Dodaj do ulubionych

oliwka mi zakwitła

07.06.10, 16:35

To dobrze czy źle? Bo nie puściła ani jednego nowego pędu z liśmi tylko
wszędzie powyrastały jej kwiatki. Co teraz? Obcinać, zostawić?
Edytor zaawansowany
  • bakali 08.06.10, 09:16
    No co Ty, dlaczego źle?! Strasznie zazdroszczę! Jaq na moją chucham, dmucham,
    codziennie patrzę z miłością i głaszczę po listkach, ale kwiatków nie chce mi
    puścić sad
    Najwidoczniej jest jej u Ciebie dobrze, ciesz się, bo oliwka nie zawsze zakwita
    w domu. Kwiatki najczęsciej i tak odpadają, ja bym nie odcinała, tylko cieszyła
    się nimi jak najdłużej.
    Pokaż zdjęcie!
  • kotka.szrotka 08.06.10, 14:50
    Pewnie dobrze, że zakwitła. Potem pojawią się takie maleńkie zielone oliwki,
    część opadnie od razu a reszta... Bo mi reszta też opadła w końcu. Ja miałam
    taką małą z Ikei. Rosła u mnie ze 4 lata ale z roku na rok coraz gorzej
    wyglądała, coś niby jej przyrastało, też zakwitła a potem po roku padła. Trzymam
    kciuki bo to cudna roślina.
  • bakali 08.06.10, 15:29
    No, ja mam jakąś nietypową oliwkę, inną niż sa w naszych sklepach, bo znajomy
    Grek przywiózł mi po prostu drzewko ze swojej plantacji big_grin po trudnej
    aklimatyzacji mam nadzieję że będzie mu jednak tutaj dobrze (drzewku, nie
    Grekowi). Ma bardziej okrągłe, bardziej zielone i bardziej błyszczące liście niż
    te sprzedawane w naszych sklepach. Ale dostałam kwitnące, więc wytwarzać kwiaty
    potrafi na pewno, teraz czekam na kwiatki w naszych warunkach.
  • kfffiatek 08.06.10, 15:50
    Ha, a ja tak pomyślałam że może jej jest właśnie bardzo źle i dlatego kwitnie,
    żeby jakieś owoce wydać przed tym jak padnie... A tobie padła rok po kwitnieniu
    do tego. No i tak jak mówię- ani jednego pędu nowego z liśćmi no nic kompletnie.
    Przycięłam ją jeszcze trochę, może coś ruszy. Zdjęcia wrzucę na pewno- ale na
    razie to takie pączki raczej niż kwiatki.
  • bakali 08.06.10, 16:06
    Nie, no nie można być aż tak podejrzliwym smile kwitnie, bo jej dobrze, ciesz się
    kwiatkami, wypuścić nowe liście jeszcze zdąży, całe lato przed Wami smile
  • yoma 08.06.10, 16:17
    Nie no, co ty, ciesz się smile Nie robi nowych pędów, żeby nie walczyć na dwa
    fronty i się nie przepracować, mądra.
    --
    W takich chwilach jak ta tacy ludzie wznoszą się na szczyty. To jakby mieszać
    kijem w bagnie. Te naprawdę wielkie bąble znajdują się nagle na powierzchni i
    wszędzie dookoła brzydko pachnie.
  • kotka.szrotka 08.06.10, 16:57
    Pewnie, będzie rosła dalejsmile
    Ta moja jeszcze przed kwitnieniem wyglądała kiepsko. Opadały jej listki i
    łysiała. Też ją przycięłam, trochę wypuściła, jakoś z jednej strony. Tym
    kwitnieniem to mnie zaskoczyła, że w ogóle w tym stanie jej się chciało. Ona już
    miała z górki i to było widać.
  • kfffiatek 09.06.10, 11:11
    O takie ma:

http://img691.imageshack.us/edit_preview.php?l=img691/7483/p6070818.jpg&action=rotate

http://img517.imageshack.us/edit_preview.php?l=img517/4803/p6070817.jpg&action=rotate

To może będę dla niej miła i czymś ją nawiozę?
  • bakali 09.06.10, 11:40
    Pieknie! Musze się przyjrzeć, czy mojej coś takiego między gałazkami nie
    wyrasta. Oliwka nie lubi za duzo nawozu, ale mozesz jej z tej okazji dac troche
    do roslin kwitnacych, szybciej otworzy kwiatki. Same kwiaty tez sa niestety
    raczej niepozorne, wiec nie spodziewaj sie cudow.
    Ale jeszcze raz gratuluje, rewelacja.
  • yoma 09.06.10, 12:12
    Się podpisuję pod przedmówczynią, super smile
    --
    Sztabie, oddaj Prezesa!
  • amore-pomidore 25.06.10, 12:10
    Jeśli chcesz aby oliwka Ci zakwitła i zaowocowała, to powinna przebywać zimą w
    pomieszczeniu w temperaturze 5-10*C (max 15*C). W tych warunkach oliwka świetnie
    przechodzi stan spoczynku i na wiosnę pięknie i obficie kwitnie. Oliwka może
    także zimę spędzić w cieple, lecz nie oczekuj wtedy na obfite kwitnienie i
    owocowanie.
    --
    Portal Ogrodniczy
  • kotka.szrotka 09.06.10, 17:25
    Cudo. Tak, tak, nie nawoź specjalnie bo ja na pewno nawoziłam i to pewnie od
    początku. Całkiem możliwe, że to ją zniszczyło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.