Dodaj do ulubionych

Pomóżcie zidentyfikować roślinę.

27.05.15, 11:17
Co to jest? Sadziłam różne kwiatki i pojęcia nie mam co to mi wyrosło: http://forum.swiatkwiatow.pl/download/file.php?id=73206&t=1

Być może jest to jakiś chwast, ale wydaje mi się że za dużo tego wyrosło, żeby to chwast był. Będę wdzięczna za pomoc.
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 28.05.15, 10:21
    Na moje oko to jednak chwast, a konkretnie żółtlica drobnokwiatowa. Wyguglaj i sprawdź.

Niestety, jak ziemia jest zapaskudzona nasionami takiego chwastu, to kiełkuje on masowo.
  • horpyna4 28.05.15, 17:09
    A dobra wiadomość jest taka, że może to być jednak nie chwast, tylko żeniszek. Jeżeli więc takowy został wysiany, to nie masz czym się przejmować.
  • emily.1 29.05.15, 09:14
    Poguglałam i wydaje mi się, że to jednak ten chwast. Szkoda, bo ładnie w skrzynce wyglądająwink W takim razie jutro będę musiała wybrać się na ryneczek i wymienić chwasty na jakieś ładne kwiatkiwink Dziękuję za odpowiedź.
  • horpyna4 29.05.15, 10:36
    Ale siałaś żeniszek? Bo on ma podobne liście i pokrój. Zresztą na ryneczku na pewno będą m.in. kwitnące żeniszki, to porównasz.

Jeżeli to ten chwast, to następna dobra wiadomość: masz żyzną ziemię, bogatą w azot. Żółtlica jest wskaźnikiem takowej.
  • emily.1 29.05.15, 11:02
    Siałam jakąś mieszankę kwiatów, ale za żadne skarby nie przypomnę sobie co było w składziewink W każdym razie patrząc na zdjęcia tego chwastu w sieci to jestem pewna, że to właśnie to. Ale dziękuję za pocieszeniewink Może na tej żyznej ziemi coś jeszcze wyrośniewink
  • 5th_element 09.06.15, 13:54
    a co za różnica, czy chwast, skoro ładne, ma ładny pokrój i elegancką zywą zieleń? Mi trochę na melisę wygląda.
  • paluch686 04.01.19, 17:37
    Może zapytaj specjalistów? Jak miałam problem to napisałam do Experta Targetu, szybko mi pomógł
    www.target.com.pl/porady-i-inspiracje/poradniki/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.