Dodaj do ulubionych

marzec vs. bratki i tulipany

08.03.12, 08:54

dzis 8 marca a ja tupie kiedy mozna wstawic bratki na balkon. No kiedy? Polnocnozachodnia Polska, 10 pietro wiec nie tak znow zimno.

Pytanie lajkonika: czy jak wsadze teraz cebule tulipanow to jest jakas szansa na cieszenei sie nimi w niedlugim czasie?
Obserwuj wątek
    • yoma Re: marzec vs. bratki i tulipany 08.03.12, 10:03
      Skąd masz bratki? smile

Powiem tak: jak są do kupienia, znaczy wystawić można, zwłaszcza w pn.-zach. Polsce na 10. piętrze. Sama mam prymule i żonkile i się mają świetnie, ale stokrotka już gorzej. Mazowsze.

Co do sadzenia tulipanów na wiosnę, uznaję się niekompetentną. One się chyba muszą przemrozić, żeby z nich co było.
      --
      Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
    • kotka.szrotka Re: marzec vs. bratki i tulipany 08.03.12, 11:28
      Tak do -5 powinny wszystkie wiosenne wytrzymać. Ewentualnie można czymś okryć na noc (nawet gazetą).
      Kiedyś wsadziłam takie zapomniane cebulki tulipanów i krokusów do donicy na balkon i nic z nich nie wyszło, tylko trochę liści wypuściły i padły. Udało mi się tylko z narcyzami - zakwitły na koniec czerwca kiedy balkon był już obsadzony letnimi kwiatami. Robiły niesamowite wrażenie - kompletnie nie pasowały do latasmile
        • horpyna4 Re: marzec vs. bratki i tulipany 10.03.12, 09:28
          Jeżeli te cebule tulipanów już masz i mają się zmarnować, to włóż je na kilka dni do zamrażalnika, a potem posadź na balkonie. Nie uda się, to trudno, ale nic nie tracisz.

Tulipany sadzi się jesienią, lub wczesną zimą; najpóźniej w styczniu. I niczym nie okrywa, ma być im zimno. Liście tulipanów znoszą mrozy bardzo dobrze, więc jeżeli w gruncie wyjdą za wcześnie, to też im nic się nie stanie.
    • mysia125 Re: marzec vs. bratki i tulipany 26.03.12, 09:56
      Przywiozlam tulipany z Amsterdamu i nie moglam sie powstrzymac wink wysadzilam 14 lutego, a jutro-pojutrze zakwitna. W tej samej mieszance byly zonkile (kwitna), hiacynty (wystawily paki i nie urosly wiecej), krokusy (wcale sie nie pojawily), czosnek ozdobny - na niego jeszcze jest czas.
      Czyli: nastepnym razem wysadzanie pozna jesienia (gdy wysadzam za wczesnie, kwitna w styczniu).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka