Nauczanie indywidualne Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jak załatwić indywidualne nauczanie? Czy jest to w ogóle możliwe, jeżeli chodzi o osoby w wieku licealnym? Jak to wszystko po kolei należy zrobić? Z góry dziękuję za wszystkie rady/wskazóweki.
    Pisze późno, ale sytuacja jest dośc skomplikowana, więc wyniko tak, a nie inaczej.
    • Kuratorium. Na moje to instytucja, która ma obowiązek ci pomóc.
      Zdawałam maturę eksternistycznie. Kuratorium wszystko zorganizowało.
      --
      Alkohol zabija powoli, ale ja się nie spieszę.
      anielska.blog.pl/
    • www.prawo.vulcan.edu.pl/przegdok.asp?qdatprz=akt&qplikid=1
      Art 16.- rozumiem, że chodzi Ci o indywidulane nauczanie a nie o indywidualny tok nauczania?
      Moje dzieci muszą zrobic tak- rodzic bierze od lekarza zaświadczenie o potrzebie indywidualnego nauczania( w przypadku moich dzieci to stan zdrowia) i idzie z tym do poradni psychologiczno-pedagogicznej, która wydaje zgodę i wysyła pismo do dyrk, szkoły, który na podstawie opinii poradni przydziela godziny. U mnie- z racji tego, że zachorować możesz zawsze, nie wymogów czasowych- ale aby ruszyło od wrzesnia raczej w twoim wypadku nie ma szans, natomiast pamietam, że syn już chyba kończy liceum, prawda? To może byc przyczyna, aby przyspieszyć działania w poradni- jest przed maturą.
      --
      "Nihilizm to poza, a nie doktryna. Proszę spróbowac postawic świeczkę pod jądrami nihilisty, a przekona się pan, jak prędko zobaczy światło egzystencji"

Andreas Corelli

• ...aha- poradnia MUSI być państwowa i rejonowa.
        --
        "Nihilizm to poza, a nie doktryna. Proszę spróbowac postawic świeczkę pod jądrami nihilisty, a przekona się pan, jak prędko zobaczy światło egzystencji"

Andreas Corelli

• ..a powiedz w ogóle dlaczego chcesz w ogóle to indywidualne organizować- kłopoty Twojego syna sa mi znane, ale to Wasz pomysł czy psychologa? Jest potrzeba izolacji od środowiska rówieśniczego?
          --

Andreas Corelli
    • Trzeba się skontaktować z rejonową poradnią psychologiczno-pedagogiczną (powiedzą co i jak, dadzą druki dla lekarza do wypełnienia, być może umówią diagnozy własnych specjalistów - niekonieczne, ale czasem praktykowane, zależy od przypadku). Od złożenia wniosku o nauczanie indywidualne (wraz z podpisami obojga rodziców, zaświadczeniami lekarza itp.) poradnia ma określony czas na wydanie orzeczenia (o potrzebie lub odmownego - o braku potrzeby ni), jest to decyzja administracyjna, można ją zaskarżać do wyższych instancji. Nauczanie indywidualne jest możliwe dla licealistów. W przypadku narkomanii moim zdaniem nie ma szans, ale dużo zależy od rozpoznania lekarskiego na zaświadczeniu; przy uzależnieniu właściwsze jest podjęcie leczenia w o środku, ale sytuacje są różne, wiec najlepiej porozmawiać w rejonowej poradni psych-ped.
    • Możesz spróbować jeszcze z edukacją domową - różnica w tym taka, że dziecko uczy się samo (nauczyciele nie przychodzą do domu, bo założenie ed. domowej jest takie, że dziecko stara się samo przyswajać wiedzę i ją zdobywać). Nie wiem czy sprawdzi się to u nastolatka w liceum ale jeśli jest taka pilna potrzeba...
      --
      a życie toczy się dalej...
    • Tak jak pisze Kalipso. Sprawdź, może poradnia pedagogiczno-psychologiczna, której syn podlega, ma swoją stronę internetową, może tam być wniosek o przyznanie ind. naucz., formularze dla rodziców i dla lekarza. Wydrukuj i z wypełnionym do lekarza - jego zaświadczenie o konieczności indyw. naucz. to podstawa. Powinien też od razu napisać, na jak długo.
      I w poniedziałek rano zadzwoń do poradni, najlepiej do dyrektora, dowiedz się, kiedy mają komisję, na której rozpatrywane są wnioski o indyw. naucz., dziecko będzie tez musiało zrobić różne testy - jeśli nie wychodzi z domu, panie z poradni mają obowiązek przyjechać do Was. Najlepiej byłoby już w poniedziałek na te testy się umówić.
      --
      "Ja jako obywatel - nie obywatelka, nie jestem feministką ..."
      • Dziękuję za odpowiedzi. Od jutra idę załatwiać, zobaczę, co się da zrobić, pogadam jeszcze na ten temat z terapeutą.
        • Jak już ktoś napisał - jeśli nie uda się załatwić indywidualnego nauczania, to bardzo łatwo można załatwić nauczanie domowe. Dziecko musi tylko podejść do egazminu i zaliczyć podstawę programową.
          • I jeszcze "tylko" mieć na tyle samozaparcia, żeby samemu się uczyć. Systematycznie, po kolei. Jeśli młody człowiek z problemami, który nie potrafi sam sobie poradzić z własnym życiem (a chyba taka sytuacja), to raczej mała szansa, żeby samodzielnie potrafił się uczyć.
            --
            Jasiek urodził się 23.10.2005r. o godz. 18.20
          • O nauczanie domowe składa się wniosek do 31 maja w roku szkolnym poprzedzającym to nauczanie - i też trzeba załączyć opinię z poradni.

A w takim wypadku, o którym pisze autorka, chyba bym przeniosła młodego człowieka do innej szkoły (a może do wieczorowej, co prawda się płaci, ale nikt nie odmówi przyjęcia?).
            --
            "Biegaj zanim zaczniesz chodzić! Lataj zanim zaczniesz pełzać! Ale zawsze naprzód! (...) Wszystko albo nic, Tolliverze!"
    • Są tez szkoły, o podejściu socjoterapeutycznym, które przyjmują dzieciaki po zawirowaniach - w Warszawie to SOS i Kąt, nie wiem, jak w innych miastach.

Nauczanie domowe może być wtopą, bo NIKT nie motywuje dzieciaka do nauki. W NI nauczyciele przychodzą do domu. Zaświadczenie od psychiatry jak najbardziej jest podstawa do wydania decyzji.

Kontaktuj się z dyrektorem rejonowej poradni, nie psychologiem odpowiedzialnym za szkolę - tak powinno być szybciej. Z technikalii - jeśli to liceum "rejonowe" (mieszkacie niedaleko od szkoły) powinno być łatwiej, bo jednak nauczycielom nie uśmiecha się jeździć z jednego końca miasta na drugi...
      --
      Jak można taką podłą być i mieć tak ładny biust

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.