Dodaj do ulubionych

Meni na komunie

04.05.11, 14:28
Jakie potrawy na komunie przygotowujecie?
Obserwuj wątek
    • agstp Re: Meni na komunie 04.05.11, 20:43
      Moje menu z zeszłego roku:
      1. Rosół
      2. Roladki z piersi kurczaka nadziewane pieczarkami
      3. Pieczeń z karkówki
      4. Pieczeń z piersi indyczej nadziewana śliwkami i morelami
      5. Kluski śląskie, ziemniaki
      6. Kapusta czerwona, buraczki, surówka z kap. pekińskiej, ogórki kiszone
      7. Zimna płyta - sał. gyros, brokułowa, meksykańska, roladki z łososia i coś tam, coś tam jeszcze
      reszty nie pamiętamsmile
      7.
        • agstp Re: Meni na komunie 06.05.11, 22:21
          Bardzo proste - najpierw farsz - pieczarki podduszone z cebulką, przyprawy, trochę odcedzam, potem ten farsz nakładam na rozbite piersi kurczaka, roluję, spinam, panieruję jak kotlety i smażę, potem krótko podduszam. Przed samym podaniem, w niedzielę, najlepiej podgrzać w piekarniku, na wierzch można wcześniej położyć wiórki masła
    • fokur Re: Meni na komunie 04.05.11, 21:23
      jolkapo2007 napisała:

> Jakie potrawy na komunie przygotowujecie?

Komunia powinna byc w restauracji, a nie w domu stac przy garach i kotlety przerzucac.
      Normalnie wstyd.
      • nangaparbat3 Re: Meni na komunie 04.05.11, 23:40
        Słusznie, powinna spalic się ze wstydu, i to natychmiast. A prochy rodzina dostarczy ci przez umyslnego.
        --
        W roku 1998 ówczesny gubernator stanu Georgia przeznaczył 105 000 $ ze stanowego budżetu na zaopatrzenie każdego noworodka z Georgii w darmową płytę lub kasetę z muzyką Mozarta (ponoć zainspirowała go do tego IX Symfonia Beethovena).
      • jolkapo2007 Re: Meni na komunie 05.05.11, 07:51
        fokur napisała
        Komunia powinna być w restauracji a nie w domu stać przy garach i kotlety przerzucać.
        Normalnie wstyd.
        Jaki wstyd?
        Ludzie wynajmują na komunie restauracje z powodu małego mieszkania,mieszkam w dużym domu i nie widze sensu wynajmować lokalu a do pomocy można zawsze kogoś nająć.
      • kasiamel Re: Meni na komunie 08.05.11, 08:03
        A co to za wstyd? Mimo że mieszkamy w niedużym mieszkaniu, stać nas tez na imprezę w lokalu, nie mam zamiaru urządzać w restauracji. Co to za kłopot usmażyć te kotlety wcześniej i zagrzać w piekarniku? Dla samej zasady, żeby inni widzieli, że i ja mam w lokalu? Dla mnie to nie kłopot, a dla Ciebie wstyd- Twoja sprawa.
    • nangaparbat3 Re: Meni na komunie 04.05.11, 23:44
      U nas menu po prostu wybierała komunistka, uznałam, że to jej święto i koniec. Był więc rozół z makaronem i devolay z ryżem, jarzyny niestety nie pamiętam, no i jakiś deser musiał być, ale to już też zapomniałam. Summa summarum idea wydaje i się najwazniejsza: to co naprawdę i najbardziej lubi Wasze dziecko smile
      --
      W roku 1998 ówczesny gubernator stanu Georgia przeznaczył 105 000 $ ze stanowego budżetu na zaopatrzenie każdego noworodka z Georgii w darmową płytę lub kasetę z muzyką Mozarta (ponoć zainspirowała go do tego IX Symfonia Beethovena).
      • minkapinka Re: Meni na komunie 05.05.11, 08:14
        Moje dziecko najbardziej lubi sushi, co nie oznacza, ze wszyscy goście musza lubić.

• aniaop Re: Meni na komunie 05.05.11, 08:37
          minkapinka napisała:

> Moje dziecko najbardziej lubi sushi, co nie oznacza, ze wszyscy goście musza lu
          > bić.

Ano dokladnie. Moje dla odmiany kalmary. Juz widze rozanielona mine tesciowej, ktora musialaby zjesc tego "robaka"big_grin
          >
          > __________________
          > wycietezmejli.blogspot.com "Ucinam w tej chwili wymianę mejli i ustalam, że ja
          > opieprzam, a Ty jesteś opieprzany, bo inaczej się pogubimy...sorry taki job"
      • minkapinka Re: Meni na komunie 05.05.11, 08:55
        alabama8 napisała:

> A jak się przygotowuje "meni"? Jaka to potrawa?
        Myslę, ze podobnie jak menu smile Czepiasz się.

--
    • wuwujama Re: Meni na komunie 05.05.11, 13:12
      na obiad:
      rosol z makaronem i pietruszką
      devolaye z piersi kurczaka
      zrazy z wolowiny
      ryz
      ziemniaki z koperkiem
      sos bialy z rodzynkami do ryzu
      sos ze zrazow
      surowka z selera
      buraczki z chrzanem
      gotowany kalafior z zasmazka

na kolacje:
      salatka tradycyjna
      bigos
      udka i palki z kurczaka pieczone
      wedlina, pomidor pokrojone na plasterki

w miedzyczasie:
      tort
      ciasta

przyjecie w domu, bedzie 12 gosci i nas troje

• aniaop Re: chowajcie sie wesela.:/ 07.05.11, 10:13
        kunnegunnda napisała:

>
        >
        > 3 rodzaje miecha na obiad???? komunuijny???
        > matko, ja jakas inna jestem.........

Ja tezwink U nas tez w knajpie (10os plus Mloda) i o zgrozo wszyscy dostana to samo, tj kaczke pieczona z jablkami w sosie rozanym. Z czego Mloda zje tylko jablkabig_grin Ale juz wyrodna taka matka nie jestem, bo pod katem jej zupa bedzie- krem z pomidorow z bazylia a na deser beza na musie z truskawek. Po poludniu tort, kawa, herbata i wsiosmile
          • aniaop Re: chowajcie sie wesela.:/ 07.05.11, 10:51
            kunnegunnda napisała:

> wiesz co- faktycznie wyrodna jestes- przeciez to swieto dziecka- dlaczego nie m
            > oze sobie czegos innego wybrac?
            > bo co, bo nie wypada?

Bo- odpowiedz kilka postow wyzej. Mloda jest w zasadzie wegetarianka z wyboru. Miesa nie tyka. Uwazasz, ze z tego powodu wszyscy goscie maja jesc np placki ziemniaczane?big_grin Z apetytem dziecko zjada tylko owoce morza, ktore oprocz niej zjadloby tylko troje gosci. Uwazasz, ze to wystarczajacy powod?tongue_out Ani ona ani ja nie widzimy problemu. Zupa i deser wystarcza jej na obiad, 3 dania byloby i tak zbyt duzo. A czy wypada? Nie wiem, w naszej knajpie jest tak, ze ustala sie jednakowe menu dla wszystkich, wiec nie przyszlo mi do glowy pytac o krewetki czy kalmary dla Mlodej ze wzgledu na jej fanaberiewink
              • kanna Re: chowajcie sie wesela.:/ 09.05.11, 18:01
                A ja uwzględniłam "fanbaberie" Młodego - dla gosci był rosół, a specjalnie dla niego jego ulubiona fasolowa. To jego świeto big_grin

Sprawdzają mi sie proste potrawy, bez udziwnień - był schab pieczony, karkówka w sosie i kotlety z piersi. Ziemniaki i zapiekanie kotleciki ziemniczkowe. Mizeria, buraczki, surówka z kapusty.

--
                Jak można taką podłą być i mieć tak ładny biust
    • zazuc Re: Meni na komunie 09.05.11, 09:10
      Szybko, lekko, nie znoszę pracochłonnych i tłustych smażonych mięs, bigosów itp., więc nasze menu komunijne:
      1. krem brokułowy z grzankami (przygotowanie 15 min.)
      2. zapiekane piersi pod szpinakiem i beszamelem, pieczone ziemniaki (samo się piecze w piekarniku), ryż z ziołam, zestaw surówek
      3. tort, kawa, herbata
      potem idziemy na spacer do parku, aby porobić zdjęcia, a po spacerze na stole znajdą się przystawki:
      rolada z łososia, ruloniki z szynki nadziane sałatką z jajkiem, rzodkiewką i rzeżuchą, słone babeczki z nadzieniami , grzanki na ciepło z serem, szynką ananasem, patera ciast (piecze teściowa)
      Uwielbiam przygotowywać przyjęcia i robię je często, to dla mnie przyjemność smile Mam wszystko przemyślane i przygotowane, łącznie z przystrojeniem stołu smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka