Dodaj do ulubionych

nadwrazliwosc na wit d3

14.07.11, 12:53
czy ktores z Waszych dzieci ma badz mialo nadwrazliwosc na ta wit? szukam jak sobie z tym poradzic, bo lekarze odsylaja od annasza do kajfasza, a corce chyba wysiada juz od tego watroba
Edytor zaawansowany
  • morekac 14.07.11, 13:22
    To może jej nie dawaj?
    --
    -------------------------------------------------------------
    Moda na Sukces jest jak półprosta. Ma początek, ale nie ma końca.
  • mik.a77 14.07.11, 16:00
    A ile ma twoja pociecha i ile jej dajesz tej wit D3, czy to czysta wit D3 czy preparat witaminowy?
  • gosia_062007 14.07.11, 16:07
    ale sztucznej nie dostaje juz od 3.5 roku. a z pozywienia calkowicie nie jestem w stanie wyeliminowac. musze podawac ryby, bo tam sa nienasycone kwasy tluszczowe (zalecenie psychiatry), jedynie w tej formie tolerowane. jest dziecko na diecie bezglutenowej, bezmlecznej, bez wolowiny, drobiu, krolika-bo to szkodzi. wiec np dostaje kaszke sinlac (jedyna chyba mozliwa przy tej diecie), ale tez zawiera wit.d. dziecko uwielbia jajka, wiec tez ich nie eliminuje,a zawieraja ta witamine. na podworko tez chodzi jak jest odpowiednia pogoda (nie pada i nie w poludnie w upaly)...
  • 9-x-2 15.07.11, 20:11
    Sorry, może nie na temat - a jak się stwierdza taką nadwrażliwość? Jakieś testy?
    Rozumiem, że córeczka jest ze spektrum autyzmu (wywnioskowałam z opisu diety)?
    Mój syn jest ze spektrum, jak był mały miałam wrażenie że wit, d3 szkodziła, le nigdy nic nie stwierdzono. Słońce mu raczej nie szkodziło. Na diecie okrojonej również jest
  • gosia_062007 16.07.11, 12:16
    corka rzeczywiscie ma autyzm. jakis czas temu pojechalismy do rodziny na wesele. byla nieznosna. myslalam, ze znowu zaczela nie tolerowac ludzi. dwa dni koszmaru (a myslalam, ze w koncu pogadam sobie z rodzina), droga powrotna tez byla straszna. po powrocie mielismy wizyte u reumatolog, ktora stwierdzila powiekszenie watroby i kazala zrobic badania - proby watrobowe i fosfataza zasadowa. Wszystkie wyniki poza fosfataza w normie. Jedna pediatra od razu stwierdzila, ze to nadwrazliwosc na d3, ale ja nie jestem pewna. Obnizona fosfataza jest tez przy innych schorzeniach. Ale czytajac o nadwrazliwosci na d3 zastanawiam sie, czy caly ten autyzm nie wzial sie z przedawkowania tej wit. - dziecko nadpobudliwe, problemy ze snem, obnizone napiecie miesn, opozniony rozwoj psychomotoryczny - to wszystko sa objawy przedawkowania d3. troche sie rozpisalam, ale chcialam Ci pokazac, ze w sumie trudno u naszych dzieci (ze spektrum) odroznic co wynika z przedawkowania witd3 a co z autyzmu. wlasnie doczytalam, ze sinlac tez ma sporo tej wit, wiec moze to powinnam wyeliminowac-tylko czym to zastapic?
  • gosia_062007 16.07.11, 12:31
    odnosnie testow. mozna zbadac poziom wapnia, fosforu i kreatyniny w krwi, wapn tez w moczu sie bada. nadmiar d3 zaburza gospodarke wapniowo-fosforanowa w organizmie. mysmy te badania mieli robione w wieku 5 mies., jak sie okazalo, ze za szybko zarasta ciemie. w dalszych etapach rozwoju choroby moze dojsc do jakis zwapnien kosci, kamicy nerkowej, adkladania sie wapnia w innych narzadach
  • yarpen111 16.07.11, 13:02
    Witaj
    moje dziecko mialo stwierdzone w wieku 5 miesiacy to samo, czyli nadmiar wit d3, do tego zla gospodraka wapniowo-fosforanowa. Synek ma teraz 4,5 roku i wciaz jestesmy pod kontrola Centrum Zdrowia Dziecka. Stwierdzono u niego hiperlakciurie II stopnia, spowodowana niewydolnoscia pracy cewek nerkowych.
    Jesli mozesz udaj sie na konsultacje do CZD. Ja najpierw bylam w poradni metabolicznej, teraz jestem w poradni nefrologicznej. Mam tam rewelacyjna pania dok, ktora takze przyjmuje w luxmedzie w Warszawie ( prywatnie).
    Ona porzadnie zdiagnozowala synka jak mial 2 lata, od tamtej pory czesto robimy badania i hispitalizujemy sie w CZD, do tego mamy zalecone leki zmniejszajace ilosc wapnia w organizmie ( hydrochlorotiazdy), aby nie dopuscic do wapnicy nerek. Leki dosc dlugo ustawialismy do opdowieniej dawki, ale na szczescie sie udalo.
    tez bylismy na diecie nisko wapniowej i nisko witaminowej.
    W tej chwili mamy zalecenie diety malo miesnej, normo-wapniowej, niko sodowej i wysoko potasowej.
    Jesli chcialabys jescze jakis wiecej informacji pisz do mnie na mail: yarpen11@interia.pl

Pozdr.
  • aniaurszula 18.07.11, 22:37
    nie wiem ile dziecko ma lat ale ja swojej 6 latce nie podaje od ukonczenia roku i nic jej nie dolega
  • yarpen111 19.07.11, 16:00
    Odpisalam Ci na mail!
    Powodzenia!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka