wilec i bratki - sianie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam dwa pytania :
    1) Czy można siać nasiona wilca już teraz i potem wysadzić do
    ogrodu ? Czy lepiej do gruntu ?
    2) Czy można juz teraz wysiac bratki ? Czy moga zakwitnąć jeszcze w
    tym sezonie ?
    • Ale wszystkich nosi smile

Wilec się sieje do gruntu, nie lubi przesadzania. Poza tym szybko rośnie i do
      kwietnia będzie ci się plątał dookoła nóg. Poza tym dni jeszcze krótkie.

Jak nie możesz wytrzymać, to wysiej do doniczek torfowych, z których sadzonek
      się nie wyjmuje, tylko wtyka do gruntu razem z doniczką. A nuż coś z niego
      będzie, kto nie spróbuje, ten się nie dowie smile

O ile pamiętam, bratki są dwuletnie. Sieje się latem i kwitną w następnym roku.
      --
      Nie jestem człowiekiem w swoim wieku. Jestem człowiekiem w wieku kogoś o wiele
      młodszego.
      • ad.2 zgadza się, bratki sieje sie poprzedniego roku, ale na wiosnę kup sadzonki,
        juz za tydzien - dwa będzie ich pełno w każdym sklepie za grosze
        ad.1 w części się nie zgadzam, mam doświadczenie z wilcami z ubiegłej wiosny.
        można go przesadzać, nic mu się nie stanie, sęk w tym, żeby nie uszkodzić
        korzeni, trzeba więc wsadzić na nowe miejsce z całą bryła korzeniową. Chociaqż
        siewek wilców miałam w tamtym roku sporo, częśc z nich właśnie straciła trochę
        korzeni przy przesadzaniu, ale zostawiłam je dla eksperymentu - wszystkie
        przeżyły i miały się dobrze. Także z tym przesadzaniem nie do końca jest tak,
        wilce nie są aż tak kapryśne jak się o nich mówi smile Bardziej grozi im
        przesuszenie podłoża: te torfowe doniczki szybko wysychają, szczególnie w ciepłe
        dni. Z własnego doświadczenia radzę więc posiać w zwykłych małych doniczkach, po
        4-5 ziarenek na doniczke o srednicy 8 cm. Trzymać w domu na parapecie, bo na
        zewnątrz rosną trochę wolniej (zimno, wiatr, możliwe przymrozki itp.). A w maju
        przesadzić na stałe miejsce z cała bryłą z doniczki.
        Ale rzeczywiście jest jeszcze za wczesnie na sianie, najwcześniej na poczatku
        marca. Do tego czasu zalej nasiona wodą, puszczą kiełki i szybciej urosną, a Ty
        będziesz mogła wybrać najzdrowsze nasiona smile
        • > te torfowe doniczki szybko wysychają,

Fakt. Trzymam je w szklarenkach, żeby miały wilgotno.
          --
          Chłop jest tyle wart, do ilu ukończonych miast przylega
          • A w kwiaciarniu koło mojego domu juz dziś widziałam bratki w
            sprzedaży smile
            --
            Domowo
            • Jak je wsadzę w te 60 cm śniegu, to się ucieszą smile
              --
              Lesiu zrób to!
              • 16.02.10, 23:21
                Z doswiadczenia i z wiedzy forumowej wiem,że gatunek
                wilca Heavenly Blue bardziej niż inne wilce można
                siać ,potem pikować do odrębnych doniczek a następnie
                już podrośnięte wysadzac z bryłą korzeniową na miejsca
                stałe w ogrodzie lub do skrzynek balkonowych.
                Wysiewam pod koniec marca i wsadzam do ziemi na początku maja.Kwiat jest o barwie lazurowoniebieskiej.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.