w głowie przemyślania. Facet mnie zaszczelił tym tekstem." O co mu chodzi jaki rak? ja jestem młody mam kochaną córkę 3,5 roku oraz żonę . To pewnie mnie to nie dotyczy.
Następne 2 tygodnie były dla mnie najgorsze w moim życiu- te myśli itd

Ortopeda wysłał mnie na badanie :rezonans magnetyczny
ropoznanie: brzeżne złamanie kręgosłupa
co ma wyjaśnić : ? UL2
Dane kliniczne : ew przeżuty neo

Wiem że się rozpisuję, więc odrazu napiszę wynik:
MR
Badanie MR kręgosłupa L/S
Wynik:
Badanie MR kręgosłupa L/S z opcją Mielno-MR wykazuje fragmentację przednio-górnej części trzonu kręgowego L2. Granice fragmentu kostnego gładkie- cechy tzw.limbus vertebre, na tle najpraedopodobniej śródgąbczastej przepukliny krązka L1/L2. Przednie odcinki płytek granicznych trzonów przyległych do tego krążka wykazują nierówne granice, z odczynem podwyższonego sygnału.
Płaska centralna protruzja krążka L1/L2, L4/L5 i L5/S1
Wymiary kanału kręgowego w granicach normy.

Byłem dziś u tego ortopedy. Opowiedziałem muże jeszcze mam rozpoznaną guzowatość piszczeli prawej i że ostatni bardzo narzekam na jazdzdę na rowerze. Bardzo bolą mnie kości na których siedzę, a raczej nie siedze bo przestałem siedzieć tylko stałem , Nawet położony polar na siadełko nic nie pomagał. A jeżdżę cały czas na tym samym rowerze i siodełku.

Proszę o jakąś sensowną radę gdzie i po co mam się udać aby coś się dowiedzieć o tych wynikach , a także jeśli ktoś wie co znaczy opis MR - Prosze o opis dla człowieka któy nie ma nic wspólnego z medycyną , czyli tak po chłopsku. Co mi jest .
Będę bardz, ale to bardzo wdzięczny. nie mam pojęcia co mi jest.
Lekarz kazał mi iść na ćwiczenia.
Pozdrawiam i czekam z utęsknieniem o pomoc
Dziękję
Edytor zaawansowany
  • bebe15 13.10.08, 19:14
    Witam, nie jestem lekarzem , ale z wydaje mi sie, że z wyniku RM nie można się
    dopatrzeć nowotworu. Jeśli ma Pan wątpliwości to proszę iść do innego ortopedy
    nawet prywatnie.Niepokój jaki Pan odczuwa nie wpływa korzystnie na zdrowie i
    może wzmagać dolegliwości Spokój ma swoją cenę. Pozdrawiam i życzę udanej
    rehabilitacji.
  • mxcmxc 16.11.08, 23:05
    Dzieki za miłe słowa. Za dwa dni idę na scyntografię kości. Zobaczymy co bedzie. Byłem ostatnio na takiej wizycie w szpitalu z około 8 lekarzami ortopedii. Stwierdzili "Jałowa martwica trzonu L2" Ale to tylko ich rozpoznanie bo musieli coś napisac aby wysłać na scyntografię.
    Pozdrawiam
  • mxcmxc 21.11.08, 21:03
    No mam wynik . mam nadzieję że może komuś te moje opowieści przybliżą pewną wiedze którą powoli siłą rzeczy nabieram. Oczywiście lekarzem nigdy nie byłem i nie będe. A z wyniku mało co rozumiem

Scyntografia Kości

Badanie wykonano po dożylnej inekcji 810MBq MDP znakowanego radioznacznika oraz akwizycja SPECT/CTAC.
    Na scyntogramie planetarnym uwidoczniono ognisko o wzożonej akktywności w rzucie w rzucie Th2.
    Poza tym nie wykazano innych ognisk patologicznego wychwytu. na przekrojach tomograficznych obserwuje się wzożone gromadzenie znacznika zlokalizowane w rzucie trzonu L2.
    Wnioski: Ognisko o wzożonej aktywności metabolicznej w trzonie L@ do dalszego wyjaśnienia.

Lekarz opisujący : xxxxxxx xxxxxxxxxxxx

Koniec.
    I co wy na to?

Moje domyślenia to takie że powinienem zostać skierowany na tomografię lub rezonans w związku z wyjaśnieniem Th2 - co tam się dzieje? (Th2 to krag piersiowy ,drugi od dału, zaraz po lędźwiowych.Do tego czasu nie maiałem żadnej inforamcji o jakich kolwiek zmainach w tych okolicach. Zresztą Th2 i l2 SĄ TAK BLISKO ŻE JEŻELI MNIE BOLI KTÓRYŚ Z NICH TO CIĘŻKO OKREŚLIĆ DOKŁADNIE KTÓRY.)
    Bo jeżeli chodzi o L2 , to nie mam pojecia co za następne badanie powinno być wykonane.
    Pozdrawiam.

• boszka182 10.01.09, 22:40
    chcialam ci powiedziec ze chodzilam ze zdieciamiRtg po roznych
    lekarzach przypatkowo obejrzal te zdiecia zwykly chirurg i on mi
    doradzil zebym zrobila rezonans ale wiadomo jakie sa kolejki na te
    badania,wiec kazalam sobie zrobic caly kregoslup oczywiscie od reki
    prywatnie .Wyniki byly szokujace ten lekarz spytal sie czy mialam
    wypadek samochodowy ,nic takiego sobie nie przypominam,on poradzil
    mi udac sie do dobrego neorochirurga,jestem jurz po dwoch operacjach
    jest duzo lepiej druga byla miesiac temu .Tak ze radze ci jak
    najszybciej udac sie z tymi wynikami do dobrego neurochirurga zeby
    nie bylo zapozno ,moze to trzeba natychmiast operowac.Zycze ci
    zdrowia.Boszka
  • boszka182 10.01.09, 22:42
    Chcialam,CI powiedziec ze operowana ,bylam w szczecinie
  • boszka182 11.01.09, 20:02
  • czarny.tara 28.12.10, 09:23
    Czesc ,dopiero dzis wpadlam na Twoja stronke,i szybko sie zalogowalam,nigdy wczesniej nie slyszalam tez o raku kregoslupa,mam 52 lat i w 8 pierscieniu wykryto plame ,trzeciego stycznia ide na biopsje,ale juz tez mowia ze jest to rak,mialam robiony MRI,potem tez cos podobnego tylko ze z intrastem,podawali mi zastrzyk z jakims plynem niuklearnym,i po trzech godzinach polozono mnie pod maszyne ala rentgen na okolo 2 godziny,ja mieszkam w USA,wiec tu jest troche chyba lepsza medycyna jak wszyscy mowia ,pszepraszam ze tak pisze ja nie wiem,. Po dwuch dniach przyszly wyniki i potwierdzily wynik MRI OLAMA ,odrazu dostalam skierowanie do onkologa,co nie za bardzo zrozumiale tez dla mnie musze zabrac wynik konoloskopi .Bardzo mi pszykro ze znalazles sie w takich tarapatach i taki mlody,a najgorsze ze mowia nam tak jak by to byl chleb z maslem,ja juz wszystko przezylam, wielka cudowna milosc, dzieci, wnuczki,Ty masz czas,jeszcze a tu tak szok,ale moze bedzie dobrze,zycze Ci z calego serca,ja nie powiedzialam jeszcze rodzince i nie powiem tak dlugo jak tylko bedzie to mozliwe utrzymac w tajemnicy,jest -bylo mi ciezko z tym przez pierwsze pare dni choc nawet nie bo szok byl wiekszy niz strach,teraz poprostu czekam,a moze jeszcze sobie sprawy nie zdaje choc jestem pewna 100 % ze niestety juz mam krotki czas,czytajac statystyki na kompie,jestem palaczka ponad 40 lat,hihi tak pale od dziecka,i to smole dobrze,pic nie pije wogule,za to pale za szesciu,a kobiety palace maja szanse w 47 % szybcej pasc raczkowi w szczypce,prosze napisz jak dales rade co z Toba, ico wreszcie odkryli,moze juz zapomniales ze wogule byles w bolach, z czego bylabym barzdo szcesliwa,Bede sie modlic by wszystko bylo ok u Ciebie na razie pa ,ucaluj Rodzinke i odpisz prosze ,czekam :)
  • kramona 16.01.12, 15:49
    Witam Cię serdecznie
    Nie chcę się wypowiadać na temat skandalicznego zachowania lekarzy i ich opinii .... trudno musimy jakoś to przeżyć.
    Opis badania MRI jest ogólnie rzecz biorąc niedokładny ponieważ nie ma dokładnego opisu na ile mm masz te 3 protruzje czyli przepukliny jądra miażdżystego.
    NA dodatek nie ma podstawowej informacji a domyślam się, że tak właśnie jest tzn przyczyny tego stanu a jest nią w większości przypadków wypłaszczenie lordozy lędźwiowej ..... ja miałam bardzo podobnie.
    Co mogę doradzić? POoszukaj w okolicy znanego Chiropraktyka albo pogadaj chociaż z moim w Krakowie. On Ci doradzi w tych sprawach i uwrażliwi na konkrety.
    www.klinikakregoslupa.pl
    P:ozdrawiam serdecznie i nie daj się tak od razu pokroić :-) głowa do góry
  • jakubjordan 15.02.12, 21:34
    Witam
    ja mogę Panu pomóc bo sam miałem problem z kręgosłupem i nie tylko a teraz jestem zdrowy
    zostawię. Za bardzo nie będę się rozpisywał wole jakimś komunikatorem czy czym.
  • krotkowidz78 07.10.12, 17:12
    każdy ból kręgosłupa powinien być zweryfikowany przez diagnostykę. Najpierw wizyta u ortopedy , później najczęściej rehabilitacja. Dobry jest ten ośrodek w Warszawie forus.co
  • virginfizjoterapia 17.10.12, 12:27
    Proponuję skorzystać z naszej terapii.
    Nasze metody gwarantują, że po tygodniu ból znika, a po miesiącu wszystkie osoby, które stosowały nasze zalecenia są zdrowe i nie odczuwają już bólu pleców i kręgosłupa. Dlatego udzielamy 100% gwarancji satysfakcji klienta, czyli zwrócimy pieniądze jeśli po miesiącu nie będziecie w pełni sprawni. Jak dotąd mamy 100% skuteczność.
    Nasz rehabilitant spotka się z Państwem i dobierze odpowiednie dla Państwa metody leczenia.
    Cena 3995zł brutto.
    Info pod nr tel.: 662-490-030 Dyrektor Virgin Fizjoterapia.
  • alusiaaz 23.01.13, 14:56
    Witam.
    Przeczytałem Pana cały post i mnie trochę zaniepokoiło bo mam podobne objawy . Rok temu też bylem u neurologa i proktologa . Też odczuwałem ból w odbycie . Po badaniu palcem nic nie wykrył dal mi czopki i po jakimś czasie przeszło . Zdjęcia kręgosłupa wykazały opuszczone kręgi . W kręgosłupie dolnym lędźwiowym czuję ból lub jakbym miał kołka. W palcach nóg mrowienie i przeszywające bóle po kościach w kończynach dolnych. Brałem leki przeciw bólowe i chodziłem na rehabilitacje . Trochę pomogło . Słabe obiawy i tak czułem przez cały rok lecz teraz obiawy się nasiliły . Boję się ,że to rak . Nawet zaczołem jeść pestki moreli które niby są przeciw rakowe i zaczolem stosować metodę z cieciorką . Zapomniałem dodać ,że często bolą mnie stawy i kości. Mam 43 lata i trochę zawcześnie odchodzić . Trochę przykro jest ,że lekaże najpierw nie robią badań tyko szczelają z lekami lub bez badań nie mogą skutecznie rozpoznać choroby . A gdy rozpoznaja przewaznie jest już za pózno. Bardzo jesten\m ciekawy jak przechodzi Pańska choroba i co zdjagnozowano ? Jeżeli to możliwe proszę o odpowiedź .
  • patrykm82 07.06.13, 15:17
    Na bóle kręgosłupa najlepszy jest dobry materac. Polecam sprawdzony przeze mnie materac Natura typu bonell polskiej myśli i konstrukcji. Bardzo ważnym elementem naszego materaca jest jego górna część, uniwersalna na lato i zimę, z którą ludzkie ciało ma kontakt w czasie snu i odpoczynku.
    Wykonana jest ona z materiałów w 100% naturalnych tj.:
    bawełny
    łuski gryki
    naturalnej skóry
    Dzięki nim materac "NATURA" posiada wiele walorów leczniczo-zdrowotnych, a pozytywne opinie o naszym materacu stawiają go w grupie o najwyższej jakości klasy sprzętu. WWW.eko-med.otwarte24.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka