Dodaj do ulubionych

ogród na balkonie?

24.05.07, 07:10
Obserwuj wątek
    • avea123 Re: ogród na tarasie?co robić? 24.05.07, 07:20
      Witam
      Mam taras w bloku o wielkości ok. 36m2. Na tarasie jest warstwa zimi ok. 20-30
      cm. Ma być posiana trawka. A jak narazie jest albo wysuszona ziemia z
      chwastami albo błoto smile) w zależności od pogody.
      Od strony balkonu jest wylewka, pas ok. 1m, na którym położona jest terakota.
      W maju spółdzielnia dołożyła mi do tego paska ok. 0,5 m kostki brukowej, aby
      zniwelować kałuże tworzące sie po deszczu w tym miejscu.
      Wszystko wygląda beznadziejnie. Odprowadzenie wody do d... i ogólny misz - masz.
      Co byście mi polecali? Obsiać taras trawą? Tylko jak o nią dbać w bloku? smile)
      koszenie..podlewanie..
      Czy może lepiej dołożyc tej kostki, wyłożyć nią prawie cały taras a zostawić
      tylko po bokach tarasu pas ziemi na kwiatki i małe krzewinki?
      Proszę o radę
      Pozdrawiam gorąco
    • kleopatryx Re: ogród na balkonie? 30.06.07, 08:23
      Słuchaj, a może po prostu posiej tam trawy, których sie nie ścina? Na allegro
      jest wielu sprzedawców, którzy mają w swojej ofercie jakieś trawy pampasowe
      (czy tak się to pisze?) i niebieskie i inne, same cuda! Piękna kompozycja z
      takich traw będzie cieszyła oko nawet w sezonie zimowym. Pomiędzy trawami
      zróbcie ścieżki z owej kostki męża smile
      • avea123 Re: ogród na balkonie? 03.07.07, 09:01
        A wiesz Kleo że posiałam wkońcu tą trawkę smile))Wizji było mnóstwo. Miała byc
        kostka albo kamień. Naszczęście sąsiad mnie uprzedził. Położył kamień.Wygląda
        całkiem nieźle ale z tarasu zrobił się deptak. Poza tym kamienie są dość
        nierówne i dziecko sąsaidów skacze po kamyczkach jak kózka smile)Oby sie tylko nie
        wywróciło bo siniaków będzie sporo.
        Trawkę jakąś sportową zasiałam.Ciągle "słucham" jak rośnie smile)A w rogu tarasu
        umieściłam rollborder, nasypałam ziemi i posadziłam różne skalniaczki.Teraz mam
        wizje poodwyższenia tego kącika. Dokupiłam juz kolejny rolborderek i zrobie
        schodek na jakieś mini iglaczki.
        Mąż dał sie udobruchać przedłużeniem wylewki betonowej i ułożeniem terakoty.
        Podzieliliśmy taras na pół smile))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka