Różanecznik nie kwitnie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jeszcze przed latem kupiłam niewielki okaz różanecznika. Jak do tej
    pory wypuszcza tylko liście, nie kwitnie. Prawdę mówiąc mam tą
    roślinę pierwszy raz, więc pewnie robię coś nie tak. Jak pielęgnować
    różanecznik żeby kwitł?
    • Bo uny to tak generalnie w maju kwitną...

Nie ma ani kawałka pąków?
      --
      Chłop jest tyle wart, do ilu ukończonych miast przylega
      • Nawet pół pąka nie ma.
        Jak już mam nadzieję, że pączki się pojawiły, to się okazuje że to
        liściesad
        A może różanecznik musi mieć jakiś konkretny wiek, żeby zakwitł? Mój
        jest dość małą i młodą roślinką.
        • No właśnie miałam zasugerować, że pewnie jeszcze za młody. Gatunek, który bodaj
          w najmłodszym wieku zaczyna kwitnąć, to Rhododendron davidsonianium, a w ogóle
          gatunków jest milion. Dbaj o niego, może w przyszłym roku co wypuści.

Aha, pączki, które jesienią widać na rododendronie, to są pączki na przyszły
          rok, więc się nie rozczaruj. A tak w ogóle to kwaśno ma? Spalony nie jest?
          --
          Kania jest jak ja, tego się nie zapomina
          • Spalony nie jest, bo trzymam go w zacienionym miejscu. Może nie mieć
            kwaśno, bo przesadzałam do normalnej ziemii. Może jakąś odżywkę dam,
            to zakwasi podłoże?
            Co mam zrobić z różanecznikiem na zimę?
            • 17.09.09, 13:00
              mam właśnie o te paczki na różaneczniku, które teraz wypuścił. Czy jakoś mam tą
              roślinę zabezpieczyć przed zimą żeby nie zmarzła?
              • 18.09.09, 11:02
                Zima: też dużo zależy od odmiany, ale generalnie tak do -15 powinny wytrzymywać.
                Jeszcze zależy, jak rosną i gdzie rosną - więcej wytrzymuje roślina rosnąca w
                gruncie niż w ciasnej donicy, więcej stara niż młoda. Donice można na zimę
                stawić np. w styropianowe pudełko po telewizorze (styropian ociepla) i wypełnić
                przestrzeń między styropianem a donicą ziemią. Zbyt estetyczne to może nie jest,
                ale na zimę wystarczy. Albo owinąć donicę słomą. Albo wstawić ją do sporo
                większej i też wypełnić ziemią. O izolację chodzi.

Kwaśność: kwaśno, kwaśno, bardzo kwaśno... rododendrony lubią. Ziemię taką
                zwykłą należałoby przynajmniej pomieszać z torfem, albo kupić specjalną
                mieszankę do rodedendronów albo do wrzosów, są też zakwaszacze w roztworach,
                którymi się podlewa, ale jakoś nie mam do nich przekonania.
                --
                Lesiu zrób to!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.