jak mam siać kwiaty z nasion? -pomocy! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Po raz pierwszy chcę w tym roku spróbować posiać kwiaty na balkonie
    z nasion. I w związku z tym mam pytanie: jak się sieje kwiaty z
    nasion w skrzynki balkonowe prostokątne (60 cm)? Czy powinnam
    zrobić po srodku donicy coś w rodzaju rowka i tam siać a potem lekko
    zasypać ziemią? czy po całości donicy rozsypać nasionka i wcale nie
    przykrywać ziemią? Jestem zielona w tym temacie - zawsze sadziłam
    kwiaty z sadzonek (surfinie itp) Pomóżcie, proszę.
    • Myślę że będzie wszystkim łatwiej pomóc, kiedy napiszesz jakie kwiatki chcesz
      posiać konkretnie- niektóre nasionka przykrywa się ziemią inne nie- wszystko
      zalezy od gatunku smile

Nie przejmuj się ja też jestem początkująca w tym temacie a mam już niezłą
      dżunglę na parapecie wink
      • Potwierdzam, kfffiatek to prawdziwy fenomen tego forum, w ciagu 2 miesiecy z
        zielonej w sferze wiedzy o kwiatach stala sie oblatana, a zielony jest juz tylko
        jej balkon wink
        Kazde nasiona warto lekko przykryc ziemia, wtedy lepiej trzymaja wilgoc i
        szybciej wykielkuja. Wszytsko zalezy od wielkosci nasion, dlatego tak jak radzi
        kfffiatek, powiedz mniej wiecej co chcesz wysiac. Wieksze nasiona, jak np.
        groszek, trzeba wcisnac do ziemi. Rady dot. gestosci siewu najczesciej sa na
        opakowaniu nasion, warto czasem wysiac gesciej i kiedy wykielkuja, poprzerywac
        je, czyli powyrywac czesc, zostawiajac najladniejsze i zredukowac tym gestosc w
        doniczce.
        • Dzieki, wiedziałam, że mogę na Was liczyć...

Jakie kwiatki? no właśnie... ja trochę zaszalałam i kupiłam
          baaaardzo różne bo chcialam mieć bardzo różne na balkonie, a więc
          znajdują się wśród nich: oczywiście maciejka, petunia, lobelia,
          niecierpek, goździk chiński i brodaty...
          • Rzeczywiscie zaszalalas smile))
            z tego wszystkiego wysiewalam jak na razie tylko maciejke. Kielkuje po kilku
            dniach, rosnie szybko i nie bedziesz miala z nia zadnych problemow. nasionka sa
            drobne, rozrzuc je na powierzchni i przysyp cienka warstwa ziemi. Nie baw sie w
            zadne rowne rowki, po prostu sypnij jak leci, gdzie upadnie, tam wykielkuje. Ok.
            tygodniowe siewki warto uporzadkowac i poprzerywac, czyli np. jesli w jednym
            miejscu rosnie 10 kielkow, usun 6-7, zeby zostaly najladniejsze i nie bylo
            zbytniego tloku. Mozesz juz siac w docelowym miejscu, czyli od razu w skrzynce
            na balkonie, moze tylko w razie niskiej temperatury w nocy (ponizej 5 stopni)
            nakryj skrzynke jakas tkanina (najlepsza jest agrowloknina, ale moze byc tez
            stara firanka czy stary T-shirt smile Ja moja maciejke wysialam kilka tygoni temu,
            juz urosla, mimo niskich temperatur i przymrozkow.
            Ogolna zasada jest taka: im mniejsze nasionka, tym plyciej je siejemy. A tak
            naprawde wiosna nasiona maja taki power, ze wykielkuja w kazdych warunkach i
            jakkolwiek zasiane, wiec nie przejmuj sie i po prostu siej smile

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.