Dodaj do ulubionych

dostanie zwolnienie??

29.10.09, 21:46
Corka jutro musi isc do lekarza tydzien temu robiła morfologie i
wkoncu tzeba isc pokazac wyniki lekarzowi.On przyjmuje do 13 a ona
caly tydzien byla zawalona nauka i niemiala nawet kiedy zaniesc tych
badan.Jesli jutro nie podjdzie do szkoly to czy lekarz moze wypisac
jej za ten dzien zwolnienie??Ona sie boi zapytac a musi isc sama i
tylko odpowiedz kogos zewnatrz moze ja namowic aby poprosila o
zwolnienie bo moje i meza zapewnienia nie wystarczasmile
Edytor zaawansowany
  • scher 29.10.09, 22:32
    Tak, lekarz ma obowiązek wypisać jej do szkoły zaświadczenie o wizycie lekarskiej. Podstawa prawna: art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

    --
    Ne puero gladium!
  • grzalka 30.10.09, 21:24
    dostanie bez problemu o ile poprosi
    --
    Prawo Katza - ludzie i narody będą działać racjonalnie wtedy i tylko wtedy, gdy
    wyczerpią już wszystkie inne możliwości
  • tijgertje 31.10.09, 11:50
    Dostac dostanie, ale musi sie upomniec. A jak nadgorliwe dziewcze,
    to niech idzie piersza czatowac pod drzwiami, przygotowana do
    szkoly, wtedy nie bedzie miec wyrtzutow sumienia o zwolnienie, a w
    szkole spozni sie na jedna czy 2 lekcje i bedzie miec
    usprawiedliwienie, nie zawalajac przy tym calergo dnia. Do tego moze
    zapunktowac, jak pokaze, ze mimo KONIeCZNEJ wizyty u lekarza jednak
    stara sie byc w szkole. Przy rejestracji tez warto papie
    poinformowac, ze bardzo spieszy sie do szkoly.
  • arwena_11 31.10.09, 16:18
    Sama możesz zwolnić córkę i usprawiedliwić jej nieobecność. Rodzic
    może do 5 dni sam usprawiedliwiać nieobecność.
    --
    Marta
    Mama Danielka ( 16-11-2000 ) i Gabi ( 05-07-2002 )
    DZIECI ROCZNIK 2000
  • e-emma-e 31.10.09, 22:59
    arwena_11 napisała:

    > Rodzic
    > może do 5 dni sam usprawiedliwiać nieobecność.

    Przede wszystkim to nie jest jakieś powszechne prawo. Jeśli tak
    ustalono z wychowawcą w klasie autorki postu, to tak.
  • catinka1 03.11.09, 11:10
    a mojej córce ostatnio pani doktor powiedziała, że ona nie ma obowiązku
    wypisywać zwolnień innych niż do ZUSu i żeby sobie sprawdziła w Statusie Szkoły,
    że takiego zwolnienia nie musi dostarczać. Zadzwoniłem do wychowawczyni,
    wypisałam zwolnienie za 7 dni, nikt nie miał zastrzeżeń. Dokładnie to samo
    miałam wiele lat temu jak córka była jeszcze w podstawówce (teraz jest w
    ogólniaku) i miała nogę w gipsie (na szczęście tylko na 2 tygodnie) - lekarz w
    szpitalu powiedział, że nie wypisze zwolnienia, bo nie musi.
  • azile.oli 03.11.09, 11:27
    Zwolnienie dostanie, tylko się musi upomnieć. Natomiast co do
    usprawiedliwiania przez rodziców, to ja w gimnazjum mogę
    usprawiedliwić tylko 3 dni, dłuższe nieobecności to konieczność
    zwolnienia od lekarza. Wyjątkiem są tu indywidualne przypadki, gdy
    dziecko np wyjeżdża i wtedy z reguły nie robi się trudności, tyle,
    że dotyczy to raczej uczniów bez problemów w nauce.
    Oczywiście wszelkie wyjazdy na zgrupowania sportowe może
    usprawiedliwić klub, a szkoła ma obowiazek zwolnić ucznia na tego
    typu wyjazdy, nawet dłuższe.
  • protozoa 03.11.09, 15:10
    Lekarz NIE MA OBOWIĄZKU wypisywania zwolnień na innych drukach niż ZUS-owskich,
    ale najczęściej jesli się poprosi to robi. Naotmiast jeśli przychodzi sie juz z
    roszczeniowym nastawieniem "ma napisać i już"- pewnie nie napisze. Ja w każdym
    razie tak robię.
  • scher 04.11.09, 19:06
    protozoa napisała:

    > Lekarz NIE MA OBOWIĄZKU wypisywania zwolnień na innych drukach
    > niż ZUS-owskich

    Mylisz się. Podałem podstawę prawną. Na lekarzy odmawiających służy skarga do dyrektora przychodni, okręgowej izby lekarskiej albo do rzecznika praw pacjenta.

    --
    Ne puero gladium!
  • protozoa 04.11.09, 21:22
    Bardzo bym chciała, żeby ktos napisała na mnie skargę, że odmawiam napisania na
    recepcie zwolnienia ze szkoły.
    Najlepiej do tych wszystkich trzech instytucji na raz. No i jeszcze dyrektora
    szpitala ( też mu podlegam), JM Rektora WUM - równiez jest moim szefem.
    Czekam!
  • azile.oli 05.11.09, 07:55
    Przyznam, że nie zdarzyło mi się nigdy, aby lekarz musiał wypisywać
    dziecku zwolnienie na recepcie. U nas są stosowane specjalne druki,
    ale nie wiem, może to wyjątek. Nie było też nigdy sytuacji w której
    odmówiono wypisania zwolnienia, najczęściej nasza pani doktor sama
    pyta, czy jest potrzebne. Jeśli nie zapyta, to po prostu mówię, że
    jest mi niezbędne i zostaje wypisane. Nie muszę jakoś specjalnie o
    to prosić, choć naturalnie nie wyrażam swojej prośby tonem
    rozkazującym. Natomiast absolutnie zmieniłabym lekarza, który
    robiłby mi dla zasady problemy z wypisaniem takiego zaświadczenia.
    Bo świadczyłoby to tylko o jego złej woli.
  • ib_k 05.11.09, 15:28
    protozoa napisała:

    > Bardzo bym chciała, żeby ktos napisała na mnie skargę, że odmawiam
    napisania na
    > recepcie zwolnienia ze szkoły.
    > Najlepiej do tych wszystkich trzech instytucji na raz. No i
    jeszcze dyrektora
    > szpitala ( też mu podlegam), JM Rektora WUM - równiez jest moim
    szefem.
    > Czekam!


    jaką ty jesteś idiotką kobieto!
  • scher 05.11.09, 21:11
    protozoa napisała:
    CytatBardzo bym chciała, żeby ktoś napisała na mnie skargę, że odmawiam napisania na recepcie zwolnienia ze szkoły.

    A kto ci każe pisać na recepcie? Jak już taką wielką łaskę robisz, to jestem gotów tekst napisać za ciebie, ty się tylko podpisujesz i dajesz pieczątkę.

    Nie po to płacę te horrendalne pieniądze na zus, żeby mi lekarz o byle co fochy stroił.

    --
    Ne puero gladium!
  • radiata 06.11.09, 21:18
    Chwileczkę! Dziecko jest nieletnie i to ja za nie odpowiadam! Nie dajcie sobie
    wciskać jakiś durnych przepisów, że rodzic nie ma prawa zwolnić dziecka, czy nie
    usprawiedliwić nieobecności! Czyżbyś się przenieśli w czasu socjalistyczne
    państwa policyjnego? Wyluzujcie co nieco, to nie zakład pracy tylko szkoła -
    instytucja dla dzieci!!! a nie obóz karny!
  • scher 07.11.09, 08:03
    radiata napisała:
    CytatDziecko jest nieletnie i to ja za nie odpowiadam!
    Ale zgodnie z prawem masz obowiązek posyłać je regularnie na wszystkie obowiązkowe zajęcia edukacyjne wynikające z ramowych planów nauczania. Kontrolowanie tego z mocy ustawy należy do dyrektora szkoły i nauczycieli. Tak więc w razie czego musisz się przed nimi tłumaczyć, czy ci się to podoba, czy też nie.

    --
    Ne puero gladium!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka