• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Rocznik 2005-zapisy do pierwszej klasy Dodaj do ulubionych

• 03.02.11, 15:19
    Kiedy u was się zaczynają? Ja po feriach idę zapisac dziecko. Podanie napisane, zaświadczenie z przedszkola gotowe. Ciekawe czy uda się zebrac szesciolatków na jedną klasę.
    Edytor zaawansowany
    • 03.02.11, 16:10
      Jakie zaświadczenie z przedszkola jest u was wymagane?
      • 03.02.11, 16:22
        Zaświadczenie że dziecko w roku szkolnym 2010/11 uczęszczało do przedszkola albo z poradni psychologiczno- pedagogicznej jesli dziecko do przedszkola nie chodziło. To warunek przyjęcia szesciolatka do pierwszej klasy. Dostałam te informacje na pismie ze szkoły rejonowej. No i podanie o przyjęcie.
    • 03.02.11, 16:11
      u nas do klas juz skonczone, i to jakis msc temu. tylko zpstaly miejsca dla dzieci rejonowych..

jakie zaswiadczenie z przedszkola?????
      • 03.02.11, 16:22
        patrz wyżej.
    • 03.02.11, 16:36
      U nas nie ma żadnych zaświadczeń ani tym bardziej podań o przyjęcie. Przedszkole robi listę swoich wychowanków i wysyła te listy do odpowiednich szkół, które zgłosili wcześniej rodzice, że ich dzieci będą tam uczęszczać.
      • 03.02.11, 17:02
        no i tym samym wysyła do szkoły informację że dziecko chodzi do przedszkola. A ja taka informacje dostaję do ręki i zanosze do interesującej mnie szkoły wink
        • 04.02.11, 09:33
          ale to nie jest reguła.
          ja też nie zanosiłam żadnego zaświadczenia z przedszkola.

a przedszkole napewno nic nigdzie nie wysyłało, bo wysyłają tylko publiczne, niepubliczne nic nie wysyłają.
          • 05.02.11, 13:33
            joanna_poz napisała:

> a przedszkole napewno nic nigdzie nie wysyłało, bo wysyłają tylko publiczne, ni
            > epubliczne nic nie wysyłają.

Nasze niepubliczne wysyłało!
    • 03.02.11, 22:37
      hej
      a ja mojego synka w ostatniej chwili zdecydowałam sie nie puszczać od 6 lta. wydaje mi sie emocjonalnie nie przygotowany, choc pod wgledem umiejetnosci szkolnych (czytanie, liczenie, pisanie) jest na poziomie 2 klasy.
      z meżem zrobilismy mu prezent- ma jeszcze 1,5 roku zabawy.
      pzdr
      18buzka
      • 03.02.11, 23:21
        no to fajnie... i co?

z meżem zrobilismy mu prezent- ma jeszcze 1,5 roku zabawy.

a ja mojej tez zrobie prezent (strassssssznie na niego czeka!)- zaczynamy wspaniała przygode z edukacją! big_grin
        strasznie sie cieszymy- bo my wierzymy w edukacje........
        • 04.02.11, 19:22
          kunnegunnda napisała:
          > a ja mojej tez zrobie prezent (strassssssznie na niego czeka!)- zaczynamy wspan
          > iała przygode z edukacją! big_grin
          > strasznie sie cieszymy- bo my wierzymy w edukacje........
          Ech, te złudzenia...

--
          Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko jedno jak się mówi do małych dzieci. Czy się mówi łagodnie i uprzejmie, czy się na nie krzyczy, robią i tak, co chcą.
          • 04.02.11, 20:46
            nie, nie zludzeniabig_grin
            mam starszego syna w szkole, wiem o czym mowie. wierze w edukacje-szkoła jest fajna i ja sie tego trzymam.
            nienawidze malkontentów
            • 04.02.11, 23:36
              ja jako osoba o najwyższym z mozliwych tytule naukowym nie przeceniałabym szkoły tak jak ty to robisz. z przykrością to piszę, ale taka jest rzeczywistość
              pzdr
              18buzka
              • 04.02.11, 23:55
                pardon, ja tylko zwykły pracownik naukowy wink
                a szkołe znam, bo mam w niej np starsze dziecko, czesto mam też do czynienia z produktami szkolnictwa wink i nie narzekam
                wierze w edukacje, i jeszcze umiem ja zorganizowacsmile
            • 05.02.11, 14:58
              No cóż, ja też mam starsze dziecko. I jakoś te dzieciaki (starsza+koleżeństwo z przedszkola) idące do I klasy podstawówki wydawały mi się zdecydowanie mądrzejsze niż niż te same dzieci kończące klasę VI... Na dokładkę tak conajmniej 80% z nich po 6 latach nauki szkoły po prostu nie lubiło - niezależnie od osiąganych stopni.
              --
              Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko jedno jak się mówi do małych dzieci. Czy się mówi łagodnie i uprzejmie, czy się na nie krzyczy, robią i tak, co chcą.
      • 05.02.11, 13:40
        18buzka napisała:

> z meżem zrobilismy mu prezent- ma jeszcze 1,5 roku zabawy.
        > pzdr
        > 18buzka
        Żebyś tylko nie przeklinała tego prezentu. Prawdopodobnie wynudzi sie w zerówce. Rodzice zerówkowiczów narzekaja na nudę, dzieci sa niegrzeczne, rozrabiają, potem rodzice tych starszych pierwszoklasistów nalej narzekaja na nudę. Program obniżony.
        Posłałam córke w zeszłym roku wcześniej do pierwszej klasy i sie nasłuchałam narzekań na nude podczas gdy moje dziecię wcale się nie nudziło.
        • 28.02.11, 17:37
          Bez przesady - moja córka w sobotę skończyła 7 lat i nie wyobraża sobie życia bez przedszkola smile
          • 28.02.11, 19:55
            > Bez przesady - moja córka w sobotę skończyła 7 lat i nie wyobraża sobie życia b
            > ez przedszkola smile

Najwidoczniej, Ty posyłasz dziecko do fajnego przedszkola z ciekawymi zajęciami, a mama303 do beznadziejnego, w którym same nudy. Twoje dziecko jest zadowolone z przedszkola, dobrze się w nim czuje i bardzo je lubi, dlatego też nie spieszno mu do szkoły. Dziecko, które wynudziło się jak mops w przedszkolu lub wcale nie lubiło do niego chodzić i było tam na siłę, pofrunie do szkoły jak na skrzydłach i poczuje ulgęsmile
            --
            • 01.03.11, 09:34
              > Najwidoczniej, Ty posyłasz dziecko do fajnego przedszkola z ciekawymi zajęciami
              > , a mama303 do beznadziejnego, w którym same nudy. Twoje dziecko jest zadowolon
              > e z przedszkola, dobrze się w nim czuje i bardzo je lubi, dlatego też nie spies
              > zno mu do szkoły. Dziecko, które wynudziło się jak mops w przedszkolu lub wcale
              > nie lubiło do niego chodzić i było tam na siłę, pofrunie do szkoły jak na skrz
              > ydłach i poczuje ulgęsmile

ja posyłałam dziecko do fajnego przedszkola z wieloma ciekawymi zajęciami i atrakcjami, w którym dziecko dobrze się czuło i z którego nie chciało wychodzić po całym dniusmile
              a pomimo to pofrunęło, jak na skrzydłach do I klasy jako 6-latek i teraz na żarciki, czy wolałby wrócić do przedszkola, patrzy na mnie jak na wariatkę.
              zgadnij dlaczego.
          • 28.02.11, 22:42
            agulka04 napisała:

> Bez przesady - moja córka w sobotę skończyła 7 lat i nie wyobraża sobie życia b
            > ez przedszkola smile
            Poczekaj jak pójdzie do szkoły - napewno nie będzie chciała wracać do przedszkola wink
            --
            Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
            • 01.03.11, 08:21
              zofijkamyjka napisała:

> Poczekaj jak pójdzie do szkoły - napewno nie będzie chciała wracać do przedszkola wink

Mam taką nadzieję smile

Ale czekają ją lekcje na zmiany, ciasna świetlica, 15 minut na zjedzenie obiadu (w tym stanie w długiej klolejce po numerek a potem po obiad...), 20 minut pieszo z ciężkim plecakiem... Taki mały surwiwal wink NA szczęscie razem z kolezankami sa zapisane do tej samej klasy.

• 01.03.11, 13:25
        Współczuję Twojemu dziecku, że będzie musiało od września iść do zerówki z moją córką na przykład, która jak 90% jej grupy nie znaliterek, cyferek i innych takich. Będzie musiał biedak DWA LATA słuchać o Ali co ma kota i przez tydzień zaznajamiać się z jedną literką, potem cyferką... No naprawdę cudowny przezent. Ja bym tego swoim dzieciom nie zrbiło. stymulowane dziecko się rozwija. Nie stymulowane - cofa. Zdobywanie nowych umiejętności daje satyfakcję. Słuchanie po raz setny oczywistości nudzi i jest prostym sposobem znienawidzenia szkoły.
        --
        http://www.dziecionline.pl/grafika/animowane/zabka.gif
        • 01.03.11, 13:39
          znam kilku 6-latków, ktorzy w ramach takiego prezentu, poszły do zerówki zamiast do I klasy.
          i potwierdzam - zero stymulacji, rozwoj emocjonalny wątpliwy, generalnie rok stracony, a nie "podarowany".
    • 28.02.11, 15:43
      Jak było na zapisach?Czy będą tworzone klasy 1 dla 6 latków? My jesteśmy jeszcze przed zapisami.
      • 01.03.11, 12:11
        ciesze się że znalazłam ten wątek. jestem mama sześciolatki ( lipiec 2005) i zapisy zaczynaja się dzisiaj a czas na decyzje mamy do połowy kwietnia. przedskzole musi wydac opinie o gotowości szkolnej sześciolatka a jak dziecko nie chodzi do przedszkola to opinie wydaje PPP.
        mam pytanie do rodziców sześcioletnich które poszły do szkoły z siedmiolatkami: czy szybko się zaadaptowały, z jakich podręczników korzystacie. w naszej szkole podręczniki to Nowa era: Nowe juz w szkole. maja opinie bardzo trudnych z którymi nie radza sobie dzieci siedmioletnie. t ojeden aspekt. drugi to emocje. nowe środowisko, nowe obowiązki, pozostałe dzieci to siedmiolatki.
        ponieważ należę do wierzących w edukacje i niesamowite możliwości dzieci. skłaniam się ku zapisaniu córki do szkoly ale chętnie wysłucham opinii innych.
        • 01.03.11, 12:22
          To się wpiszę. Syn 6-latek, w klasie jest jeszcze jeden 6-latek, reszta 7-latki. Korzystają z podręczników "Nowe już w szkole". Do półrocza poznali cały alfabet, liczyli do 10. Z nauką nie było większych problemów. Poza tym że histeryzował jak mu coś nie wyszło(na początku, teraz już mniej), jest jednym z najmniejszych. Ale nauczycielka bierze pod uwagę przy jego zachowaniu że jest młodszy i trochę za ruchliwy. Przy czym rok temu chodził do zerówki (dzięki czemu znał już część dzieci, z którymi jest w klasie).
          • 01.03.11, 14:02
            Moja córka, tak jak cała jej klasa (sześciolatków) korzysta właśnie z podręcznika Nowej Ery. Dzieciaki radzą sobie bez wielkich problemów, ale fakt, że tempo wprowadzania nowych liter jest dość szybkie.
            • 01.03.11, 14:12
              z Nowej Ery sa rozne podreczniki - i takie, ktore mają szybkie tempo wprowadzania liter (Nowe już w szkole- bodajże w 5 miesięcy) i - jak np. w klasie mojego syna (tez same 6-latki) - Raz dwa trzy, teraz my! - ktore wprowadzają litery w 8 miesiecy (1-sza literaz pojawila sie dopiero w 3-cim tygodniu września, tempo 1 litera na tydzien, dopiero teraz w Ii semestrze - po 2)
              • 01.03.11, 21:59
                moja 6 latka w klasie z siedmoilatkami, podręcznik "Nowe juz w szkole". Bez problemusmile
                • 01.03.11, 23:25
                  No trudno temat zapisów sie nie rozwinąłsmile Natomiast widzę ,że podręczniki są na tapeciesmile Myślę że tak naprawdę nie ważne jaki podręcznik, tylko mądry nauczyciel który będzie umiał dostosować program do swojej klasy, co będzie wyczynem np. w klasie 6 i 7 latków. Chyba nie jest nigdzie napisane np. jedna literka na tydzień , nawet jak nikt w klasie nie łapie? U mojego starszego dziecka, w 3 klasie pani tak długo tłumaczy i powtarza ,aż wszyscy umieją, jak mówi ,aż będą same 5 od góry do dołu.
                  • 02.03.11, 08:29
                    No to świetna Pani. moje koleżanki które maja dzieci w szkole (7 latki) twierdza że u nas panie podchodzą tak jakby reformy nie było. cokolwiek to znaczy. Bardzo mi odradzają szkolę dla 6 latki.
                    Po rozmowie z Pania dyrektor tez mam takie wrażenie. Ale czeka mnie jeszcze rozmowa indywidualna z Panią dyrektor i z nauczycielkami. może w końcu odpowiedzą na nurtujące mnie pytania. np. czy utworzą klasę tylko 6 latków ( do tej pory pani dyrektor nie uznała za słuszne mi odpowiedzieć bowiem uważa że się taka klasa nie uzbiera więc po co to pytanie). Dzieci muszą mieć rok przygotowania przedszkolnego a jeśli nie chodzą do przedszkola to opinie z PPP.
                    • 02.03.11, 09:49
                      Ja również nie uzyskałam, odpowiedzi czy utworzą klasę dla 6 latków. Raczej marne szanse. Ale podtrzymuje mnie na duchu właśnie ta wspaniała Pani Wychowawczyni, która obecnie zostawia 3 klasy i będzie miała 1smile Będę pisać prośbę o przyjęcie do klasy właśnie tej nauczycielki. Jest wymagająca, bardzo dba o dzieci i super kontaktowa. Może dowiedz się jakie panie nauczycielki zostawiaja 3 klasy? U nas coś więcej w sprawie 6latków będzie wiadomo w kwietniu. Moje dziecko jest z końca 2005sad
              • 02.03.11, 10:23
                joanna_poz napisała:

> z Nowej Ery sa rozne podreczniki - i takie, ktore mają szybkie tempo wprowadzan
                > ia liter (Nowe już w szkole- bodajże w 5 miesięcy) i - jak np. w klasie mojego
                > syna (tez same 6-latki) - Raz dwa trzy, teraz my! - ktore wprowadzają litery w
                > 8 miesiecy (1-sza literaz pojawila sie dopiero w 3-cim tygodniu września, tempo
                > 1 litera na tydzien, dopiero teraz w Ii semestrze - po 2)

Chodziło mi o "Nowe już w szkole." Wszytkie litery poznali w pierwszym semestrze
    • 04.03.11, 19:34
      Nadal waham sie czy zerówka czy pierwsza klasa.
    • 04.03.11, 21:17
      Skończyły się 28 lutego.
      --
      http://i90.photobucket.com/albums/k247/Ariste01/breastfeeding%20blinkies/Animation6-6.gif
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.