Dodaj do ulubionych

Czy tu kupić mieszkanie???? doradźcie

13.02.13, 12:33
Mieszkam w Warszawie na Pradze w małej kawalerce. Wszystko było ok. dopóki nie pojawiły się dzieci i zrobiło się ciasno, no i ta Warszawa trochę nie dla nas, wyścig, nie ma gdzie wyjść z dziećmi, aby markety wokół, i takie tam. Bardzo byśmy chcieli zmienić na mieszkanie min. 2 pokojowe, ale obecnie jestem na urlopie wychowawczym i nie mamy dobrej zdolności kredytowej, dlatego rozważamy sprzedaż kawalerki i kupno w tej cenie mieszkania większego ale gdzieś na obrzeżach W-wy lub w niedalekiej odległości od W-wy max. do 30-40 km. Jesteśmy przyjezdni i nie zam okolic W-wy, dlatego proszę o opinie mieszkańców, którzy mieszkają w innych pobliskich miejscowościach i by polecili i są zadowoleni, że właśnie tam mieszkają. Zależy nam aby:
- była dobra komunikacja z W-wą, codzienne dojazdy do pracy
- mieszkało się bezpiecznie, żeby nie bać się wyjść wieczorem
- ładna i przyjemna okolica, kontakt z naturą (lubimy spacery) i w miarę rozbudowana infrastruktura, różne ośrodki: sportu, zdrowia, wypoczynku, oświata itp.
- i przede wszystkim szkoły,przedszkola, mamy dwójkę jeszcze małych dzieci tzn. przedszkolaków, dlatego ich dostępność i poziom i różne atrakcje, place zabaw itd. dla dzieci, bo nie chcę aby siedziały całe dnie przed telewizorem.

Ogólnie każdy wie, aby fajnie się mieszkało.

Dlatego bardzo proszę o merytoryczne wypowiedzi, napiszcie gdzie mieszkacie i za co lubicie swoje miasto lub dzielnicę lub czego nie polecacie i skąd byście się chętnie wyprowadzili, czyli te pozytywne i negatywne oceny.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie uwagi.
Edytor zaawansowany
  • dina-pl 15.02.13, 12:31
    My też przeprowadziliśmy się z Ożarowa zza drugiej strony Wisły, z Targówka, mieliśmy małe mieszkanie i wtedy dwójkę, obecnie trójkę dzieci :)
    Za co cenię Ożarów, za dobrą komunikację z Warszawą (pociąg do Centrum ok 20 min.) oraz autobus 713. Co do bezpieczeństwa - jest raczej spokojnie, choć i tu zdarzają się różne nieprzyjemne sytuacje (ostatnio na naszym osiedlu wycięto z parkujących samochodów min. 3 katalizatory...). Na terenie naszej gminy znajduje się basen, jest też sporo możliwości i zajęć dodatkowych dla dzieci w Domu Kultury (taniec, plastyka, gra na instrumentach, teatrzyki), jest przyjemny, nowoczesny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Bardzo prężnie działa również nasza ożarowska parafia (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego), są dwie szkoły (w przyszłości ma powstać jeszcze jedna), są przedszkola chyba 2 publiczne (+ 2 w Duchnicach i Broniszach), i kilka prywatnych (Bajlandia, Szczęśliwa Gwiazdeczka, Gromadka Puchatka)... Może brakuje typowo "zielonych" miejsc do spacerowania, nie ma parków, ale do Kampinosu niedaleko... :)

Życzę powodzenia w podejmowaniu decyzji i znalezienia dla siebie nowego uroczego miejsca do zamieszkania :)
  • justyna82 23.02.13, 23:44
    Przeprowadziłam się do Ożarowa z Warszawy, bo spodziewałam się dziecka, miałam stąd blisko do pracy, nie wyobrażałam sobie spacerów z niemowlęciem w tym warszawskim zgiełku.
    Razem z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni z mieszkania tutaj.
    Dojazd do Warszawy jest dobry. zarówno autem jak i komunikacją miejską. Na miejscu jest wszystko co potrzeba do życia. Przedszkola, szkoły, kościół, dom kultury itd. i spokój bez tego warszawskiego zgiełku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka