• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Stratyfikować??

• 29.01.09, 14:34
    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Ja rowniez szykuje sie na okres wiosenny i
    to dosc intensywnie. Jestem poczatkujacym ogrodniczkiem amatorem. Kupilam w
    zeszlym roku nasionka (3 op.) Kobei, niestety nic mi nie wyroslo. W tym roku
    sie nie poddalam i kupilam ponownie. Wyczytalam tu juz wiele watkow na temat
    Kobei. Moje pytanie jest inne. B. podoba mi sie akebia. Wyczytalam , ze mozna
    ja wysadzic w nasionek, ale trzeba te nasionka stratyfikowac. Po czym
    wrzucilam w google i slowo stratyfikacja oznacza - m. in. trzymanie nasionek
    4-6 tygodni w temp. 4-6 stopni, by nasionka wybudzic ze stanu spoczynku. Moze
    moja zeszloroczna kobea byla w stanie spoczynku? Wiecie cos o tym? Usmiechac
    sie pod nosem czy wnikac i drazyc temat? Pozdrawiam serdecznie
    Agnieszka (zakochalam sie w kwiatkach 3 lata temu)
    --
    Edytor zaawansowany
    • 29.01.09, 19:49
      Stratyfikacja może też oznaczać podrapanie nasion, np. papierem ściernym,
      dotyczy tych o twardej skorupie. Co do kobei, zawsze wrzucałam ją w ziemię i
      sobie rosła, postawiona w ciepłym miejscu. Aha, ona długo kiełkuje. Może za
      wcześnie wyrzuciłaś? smile Spróbuj namoczyć przed posianiem, w ciepłą wodę na dobę.

Akebii z nasion nigdy nie próbowałam, zresztą w ogóle w rozsadach jestem raczej
      leszcz, a z powodu, że rozsady i kot są jakieś takie mało kompatybilne, ale moje
      źródła mówią tylko, żeby siać jesienią lub na wiosnę - nic o dodatkowych zabiegach.

Już wiem, skąd jesteś - to gdybyś była kiedyś w Wawie, to w Aninie jest sklep
      ogrodniczy, a w nim mają co roku sadzonki akebii już bardzo przyzwoicie
      wyrośnięte po chyba 15 zł sztuka.
      --
      Chłop jest tyle wart, do ilu ukończonych miast przylega
      • 30.01.09, 10:14
        Dziekuje smile za sympatyczna odpowiedz. Rok temu trzymalam doniczki b. b. dlugo,
        nic nie wyszlo z 3 paczek. W tym roku mi sie uda smile Kupie przynajmniej 6 paczek
        smile Pozdrawiam serdecznie z Bydgoszczy
        Agnieszka
        • 30.01.09, 10:28
          Trzymam kciuki smile
          --
          Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
        • 30.01.09, 11:27
          Ps. Przepraszam, się mi myrdło

skądś mi się wziął Piotrków Trybunalski, a to nie Ty, bardzo Cię
          przepraszam sad
          --
          Lesiu zrób to!
          • 30.01.09, 12:03
            tak mi sie wydawalo, stad wymienilam miasto smile Pozdrawiam smile
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.