Dodaj do ulubionych

kiedy zaczynacie siać?

03.01.10, 19:26
Bo mnie już ręce świerzbią wink

Jeśli ktoś ma ochotę na nasionka tykwy butelkowej (chyba) to służę, wydłubałam ponad 80 sztuk przepięknych nasion smile Mam też sporo nasionek tytoniu ozdobnego i niecierpków balsamina. Na wakacjach wydłubałam też 5 nasion dziwaczka, spróbuję w tym roku, a co smile

Poczekam jeszcze ze trzy tygodnie i chyba coś już na próbę wysieję bo normalnie chcę mieć wiosnę smile Aha, zamierzam posiać też pestki z owocu granatu, bakali ty masz drzewko- mogę siać już?
Obserwuj wątek
    • bakali Re: kiedy zaczynacie siać? 04.01.10, 08:35
      Czesc kffiatku, Ty ogrodnicza maniaczko smile
      Moze niech wypowiedza się mądrzejsi ode mnie, ale ja bym z sianem poczekała
      conajmniej do połowy lutego, a i wtedy spróbowala tylko z tymi długo rosnącymi
      (jak np. kobea), ja zacznę siać najszybciej na początku marca, roslinki muszą
      mieć światło, a w lutym nie ma go jeszcze zbyt duzo.
      Granatowca z pestki możesz posiać na próbę, ale tez dopiero pod koniec lutego,
      bo wyciagnie sie bez światła. Swoją drogą, zawsze uważałam, że nie warto siać
      cytrusów z pestki, zanim urosną i zakwitną, miną wieki, pod warunkiem, że
      wczesniej nie zdziczeją. Zimuje dwie małe sadzonki granatowca, jesli uda im sie
      przetrwac zimę, ( co nie jest takie oczywiste, bo wyglądają dość średnio smile to
      wyslę Ci jedną, szkoda czasu i energii na siewki smile
    • yoma Re: kiedy zaczynacie siać? 06.01.10, 11:00
      Nie sieję, choćbym chciała, bo nie mam gdzie. Oranżerii!

A w ogóle w zeszłym roku siałam różne rzeczy w lutym, bo mnie świerzbiało, i
      nieszczęśliwe były potem te rośliny. Jak cię mocno świerzbi, to posiej coś, co
      długo kiełkuje smile
      --
      Prezydent Kaczyński jest niezgodny z Konstytucją
      • bakali Re: kiedy zaczynacie siać? 26.01.10, 13:09
        Tak sobie myślę, że może zaryzykuję w tym roku z kobeą? Macie jakieś szczególne
        wskazówki? A może ktoś się rozczarował i nie warto?
        Bo gdybym się zdecydowała, to kobeę chyba już czas posiać, tak?
          • kfffiatek Re: kiedy zaczynacie siać? 26.01.10, 19:10
            A mnie już ręce same chodzą wink Może i nic z tego nie będzie, może i nie wyrośnie, albo się wyciągnie albo niewiadomoco smile Ale ja już MUSIAŁAM posiać. Najwyżej później kupię sadzonki jak nic z tego nie wyrośnie. Ale tak fajnie patrzeć jak codziennie rosną! Mam maciupką bazylię:

http://imgcash5.imageshack.us/img3/8320/p1260799.jpg

i żeniszki:

http://imgcash3.imageshack.us/img51/1851/p1260791.jpg

Mam też lobelię ale jest tak malutka że nawet na makro jej nie widać wink
                • kfffiatek Re: lobelia 27.01.10, 14:36
                  Ja wysiałam już teraz bo u mnie wszystko później kwitnie (mam raczej ciemno).
                  Sporo osób sieje w połowie lutego bo lobelię pikuje się dwukrotnie- a
                  przynajmniej tak powinno się zrobić wink

A sieje się zwyczajnie- do kuwety z wilgotną ziemią smilenasionek nie przykrywa się
                  ziemią tylko lekko dociska. Przykrywasz folią (przezroczystą, może być zwykła
                  spożywcza), stawiasz w jasnym i ciepłym miejscu i czekasz 3 dni. Po trzech
                  dniach mi już wypuściły kiełki smile Wtedy zdejmujesz folię, dalej pilnujesz żeby
                  ziemia nie wyschła i czekasz aż urosną smile
        • kfffiatek Re: kiedy zaczynacie siać? 19.03.10, 10:23
          Bakali a jak ci rósł dmuszek w zeszłym roku? Kiedyś siałam go u rodziców w ogródku, dziecięciem będąc wink I może ze dwa dmuszki smętne urosły...

Ja mam juz przepikowane pomidorki tym razem naprawdę balkonowe i mają być małe i śliczne a nie jak te zeszłoroczne potwory wink Popikowałam już lobelię, żeniszki, wielkokwiatową aksamitkę, mam trzy tykwy (tym razem nie dla siebie, dla rodziny), i mam mini granat smile

Mam całe 9 heliotropów uncertain nie wiem co robię nie tak w zeszłym roku wzeszło 6 w tym 9 sztuk. Mam też 5 niecierpków waleriana, więcej nie wzeszło sad No ogólnie parapety zawalone (jeszcze begonie 3 się pędzą i kobea) a tu zimno i zimno i końca tego zimna nie widać...
          • bakali Re: kiedy zaczynacie siać? 19.03.10, 11:29
            kfffiatku, dmuszki mnie chyba lubią. W ubiegłym roku urosły przepięknie (choć
            faktem jest, ze posiałam tych pędzelków kilka, i dobrze, bo jeden wykiełkował i
            od razu zdechł), teraz mam masę materiału do siania z własnej uprawy. Kiełkuje
            bardzo szybko, już mam całą doniczkę z malutkimi trawkami.
            co do pomidorów, jedna sadzonka od Ciebie (te z ubiegłego roku, dzięki jeszcze
            raz kiss ) rzeczywiście miała duże owoce, dwie pozostałe - typowe koktajlowe.
            Zostawiłam nasiona z tych miniaturowych, posiałam i już dzisiaj widziałam na
            siewkach malutkie drugie liście smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka